Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto-assistance

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.02.2022 20:49

sito_zabrze napisał(a):Zadam pytanie....

Co ma naprawa samochodu do ceny wakacji ?

Nie ma nic.
W powyższych rozważaniach chodzi zapewne o to, że jak zepsuje ci się auto na wczasach, a nie masz assistance, to płacisz kasą wczasową, jeśli nie masz OKO. :)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 14.02.2022 22:27

empire13 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Zadam pytanie....

Co ma naprawa samochodu do ceny wakacji ?

Nie ma nic.
W powyższych rozważaniach chodzi zapewne o to, że jak zepsuje ci się auto na wczasach, a nie masz assistance, to płacisz kasą wczasową, jeśli nie masz OKO. :)

A co Ci da assistance w Chorwacji? Zdaje się, że już nie ma holowań po 1000 km (ma jeszcze niemieckie ADAC bodajże) . Może być bolesne, jak awaria będzie poważna, ale co zrobić ? ;) .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.02.2022 22:34

Są ubezpieczenia z holowaniem na pewno do 1200 km.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 14.02.2022 22:36

piekara114 napisał(a):A holowania na pewno do 1200 km.

Gdzie poproszę o namiary, będę wdzięczy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.02.2022 23:27

Jesteśmy już w innym wątku, przejrzyj ostatnich kilka stron i są tu oferty przedstawione. Nie wiem, gdzie my mamy ubezpieczone samochody, bo tym zajmuje się Pan M., ale na pewno jedno z aut ma ubezpieczenie wybierane pod kątem limitu holowania i na pewno jest limit 1200 km, a może i więcej....
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.02.2022 00:11

SebastianM napisał(a):
piekara114 napisał(a):A holowania na pewno do 1200 km.

Gdzie poproszę o namiary, będę wdzięczy.

Jeśli dobrze pamiętam to HDi ma w Europie assistance bez limitu. Ok 1200 km limitu ma (albo miała niedawno) benefia. Pewnie jeszcze coś się znajdzie.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.02.2022 00:12

SebastianM napisał(a):
empire13 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Zadam pytanie....

Co ma naprawa samochodu do ceny wakacji ?

Nie ma nic.
W powyższych rozważaniach chodzi zapewne o to, że jak zepsuje ci się auto na wczasach, a nie masz assistance, to płacisz kasą wczasową, jeśli nie masz OKO. :)

A co Ci da assistance w Chorwacji? Zdaje się, że już nie ma holowań po 1000 km (ma jeszcze niemieckie ADAC bodajże) . Może być bolesne, jak awaria będzie poważna, ale co zrobić ? ;) .

Auto zastępcze i holowanie do warsztatu w PL?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.02.2022 00:12

Już wiem :D
Hestia turbo, assistance kupiony na rok przy oc, dopłata ok 300 zł. Peugeot 308 SW z 2014. Limit holowania 1500 km za granicą, w Polsce bez ograniczeń, 2 zdarzenia w roku, obejmuje holowanie w przypadku awarii i wypadku.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.02.2022 00:13

empire13 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Zadam pytanie....

Co ma naprawa samochodu do ceny wakacji ?

Nie ma nic.
W powyższych rozważaniach chodzi zapewne o to, że jak zepsuje ci się auto na wczasach, a nie masz assistance, to płacisz kasą wczasową, jeśli nie masz OKO. :)

@admini, wydaje mi się że wpis Sito i mój bardziej pasował do tematu kosztów w Cro ;)
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 15.02.2022 00:17

piekara114 napisał(a):Jesteśmy już w innym wątku, przejrzyj ostatnich kilka stron i są tu oferty przedstawione. Nie wiem, gdzie my mamy ubezpieczone samochody, bo tym zajmuje się Pan M., ale na pewno jedno z aut ma ubezpieczenie wybierane pod kątem limitu holowania i na pewno jest limit 1200 km, a może i więcej....

Dobrze, że ktoś przeniósł, fakt, ale naprawdę nie odnajduję takich ubezpieczeń, maksymalnie co oferują to 500 km poza PL. Nie ma nawet możliwości dokupienia ekstra holowania na czas wakacji (może w jakiś polisach turystycznych??). Nie mniej jednak ADAC ma coś w swojej ofercie. Dla mnie może być holowanie do DE, do Bawarii gdzie pracuję, jest nieco przynajmniej bliżej, niż do Polski. Poszukam w Niemczech, choć z ADAC jest sprawa nieco bardziej skomplikowana, bowiem ADAC z odległych lokalizacji organizuje tzw "transporty zbiorowe". Innymi słowy czekają, aż zbierze się pula kilku aut do zholowania do DE i wtedy jadzie duża laweta po kilka aut. W weekend pochylę się nad tym.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3180
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 15.02.2022 07:31

SebastianM napisał(a):A co Ci da assistance w Chorwacji? Zdaje się, że już nie ma holowań po 1000 km (ma jeszcze niemieckie ADAC bodajże) . Może być bolesne, jak awaria będzie poważna, ale co zrobić ? ;) .


stachan napisał(a):Właśnie opłaciłem polisę na kolejny rok. Dokonałem zmiany TU - otrzymałem dobre zniżki oraz dobry pakiet assistance poza granicami (1200 km) w Uniqa.


1200 km powinno być jeszcze w ofercie PZU oraz Warty, ale nie mam 100% pewności.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.02.2022 08:48

dids76 napisał(a):Dzisiaj dostałem propozycję odnowienia polisy z Unica (kiedyś "AXA direct" a jeszcze wcześniej "Liberty direct"). Nadal mogę wybrać opcję ass. "Prestż" na samochód z 2008r i z tego co widzę limit kilometrów holowania w za granicą to 1200km. Z tego co pamiętam w "Liberty" było 800km. Cena też ok (2zł taniej niż w ubiegłym roku), więc raczej skorzystam 8)
https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-oc/assistance-oc

Uniqa też ma holowanie 1200km.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.02.2022 09:25

Generali no limit, aczkolwiek nie wiem jak działa w rzeczywistości i obym nie musiał sprawdzać.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1917
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.02.2022 15:06

Warta Moto Assistance Platynowy - holowanie do 1500 km

https://www.warta.pl/documents/oferta_d ... stance.pdf

Zrzut ekranu 2022-02-15 140415.jpg
yarko2000
Cromaniak
Posty: 715
Dołączył(a): 24.03.2013
Re: Ubezpieczenie Moto-assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 15.02.2022 15:40

Na pewno jest takie ubezpieczenie w PZU, Generali, Warta, Hestia i tak jak wspominacie powyżej. Oczywiście czasami jest limit wiekowy auta i limit kilometrów. Ale 1200 km powinno załatwić sprawę. Chyba zawsze assistance trzeba zakupić (lub dokupić) z OC czy AC. Jeszcze dwa lata temu tylko PZU nie miało limitu wieku. Ale rynek się zmienia, więc moze teraz jest więcej takich firm.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Ubezpieczenie moto-assistance - strona 129
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone