Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TUCEPI czy PODGORA

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MrSiemaema
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSiemaema » 23.08.2013 23:31

Witam!
Byłem w Podgorze do 25 lipca. Zawitałem także do Tucepi.
Ale polecam Podgorę, jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszam do mojej relacji. Możesz znaleźć coś dla siebie :)
Jakieś pytania dot. Podgory? Zapraszam na priv.
:papa:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 03.09.2013 21:24

Ponieważ jesień zbliża się nieuchronnie, pora pomyśleć o przyszłym roku i o wakacjach w Chorwacji (kolejny już raz). Tym razem planuję odwiedzić Podgorę, bo środkową i południową Dalmację znam najsłabiej.

Bardzo Was proszę o przesłanie na PW lub tu, w tym wątku, sprawdzonych namiarów na kwatery.
Jedziemy w dwie trzyosobowe rodziny. Idealnie by było, gdyby kwatera była blisko morza i miała klimatyzację.

Dzięki MrSiemaema za pierwszy namiar :)
janusz s
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz s » 08.09.2013 13:39

Aktualnie jestem w Tucepi.Pogoda wspaniala,gospodarze też,polecam .Chodzilismy do Podgory i według mojej opinii Tucepi ma dłuższą plażę i więcej apartamentów w pierwszej linii.Konoby,restauracje,fastfudy,parasoling,nurkowanie,rejsy statkiem,plażowanie i pływanie każdy znajdzie coś dla siebie.O tej porze roku bardzo dużo jest młodych małżeństw z dziećmi i młodych przeżywających drugą młodość t.j.50+++.Pozdrawiam Janusz. :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.09.2013 22:07

A jaka jest teraz temperatura w Tucepi w czasie dnia ?

My byliśmy od 12 sierpnia / w dzień 35 st / do 26 sierpnia upał jak diabli.

26 sierpnia w nocy była burza z piorunami, a następnego dnia według relacji innych - na autostradzie była ulewa.

Polecam rejs statkiem Wittorio / koleś chodzi po plaży i zachęca /
250kn za osobę dorosłą.

Zakupy w Konzumie w Makarskiej przy wjeździe, taniej niż w Lidlu / Karlovacko 2l za 19.90kn /
grzegorz_ka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_ka » 08.09.2013 22:21

jestem w Podgorze pogoda bajka, około 30 stopni woda też ciepła. Co prawda prognozy pogody są słabe ale mam nadzieję że się nie sprawdzą
janusz s
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 22.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz s » 09.09.2013 07:28

Jestem w Tucepi od 1.09.Temperatura 26-29 stopni,niebo bezchmurne,temperatura wody ok.24 +,-,1 stopni.Dzisiaj niebo zachmurzone po południu ma padać.Jest ciepło,22st.w południe zapowiadają 27st.Za chwilę wyjeżdżamy do Dubrownika.Pozdrawiam. :papa:
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 09.09.2013 12:53

Wróciliśmy z Podgory wczoraj rano.
Pogoda przepiękna ok 30/33 stopnie.
Woda w Caklije ok 25 st.
Racja, jest bardzo dużo starszych ludzi oraz rodzin z dziećmi. Przeważają Czesi, jest też sporo Polaków i Niemców.

Podgora ok, ale jednak zdecydowanie polecam Tucepi.
inka 777
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 25.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) inka 777 » 13.10.2013 11:49

Gofer83 napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):
lillylive napisał(a):
barkley10 napisał(a):Witam wszystkich,

Pogoda za oknem niezbyt przyjemna więc chyba powoli zacząć planować kolejne wakacje w Chorwacji.
Zamierzamy wybrać się w tym roku z żoną i 3-letnią córką do Tucepi lub Podgory. Czekam na Wasze podpowiedzi która miejscowość jest lepszym rozwiązaniem na wypad z dzieciakiem.Chyba że możecie podpowiedziec nne miejscowości. Tak naprawdę wchodzi w grę tylko Dalmacja. Miejscowości Baska Voda, Brela, czy wsypa Ciovo już zaliczone więc chciałbym poszukać innych możliwości.
Planowany start koniec czerwca 2013


Jeśli jesteś zainteresowany podaj e-mail mogę posłać kilka fotek z plaż Tucepi i namiar na super apartament przy plaży dosłownie.

Możesz podać link do apartamentu w Tucepi? Oczywiście na e-mail kopertce :D

Można prosic na ten namiar? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Czy mogę dostać namiary na apartament w Tucepi adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.10.2013 15:29

Po 2 tygodniowym pobycie w Tucepi, zainteresowany jestem miejscowościami troszkę dalej w kierunku Dubrownika tj. BRIST lub GRADAC. Mniejszy tłok na plaży.
Przejeżdżaliśmy przez te miejscowości, szukam opini na temat w/w mieścin.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 15.10.2013 18:19

http://www.tucepi.com/index.php/hr/smje ... ni-smjetaj
Polecam od cmentarza w prawo ( patrząc na mapkę ) mniej luda :lol:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.10.2013 19:25

Byliśmy prawie na samym końcu, tam gdzie się kończy deptak. Nawet mniej ludzi ale chyba Brist i Gradac bardziej spokojne.
BARDUR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) BARDUR » 12.12.2013 12:14

Byłem i tu i tu, ale jeżeli miałbym wybierać to chyba jednak PODGORA . oba miasteczka są rewelacyjne.
BARDUR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 28.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) BARDUR » 12.12.2013 12:19

wikol napisał(a):Po 2 tygodniowym pobycie w Tucepi, zainteresowany jestem miejscowościami troszkę dalej w kierunku Dubrownika tj. BRIST lub GRADAC. Mniejszy tłok na plaży.
Przejeżdżaliśmy przez te miejscowości, szukam opini na temat w/w mieścin.


W GRADACU byłem również. mieścina podzielona na dwie części przez wzgórze, przez co plaża jest rozdzielona. Jedna część bardziej plażowa , druga bardziej spacerowa tak bym to w dużym skrócie określił. Na każdej można się "plażować" . Ogólnie warte polecenia.
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 03.03.2014 22:52

WItam, w tym roku padło na Podgorę, choć Tucepi też było poważnie brane pod uwagę :D , przesądziły koszt i warunki zakwaterowania. Mamy zarezerwowany apartament na Ivana Mestrovica od 19.07 do 02.08. Z tego co patrzyłem na googlach gdzieś w okolicach kościoła. Był może ktoś w tych okolicach? Co do Podgory mamy kilka pytań do znawców :) (byliśmy tam tylko 1 dzień podczas pobytu w Makarskiej):
- czy jest gdzieś targ rybny oraz z owocami (np coś takiego jak w Makarskiej)
- w jakim "spożywczaku" najlepiej robić zakupy?
- gdzie podają najsmaczniejsze owoce morza w rozsądnych cenach?
- w którym kierunku się udać aby był najmniejszy tłok na plaży?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.03.2014 23:47

Byłem w Podgorze w 2011r. Targu rybnego raczej nie ma. Zresztą nie wiem co rozumiesz przez słowo targ? Jeśli chodzi o stoiska owocowe-warzywne to jest kilka straganów przy nabrzeżu, ale targiem bym tego nie nazwał. Sklepów spożywczych jest sporo, nie wiem który najlepszy bo robiliśmy przeważnie zakupy w tym, który był najbliżej. Jeśli chodzi Ci o większe markety typu Lidl, to w Podgorze nie ma. Owoce morza kupowaliśmy w sezonowych knajpkach przy promenadzie. Ceny chyba wszędzie identyczne i w porównaniu z innymi rejonami Chorwacji, w których do tej pory byliśmy chyba najwyższe.
Co do plaży, to w tym terminie od tłumów nie uciekniesz. Chyba, że pojedziesz gdzieś dalej na jakąś dziką plażę. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
TUCEPI czy PODGORA - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone