Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TUCEPI czy PODGORA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 30.12.2012 22:18

lillylive napisał(a):Hmmm, ja poleciłam Ci Tucepi bo byłam w czerwcu ubiegłego roku i moja córa na pytanie gdzie chciałaby w tym roku pojechac na wakacje odpowiedziała nam: Tucepi:), fakt mieliśmy kapitalną pogodę isuper fale przez dwa dni apartament przy plaży wszystko extra pod względem plażowania tylko troszkę brakowało nam uliczek tak wiec na drugi tydzień wyladowaliśmy w Primosten a tam juz mojej mlodej srednio przypadła do gustu plaża...ale miasteczko urokliwe:)
Teraz jestem na etapie wybierania mejscówki na urlop i właśnie w grę wchodzi:
1- Korcula(ale boję sie skalistych ,kamienistych plaż,młoda bedzie narzekać:(
2- Podgora
3- Pag-Mandre
4- Krk-Stara Baśka
Jeśli jedziesz w ciemno zawsze możesz zajechac do Tucepi zerknąc a do Podgory masz rzut beretem i zdecydujesz na miejscu:) Fakt ze Podgora wydała mi się bardziej zielona w sensie przyrodniczym:):)


Tez pod koniec czerwca i na początku lipca byłem w tym roku w Baska Voda i pogoda była rewelacyjna. Wybór miejsca zostawił bym jednak w tych okolicach. Nie byłem zbyt dużo razy w Chorwacji i naprawdę ciężko odkochać się od Riwiery Makarskiej.
Co do jazdy to nie sadze bym jechał w ciemno. wiem że wybór jest spory (pamiętam jak w tym roku przy wjeździe do Baski było sporo ludzi oferujących apartamenty). Po 15 godzinach jazdy tak naprawdę mam ochotę przytaszczyć tobołki z z samochodu, napić się Rakiji z gospodarzami i pójść na plaże.
Myślę że co do wyboru miejsca wchodzi w grę kilka małych acz ważnych kwestii przez które byliśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji w Baśce tzn. Możliwość odsapnięcia na plaży od upału pod drzewami (wiem że pod parasolem też można ale drzewa mają swój klimacik), w miarę cicha okolica plus możliwość dojścia wieczorem do centrum zamieszania:-) oraz możliwość zabawy nie tylko na plaży czyli jakiś plac zabaw lub trampoliny do skakania. W tej chwili bardziej patrzy się na zadowolenie malucha niż na swoje, ale chciałbym połączyć tak by i dzieci i rodzice byli zadowoleni
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 30.12.2012 22:20

Bodzioch Marek napisał(a):dla nas akurat Podgora, porównałbym to tak: Tucepi - Warszawa, Podgora - Kraków ;)


Ciekawe porównanie. Pytanie czy wybór Warszawy oznacza zły wybór:-)
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 30.12.2012 23:28

To bierz ten apartament który Ci polecilam. Do godziny około 14tej masz cień pod piniami(z apartamentu do plaży masz 5m doslownie) a wieczorem spacerek na plac zabaw i inne atrakcje w centrum około 10 do 15minut.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 31.12.2012 04:35

barkley10 napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):dla nas akurat Podgora, porównałbym to tak: Tucepi - Warszawa, Podgora - Kraków ;)


Ciekawe porównanie. Pytanie czy wybór Warszawy oznacza zły wybór:-)
dla mnie tak, jakoś tak mi site kojarzy, tak bardziej"wybetonowana", mniej klimatyczna;)
kama408
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 07.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kama408 » 06.01.2013 15:30

Witam, mam pytanie do osób, które dostały namiar od lillylive i pisały ewentualnie do tego apartamentu. Czy dostaliście odpowiedź od właścicieli piszę od świąt i nic...
Jeszcze pyt. do często bywających w Tucepi, czy apartamenty przy ul. Dracevice to dobra lokalizacja, jak daleko do centrum i czy płasko? Może jakieś sprawdzone kwatery w tym rejonie Tucepi :)
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 07.01.2013 09:35

Jak dla mnie ul. Dracevice to idealna lokalizacja. 8) Do plaży 5 minut, plaża szeroka, także zacieniona przez cały dzień, w każdym momencie można się schować w cieniu drzewek, z łagodnym zejściem, odpowiednia dla dzieci. To właśnie dla tej plaży zawsze jeździmy do Tucepi :D (plaże w okolicy hotelu Neptun, w stronę hotelu Jadran) Do knajpek i centrum 15-20 minut. Jedyny minus to brak widoku na morze (no chyba że gdzieś na wyższych piętrach) :D Zawsze jeździliśmy do p. Małgosi, znanej z forum, w tym roku chcemy w ciemno.
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 09.01.2013 01:14

Bylem z rodzinką w sierpniu 2012 w Tucepi (2+2 córki 7 letnie) ... moim zdaniem Tucepi jest lepsze od Podgory. W Tucepi jest wiecej opcji znalezienia miejsca na plazy z kawalkiem cienia, jest sporo miejsc ze zwisajacymi drzewami nad plażą gdzie można ulokować dzieciaczka. Niestety aby takie miejsce zająć konieczna była wizyta na plaży w okolicach godz. 7.00 rano polączona z wizyta w pekarze po pieczywko, więc nie było tak źle, zresztą wiele osòb robiło tak jak ja. Mieszkaliśmy w czwartej linii zabudowy, na światlach na przejsciu dla pieszych w lewo ul. Gornij Ratac 15, do plaży było 200 m w dół... z powrotem 200 m pod górę (powroty z plaży wspominam z uśmiechem na twarzy). Codziennie wieczorem ruszaliśmy na deptak polatać po knajpkach, moje dzieciaczki były zachwycone. W Podgorze byliśmy na kolacji w knajpce, przespacerowaliśmy się po plaży, w/g mnie jest tam mniej opcji znalezienia miejsca dla dzieciaków z odrobiną cienia.
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 22.01.2013 23:24

mikrus100 napisał(a):Bylem z rodzinką w sierpniu 2012 w Tucepi (2+2 córki 7 letnie) ... moim zdaniem Tucepi jest lepsze od Podgory. W Tucepi jest wiecej opcji znalezienia miejsca na plazy z kawalkiem cienia, jest sporo miejsc ze zwisajacymi drzewami nad plażą gdzie można ulokować dzieciaczka. Niestety aby takie miejsce zająć konieczna była wizyta na plaży w okolicach godz. 7.00 rano polączona z wizyta w pekarze po pieczywko, więc nie było tak źle, zresztą wiele osòb robiło tak jak ja. Mieszkaliśmy w czwartej linii zabudowy, na światlach na przejsciu dla pieszych w lewo ul. Gornij Ratac 15, do plaży było 200 m w dół... z powrotem 200 m pod górę (powroty z plaży wspominam z uśmiechem na twarzy). Codziennie wieczorem ruszaliśmy na deptak polatać po knajpkach, moje dzieciaczki były zachwycone. W Podgorze byliśmy na kolacji w knajpce, przespacerowaliśmy się po plaży, w/g mnie jest tam mniej opcji znalezienia miejsca dla dzieciaków z odrobiną cienia.


Dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Sprawa teraz jest dość prosta. W tym roku wakacje w Tucepi
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 23.01.2013 08:29

w Podgorze też jest duża plaża z drzewami i cieniem http://goo.gl/maps/RCXxN
przychodziliśmy ok. 9.30 i jeszcze dużo miejsca było...
Student22
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Student22 » 23.01.2013 09:31

Stanowczo Podgora.
Ci co piszą że Tucepi i że w Podgorze nie ma cienia znaczy że nie byli i nie widzieli wszystkiego.
Kolega wyżej zaprezentował plażę z dopiskiem "duża", moim zdaniem jest ona właśnie "mała" ma ok. 300m, a dotrzeć do niej można np. w następujący sposób:
Zejść do portu ul.I.G.Kovacica i odbić w prawo, 250m skwerem łukiem przy hoteli i jesteśmy na plaży z czystą wodą i kamykami które w odróżnieniu od drugiej plaży w Podgorze (na lewo od portu przy deptaku ta ma ok. 2km długości) nie wpadają do butów i pięknie się na nich leży. Niestety a może stety nie można tam parkować samochodu.
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010
Tucepi, Podgora lub coś innego - HELP

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer83 » 11.05.2013 21:10

Witajcie drodzy forumowicze. Dzięki Wam w 2010r poznałem Chorwację, a dokładnie byłem w Baskiej Vodzie wraz ze znajomymi. Rok pożniej zabrałem w to samo miejse rodziców, teściów i znajomych. W ub roku opusciełem wyjazd na CHorwację, bo w maju urodził mi się syn, a w tm roku mały bedzie miał juz ponad 14mcy w dniu wyjazdu wiec oczywiscie jedziemy. Oczywiscie w ciemno. Zastanawiam sie na Podgorą a Tucepi, choc moga być inne miejscowosci w tych okolicach. Cięzko mi wybrac miedzy tymi miasteczkami, może coś doradzicie ( z uwzględnieniem mojego malucha) ? Pozdrawiam Paweł.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Tucepi, Podgora lub coś innego - HELP

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.05.2013 22:01

Tak po mojemu to w rankingu miejsc na Makarskiej Riwierze wygląda to następująco:
1. Baśka Voda
2. Makarska
3. Brela
4. Tućepi
5. Podgora
6. Igrane
7. Żivogośće

A dlaczego tak?
Nie tyle ze względu na same miejscowości (nie jadę tam dla życia nocnego i uciech czy butików lub drogich pensjonatów), co na możliwości jakie dają w związku z nadmorskim pobytem (atrakcje dla wodników) ale też ze względu na urodę, rozmaitość i otoczenie plaż a potem trochę na ich dostępność z sezonie (dyskusyjna i dość zmienna sprawa) bez ryzyka stratowania przez tłumy.
W Makarskiej polecam mniej znane plaże na zachód od miasta- obok lasku i cypli.

Odwiedziłem wszystkie te miejscowości po kolei jednym ciągiem ale ze względu na szczyt sezonu i mała znajomość zakątków plażowych wylądowaliśmy ostatecznie w Podgorze, jednak nie ze względu na urodę tego miejsca (choć bardzo ładnie tam!) ale na spory camping i ostatnie wolne, dobre miejsca na nim (w poprzednich miejscowościach nie ma campów!). Jednak plaże w Podgorze to już nie to co w najsłynniejszych kurortach tej Riwiery... :?
Ostatnio edytowano 11.05.2013 22:33 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 3 razy
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Tucepi, Podgora lub coś innego - HELP

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 11.05.2013 22:06

Moje typy to:
1.Tucepi
2.Podgora

Rozpoczęliśmy nasza przygodę w Tucepi kiedy nasza Nati miała 5 lat - w tym roku zawitamy tam już po raz 5 , dlatego uważam , że plaża w Tucepi jest idealna dla dzieci , ale to oczywiście moje zdanie :wink:
:D
Ostatnio edytowano 11.05.2013 22:12 przez Aneta.K, łącznie edytowano 1 raz
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Tucepi, Podgora lub coś innego - HELP

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.05.2013 22:10

Aby pogodzić chciane z polecanym proponuję jechać tego roku do Makarskiej a za rok do Tućepi... :) :D :wink:
Albo odwrotnie. :lol: :wink:

EDIT: Jasna cholera! Na amen zapomniałem o Breli! 8O :o :evil:
Edytuję listę! :lol:
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010
Re: Tucepi, Podgora lub coś innego - HELP

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer83 » 11.05.2013 23:09

Dzięki za odzew. W Makarskiej byliśmy jeden dzień i za duże miasto dla nas, za tłoczno. W Baskiej bylismy 2 razy i wybieralismy się tez czasami na plazowanie w Breli, :-) czytałem ostatnio relację Cinnamongirl, z Podgory i dlatego troszke bardziej ciągnie mnie tam, ale Tucepi nie daje za wygraną :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
TUCEPI czy PODGORA - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone