Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TUCEPI czy PODGORA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 04.03.2014 10:52

Cześć daniellos76 - już odpowiadam.


Nigdy nie byłem na nim i nie byłem świadomy że jest ten targ rybny. Wziąłem zatem telefon w dłoń i zadzwoniłem do Cro. Okazuje się że mają wystawione stragany takie rybne w okolicach studenaca codziennie wcześnie rano. Studenac znajdziesz łatwo - jest na początku oficjalnej promenady. To największy sklep w Podgorze.
Jest też parę innych sklepów mniejszych. Ceny jak to w małych sklepicach w wakacyjnych miejscowościach. My zaopatrywaliśmy się zazwyczaj w Konzumie w Makarskiej a na miejscu chodzilismy po jakieś drobne rzeczy.

Jeśli chodzi o plażę to powinienem polecić Ci tą w stronę Tucepi - tam jest naprawdę dużo miejsca - a jakby co zawsze można iść jeszcze dalej i dalej w stronę Tucepi. Właściwa plaża zaczyna się koło hotelu Sirena. Ale.. no właśnie :) Ty będziesz mieszkał z drugiej strony Podgory więc nie ma co drałować tyle i raczej musiałbyś rozważyć plażowanie w stronę Cakjle ;) Ameryki nie odkryję w żaden sposób.

Jeśli chodzi o żarcie - ja mogę z czystym sumieniem polecić Roko

Tutaj znajdziesz kilka zdjęć Podgory:
podgora-3x-apartament-2os-lub-1x4-i-1x2-t36214-15.html#p1343391

Tutaj opis miejscowości:
podgora-3x-apartament-2os-lub-1x4-i-1x2-t36214.html#p1342905

Jedna uwaga którą za moment i napiszę w tamtym wątku - w nachodzące lato konoba Ribar nie będzie czynna
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 05.03.2014 22:56

greenrs napisał(a):Byłem w Podgorze w 2011r. Targu rybnego raczej nie ma. Zresztą nie wiem co rozumiesz przez słowo targ? Jeśli chodzi o stoiska owocowe-warzywne to jest kilka straganów przy nabrzeżu, ale targiem bym tego nie nazwał. Sklepów spożywczych jest sporo, nie wiem który najlepszy bo robiliśmy przeważnie zakupy w tym, który był najbliżej. Jeśli chodzi Ci o większe markety typu Lidl, to w Podgorze nie ma. Owoce morza kupowaliśmy w sezonowych knajpkach przy promenadzie. Ceny chyba wszędzie identyczne i w porównaniu z innymi rejonami Chorwacji, w których do tej pory byliśmy chyba najwyższe.
Co do plaży, to w tym terminie od tłumów nie uciekniesz. Chyba, że pojedziesz gdzieś dalej na jakąś dziką plażę. :wink:


Dzięki za porady, co do targu rybnego chodziło mi o miejsce, gdzie można z rana kupić świeżą rybkę. Większe zakupy i tak będziemy robić w Makarskiej a na miejscu głównie po pieczywo i drobną spożywkę. Co do cen w knajpkach i restauracjach swego czasu słyszałem, że w Makarskiej straszna drożyzna. N amiejscu okazało się, że ceny wcale nie takie wysokie a wybór restauracji (szczególnie przy plaży w centrum) bardzo duży. Tak więc mam nadzieję, że w Podgorze bedzie podobnie.
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 05.03.2014 23:02

arb napisał(a):Cześć daniellos76 - już odpowiadam.


Nigdy nie byłem na nim i nie byłem świadomy że jest ten targ rybny. Wziąłem zatem telefon w dłoń i zadzwoniłem do Cro. Okazuje się że mają wystawione stragany takie rybne w okolicach studenaca codziennie wcześnie rano. Studenac znajdziesz łatwo - jest na początku oficjalnej promenady. To największy sklep w Podgorze.
Jest też parę innych sklepów mniejszych. Ceny jak to w małych sklepicach w wakacyjnych miejscowościach. My zaopatrywaliśmy się zazwyczaj w Konzumie w Makarskiej a na miejscu chodzilismy po jakieś drobne rzeczy.

Jeśli chodzi o plażę to powinienem polecić Ci tą w stronę Tucepi - tam jest naprawdę dużo miejsca - a jakby co zawsze można iść jeszcze dalej i dalej w stronę Tucepi. Właściwa plaża zaczyna się koło hotelu Sirena. Ale.. no właśnie :) Ty będziesz mieszkał z drugiej strony Podgory więc nie ma co drałować tyle i raczej musiałbyś rozważyć plażowanie w stronę Cakjle ;) Ameryki nie odkryję w żaden sposób.

Jeśli chodzi o żarcie - ja mogę z czystym sumieniem polecić Roko

Tutaj znajdziesz kilka zdjęć Podgory:
podgora-3x-apartament-2os-lub-1x4-i-1x2-t36214-15.html#p1343391

Tutaj opis miejscowości:
podgora-3x-apartament-2os-lub-1x4-i-1x2-t36214.html#p1342905

Jedna uwaga którą za moment i napiszę w tamtym wątku - w nachodzące lato konoba Ribar nie będzie czynna
.

Dzięki arb za wyczerpujące info a za ten telefon do Cro jestem Ci winien co najmniej browara :D . Z tym plażowaniem to zobaczymy jak wyjdzie na miejscu, na plaży miedzy Podgorą a Tuczepi raz byłem i bardzo nam sie podobało. A ten Ribar to czemu ma być nieczynny w sezonie ?
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 05.03.2014 23:07

To będzie kosztowało Ciebie drugiego browara bo znów muszę dzwonić się dowiadywać :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.03.2014 00:03

Daniellos76 napisał(a):Co do cen w knajpkach i restauracjach swego czasu słyszałem, że w Makarskiej straszna drożyzna. N amiejscu okazało się, że ceny wcale nie takie wysokie a wybór restauracji (szczególnie przy plaży w centrum) bardzo duży. Tak więc mam nadzieję, że w Podgorze bedzie podobnie.

Chyba zależy jak trafisz. Też miałem odczucie, że w Makarskiej jest najdrożej, choć wybór restauracji jest ogromny, więc możliwe, że znajdzie się też jakaś tańsza. Ja porównuję zawsze ceny moich ulubionych potraw i niestety w Makarskiej i Podgorze ich ceny były średnio o 10-20 Kn wyższe niż w częściach Chorwacji, które odwiedziłem wcześniej i później. To oczywiście moje subiektywne odczucie, bo ktoś inny może mieć zupełnie odmienne doświadczenia. :)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 06.03.2014 00:20

arb napisał(a):Jedna uwaga którą za moment i napiszę w tamtym wątku - w nachodzące lato konoba Ribar nie będzie czynna


@arb skąd masz informację odnośnie Ribara? Pytałem się u nich o nocleg i funkcjonują to może i knajpkę zostawią tym bardziej, że mówiłeś, że tam pyszne owoce morza i już się nastawiłem na posiłek tam... :hut:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 06.03.2014 13:14

@sviva
Roko - naprawdę nie zawiedziesz się! Myśmy jeśli chodzi o obiady - praktycznie tylko tam się stołowali. Poza lodami - te Ci napisalem gdzie szukać ;)
W Ribarze byliśmy tylko raz - właśnie na rybkach.



Jesli chodzi o tego Ribara - na tą chwilę nie ma najemcy. Jak będę wiedział coś więcej -dam na pewno znać.
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 11.03.2014 21:38

Witam,

Czas zacząć wybierać lokalizację na ten rok i wypadnie raczej w tym roku Podgora.

Jak zwykle najpierw myślimy o dzieciach, także proszę o informację czy w Podgorze są trampoliny do skakania dla dzieci takie jak np. w Tucepi.

Z góry dzięki za odpowiedź
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 11.03.2014 22:39

Przyjacielu - trochę niefortunne jest Twoje pytanie. Bo skoro ktoś był w Podgorze (a zapewne szukasz takiej osoby) to skąd może wiedzieć co było w Tucepi... ?! :mrgreen:

Ja wiem że to blisko...


Niemniej postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie - nie zdefiniowałes tej trampoliny. Wiem że takie zwykłe do skakania były dwa lata temu, w zeszłym roku nie.

Ale za to w zeszłym roku dla dzieciaków mieli coś takiego:
Obrazek

Jeśli masz jakieś pytania - daj znać. Chętnie odpowiem.

pozdrav
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 12.03.2014 20:57

Wiem że może pytanie trochę niefortunne, ale chodzi mi trampoliny do skakania które są na lądzie:-)

Takie wodne też pewnie się przydadzą.

Tak przy okazji 2 lata temu w którym miejscu Podgory były trampoliny?
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 12.03.2014 22:15

barkley10 napisał(a):Witam,

Czas zacząć wybierać lokalizację na ten rok i wypadnie raczej w tym roku Podgora.

Jak zwykle najpierw myślimy o dzieciach, także proszę o informację czy w Podgorze są trampoliny do skakania dla dzieci takie jak np. w Tucepi.

Z góry dzięki za odpowiedź


I jeszcze pytanko jeśli chodzi o "cos dla dzieci" - czy są w Podgorze jakies place zabaw, jak tak, to w którym mniej więcej miejscu?
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 12.03.2014 22:51

barkley10 napisał(a):Wiem że może pytanie trochę niefortunne, ale chodzi mi trampoliny do skakania które są na lądzie:-)

Takie wodne też pewnie się przydadzą.

Tak przy okazji 2 lata temu w którym miejscu Podgory były trampoliny?


Przez lata były w różnych miejscach, więc odpowiem Ci ogólnie: jeśli będą jakieś to na pewno przy promenadzie lub w okolicy parkingu przy porcie.

@daniellos76 - dowiem się.

Już wiem.
Jest plac zabaw dla dzieci 2-9 lat.
https://www.google.pl/maps/@43.243283,1 ... 1E7oJA!2e0
Ostatnio edytowano 12.03.2014 22:57 przez arb, łącznie edytowano 1 raz
Falcon30
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 27.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Falcon30 » 12.03.2014 22:55

W Podgorze kolo portu jest plac zabaw dla dzieci. Innych typowych dla naszych kurortow "atrakcji" na szczescie nie widzialem.
Dla mnie to zaleta, ze nie ma gierek, trampolin, i innych wodotryskow w okolicy.
Cieszcie sie soba, bawcie sie razem na plazy.
Podgora i okolice sa piekne. W tym roku jedziemy dopiero drugi raz do Chorwacji, i nie wiem jaki rejon wybrac. Tesknie za Podgora i do niej bede odnosil wszystkie wyjazdy do Cro.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 18.03.2014 00:53

W ubiegłym roku spędziliśmy dwa wspaniałe tygodnie w Podgorze, mieliśmy apartament przy porcie na Kovacicia. Chodzilyśmy na plaże w kierunku Tućepu bo te są rewelacyjne- takie troszkę dzikie. Rybki na obiadokolacje we wspomnianych konobach rewelacyjne.....W tym roku Tućepi....Podgorę też odwiedzimy
DragisA
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DragisA » 05.04.2014 13:08

Dobra Dan :!:

Miałem kłopociki z zalogowaniem się, a więc reaktywowałem nówka funkiel konto i od razu mam szczyptę pytań...

W latach poprzednich dzięki pomocy Cromaniaków z forum udało nam się spędzić urlop na księżycowym Pag-u i trzy razy z rzędu na Korculi... w tym roku we wrześniu teleportujemy się do Tucepi...

Chcieliśmy zarezerwować lokum w "Apartments NORKA & restaurant DUPIN" ale brak grila przy domu oraz bezpośrednia bliskość Jadranki sprawiła, że zdecydujemy się raczej na miejscówkę w pierwszej linii brzegowej przy ul.Kraj tuż przy marinie... a może to zły wybór :?:

Będziemy w drugim tygodniu września a więc mamy nadzieję, że knajpki przy deptaku nie będą jeszcze zamknięte na 4 spusty :?:

Czy w Tucepi są wypożyczalnie skuterów/quadów oraz jaki jest tego koszt czy też trzeba udać się bezpośrednio do Makarskiej? Chcemy w 6 osób wjechać na Sveti Jure...

Jak wygląda nocna komunikacja z Makarską :?: Czytałem, że są 6 osobowe taxi busy w cenie około 20 Euro... a może są jakieś autobusy komunikacji miejskiej :?:

Z góry HVALA za pomoc :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
TUCEPI czy PODGORA - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone