Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
Tribunj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 24.05.2004 17:55

:D A hoy ! z tratwy Waldek - droga Sołeczności CRP.PL mam gorącą prośbę - pytanie :szukam materiałow dotyczących TRIBUNJ - mapy zdjęcia , plany, konoby, kavany itp. Mam nadzieję ,że mogę na WAS liczyć.Pozdrawiam Waldek.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 25.05.2004 09:55

Witaj Waldemarze
Byłem w Tribunj trzykrotnie. Jeśli miałbyś jakieś pytania - wal śmiało ;)
Pozdro
Arek
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 25.05.2004 09:58

Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
Wakacje w Tribunj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 25.05.2004 18:35

:D A hoy! z tratwy Waldek - Dziękuje Ci Arku za odpowiedzi prosiłbym o wiecej informacji na temat plaż, odległości od cesty,zejścia do morza,restauracje i tym podobne.Wybieram się w miesiącu wrześniu . Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. 8)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 26.05.2004 09:21

Tribunj to niewielka miejscowość, liczy ok 800 mieszkańców. Chyba prawie w każdym domu można znaleźć pokój lub apartament. Jest bank z bankomatem, 3 agencje turystyczne gdzie można wymienić pieniądze i poczta. W Tribunj są 2 plaże. My chodziliśmy na plaże betonową do której mieliśmy bliżej. Jest na niej łagodne wejście do wody (ale tylko około 50 metrów), na brzegu wysypany drobny żwirek co było szczególnie ważne ze względu na córkę. Na drugą plażę nie chodziliśmy z powodu odległości od apartamentu. Znajduje się ona tuż za mariną. Plaża jest kamienista, na brzegu gruby żwir i kamyczki. Na całej długości jest łagodne wejście do wody, ale idzie się po kamieniach. Stąd też można spacerkiem w ciągu 20 minut dotrzeć do Vodic.
Najbliższa stacja benzynowa znajduję się ok. 4 kilopetrów we wspomnianych już Vodicach, natomiast po autogaz trzeba się już wybrać do Sibennika.
Jest kilka restauracji - we wszystkich bardzo podobne ceny. Jest duży market (można w nim płacić kartami np. Maestro czy Visa Elektron) i kilka mniejszych sklepów. Jeśli już pojedziesz do Tribunj koniecznie wstąp do baru Arka Noa i pozdrów ode mnie właściciela Tonego :).
Tribunj jest bardzo kameralne, nie ma w nim takiego zgiełku jak w Vodicach, turystów dużo ale nie ma się wrażenia natłoku.
Pozdrawiam
Arek
anka
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 03.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka » 26.05.2004 15:20

Arku, a czy jest tam autocamp? Anka
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 26.05.2004 15:36

Nie jestem pewien, ale chyba w ubiegłym roku "rzuciła" mi się w oczy reklama/szyld jakiegoś pola namiotowego - wyjeżdzając z Tribunj w kierunku Murteru, ale jeszcze raz zaznaczam - nie jestem pewien na 100 %. Za to napewno jest pole namiotowe w Vodicach.
Arek
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
wakacje w Ribunj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 26.05.2004 17:59

:D a hoy z tratwy Waldek, serdeczne dzięki za informacje- mam "pojem na tem" Arku gdybyś coś sobie przypomniał to b. proszę. Zapraszam do Darłowa.Jeżeli Cię interesuje Bałtyk to masz moje namiary w profilu.Hvala ti lijepa za sve. Dovidżenija.Waldek
mart993
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mart993 » 25.05.2016 11:47

Witam. Czy polecicie atrakcje w okolicy Tribunj? Jadę w lipcu po raz drugi do Tribunj, poprzednim razem tylko wylegiwałam się na plaży a teraz mam zamiar coś pozwiedzać, zobaczyć? Okolice Tribunj / Vodice/ Sibenik no i Park narodowy Krka, coś jeszcze polecacie ? No i co w tych miejscowościach można zobaczyć ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.05.2016 12:12

KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 25.05.2016 12:53

mart993 napisał(a):Witam. Czy polecicie atrakcje w okolicy Tribunj? Jadę w lipcu po raz drugi do Tribunj, poprzednim razem tylko wylegiwałam się na plaży a teraz mam zamiar coś pozwiedzać, zobaczyć? Okolice Tribunj / Vodice/ Sibenik no i Park narodowy Krka, coś jeszcze polecacie ? No i co w tych miejscowościach można zobaczyć ?

Kornati, fish picnic, z vodice statkiem do Sibenika. możesz wysiąść na stacji pośredniej (Zlarin, Prvic Luka, Prvic Sepurine) - nie musisz koniecznie do Sibenika. bilet kosztuje grosze. Trogir, Split, Primosten, Zadar - wszędzie masz blisko;-)
mart993
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mart993 » 25.05.2016 13:33

KrisM napisał(a):
mart993 napisał(a):Witam. Czy polecicie atrakcje w okolicy Tribunj? Jadę w lipcu po raz drugi do Tribunj, poprzednim razem tylko wylegiwałam się na plaży a teraz mam zamiar coś pozwiedzać, zobaczyć? Okolice Tribunj / Vodice/ Sibenik no i Park narodowy Krka, coś jeszcze polecacie ? No i co w tych miejscowościach można zobaczyć ?

Kornati, fish picnic, z vodice statkiem do Sibenika. możesz wysiąść na stacji pośredniej (Zlarin, Prvic Luka, Prvic Sepurine) - nie musisz koniecznie do Sibenika. bilet kosztuje grosze. Trogir, Split, Primosten, Zadar - wszędzie masz blisko;-)


Kornati - zapomniałam napisać ale byłam tam za pierwszym razem - przepięknie ! Dzięki za polecenie innych atrakcji. Zaraz poczytam. I na pewno z czegoś skorzystam.
alienacjaa
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) alienacjaa » 29.01.2023 16:20

Dzień dobry, odświeżam wątek
Po paru latach jedziemy ponownie na szybki urlop do Tribunj. Zajrzałam do map Google i widzi mi się że zrobili tam jakaś ścieżka/deptak od plaży Zamalin do Sovlje. Był ktoś ostatnio i może potwierdzić że do Sovlje można dojść deptakiem wzdłuż brzegu ?

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone