Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciej_bronislav
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej_bronislav » 24.06.2013 07:34

My jedziemy oczywiście też z Krakowa już 3 lipca wyruszamy. A Którą drogą w końcu pojedziesz ? Bo ja chyba się zdecydowałem na drogę przed Budapeszt. Miałem w założeniu jechać samymi autostradami przed czechy wiedeń itd... ale jednak chyba za drogo wychodzi. Mamy mieć darmowe wi fi wiec będziemy zdawać relację co i jak.
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 24.06.2013 07:53

maciej_bronislav napisał(a):My jedziemy oczywiście też z Krakowa już 3 lipca wyruszamy. A Którą drogą w końcu pojedziesz ? Bo ja chyba się zdecydowałem na drogę przed Budapeszt. Miałem w założeniu jechać samymi autostradami przed czechy wiedeń itd... ale jednak chyba za drogo wychodzi. Mamy mieć darmowe wi fi wiec będziemy zdawać relację co i jak.

Z Krakowa na Twoim miejscu jechalbym tak jak napisałeś , autostradą przez Słowację, potem zrobiłbym Węgry bez winietki drogą 86 , jest to fajna trasa przez zachodnie Węgry. Potem kilkanaście km Słoweni przez miasteczko Lendawa, rownież bez winietek . Granicę chorwacką przekraczamy w Mursko Sredisce, kierujemy się na Cakovec , a następnie na chorwacką autostradę w Gorican ijedziemy nią ,aż do zjazdu w Sestanovac :D .
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.06.2013 08:23

Jacck77 napisał(a):
maciej_bronislav napisał(a):My jedziemy oczywiście też z Krakowa już 3 lipca wyruszamy. A Którą drogą w końcu pojedziesz ? Bo ja chyba się zdecydowałem na drogę przed Budapeszt. Miałem w założeniu jechać samymi autostradami przed czechy wiedeń itd... ale jednak chyba za drogo wychodzi. Mamy mieć darmowe wi fi wiec będziemy zdawać relację co i jak.

Z Krakowa na Twoim miejscu jechalbym tak jak napisałeś , autostradą przez Słowację, potem zrobiłbym Węgry bez winietki drogą 86 , jest to fajna trasa przez zachodnie Węgry. Potem kilkanaście km Słoweni przez miasteczko Lendawa, rownież bez winietek . Granicę chorwacką przekraczamy w Mursko Sredisce, kierujemy się na Cakovec , a następnie na chorwacką autostradę w Gorican ijedziemy nią ,aż do zjazdu w Sestanovac :D .



Zgadzam się. To idealna i optymalna trasa. :hut:
maciej_bronislav
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej_bronislav » 24.06.2013 08:28

hmm... a nie lepiej taką trasą jechac ?

https://maps.google.pl/maps?saddr=osied ... ra=ls&z=11
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 24.06.2013 08:55

coraz bardziej podziwiam ludzi, którzy w ramach tak zwanych "oszczędności" jadąc z Krakowa do Chorwacji wybierają omijającą autostrady trasę przez Węgry....
Z autopsji wiem, że jadąc po węgierskich miasteczkach i wioskach (bynajmniej nie do Chorwacji) trudno jest jechać z "równomierną prędkością"

Może trochę teorii przed wyjazdem...
http://moto.pl/Porady/2029020,115894,9676261.html
maciej_bronislav
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej_bronislav » 24.06.2013 09:25

to co proponujesz w takim razie ? jaką trasę ?
sam_fischer
Croentuzjasta
Posty: 214
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sam_fischer » 24.06.2013 09:37

cronaturki, jadę w tym roku po raz 8 i przerobiłem wszelkie możliwe warianty. Moim zdaniem trasa opisana powyżej jest optymalna. A 86 pokonuje się w mgnieniu oka. Oczywiście trasa kompletnie nietrafiona jeśli ktoś zakłada prędkości przelotowe rzędu 160-180 km/h.
Mik39
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 09.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mik39 » 24.06.2013 10:21

Witam
Jedziemy tak jak 2 lata temu

http://goo.gl/maps/QrfEt

nic nie zmieniam, trasa sprawdzona i fajnie sie jechało.Troche lokalnymi ale to dla urozmaicenia by nie było za monotonnie :) ---omijam wilkie miasta --chyba że ktos nastawiony na zwiedzanie po drodze :) Ostatnio jechaliśmy 11 godzin--2 wieksze postoje pare krótkich.
Ruszamy juz za 5 dni i adrenalinka rośnie ---pozdrawiam
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 24.06.2013 10:22

maciej_bronislav napisał(a):to co proponujesz w takim razie ? jaką trasę ?



tą którą pokazuje google maps po wpisaniu Krakowa jako punktu startowego, przejścia granicznego Chyżne jako punktu pośredniego i na przykład Breli jako punktu docelowego - jednakże z małym wyjątkiem, którym jest odpowiedni przejazd przez Słowenię.

Pozdrav
maciej_bronislav
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej_bronislav » 24.06.2013 10:31

kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 24.06.2013 11:09

według mnie wybór trasy zależy też od pory wyjazdu, charakteru jazdy i częściowo kasy na winiety,
patrząc na te punkty to wyjazd z południa np. Kraków proponuje zacząć około 18.00 i później Chyżne -> BB -> Sahy -> Budapeszt i później już cały czas autostradami do końca nad Jadran,
z ominięciem płatnego odcinaka BB->Zvolen,

a dlaczego o godz. 18.00?
bo:
- jadę jednym ciągiem 8)
- w Budapeszcie jestem około 23.00 - 24.00 (brak korków) :D
- w trakcie jazdy rodzinka śpi (spokój) :wink:
- rano już się kąpię w morzu :D

ja oczywiście jadę właśnie tak w tym roku, do zobaczenia w CRO :papa: :hut:
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 24.06.2013 11:36

cronaturki napisał(a):coraz bardziej podziwiam ludzi, którzy w ramach tak zwanych "oszczędności" jadąc z Krakowa do Chorwacji wybierają omijającą autostrady trasę przez Węgry....
Z autopsji wiem, że jadąc po węgierskich miasteczkach i wioskach (bynajmniej nie do Chorwacji) trudno jest jechać z "równomierną prędkością"

Może trochę teorii przed wyjazdem...
http://moto.pl/Porady/2029020,115894,9676261.html

Uwierz mi ,nie o oszczędności tu chodzi. Autostrada nonstop jest męcząca. A tak po słowackiej autostradzie masz odpoczynek na Węgrzech i zbierasz energię na chorwacką :D . Mnie ta trasa najmniej męczy . A nie mieszkam w Krakowie , tylko w Pile. Zwykle jadę przez Niemcy i Austrię, bo dla mnie tak jest najszybciej. W tym roku zmieniłem trasę w ostatniej chwili, ponieważ wyjeżdżałem na początku czerwca, w czasie kulminacyjej fali powodziowej na południu Niemiec. Ale jechałem nonstop autostradą od Słubic w latach ubiegłych i moim zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 24.06.2013 16:36

maciej_bronislav napisał(a):https://maps.google.pl/maps?saddr=Krak%C3%B3w&daddr=Chy%C5%BCne+to:Brela,+Chorwacja&hl=pl&ie=UTF8&ll=45.987421,16.498718&spn=1.553417,4.22699&sll=46.819093,17.522972&sspn=12.243157,33.815918&geocode=FQrt-wIdFFYwASnRGE41wEQWRzG_ikd2tbZrtA%3BFbIv8gIdHyUsASmptXf6i8MVRzGllydGXKMWbg%3BFXrAlQIdcFQCASkrdXHwIOtKEzEQzyuGUK0ABA&oq=chy%C5%BC&t=h&mra=ls&z=9

o coś takiego Ci chodziło ??




Obrazek
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 24.06.2013 21:37

maciej_bronislav napisał(a):hmm... a nie lepiej taką trasą jechac ?

https://maps.google.pl/maps?saddr=osied ... ra=ls&z=11

Widzę że punkt startu mamy p
odobny;-) my ruszamy z tysiaclecia:-)
Trasa podobna do tej co wkleiles tylko chyba ominiemy budapeszt obwodnica. Potem wwzdłuż balatonu autostradą i chorwackie autostrady az do sesnanovac.
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 24.06.2013 21:52

Trasa do poprawki - trzeba ominąć płatny odcinek Bańska Bystrzyca - Zwoleń :-) A'propos - w którym miejscu teraz zaczyna się płatny kawałek? Bo wydaje mi się, że ekspresówka zaczyna się troszkę wcześniej niż dwa lata temu (przynajmniej patrząc na mapę).
Ja mam podobne dylematy a ruszam we czwartek:
a) przez Chyżne - Budapeszt - znam
b) przez Chyżne - Terchovą - Żylinę - "86" - nie znam odcinka Dolny Kubin - Żylina
c) przez A4 - Czechy - Austrię - Słowenię - Postojną - znam

jadę na Cres lub Krk.

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa Kraków - Baska Voda - po raz pierwszy! - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone