Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Eliass
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 18.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eliass » 29.07.2013 11:33

ja też jadę z Krakowa i myślę jaką trasę wybrać. Rok jechałem przez Wiedeń i chce uniknąć tej trasy głównie przez GIGANTYCZNE (z gps w ręku 10km) korki na granicy Słoweńskiej oraz duże korki tuż za nią na bramkach.

W tym roku chce jechać przez Węgry, przy okazji zahaczyć na nocleg nad Ballaton.
Pytania
1. Kiedyś jechałem sobie do Budapesztu przez Chyżne i pamiętam, że odcinek słowacki zmęczył mnie strasznie (a jeżdże sporo), duża ilość podjazdów/zjazdów, wąska kręta droga gdzie trzeba co chwile omijać zawalidrogi. Chciałbym tego uniknąć. Czy jakiś szanowny Krakus jechał przez Zwardoń? Opłaca się naddać tej drogi żeby jechać potem autobaną słowacką?
W którym miejscu przepiąć się między M1 a M7 w przypadku takiej trasy ?
Mariusz1111
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1111 » 29.07.2013 13:52

Może nie Krakus :P , ale odpowiem jako doświadczony (5 x) przekraczałem granicę w Zwardoniu.
Aktualnie nie ma już po polskiej stronie przejazdu górą - jedziesz 2pasmówką do granicy a później droga miejską niecałą godzinę i jesteś w Zilinie. Poźniej już highwayem do Cro. Winietkę kupisz zaraz za przejściem w Potravinach po lewej stronie drogi.
Moim zdaniem droga znacznie lepsza niż przez czechy a i oplaca się jechać przez Węgry bo omijasz korki w Slowenii i Austrii.
Mariusz1111
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1111 » 29.07.2013 14:05

Eliass napisał(a):ja też jadę z Krakowa i myślę jaką trasę wybrać. Rok jechałem przez Wiedeń i chce uniknąć tej trasy głównie przez GIGANTYCZNE (z gps w ręku 10km) korki na granicy Słoweńskiej oraz duże korki tuż za nią na bramkach.

W tym roku chce jechać przez Węgry, przy okazji zahaczyć na nocleg nad Ballaton.
Pytania
1. Kiedyś jechałem sobie do Budapesztu przez Chyżne i pamiętam, że odcinek słowacki zmęczył mnie strasznie (a jeżdże sporo), duża ilość podjazdów/zjazdów, wąska kręta droga gdzie trzeba co chwile omijać zawalidrogi. Chciałbym tego uniknąć. Czy jakiś szanowny Krakus jechał przez Zwardoń? Opłaca się naddać tej drogi żeby jechać potem autobaną słowacką?
W którym miejscu przepiąć się między M1 a M7 w przypadku takiej trasy ?


Co do noclegów - ja zrobiłem rezerwację w Zajeździe http://www.berenyifogado.hu/pl/nocleg z 3 na 4.08 odpisał mi gość, że ma wolne pokoje... Wieczorkiem tez można posiedzieć i odpocząć w klimacie węgierskim.
agbed
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agbed » 13.07.2017 13:48

Jaki jest koszt przejazdu autostradą z Zagrzebia do Baska Voda??
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2017 13:53

Po podwyżkach chyba 220kn - oczywiście dla osobówki.
agbed
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agbed » 13.07.2017 13:55

Dziękuje :)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2017 13:58

Zapomniałem jeszcze o tunelu do Baska Voda - 20 kun. Chyba że pojedziecie na Sestanovac (polecam!).
agbed
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) agbed » 13.07.2017 14:02

Mam jeszcze jedno pytanie czy winieta na Chorwacji tez musi byc i czy jest droga niepłatna do Baski Vody z Zagrzebia
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.07.2017 14:10

W Chorwacji płacisz tak samo jak w PL, czyli na bramkach. Nie ma winiety, takiej jak w CZ lub AT.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 13.07.2017 15:19

agbed napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie czy winieta na Chorwacji tez musi byc i czy jest droga niepłatna do Baski Vody z Zagrzebia


objazdy-autostrad-w-chorwacji-dyskusja-t52513.html - temat dla Ciebie. Przeczytaj też artykuł z linka w pierwszym poście.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy! - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone