Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do oceny

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
machanek
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.08.2014
Trasa do oceny

Nieprzeczytany postnapisał(a) machanek » 18.08.2014 18:00

Witam serdecznie,
Z czwartku na piątek wybieram się pierwszy raz na Chorwację, jedziemy kompletnie w ciemno.
Wybrałem trasę przez Czechy Austrię i Słowenię ( w Słowenii z ominięciem autostrady) ze względu na to że jestem jedynym kierowcą.
https://goo.gl/maps/cFydL
Jeśli dobrze zapoznałem się z lekturą forum to będzie najszybsza droga z Krakowa.

Słowenię omijam jak na video z forum.


Sprawa viniet :
Pierwszą kupuję na granicy Czeskiej, drugą na pierwszej stacji w Austrii, w Słowenii omijam. W Chorwacji płacę na bramkach ( czy warto omijać Chorwackie autostrady ? oraz czy nie ma problemu z płatnością kartą na bramkach)

Tankowanie LPG:
Tu przydała by się mała pomoc, zasięg butli to tylko 420-440 km. Wiem że najlepiej zatankować przed granicą w Polsce, ale gdzie dalej nie mam pojęcia.

Kwatery:
Wyruszamy około godziny 2-3 nad ranem liczę że będziemy w około 14 godzin co da nam 17-18, czy będzie problem ze znalezieniem noclegu, jaka jest racjonalna kwota za apartament dla 4 osób z klimatyzacją i aneksem kuchennym ?


Jeśli się gdzieś mylę to proszę o poprawienie oraz o przydatne wskazówki.
Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.08.2014 19:32

machanek napisał(a):
Sprawa viniet :
Pierwszą kupuję na granicy Czeskiej, drugą na pierwszej stacji w Austrii, w Słowenii omijam. W Chorwacji płacę na bramkach ( czy warto omijać Chorwackie autostrady ? oraz czy nie ma problemu z płatnością kartą na bramkach)

Trasa na 5 :oczko_usmiech: :mrgreen:
Jadąc trasą z twojego linka na granicy Czeskiej nie kupisz winiety, kupisz ją dopiero na stacji Shell w okolicach Bohumina :wink: Jeśli Ci się spieszy to nie warto omijać autostrad w Chorwacji. Niema problemu z płatnością, a nawet wszyscy polecają ten środek płatności.
W Twoim linku Słowenia była "autostradowa", tu masz bez autostrad
http://goo.gl/maps/bZKB6
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2014 21:17

Tankowanie w Mikulow (Czechy) i Austrii (Loipersdorf) dalej w Chorwacji już bez problemów.Tu masz wszystko o LPG, czytaj od końca, na 81 stronie masz namiar GPS na stacje w Czechach i Austrii.
Aha, jedziemy do Chorwacji, nie "na" Chorwację :wink:
Luigi MG
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luigi MG » 18.08.2014 22:08

Jeszcze można autostradą na Breclav pociągnąć z Brna niż pchać się na Mikuluv ;) Takie moje spostrzeżenia. Reszta myśle ok. Pozdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 08:47

Można na Breclav, ale nie wiem jak z LPG, a "mechanek" pytał gdzie tankować gaz.
machanek
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) machanek » 19.08.2014 13:16

szaki17 napisał(a):Tankowanie w Mikulow (Czechy) i Austrii (Loipersdorf) dalej w Chorwacji już bez problemów.Tu masz wszystko o LPG, czytaj od końca, na 81 stronie masz namiar GPS na stacje w Czechach i Austrii.
Aha, jedziemy do Chorwacji, nie "na" Chorwację :wink:


Wybacz ale to "na" takie już krakowskie :)


Gdzieś wyczytałem że trzeba mieć ze sobą komplet żarówek na zmianę w samochodzie ?
Luigi MG
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 13.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luigi MG » 19.08.2014 13:22

A no tak jak sobie obliczy to zaraz za breclavem moze zatankowac. Bo koreczek spory jak widzę na GM. Pozdro
P.S. Ja uderzam NA Chorwację w niedziele ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2014 18:57

Gdzieś wyczytałem że trzeba mieć ze sobą komplet żarówek na zmianę w samochodzie ?

W/g jakiś tam konwencji międzynarodowych ( Tu jest wszystko o przepisach) wyposażenie auta trzeba mieć zgodne z przepisami kraju w jakim jest zarejestrowane, o żarówki i nie tylko mogą się czepiać w Słowacji więc dla św. spokoju i wygody, akurat się przepali, lepiej mieć ze sobą niż tłumaczyć się policji.
machanek
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) machanek » 19.08.2014 22:56

szaki17 napisał(a):
Gdzieś wyczytałem że trzeba mieć ze sobą komplet żarówek na zmianę w samochodzie ?

W/g jakiś tam konwencji międzynarodowych ( Tu jest wszystko o przepisach) wyposażenie auta trzeba mieć zgodne z przepisami kraju w jakim jest zarejestrowane, o żarówki i nie tylko mogą się czepiać w Słowacji więc dla św. spokoju i wygody, akurat się przepali, lepiej mieć ze sobą niż tłumaczyć się policji.



Nie jest to może problemem w przypadku standardowych świateł, jednak dwa żarniki (palniki) ksenonowe czy też bi-ksenonowe to wydatek około 600 zł.. :cry:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone