Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3179
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.02.2022 09:09

marekkowalak napisał(a):Jaki wiek auta?


Auto stokowe - data produkcji 10.2010, a pierwsza rejestracja 05.2011

clawis napisał(a):Trochę to dziwna kwota .
Spróbowałem zrobić kalkulacje z ASS w Uniqa w dwóch ratach po 1770 zł .Więc skąd te 1182 złote .Taka sama kalkulacja kwotowo jest w Warcie do 1500 km Europa.Chyba że te 1180 x 4 raty :D :papa:


Wszystko zależy od wartości samochodu. Minusem jest to, że Uniqa nie oferuje stałej wartości oraz tzw. ochrony składek. Jednak w dzisiejszych czasach opcja stałej wartości jest raczej wadą, niż zaletą.

Odnośnie ass Warty - ze względu na wiek auta nie miałem możliwości skorzystania z tej opcji, max to 400 km za granicą.

Dodaję, że Uniqa wyceniła wartość wozu na prawie 3 tysiaki więcej, aniżeli HDI rok temu.

Poniżej wrzucam okrojony z danych kwitek - żadnych rat 8)

Polisa.png


Na moim przykładzie widać, że warto zwracać uwagę na wszystkie oferty rynku - wszystkim życzę jak najniższych składek i bezszkodowej jazdy :idea:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.02.2022 10:44

stachan napisał(a):Dodaję, że Uniqa wyceniła wartość wozu na prawie 3 tysiaki więcej, aniżeli HDI rok temu.
To wcale nie zaskakuje. Ceny samochodów poszły mocno w górę, i to nie tylko nowych... Rok temu szukaliśmy samochodu dla syna i między listopadem a marcem cena 12-letniego punto/clio poszła 20-30% w górę... "Uroki" pandemii...
yarko2000
Cromaniak
Posty: 715
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 11.02.2022 14:08

Rzeczywiście wyszli z niezłą ofertą. Przed chwilą sprawdziłem cenę online. U mnie wychodzi 1280 zł na rok. Nawet jak dodam pełne assistance to cena wrośnie o parę zł :). Aby jak najwięcej takich ofert w tym roku było :)
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 11.02.2022 14:30

ja w tym roku wybrałem Ergo Hestia, Mazda 5 2.0 2008r. OC+NNW+Assistance Europa+AC tylko Kradzież
Załączniki:
oc.jpg
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3179
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 11.02.2022 15:57

qra69 napisał(a):ja w tym roku wybrałem Ergo Hestia, Mazda 5 2.0 2008r. OC+NNW+Assistance Europa+AC tylko Kradzież


Również dobra cenowo oferta. Z ciekawości zapytam: jaki zakres holowania poza granicami?

piekara114 napisał(a):
stachan napisał(a):Dodaję, że Uniqa wyceniła wartość wozu na prawie 3 tysiaki więcej, aniżeli HDI rok temu.
To wcale nie zaskakuje. Ceny samochodów poszły mocno w górę, i to nie tylko nowych... Rok temu szukaliśmy samochodu dla syna i między listopadem a marcem cena 12-letniego punto/clio poszła 20-30% w górę... "Uroki" pandemii...


Za kilka lat będzie niezwykle ciężko kupić samochód z pierwszej ręki :(

A ma ktoś doświadczenie odnośnie sprawdzania punktów?
Mój broker twierdzi, że miał już trzy przypadki wycen ubezpieczenia, w których składka wzrosła znacząco (nawet o 100%) w momencie finalizowania polis po dodaniu danych osobowych klienta :|
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.02.2022 16:03

Ale wzrost cen samochodów nie ma nic wspólnego z pandemią, tylko z przejściowymi problemami z energią w Chinach, co przełożyło się na przestoje w tamtejszych fabrykach, co przełożyło się na brak czipów do komputerów w nowych autach, co spowodowało wzrost cen i konieczność czekania na samochody nowe, co sprawiło, że ludzie chętniej kupują używane - i dlatego one są drogie. Taki łańcuch przyczynowo-skutkowy, nie związany z pandemią.

Nawet było odwrotnie - przez pierwszy rok pandemii samochody używane trochę potaniały...
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 11.02.2022 16:10

stachan napisał(a):
qra69 napisał(a):ja w tym roku wybrałem Ergo Hestia, Mazda 5 2.0 2008r. OC+NNW+Assistance Europa+AC tylko Kradzież


Również dobra cenowo oferta. Z ciekawości zapytam: jaki zakres holowania poza granicami?


250km tylko niestety
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.02.2022 16:13

qra69 napisał(a):ja w tym roku wybrałem Ergo Hestia, Mazda 5 2.0 2008r. OC+NNW+Assistance Europa+AC tylko Kradzież


A jakie miałeś inne dostępne opcje przy tym wieku auta?

Moje jest z 2009 i za 2 miesiące też mnie czeka ubezpieczenie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.02.2022 16:14

marekkowalak napisał(a):Ale wzrost cen samochodów nie ma nic wspólnego z pandemią
Ma.... Dużo osób korzystających z komunikacji autobusowej po wprowadzeniu ograniczeń zajętości autobusów i obawą przed zakażeniem kupowało małe dość tanie samochody na dojazdy do pracy i te samochody schodziły od ręki, a ceny rosły. Akurat syn kończył 18 lat rok temu i byliśmy na kupnie mu niedużego samochodu i widzieliśmy ile więcej za to samo musieliśmy dać w porównaniu do kilku miesięcy wcześniej, bo rozglądaliśmy się już wcześniej...

To samo clio (rocznik, wyposażenie, przebieg zbliżony) X.2020 cena 8 tys, marzec 2021 11/12 tys. Dziś jeszcze więcej...
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 11.02.2022 16:15

qra69 napisał(a):
stachan napisał(a):
qra69 napisał(a):ja w tym roku wybrałem Ergo Hestia, Mazda 5 2.0 2008r. OC+NNW+Assistance Europa+AC tylko Kradzież


Również dobra cenowo oferta. Z ciekawości zapytam: jaki zakres holowania poza granicami?


250km tylko niestety
Załączniki:
ass.jpg
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 11.02.2022 16:17

marekkowalak napisał(a):
qra69 napisał(a):ja w tym roku wybrałem Ergo Hestia, Mazda 5 2.0 2008r. OC+NNW+Assistance Europa+AC tylko Kradzież


A jakie miałeś inne dostępne opcje przy tym wieku auta?

Moje jest z 2009 i za 2 miesiące też mnie czeka ubezpieczenie.

Był standard Assistance i chyba AC ale nie pamiętam dokładnie. Polisę zawierałem przez apkę Yanosik
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.02.2022 16:23

piekara114 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Ale wzrost cen samochodów nie ma nic wspólnego z pandemią
Ma.....


Nie, nie ma.

Pandemia trwa od 2 lat, ceny aut rosną mniej więcej od roku - od kiedy zaczęły się problemy z czipami z Chin. W 2020 roku spadały - dlatego były takie tanie.
Ostatnio edytowano 11.02.2022 16:26 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.02.2022 16:24

qra69 napisał(a):Był standard Assistance i chyba AC ale nie pamiętam dokładnie. Polisę zawierałem przez apkę Yanosik


Ja również korzystam z Yanosika - sprawdzę. Dzięki za info :papa:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 715
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 11.02.2022 17:39

ma ma :), aż zacytuję i dokończę Ale wzrost cen samochodów nie ma nic wspólnego z pandemią, tylko z przejściowymi problemami z energią w Chinach, co przełożyło się na przestoje w tamtejszych fabrykach, co przełożyło się na brak czipów do komputerów w nowych autach, co spowodowało wzrost cen i konieczność czekania na samochody nowe, co sprawiło, że ludzie chętniej kupują używane - i dlatego one są drogie. Taki łańcuch przyczynowo-skutkowy, nie związany z pandemią.
Przestoje w Chinach były nie przez brak pradu, tylko przez zamknięte fabryki i izolację. To naruszyło łańcuch dostaw, chipy nie dotarły, były przestoje w fabrykach, nowe auta zaczęły drożeć. Klienci czekaja po pół roku i dłużej. Skończyły się promocje i wyprzedaże - więc ceny wzrosły. Klienci - nie firmy, nie chcą czekać i niektórzy przerzucili się na auta używane.
Ceny aut używanych wzrosły i powiem że drastycznie. 20-30 % to nie jest mało.
Kolega z za biurka miał Ravkę (nowy model). Zakupił na poczatku 2020 z salonu za 105 tyś. Pojeżdził 2 lata i miesiąc temu sprzedał za 115 tyś zł. Wróciły czasy jak za PRLu. Kupujesz auto, używasz i sprzedajsze drożej :) - oby na bardzo krótko :)
yarko2000
Cromaniak
Posty: 715
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 11.02.2022 17:42

qra69 napisał(a):
stachan napisał(a):
qra69 napisał(a):ja w tym roku wybrałem Ergo Hestia, Mazda 5 2.0 2008r. OC+NNW+Assistance Europa+AC tylko Kradzież


Również dobra cenowo oferta. Z ciekawości zapytam: jaki zakres holowania poza granicami?


250km tylko niestety

Obyś nie musiał z tego korzystać.
Na forum ktoś opisywał że powrót na lawecie to koszty kilku ładnych tyś PLNów
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 128
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone