Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj 2016 czyli nuuuuda! I oto właśnie mi chodziło!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Tribunj 2016 czyli nuuuuda! I oto właśnie mi chodziło!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 07.12.2016 12:50

Wreszcie się zmusiłem. Nie wiem, na ile wystarczy mi zapału, ale mam nadzieję przedstawić moją relację do końca :). A czeka ona już od czerwca bieżącego roku.
Miejscowość na tegoroczne wakacje wybrałem przede wszystkim dzięki temu forum (thx sdolas) i jak zwykle się nie zawiodłem. Drugim powodem to była odległość - w tym roku jechałem tylko z żoną i dziećmi więc nie chciałem gnać na południe Chorwacji.
Ale po kolei.
Na początku ostrzegam - moja relacja będzie nudna :) - w przeciwieństwie do poprzedniej nie będzie próby operacji chirurgicznej związanej z wyciąganiem kolców jeżowca, czy też wizyty w szpitalu.
Po ubiegłorocznej można by powiedzieć "pielgrzymce" (5 aut - 18 osób w tym kobieta w ciąży i 5 małych dzieci) i po "gorącym podziękowaniu" jakie mi zrobiono na koniec za organizację całego wyjazdu, postanowiłem, że w tym roku jedziemy sami. Kto chce, niech się dołączy, ale noclegów nie będę szukał nikomu, nic nie będę rezerwował i terminu do nikogo nie będę dopasowywał.
Zgodnie z moimi oczekiwaniami - nikt się nie dołączył z zeszłorocznej wycieczki ("my pojedziemy" ale to poszukać noclegów trzeba, a bo to, a bo tamto, a Sławek pomóż nam, a zarezerwuj nam itd.). Ponieważ byłem nieugięty - zapadła decyzja: jedziemy sami! Mimowolne "Hip hip hurra", które mi się wyrwało podczas rozmowy zakończyło definitywnie rozmowę :).
No dobra, skład ustalony, teraz szukam miejsca. Jak już wspomniałem, nie chciałem jechać dalej niż do Splitu. Dodatkowo nocleg miał być blisko plaży ze względu na dzieci. Trochę pomęczyłem niektórych forumowiczów ale ostatecznie wybór padł na Tribunj - apartamenty Dario. Miejscowość cicha (czerwiec) miejscówka bliziutko plaży, sprawdzona - po co szukać więcej?
Konkretna korespondencja z właścicielem, zaliczka wysłana, potwierdzona - temat zamknięty.
I wreszcie nadszedł dzień wyjazdu. Standardowo odcinek Gdynia - Częstochowa wzięty na raz. Tam jeden dzień postoju na odpoczynek, ostatnie zapasy i 19.06 wieczorkiem wyjazd. Do przejechania ok 1200 km, ale kierowców dwóch, dzieci śpią w fotelikach, jakoś damy radę. Tradycyjnie przez Czechy - Austria - objazd MLP i dalej standardowo. Spieszyć się nie musimy. Nie będę opisywał trasy, przebiegła ona zgodnie z planem, bez niespodzianek, poza tym, że od Mszany aż po niemal samo Tribunj jechaliśmy w deszczu, a miejscami w ulewie, przez którą nawet dwukrotnie staliśmy. Potoki wody były takie, że nawet na najszybszym trybie wycieraczki nie nadążały. Taka jazda bez sensu, więc zjeżdżaliśmy na najbliższy MOP lub też stację paliw i odpoczynek. Dodatkowo postój w nocny na 2-godzinną drzemkę w Austrii. Tak czy siak, lało jeszcze 50 km przed Tribunj, dopiero po zjeździe z autostrady, w miarę zbliżania się do wybrzeża pogoda zaczęła się poprawiać. Do Tribunj wjechaliśmy około 11ej w pełnym słońcu - żadnej chmurki na niebie! Niedługo potem przyjechał Dario i wkrótce już odpoczywaliśmy na balkonie. Potem obiadek i plażing :). Dopiero na wieczorny spacerek wziąłem aparat, dlatego też kończę część opisową, zaczynam część graficzną :)

Poniższe fotki obrazują to, co si będzie działo dalej ,......................................... czyli nic :D (spokój, cisza, nic się nie dzieje)
1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG


CDN
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.12.2016 12:56

Slavko1974 napisał(a):Wreszcie się zmusiłem. Nie wiem, na ile wystarczy mi zapału, ale mam nadzieję przedstawić moją relację do końca :).

CDN

Sprawdzam zapał :wink:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 07.12.2016 14:57

Spokojnie, na razie zapału dużo :)
Tym razem sesja zdjęciowa moich księżniczek robiona tego samego wieczoru

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG


I coś, co moja młodsza lubi najbardziej. Nie wiem, ile wrzuciła tych kamyków do morza w ciągu całego pobytu, ale wydaje mi się, że poziom Jadranu się podniósł :lol:

12.JPG


CDN
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.12.2016 15:15

Slavko1974 napisał(a):I wreszcie nadszedł dzień wyjazdu. Standardowo odcinek Gdynia - Częstochowa wzięty na raz. Tam jeden dzień postoju na odpoczynek, ostatnie zapasy i 19.06 wieczorkiem wyjazd.

O, postój w moim mieście. :lol:
Przysiadam się do Was.
Mój tegoroczny pobyt w Chorwacji to także czerwiec, ale jak Wy zaczynaliście podróż, to ja już byłam w domu.
jurow
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 21.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurow » 07.12.2016 16:21

czekam cierpliwie na dalszą relacje ...w jakiej okolicy szukac kwatery ...
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 07.12.2016 17:31

Księżniczki urocze! Lubię takie male miejscowości, będę czekać na cd.
pozdrawiam
Janka :papa:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 07.12.2016 19:25

No to ja też się ponudzę z Wami :mrgreen:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 07.12.2016 19:33

To ja też zasiądę i popatrzę jak można się nudzić na wakacjach.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.12.2016 20:11

ostatnio mam straszny młyn w pracy to chętnie się trochę ponudzę dla odmiany :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.12.2016 20:35

Jak Tribujn to ponudzimy się razem :wink:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.12.2016 20:51

Też się chętnie ponudzę i poobijam ;)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 07.12.2016 21:29

Ja też się ponudzę bo na swoich wakacjach nie mam czasu na nudę :D
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 07.12.2016 23:23

Też poczytam
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.12.2016 00:33

Slavko1974 napisał(a):....(thx sdolas) ....
...Trochę pomęczyłem niektórych forumowiczów ...

Cała przyjemność po mojej stronie :wink:
Trochę .... :lol: :lol:

Zcieśnic zady towarzystwo , bo zasiadam w pierwszym rzędzie :lol: :oczko_usmiech: :papa:
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 08.12.2016 09:34

No dobra, skoro twierdzicie, że jeszcze Was nie znudziłem to jeszcze kilka krajobrazów z plaży.
Ta miejscówka na plaży była nasza ulubiona, bo ostatnie kilkanaście metrów plaży przy falochronie to był wręcz piasek, w którym moja młodsza córa uwielbiała się babrać - oczywiście babki, zamki itp. Na dodatek znajdowała się na wprost naszej kwatery.
Jakby tego było mało - na fotkach widać po prawej stronie - w głąb morza prowadziła ścieżka z piasku, po której można było bezpiecznie i wygodnie sobie wejść do wody bez obaw o potknięcie się na jakimś kamieniu czy nadepnięcie na jeżowca (bo między kamieniami były jeżowce).

1.JPG

3.JPG

4.JPG


2.JPG

5.JPG


Część kolejna wkrótce (Vodice)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tribunj 2016 czyli nuuuuda! I oto właśnie mi chodziło!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone