Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tribunj 2016 czyli nuuuuda! I oto właśnie mi chodziło!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 12.12.2016 00:40

Temperatury można by rzec idealne, poza wyjątkami. Temperatura powietrza to było ok 30 - 34 stopni, ale przez dwa dni było 39 - tyle zanotował termometr w aucie, które stało w cieniu. Jak pojechałem nim po zakupy to temperatura spadła do 37, ale potem chyba znowu się podniosła. Przez te dwa dni wychodziliśmy na plażę o 9ej rano, wracaliśmy kolo 11ej i mniej więcej do 15ej siedzieliśmy w apartamencie, po prostu nie dało się wytrzymać. W dzień wyjazdu niebo było dosyć zachmurzone, słońce tylko co jakiś czas wychylało się zza chmur i temperatura spadła do 25 stopni ale po południu się rozpogodziło. Wyjeżdżaliśmy z Tribunj koło 16ej to już nie było najmniejszej chmurki na niebie.
Co do temperatury wody to nie mam pojecia jaka była ale conajmniej 22-23 stopnie. Przy takiej temperaturze wody mogę w niej siedzieć/pływać godzinami. I tak właśnie było. Wychodziłem na brzeg tylko co jakiś czas, żeby się napić i odpocząć bo mnie szczeka od trzymania rurki bolała :).
Temperatura wody spadła w dzień wyjazdu, moim zdaniem było to ok 20 stopni, może 19.

A teraz dobranoc, a dalsza część relacji jutro rano :)
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 12.12.2016 10:20

Jeszcze 3 ostatnie foty z Vodic

3.JPG

2.JPG

1.JPG


i wracamy na plażing, tym razem usadowiliśmy się przy tej knajpie na końcu ulicy Jurjevgradzka. Z głowy mi wyleciało, jak ona się nazywała, chyba miała w nazwie "morje" czy coś. Jedliśmy tam przepyszne rybki ale o tym potem. W każdym razie usadowiliśmy się na cypelku przy malutkiej zatoczce. Jak się potem okazało, byliśmy tam bardzo często, ponieważ było to świetne miejsce do nauki pływania dla starszej córki. Woda sięgała tam do pasa dorosłemu człowiekowi, była cieplejsza niż w innych miejscach, więc miejscówka idealna.
Każdy z nas oddawał się ulubionej czynności:

Najmłodsza:
4.JPG


Starsza:
5.JPG


I najstarszy
6.JPG


Była jeszcze jedna, której ulubionym zajęciem było czytanie na leżaczku, ale nie udzieliła mi praw autorskich :) .
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 12.12.2016 15:41

Nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w Sibeniku. Któregoś dnia rano niebo było przymglone, słońce nie paliło, więc zdecydowaliśmy, że po śniadanku odwiedzimy Sibenik. Dużo już o tym mieście zostało napisane, więc nie będę powielał znanych informacji. Co tu dużo pisać, wspaniałe klimatyczne miasteczko, uwielbiam takie spacery wśród kamiennych murów.
To zamglone słoneczko wprowadziło nas w błąd, bo myśleliśmy, że będzie chłodniej. Nie było chłodniej, było za to potwornie parno. Po kilku godzinach nie chciało się nikomu jeść, przez cała wycieczkę piliśmy tylko litrami wodę.
Dałem trochę ciała bo nie chciało mi się przed wyjazdem spojrzeć na topografię miasta i zaparkowałem na samym początku miasta przy remizie strażackiej koło twierdzy św. Michała a rozpoczynając wycieczkę jeszcze cofnęliśmy się w dół w stronę mariny. Może to i dobrze bo więcej zobaczyliśmy.
1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 12.12.2016 22:43

Fajnie zobaczyć znajome widoki :D
W zeszłym roku byliśmy u Daria w drugiej połowie sierpnia. W którym apartamencie byliście na lewo czy na prawo (my byliśmy w tym po prawej stronie). Jak z komarami. W czasie naszego pobytu wieczorami pojawiały się całe watahy :twisted: .
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 13.12.2016 07:12

Slavko1974 napisał(a):Jeszcze 3 ostatnie foty z Vodic

3.JPG

2.JPG

1.JPG


i wracamy na plażing, tym razem usadowiliśmy się przy tej knajpie na końcu ulicy Jurjevgradzka. Z głowy mi wyleciało, jak ona się nazywała, chyba miała w nazwie "morje" czy coś. Jedliśmy tam przepyszne rybki ale o tym potem. W każdym razie usadowiliśmy się na cypelku przy malutkiej zatoczce. Jak się potem okazało, byliśmy tam bardzo często, ponieważ było to świetne miejsce do nauki pływania dla starszej córki. Woda sięgała tam do pasa dorosłemu człowiekowi, była cieplejsza niż w innych miejscach, więc miejscówka idealna.
Każdy z nas oddawał się ulubionej czynności:

Najmłodsza:
4.JPG


Starsza:
5.JPG


I najstarszy
6.JPG


Była jeszcze jedna, której ulubionym zajęciem było czytanie na leżaczku, ale nie udzieliła mi praw autorskich :) .


Na pewno tak się nazywała?, a nie grill fish?,rozumiem że piszesz o tej knajpie której parasole na zdjęciach widać.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.12.2016 14:32

Tak, o tej knajpie piszę, ale naprawdę z głowy mi wyleciało, nigdzie na fotkach dostępnych w necie i na moich nie widać tej nazwy. Serwowali tam przepyszne owoce morza, ale o tym później. Na razie jesteśmy jeszcze w Sibeniku :)

Autor relacji z dwoma księżniczkami :P

6.JPG


A tu kobieca część mojej rodzinki

10.JPG


I jeszcze trochę widoków
7.JPG

8.JPG


11.JPG

9.JPG


CDN
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.12.2016 14:51

I jeszcze tutaj
1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 14.12.2016 17:52

hehe,w Szibeniku jeszcze nie byłem choć w Vodicach już siedem razy stacjonowałem :D ,ta knajpa to jest właśnie grill fish,moja ulubiona rybodajnia,mam gdzieś zdjęcia ich menu przy wejściu.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 14.12.2016 18:09

W Vodicach nie byliśmy, więc fajnie choć obejrzeć na fotkach, a w Szybeniku byliśmy, więc miło sobie przypomnieć.
Ładne zdjęcia :)
pozdrawiam :papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.12.2016 19:27

Jedzenie w grill fish'u dobre, ale w tym roku z cenami przesadnie poszybowali.
Klientów mniej.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 16.12.2016 09:20

Skoro wróciliśmy na chwilę do Tribunj z Sibenika to napiszę w czym rzecz.
My byliśmy tam od 20 czerwca, oni tam zaczęli funkcjonować gdzieś drugiego, może trzeciego dnia naszego pobytu.
Poszliśmy sobie coś zjeść na próbę. Większość dan z karty jeszcze nie była dostępna, więc zamówiliśmy sobie coś o nazwie fish mix za 30 kun.

I dostaliśmy takie coś

a.JPG


c.JPG


b.JPG


Powiem Wam, że to było przepyszne! Były tam i rybki i krewetki i kawałki ośmiornicy i kalmary. Niektóre rybki były wcześniej troszkę podwędzane, niektóre od razu smażone, jeszcze inne smażone na masełku. Od tej pory codziennie tam chodziliśmy: dwa takie talerze + talerz frytek za 15 kun i cała rodzina najedzona :D. Wszyscy wcinali aż się uszy trzęsły hehe. Właśnie czegoś takiego szukaliśmy - proste danie z owoców morza bez zbędnych dodatków. Można? Można!
Znajomy był tam w sierpniu i ten talerz wtedy kosztował już 40 kun.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 16.12.2016 19:22

hehe fish mix u nich palce licać,najlepsze są te czerwone rybki a najgorsze takie ciemno szare któe mają w cholerę ości,ze dwadzieścia razy je u nich jadłem,jak rybka w okolicach Vodic to tylko tam,często brak kalmarów lecz to zależy kiedy ich kuter łowi(mają swój).Od zeszłego roku otworzyli też samoobsługę w budynku lecz tam się nie skusiłem :D .
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 19.12.2016 14:10

Z napisał(a):hehe fish mix u nich palce licać,najlepsze są te czerwone rybki a najgorsze takie ciemno szare któe mają w cholerę ości,ze dwadzieścia razy je u nich jadłem,jak rybka w okolicach Vodic to tylko tam,często brak kalmarów lecz to zależy kiedy ich kuter łowi(mają swój).Od zeszłego roku otworzyli też samoobsługę w budynku lecz tam się nie skusiłem :D .


Ja tam nie zauważyłem żadnych ości, talerze wymiataliśmy do czysta, jedynie z niektórych trzeba było tylko kręgosłup wyjąć i można było w całości jeść :). No i rzecz jasna łupinki po krewetkach zostawały. Skład talerzy rzeczywiście był zależny od połowów, bo raz zdarzyło się, że były same rybki.

Ale wracając do Sibenika. Kulawo mi to idzie, ale co zrobić, leniem jestem :)
2.JPG

3.JPG

4.JPG


1.JPG


Obrazki dosyć powszechne w Istrii

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 02.01.2017 15:47

Oj, z bólem serca idzie mi to pisanie :)
Ale może dotrwam do końca, tym bardziej, że jestem myślami już przy tegorocznych wakacjach. Ale może moje wypociny się komuś przydadzą przy planowaniu wakacyjnym :).
W ostatnim odcinku zawitaliśmy do Sibenika. Dalszy ciąg zwiedzania - nabrzeże zaliczone, tym razem wgłębiamy się w uliczki Starówki...

a.JPG

b.JPG

c.JPG

d.JPG

e.JPG

f.JPG

g.JPG
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 02.01.2017 15:58

Tym razem głowy (nie wawelskie :P)

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tribunj 2016 czyli nuuuuda! I oto właśnie mi chodziło! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone