Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

trasa bez opłat-czy to sie opłaca??

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
erikson
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2005
trasa bez opłat-czy to sie opłaca??

Nieprzeczytany postnapisał(a) erikson » 24.07.2005 14:41

czy da sie i nie jest to uciazliwe pojechac tak aby nie lecic autostradami i czy to sie opłaca?np do dubrownika.
tak sie zastanawiam jak wygladaja w cro drogi nie płatne?bo moze kase za bramki wykozystac na co inne?
BEATA J.G
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) BEATA J.G » 24.07.2005 15:05

Wydaje mi sie ze lepiej jechac atostradami.Ja w ubiegłym roku jechałam od Zadaru do Trogiru drogą przy morzu i nie polecam sa straszne korki jedzie sie bardzo powoli i traci duzo czasu no i jeszcze ten miły upał(ale nie siedzac w samochodzie)
erikson
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) erikson » 24.07.2005 15:30

a we wrzesniu tez takie korki?
BEATA J.G
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) BEATA J.G » 24.07.2005 15:34

Ja jechałam w połowie sierpnia trudno mi jest powiedziec jak bedzie we wrzesniu chociaz wrzesien tez jest miesiącem urlopowym.Decyzja należy do ciebie :D
Zibi2233
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibi2233 » 24.07.2005 15:37

Nawet nie myśl o bocznej drodze, generalnie obowiązuje tam 50 km/h i jesli trafi się chorwat starym autem to faktycznie tyle pojedzie. Droga kreta, wąska, ciągła linia non stop, spalisz więcej paliwa. Całośc opłaty za autostradę na split to około 25 euro więc raczej się nie opłaca. Na autostradzie faktycznie pojedziesz 130 i dużo na luzie, a boczna średnio wychodzi 60 km/h.
erikson
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 20.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) erikson » 24.07.2005 15:43

a jak wyglada trasa z drugiej strony,czyli przez bosnie lub czarnogóre,bo to do dubrovnika przeciez juz kawałek
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 24.07.2005 18:43

erikson napisał(a):czy da sie i nie jest to uciazliwe pojechac tak aby nie lecic autostradami i czy to sie opłaca?np do dubrownika.
tak sie zastanawiam jak wygladaja w cro drogi nie płatne?bo moze kase za bramki wykozystac na co inne?


Witam. jesli jedziesz przez Zagrzeb warto pojechacstara droga przez Plitvice i dalej kierowac sie na Knin w strone Splitu. Jezdze we wrzesniu i nie ma korkow raptem 3- godziny dluzej ale na pewno taniej. A srednia predkosc to fakt kolo 60 km na godzine ale...30 eurasow w kieszeni. Wybór nalezy do Ciebie . pozdrawiam
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 25.07.2005 08:10

A co do korków to w weekend są niestety na obydwu trasach.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 25.07.2005 09:52

binkowskig napisał(a):Witam. jesli jedziesz przez Zagrzeb warto pojechacstara droga przez Plitvice i dalej kierowac sie na Knin w strone Splitu. Jezdze we wrzesniu i nie ma korkow raptem 3- godziny dluzej ale na pewno taniej. A srednia predkosc to fakt kolo 60 km na godzine ale...30 eurasow w kieszeni. Wybór nalezy do Ciebie . pozdrawiam


Jechalismy ta droga we wrzesniu wlasnie u.r. - osobiscie bardzo polecam ....bylo pusto i spoko jedziesz 100 km/h o ile troche patrzysz za ewent. policja choc takowej nie bylo wtedy wcale. Droga jest naprawde dobra i jedynym mankamentem moga byc ciezarowki spotykane od czasu do czasu pod wieksza gorka, ktore zwalniaja i trzeba kombinowac zeby to wyminac. Ale widoki sa zacne - mozna krecic western spokojnie..... i do tego fakt ...niemala kasa w kieszeni.
Jak ma sie troche czasu w zapasie to spoko ....ja bym jechala ta droga.

Druga droga jaka znam to ta wzdluz Adriatyku na odcinku Split- Zadar-Rijeka. Ta wydaje sie za to jednak wolniejsza i wiecej na niej ruchu , a faktycznie przy Trogirze idzie to slimakiem i tu oplaca sie zaplacic za kawalek autostrady. Droga od Zadaru w gore jest nudnawa widokowo i jesli nie chcesz fotografowac Pagu z ladu stalego to nie warto.

Pozdrawiam Sasaneczka
Lord79
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lord79 » 25.07.2005 21:32

A ile paliwka spaliliscie na tej trasie? Pali wiecej tą drogą?
Pozdr
Bary i swinki
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bary i swinki » 26.07.2005 10:39

a jak jade przez Czechy, Słowenie i Austrie to też sie opłaca kupić winety i po autobanie jechać czy lepiej drogami bezpłatnymi?? nie wiem może pytanie jest głupie ale to jest mój pierwszy wyjazd dalej niż do Niemiec:)
byłbym wdzięczny za wyrozumiałość:D pozdrawiam Bartek
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 26.07.2005 11:44

Lord79 napisał(a):A ile paliwka spaliliscie na tej trasie? Pali wiecej tą drogą?
Pozdr


No ciezko mi powiedziec bo my na ON wiec tak specjalnie sobie nie zalujemy ..... ale mysle ze jednak wiecej by wyszlo niz na autostradzie.
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 26.07.2005 15:06

Ja myśle że pół na pół, Z granicy do Karlovaca nie warto omijać. Testowałem, szkoda zachodu. Z Karlovaca do Udbiny / tunel Sv Rok jeżdżę zwykłą drogą, jest troche dłużej ale dużo taniej. (dokładny czas przejazdu mam w swoim zeszycie pokładowym jakby kogoś ineteresiło) Drogi dobre a przy w/w tunelu autostrada jest b.blisko starej drogi.
Dalej autostradą duuużo lepiej ale i przejazd przez KNIN nie jest najgorszy
Potem dalej wzdłuż granicy i wyskakujesz w PLOCE. A Eurosy w kieszeni.

A jak Panie ZIBI 2233 to robicie że na autostradzie auto mniej pali?Na autostardzie sie ciśnie i wóz żre jak smok

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
trasa bez opłat-czy to sie opłaca??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone