Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trudny, bardzo trudny powrot do rzeczywistosci....

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Trudny, bardzo trudny powrot do rzeczywistosci....

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 02.09.2005 15:22

W srode wieczorem dotarlismy do domu po 17 dniach pobytu w Chorwacji.
To byly wspaniale wakacje :D :D :D

Podroz bez ani jednego korka. Nie zatrzymal nas Wieden, ani Sv Rok, ani Mala Kapela :wink:

Najpierw 4 dni w Starigradzie i Park Narodowy Paklenica. Niestety - trzy dni bez slonka na samym poczatku. Na szczescie bylo cieplo, a padalo jedynie w nocy (w tym samaym czasie w Makarskiej lalo przez trzy dni). Tak naprawde to w gory pogoda trafila sie w sam raz, cieplo lecz nie upalnie.
W gorach mile zaskoczenie: szlaki lepiej oznaczone, do tego przy wejsciu dostalismy mape parku :D Bylam tam 4 lata temu, wiec mam porownanie. To bardzo sympatyczne miejsce i calkiem niedaleko (1260 km z Wawy), polecam:)
Bardzo ladna jaskinia, choc niewielka (nie mozna porownywac ze Skocjamskimi Jamami czy Postojna).
Niestety - Adriatyk w tym czasie byl stosunkowo chlodny (jak cieply Baltyk, tak okreslil temperature moj synek) :)

Nastepny punkt - to Riwiera Makarska. I tu mile zaskoczenie: nie tak straszne tlumy jak sadzilam, ladne plaze. Ale za to duzo deszczu w nocy i chlodne wieczory... Znowu dwa dni pochmurne...Wycieczka na Brac (widok z Vidovej - super! no i pustelnia, ciekawe miejsce, spiew degustujacych wino niesie sie daleko, daleko...) Wjazd na Sv Jure niezapomniany. Tam spedzilismy 5 dni.

I tydzien na Hvarze. Kolor wody - jak nigdzie indziej. Urocze miasteczka i ten zapach... Ci, ktorzy byli wiedza... Chyba wiecej pisac nie trzeba. Przez tydzien na Hvarze ani jednej chmurki, upal, slonce, cieple wieczory i noce :D Raj :D

Powrot tez "bezkorkowy". Tylko mala przygoda z policja chorwacka: ok 22, przed wjazdem na autostrade od strony Splitu, w gluszy i ciemnosci zaczaili sie na nas dwaj panowie... Przekroczylismy troszke predkosc (82 przy dozwolonych 60 km/godz) i pan zarzadal 300 kun. Nie mielismy takiej kwoty (a kto ma wyjezdzajac z Chorwacji?) i chcial nas zatrzymac na parkingu do rana (az otworza bank). Jakos udalo nam sie przekonac policjanta, zeby nas puscil, bo dziecko w samochodzie itd Ale troszke adrenaliny bylo, bo poczatkowo pan wydawal sie byc nieugiety. I mowil po angielsku - to raczej rzadko spotykane wsrod policjantow!
W dalszej drodze uwazniej sledzilismy znaki;)
Wszystko dobrze sie skonczylo. I po 24 godzinach jazdy dotarlismy szczesliwie do domku.
Dzis jestem pierwszy dzien w pracy po wakacjach i zupelnie nie moge sie pozbierac... Gdzie ty cykady?
Wiec przegladam sobie forum, zeby poczuc ten klimat...

Pozdrawiam wszystkich teskniacych :papa:
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 03.09.2005 09:19

Witamy Cię i też pozdrawiamy!!!!!!! :D :) :) :)
rynioo
Croentuzjasta
Posty: 341
Dołączył(a): 02.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) rynioo » 03.09.2005 09:26

No cóż.Ja wróciłem 2 miesiące temu a tęsknota wcale nie minęła.Dlatego zaczynam powoli planować przyszły rok.

pozdrav :papa:
ewa7770
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa7770 » 03.09.2005 10:29

Aniu wrocilam miesiac temu ale tesknie tak samo i myslami ciagle tam wracam.
Wracaj do rzeczywistosci , p o w o l i 8) 8) 8)
Pozdrawiam Cie!!!
SONATA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) SONATA » 03.09.2005 11:31

wiolak3 napisał(a):Witamy Cię i też pozdrawiamy!!!!!!! :D :) :) :)


Czytając takie posty mam wrażenie że jestem na spotkaniu jakiejś sekty, albo dostałem się na spotkanie integracyjne anonimowych alkoholików. Dajcie sobie spokój z taką "adoracją"[/quote]
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 03.09.2005 14:44

SONATA napisał(a):
wiolak3 napisał(a):Witamy Cię i też pozdrawiamy!!!!!!! :D :) :) :)


Czytając takie posty mam wrażenie że jestem na spotkaniu jakiejś sekty, albo dostałem się na spotkanie integracyjne anonimowych alkoholików. Dajcie sobie spokój z taką "adoracją"



Hm....jak sie komus nie podoba to ze ktos jest sypatyczny i mily na forum ( bo sa to mile oznaki po prostu ) ...to znaczy ze cos jest nie tak ...nie z forum ale z ta osoba. Oczywiscie sa inne fora.... Slowenskie, Tureckie ..... tak sie nikt nie pozdrawia zazwyczaj tylko przekazuje suche informacje ....jesli jestes tu tylko po to - to wez co Cie intersuje i nie krytykuj innych ktorzy sa tu z innych powodow. Nie chcesz pozdrawiac - nikt Ci nie kaze.
Wybacz, ale wiolak3 ma dwa razy wiecej postow ponad niz Ty i skoro tu pisze to znaczy ze lubi. Sa tu ludzie ktorzy maja i po 1000 postow, znaja sie osobiscie i pozdrawiaja wzajemnie. Powinienes to uszanowac. Jak Cie to drazni to znaczy ze trzeba zmienic forum.

Pozdrawiam


Aniu J. - krajanko z pobliskich Łomiankow.....napisz jeszcze co udało Wam sie zobaczyc i zwiedzic :)
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 04.09.2005 00:46

SONATA napisał(a):
wiolak3 napisał(a):Witamy Cię i też pozdrawiamy!!!!!!! :D :) :) :)


Czytając takie posty mam wrażenie że jestem na spotkaniu jakiejś sekty, albo dostałem się na spotkanie integracyjne anonimowych alkoholików. Dajcie sobie spokój z taką "adoracją"

jak masz jakis problem i cos ci sie nie podoba to nikt nie bedzie cie tu zatrzymywal. tesknic za toba nie bedziemy
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 04.09.2005 12:06

Co z ta Polska?, chcialoby sie powiedziec...
Mnie tez milo powitano, wiec sie odwzajemniam jak moge...
Moze komus odrobina nawet serdecznosci szkodzi, przykre... :(
SONATA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) SONATA » 05.09.2005 11:45

aneta_jacek napisał(a):
SONATA napisał(a):
wiolak3 napisał(a):Witamy Cię i też pozdrawiamy!!!!!!! :D :) :) :)


Czytając takie posty mam wrażenie że jestem na spotkaniu jakiejś sekty, albo dostałem się na spotkanie integracyjne anonimowych alkoholików. Dajcie sobie spokój z taką "adoracją"



Hm....jak sie komus nie podoba to ze ktos jest sypatyczny i mily na forum ( bo sa to mile oznaki po prostu ) ...to znaczy ze cos jest nie tak ...nie z forum ale z ta osoba. Oczywiscie sa inne fora.... Slowenskie, Tureckie ..... tak sie nikt nie pozdrawia zazwyczaj tylko przekazuje suche informacje ....jesli jestes tu tylko po to - to wez co Cie intersuje i nie krytykuj innych ktorzy sa tu z innych powodow. Nie chcesz pozdrawiac - nikt Ci nie kaze.
Wybacz, ale wiolak3 ma dwa razy wiecej postow ponad niz Ty i skoro tu pisze to znaczy ze lubi. Sa tu ludzie ktorzy maja i po 1000 postow, znaja sie osobiscie i pozdrawiaja wzajemnie. Powinienes to uszanowac. Jak Cie to drazni to znaczy ze trzeba zmienic forum.

Pozdrawiam


Aniu J. - krajanko z pobliskich Łomiankow.....napisz jeszcze co udało Wam sie zobaczyc i zwiedzic :)


1. Zaraz zacznę wszystkich witać na forum i szybko zrobi się na moim koncie 2000 postów. Mam nie odparte wrażenie że wielu formułowiczów bierze udział w swoistych wyścigach na ilość postów. Ciekawe po co ?
2. Patrz kategoria na forum w której został umieszczony temat - "Regiony i miejscowości turystyczne" ..... ma się nijak do tęsknoty i powitań.
3. To jest forum publiczne i informacyjne - niestety, a może przede wszystkim, ale jeśli ktoś ma ochotę na bliższe znajomości i zwierzenia - proszę bardzo - nawet na tym forum, ale proponuję utworzyć odrębną kategorię - bo robi się mętlik. Ja nie chcę czytać postów o czyjejś tęsknocie w momencie gdy szukam info na dany temat.
4. Proszę nie odpisywać, bo znowu komuś przeszkadzamy pisząc nie na temat.
P.S. Pozdrowienia dla tych którzy mają mało postów ( ja w tej chwili załapałem kolejny - a jaką " bogatą wiedzę przekazałem innym na temat Chorwacji !!!"
SONATA
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) SONATA » 05.09.2005 11:59

wiolak3 napisał(a):Co z ta Polska?, chcialoby sie powiedziec...
Mnie tez milo powitano, wiec sie odwzajemniam jak moge...
Moze komus odrobina nawet serdecznosci szkodzi, przykre... :(


Odrobina ..... nigdy nie zaszkodzi , ale w skali całego forum to nie jest odrobina.
ewa7770
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa7770 » 05.09.2005 12:52

Sonato nie musisz a nawet nie powinnas czytac postow o tesknocie.
Wystarczy ze w wyszukiwarce wpiszesz interesujace Cie slowa
Jak wpiszesz np.kwatery ,Trogir, to chyba nie wyskoczą Ci posty z tesknota
A ten temat nie wskazywal ze znajduja sie tu informacje o Chorwacji.

Prosilas ,nie odpisywac,ale mam nadzieje ze jeden post tak bardzo nie przeszkodzi innym w szukaniu informacji,a Ty i tak powiesz ze nabijam sobie ilosc
Mam wrazenie ze ludzi wlasnie dlatego tak lubia to forum, bo oprocz zaczerpniecia informacji mozna napisac tu o trudnym powrocie do rzeczywistosci i nikt tego nie wysmieje, a przeczytaja tylko ci co chcą.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 05.09.2005 16:10

[quote="SONATA"]
1. Zaraz zacznę wszystkich witać na forum i szybko zrobi się na moim koncie 2000 postów. Mam nie odparte wrażenie że wielu formułowiczów bierze udział w swoistych wyścigach na ilość postów. Ciekawe po co ?
[quote]

Pocztaj troche forum a trafisz na ludzi piszacych duzo na temat i praktycznie prawie gotowe przewodniki o Chorwacji.
Nie znaczy to ze nie maja one prawa pisac luznych wypowiedzi i pobyc po prostu tutaj. Wiec rzetelna wiedza jest jak najbardziej takze.

Acha.....jeszcze jedno ... zwyczajowo "włascicielem " tematu jest osoba go zakladajaca i to ona jak ma ochote "rzadzi" w postach z jej tematu ... a wiec Aniu J ... do dziela :))

OK, pomarudzic wolno chyba kazdemu ... :)))))
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 06.09.2005 09:53

Dla tych co już powrócili najgorszym jest fakt, że następne wakacje dopiero za rok. Wcześniej tylko długi majowy weekend...
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 09.09.2005 11:14

Bardzo przepraszam, ze nie uczestniczylam w dyskusji na temat pozdrowien i powitan (za ktore serdecznie dziekuje :P ), ale jakos tak...niezrecznie mi troche...
Przepraszam tez , ze nie wypowiem sie w tej kwestii...

W kazdym razie wakacje uwazam za bardzo udane i im wiecej czasu od nich mija tym czesciej rozmyslam sobie o roznych sprawach.

Nurtuje mnie jedna i o to chcialabym spytac:

na Hvarze w Sv Nedjeli jest kapliczka w grocie. I grob. Na grobie daty (nie pamietam w tej chwili konkretnie, ale obejmuja przedzial szesnastoletni). To bardzo, bardzo tajemnicze miejsce.
Czy ktos wie, skad ta kapliczka i dlaczego w grocie? Mam przeczucie ze wiaze sie z nia jakas tajemnica... Nie zdazylam niestety spytac wlascicielki campu o ta historie i teraz mnie to meczy.... Pomoze ktos?

Serdecznosci :papa:

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Trudny, bardzo trudny powrot do rzeczywistosci....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone