Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.09.2013 20:15

FUX napisał(a):No pewnie; Włochy, Chorwacja. Ile można.
W końcu są inne Kraje... :mrgreen:


No właśnie ... i te INNE KRAJE mam mieć na myśli :)

Natomiast Cro i Ita - są w dalszych planach i to konkretnie....

Niewykluczone, że wcale nie w lato ;)
WolfAtTheDoor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 349
Dołączył(a): 16.03.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) WolfAtTheDoor » 22.09.2013 15:07

Panie Scarface, zaciekawiłeś mnie BARDZO tą wyśmienitą fotorelacją. Gratuluję pomysłu na wyjazd, realizacji planu i fotorelacji - przeczytałem wszystko od 16 strony, bo to co wcześniej - nie w mój gust (a od 16 wszystko super, poza kościołami :P ).

Czy mógłbym poprosić o więcej szczegółów odnośnie cen, kosztowności wyjazdu (tak sobie myślę, że to chyba grubo przekroczyło 10k)?

W planach na przyszły rok (a jak się nie uda to za dwa lata) i tak jest coś z niebiańskimi plażami, więc chodzi nam po głowie pomysł wylotu na Sardynię lub w jakieś Greckie strony... mogłaby być jeszcze Majorka, tylko odstraszają niemcy i tłumy. Jednak twoja relacja spowodowała, że obcas buta stał się groźnym kandydatem na faworyta - szczerze mówiąc to przed przejrzeniem tej relacji nawet nie przypuszczałem że w kontynentalnych Włoszech jest tak cudownie. Ja miałem okazję odwiedzić tylko okolice Bibione - nigdy więcej! (chociaż Caorle miło wspominam).

Z tej relacji i z innych zdjęć z googla jasno wynika że te plaże z Apulii niczym się nie różnią od tych z Sardynii...

Chodzi mi po głowie okolica Punto Prosciutto - tylko z hotelami straszna lipa, a jak już coś jest na bookingu - to cena kosmiczna (w sezonie). (wlasnie tez miałem zapytać - czemu nocowaliście tak daleko od morza - czy to ze względu na cenę?).

Pozostaje jeszcze kwestia dojazdu - samochód własny odpada niestety (jest już za stary aby podejmować takie ryzyko) - no chyba że jacyś znajomi by się zdecydowali pojechać - we 4 przynajmniej koszty paliwa by się rozłożyły

druga opcja to przelot do Bari - hmm to 2 godziny jazdy samochodem od Punta Prosciutto - czy orientujesz się może jakie wypożyczalnie samochodów można we Włoszech polecić? Jak oni w ogóle jeżdżą po drogach na południu?

Co myślisz o takiej wyprawie z przelotem - wylot do Bari, potem wypożyczenie samochodu i przejazd nim w okolice Porto Cesareo?

Jakie ceny obiadów w tawernach, cena 0,5 piwka w markecie?

Jak jest z tematem czystości (np. w Porto Cesareo) i bezpieczeństwa - oglądając street view widzę graffiti na murach... W zdjęciach w Twojej relacji nie widać żadnych zanieczyszczeń, a wręcz przeciwnie - wszedzie ład i porządek :)

Jak z bezpieczeństwem w Bari i innych większych południowych miastach?
Jak tam funkcjonuje służba zdrowia i mundurowa?

Przepraszam za taki natłok pytań.

edit. jak oglądam sobie ceny wypozyczenia samochodu to też potrafią zabić - np. w Hertzu wypożyczenie na tydzień - 1100 zł, a na 2 - 2000 zł...

Pozdrawiam,
Rafał.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 23.09.2013 10:10

tony montana napisał(a):Obrazek

Obrazek

Kupuję w całości !!!
100 % moje klimaty :mrgreen: .
Więcej proszę :papa: .
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Alpy to już mam zaklepane :wink: :papa: .

No coś Ty??? Poważnie? ;) Jakbym nie wiedział u którego Heinricha kwaterkę zaklepałaś ;)
:smo:

Mysza ! W tym momencie nasz związek wystawiłaś na wielką próbę ! :evil: :!:
Dlaczego ja nic nie wiem, a On wie ? :evil:
Już mi tu maila pisać :evil: !
No ... ładnie proszę znaczy :smo: :papa: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2013 12:36

Potter napisał(a):
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Alpy to już mam zaklepane :wink: :papa: .

No coś Ty??? Poważnie? ;) Jakbym nie wiedział u którego Heinricha kwaterkę zaklepałaś ;)
:smo:

Mysza ! W tym momencie nasz związek wystawiłaś na wielką próbę ! :evil: :!:
Dlaczego ja nic nie wiem, a On wie ? :evil:
Już mi tu maila pisać :evil: !
No ... ładnie proszę znaczy :smo: :papa: .


yyyyyyyyyyyy :oops: ,
Tobie chciałam już pełny plan przedstawić, bo na razie jest tylko połowa wakacji pewna :wink: :papa: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.09.2013 18:14

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):
tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Alpy to już mam zaklepane :wink: :papa: .

No coś Ty??? Poważnie? ;) Jakbym nie wiedział u którego Heinricha kwaterkę zaklepałaś ;)
:smo:

Mysza ! W tym momencie nasz związek wystawiłaś na wielką próbę ! :evil: :!:
Dlaczego ja nic nie wiem, a On wie ? :evil:
Już mi tu maila pisać :evil: !
No ... ładnie proszę znaczy :smo: :papa: .


yyyyyyyyyyyy :oops: ,
Tobie chciałam już pełny plan przedstawić, bo na razie jest tylko połowa wakacji pewna :wink: :papa: .


ON co nieco wie, bo pyta, jest aktywny i "się interesuje", nie tylko bierze, ale także daje :) :P

Ale dobrze, dobrze, ON wyczuwa "nutkię" zazdrości ;)

:smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.09.2013 18:35

WolfAtTheDoor napisał(a):Panie Scarface, zaciekawiłeś mnie BARDZO tą wyśmienitą fotorelacją. Gratuluję pomysłu na wyjazd, realizacji planu i fotorelacji - przeczytałem wszystko od 16 strony, bo to co wcześniej - nie w mój gust (a od 16 wszystko super, poza kościołami :P ).


Hmm, wczesniej były zdaje się m.in. Florencje, Pizy i inne San Marina, ale OK

I tak gratuluję wytrwałości, przebrnąć przez tyle stron to nie lada sztuka, podziwiam i dziękuję
WolfAtTheDoor napisał(a):Czy mógłbym poprosić o więcej szczegółów odnośnie cen, kosztowności wyjazdu (tak sobie myślę, że to chyba grubo przekroczyło 10k)?


Grubo przekroczyło, ale powiem tak: gdy porównam sobie Pag/Brać - Blade Twarze z zeszłego roku i ten wyjazd to .... ODLICZAJĄC bardzo kosztowne, bo sporo jak widziałeś, noclegi tranzytowe (5, a jakby liczyć inaczej czyli z okolicami Neapolu to razem 7) to wyszłoby PODOBNIE jak w CRO
I naprawdę mówię poważnie, bo wiem, ile wydałem na Cro w 2012 i wiem ile teraz....

Ceny w marketach w Apulii są bardzo przyzwoite, na sam koniec relacji, po serii mapek ;) dam albo skany, albo wypis przykładowych cen z Penny Market czy MD Market, paliwo oczywiście w Ita droższe i to sporo, ale sumarycznie, powtarzam, gdyby nie sporo tranzytówek (ale tak właśnie chcieliśmy - dużo zobaczyć jadąc i wracając) wyszłaby podobna kwota za 17-18 dni

WolfAtTheDoor napisał(a):Z tej relacji i z innych zdjęć z googla jasno wynika że te plaże z Apulii niczym się nie różnią od tych z Sardynii...


Też miałem takie wrażenie przygotowując się od grudnia do wyprawy
WolfAtTheDoor napisał(a):Chodzi mi po głowie okolica Punto Prosciutto - tylko z hotelami straszna lipa, a jak już coś jest na bookingu - to cena kosmiczna (w sezonie). (wlasnie tez miałem zapytać - czemu nocowaliście tak daleko od morza - czy to ze względu na cenę?).

To akurat była moja schiza - miałem ochotę zamieszkać raz INACZEJ - nie przy promenadce, nie w ruchliwym kurorcie, tylko w centrum Starego Miasta, obok ludzi, kotów, sjesty, zabytków, wina...
Jak poszukasz nie tylko na bookingu (choć ja "bookingowałem" wszystkie noclegi - ze względu na brak przedpłat i możliwość ewentualnej rezygnacji) na stronach, które podaje w okolicach 20 strony tej relacji to znajdziesz pensjonaty niezrzeszone), poza tym mając własne auto, nie było dla mnie problemem jeździć codziennie na inną plaże, a popołudniu zwiedzać...
WolfAtTheDoor napisał(a):Pozostaje jeszcze kwestia dojazdu - samochód własny odpada niestety (jest już za stary aby podejmować takie ryzyko) - no chyba że jacyś znajomi by się zdecydowali pojechać - we 4 przynajmniej koszty paliwa by się rozłożyły

druga opcja to przelot do Bari - hmm to 2 godziny jazdy samochodem od Punta Prosciutto - czy orientujesz się może jakie wypożyczalnie samochodów można we Włoszech polecić? Jak oni w ogóle jeżdżą po drogach na południu?


Temat rzeka. I znowu, rozejrzyj się nie po Avisie czy Hertzu tylko po lokalnych car rentalach. Do naszego B&B przylecieli Holendrzy i(do Bari) i wzięli auto, to samo Niemcy, nie pytałem ich o ceny, bo nie wypadało, ale chyba aż takiej tragedii nie było, bo brali na całe pobyty, musisz poszukać czegoś lokalnie

Jak jeżdżą na Południu? ;)
Hihihi, no jak Włosi z Południa.W tym roku miałem okazję jeździć po Cyprze i Turcji, Italiańcy NIE ODSTAWALI ;)
WolfAtTheDoor napisał(a):Co myślisz o takiej wyprawie z przelotem - wylot do Bari, potem wypożyczenie samochodu i przejazd nim w okolice Porto Cesareo?

Myślę, że jest to wspaniały pomysł, odpowiednio wczesniej kupuj samolot, wypożycz auto i ... LAZURY czekają :)
WolfAtTheDoor napisał(a): Jakie ceny obiadów w tawernach, cena 0,5 piwka w markecie?


Piwko w markecie i po 1.20 Euro i po 40 eurocentów, do wyboru do koloru. W knajpie piwo 2 Euro, 2,5 Euro
Obiad - nie zbankrutujesz, no chyba, że langusty i homary chcesz jeść codziennie, Apulia jest jeszcze stosunkowo niedroga
WolfAtTheDoor napisał(a):Jak jest z tematem czystości (np. w Porto Cesareo) i bezpieczeństwa - oglądając street view widzę graffiti na murach... W zdjęciach w Twojej relacji nie widać żadnych zanieczyszczeń, a wręcz przeciwnie - wszedzie ład i porządek :)

Przeczytaj dokładnie fragmenty tekstów z relacji - oprócz Taranto wszędzie czułem się bezpiecznie jak np na Cyprze, nie widziałem załóg stojących w bramach, podejrzanych osobników na palcach ręki, jeśli chodzi o czystość to daj nam Panie taką czystość jak w Apulii - może inne regiony POłudnia bardziej zaniedbane w Puglii wszystko było na 5
Tymi graffiti to mnie przyznam trochę rozbawiłeś... 8O 8)
WolfAtTheDoor napisał(a):Jak z bezpieczeństwem w Bari i innych większych południowych miastach?
Jak tam funkcjonuje służba zdrowia i mundurowa?


W samym Bari nie byłem, odpuściłem na rzecz innych miejsc, tam podobno wieczorami jednak trochę może być gorzej, ale wszystko dla ludzi, głowa do góry

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.09.2013 19:13

Giorno 14

Amalfi cz.2

Jeszcze parę zakrętów....tuneli

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No co zrobić, ładne widoczki były, ale ja musiałem prowadzić auto

Obrazek

Skuterki ;)

Obrazek

Miasteczko za barierkami ;)

Obrazek


Dojeżdżamy do stolicy regionu, dawnej potęgi morskiej prowadzącej grube wojny

Jadę "do samego końca" już nieco za "właściwym" centrum (i tak po drodze nie ma gdzie zaparkować, wszystkie parkingi po 5 Oiro za godzinę zapełnione)

Obrazek

Stąd wyruszamy na podbój miasta

Obrazek

Oj, żebym tylko nie zapomniał, gdzie zacumowałem "gumiaka" ;)

Obrazek

Landszafcik niczego se

Obrazek

Ruch na wodzie jak w Hongkongu ;)

Obrazek

Tam, na samej górze po lewej też coś pobudowali

Obrazek

Hmm, która jest bardziej "mojsza"? ;)

Obrazek

Amalfi Town w pełnej krasie

Obrazek

Obrazek

Budowniczy mieli fantazyję

Obrazek

Arrivederci!(66)?

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2013 19:18

tony montana napisał(a):Amalfi Town w pełnej krasie

Obrazek


:papa:


Ale zapodałeś odcinek, łaaaaaaaaaaaaał 8O 8O 8O ,
no ja muszę tam pojechać :P ,
no to mam już plan na któryś wiosenny wyjazd :smo: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.09.2013 19:28

mysza73 napisał(a):
Ale zapodałeś odcinek, łaaaaaaaaaaaaał 8O 8O 8O ,
no ja muszę tam pojechać :P ,
no to mam już plan na któryś wiosenny wyjazd :smo: :papa:


Ty musisz jechać, a ja tam muszę wrócić, bo strasznie mało finalnie tam widziałem... :(
Z objazdu całego Półwyspu wyszły nici ... presja czasu była większa

W tym momencie nieco żałowałem, że tak to zaplanowałem, ale szukanie noclegu w ciemno w Amalfi czy Positano skończyłoby się na ofertach typu 250 Oiro za nocleg ....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.09.2013 19:32

tony montana napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Ale zapodałeś odcinek, łaaaaaaaaaaaaał 8O 8O 8O ,
no ja muszę tam pojechać :P ,
no to mam już plan na któryś wiosenny wyjazd :smo: :papa:


Ty musisz jechać, a ja tam muszę wrócić, bo strasznie mało finalnie tam widziałem... :(
Z objazdu całego Półwyspu wyszły nici ... presja czasu była większa

W tym momencie nieco żałowałem, że tak to zaplanowałem, ale szukanie noclegu w ciemno w Amalfi czy Positano skończyłoby się na ofertach typu 250 Oiro za nocleg ....


Dlatego ja tam skoczę wiosną 8) ,
będzie taniej, mam nadzieję :roll: :wink: ,
i zwiedzanie będzie przyjemniejsze, bo bez upałów :P .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.09.2013 19:32

tony montana napisał(a): ale szukanie noclegu w ciemno w Amalfi czy Positano skończyłoby się na ofertach typu 250 Oiro za nocleg ....


He, he...Raz sie żyje...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.09.2013 19:35

FUX napisał(a):
tony montana napisał(a): ale szukanie noclegu w ciemno w Amalfi czy Positano skończyłoby się na ofertach typu 250 Oiro za nocleg ....


He, he...Raz sie żyje...


No tak mówią... ale ja miałem nocleg za 68 Oiro w Casercie, a rano czekały Pompeje i Wezuwiusz no nie?

8) 8O
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 24.09.2013 09:10

tony montana napisał(a):Budowniczy mieli fantazyję

Obrazek

Mogąc oglądać TAKIE rzeczy Ty skakałeś po starych kamyczkach i kościołach :roll: ?
Zaprawdę powiadam Ci synu - błądzisz :evil: :wink: !
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.09.2013 13:49

Potter napisał(a):Mogąc oglądać TAKIE rzeczy Ty skakałeś po starych kamyczkach i kościołach :roll: ?
Zaprawdę powiadam Ci synu - błądzisz :evil: :wink: !


E tam, każdy ma swoje zboczenia i priorytety ;)
Ja naprawdę myślałem, że więcej uda nam się zobaczyć na Amalfi, ale rzeczywistość jest taka, że trzeba było spędzić na samym Półwyspie Amalfi kilka dobrych dni, aby niespiesznie serpentynkami zwiedzić: Positano, Sorrento, Ravello, Amalfi, Maiori, Miniori i inne mniejsze miejscowości ....

Albo po prostu posiedzieć nad morzem z winkiem czy na kawce podziwiając godzinami widoki :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.09.2013 14:12

Giorno 14

Amalfi cz.3

Zaczynam seryjkę zdjęć z miasta Amalfi - w tle XII wieczna Katedra

Obrazek

Obrazek

Wrzucamy co nieco na tzw. ząb (nie było jakoś mocno drożej niż gdzie indziej i to pod samą Katedrą, ale jedliśmy pizze i ciabatty więc nic wyszukanego, za to lody .... ale o tym później) mając cały czas taki widok

Obrazek

Ja w oczekiwaniu na jedzenie idę kupić przewodnik - pamiątkę (jak zwykle, gdy gdzieś jestem)

Obrazek

Katedra jest niczego sobie ;)

Obrazek

Krystof - opis dla Ciebie: "Wspinamy się po ilus tam schodach na górę" ;)

Obrazek

Ta Pani też się wspinała obok nas, wszędzie otaczają nas Chińczycy (a może Japończycy)

Obrazek

Którzy strzelają fotki z prędkością 20 na minutę ;)

Obrazek

Obrazek

Dość dziwna instalacja przyznam

Obrazek

Środek odpuścimy, jeszcze taka fotka ze szczytu schodów

Obrazek

Ta osoba stała ... no właśnie ... nie wiem ... chyba na kiju jakimś tylko

Obrazek

Przeciskamy się przez tłum turystów ... tutaj w sumie dopiero czujemy, że jesteśmy w tak okupowanej przez Turystów Italii (w Apulii nigdzie nie było tłumów!)

Obrazek

Obrazek

Niezależnie jednak od tłumów bardzo nam się tutaj podoba .... choć po lodach za ponad 15 OIRO (trzy lodu 1 gałkowe - fakt - PALLINA potężna była jak Kuglica w Cro) czujemy, że JEDNAK tych ludzi jest ZA DUŻO!!

Arrivederci! (67)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone