Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

....Toskania....

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.01.2013 09:13

Torac napisał(a):chcę taką średnio apetyczną przekąską - to jeszcze na dojeździe

Torac napisał(a):To już na inną eskapadę - południową !

Torac napisał(a):mega surowe ramy czasowe, chcemy zwiedzić wracając do domu , czyli po drodze

Rzeczywiście... nawet super mega surowe te ramy czasowe....
Teraz lepiej pojąłem założenia planu :)

Torac napisał(a):Czemu? Co prawda zwiedzałem Pienzę przedpołudniem, ale zupełnie nieświadomy :D

My też dość wcześnie rano i też nieświadomie, ale stwierdziliśmy, że taka pora jest najlepsza. Po prostu - te słynne widoki są na południe i południowy zachód, w związku z czym w środku dnia i po południu będą po prostu pod słońce :)
Torac napisał(a):napisz proszę gdzie :!:

Coś tam już wspominałem w naszej bałkańskiej relacji, ale sytuacja w miarę upływu czasu rozwija się dynamicznie i plan się ciut zmienił :)
Główne założenia są takie - na początek Padwa, Chioggia i Ravenna potem San Marino, w Marche - San Leo, Urbino, Macerata, Monte Conero, Ascoli Piceno. W Umbrii - Gubbio, Perugia, Asyż, Spello, Spoleto, Todi, Orvieto. W Lacjum - Lago di Bolsena i okolice, Viterbo, no i w Abruzji - L'Aquila i Teramo.
Oczywiscie wymieniłem tylko większe miejscowości, do mniejszych też z pewnością będziemy zaglądać, może nawet bardziej chętnie - kilka jest już w planie. Poza miastami mam zamiar odwiedzić jakiś ciekawostki przyrodnicze, zaglądnąć nad morze, no i tym razem odbyć 1 lub 2 górskie wycieczki, które mam już właściwie opracowane. Dokładniejszą trasę po w/w miejscach jeszcze sobie wymyślę, no i może wprowadzę jakieś zmiany... na razie gros czasu zabiera mi grecka relacja :)
Tym razem zamiast 9 dni, będziemy mieć do dyspozycji 14, tak więc myślę, że szanse na zrealizowanie zamierzeń będą większe niż rok temu :) .

To mówisz że się potem do Grecji wybierasz 8O , kierunek baaardzo słuszny :)
Kilku fachowców od niej tu jest... myślę, że na pewno znajdziesz odpowiedzi, albo podpowiedzi na te tematy :)

Pozdrawiam
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 15.01.2013 15:07

Torac napisał(a):2013 plan - stacjonujemy 12 km poniżej Sieny

1/ Monteriggioni
Colle val d'elsa
Siena
2/ S.Galgano
Massa Marittima
San Gimignano
Certaldo
3/ Florencja
4/ Sant'Antimo
Arcidosso
Montepulciano
Pienza
5/ Pisa
Lucca


Do Twojego planu proponuje dodać obowiązkowo Cinqueterre/Riomaggiore kawałek za Luccą na zachęte obrazek
Obrazek

następnie Castiglione della Pescai.
Obrazek

A jeśli wystarczy czasu to Monte San Savino ( pewnie tam zjedziesz z autostrady w drodze do Sieny ) nieopodal za Arezzo, na forum wklejałem już zdjęcia z tego miasteczka.

Kilka podanych przez Ciebie miejscowości zainteresowało mnie więc pewnie skorzystam jako że będziemy "sąsiadami" ;)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.01.2013 19:12

marcinbb napisał(a):
Do Twojego planu proponuje dodać obowiązkowo Cinqueterre/Riomaggiore kawałek za Luccą na zachęte obrazek
Obrazek


Bardzo interesujące :!: - jakaś tam chyba ważna przystań dla jachtów - toskański Hvar - gdzieś mi to już mignąło

marcinbb napisał(a): jako że będziemy "sąsiadami" ;)


Co masz na myśli :?: - jeśli zarezerwowałeś Giardino poprzez mój link to wisisz Brunello :wink:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 16.01.2013 10:04

Mówiąc o sąsiadach miałem na myśli że będziemy mieszkali jakieś 10km od siebie my zatrzymujemy się na 4-5 dni właśnie w Monte S. Savino, które położone jest około 12km na wsch od Sieny. A później udajemy się nad morze kawałek za Grosseto i tam pewnie kolejne 1,5tyg.

Odnośnie samej trasy powiedz którędy planujesz trasę z Wodzisławia to pewnie Brno -> Wiedeń -> Graz -> i dalej do Włoch. Ja planuje wystartować albo z Warszawy albo z Wrocławia a jeśli Wrocław to chyba Niemcy -> Monachium -> Innsbruk -> Włochy?
Trasa przez Niemcy wydaje się być porównywalna cenowo, jednak czasowo chyba znacznie szybciej ze względu na odcinki "no limit" choć na raz to chyba się nie da dojechać na miejsce - jak uważasz?

Nasz plan zwiedzania to raczej spontan ze względu na 1,5 roczną córkę więc optymistycznie zakładam:
Rimini, San Marino, Asyż, Pisa, Cinqueterre/Riomaggiore, Siena, no i to co tylko liznęło się więc Florencja, Arezzo + wybiorę coś z Twojej listy, a nad morzem to pewnie zwiedzanie rozpocznie i skończy się na zwiedzaniu plaży.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.01.2013 10:26

marcinbb napisał(a):Mówiąc o sąsiadach miałem na myśli że będziemy mieszkali jakieś 10km od siebie

rozumiem.trochę pokusa przygarnięcia Brunello się odezwała :!: :wink:

marcinbb napisał(a):Odnośnie samej trasy powiedz którędy planujesz trasę z Wodzisławia to pewnie Brno -> Wiedeń -> Graz -> i dalej do Włoch.

Dokładnie , Villach - Udine - Bolonia itd

marcinbb napisał(a): Ja planuje wystartować albo z Warszawy albo z Wrocławia a jeśli Wrocław to chyba Niemcy -> Monachium -> Innsbruk -> Włochy?
Trasa przez Niemcy wydaje się być porównywalna cenowo, jednak czasowo chyba znacznie szybciej ze względu na odcinki "no limit" choć na raz to chyba się nie da dojechać na miejsce - jak uważasz?


Trasa przez Niemcy wydaje się być :wink: najlepszym (i najtańszym) rozwiązaniem :!:

marcinbb napisał(a):Nasz plan zwiedzania ....
.......skończy się na zwiedzaniu plaży.


Ale to pewnie jedziesz w wakacje?
Dla malucha też atrakcja :!:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 16.01.2013 11:45

Aqua Parki pewnie zwiedzimy jednak na początek myślałem o tym zaraz obok Monte S. Savino jest tam taki trochę mniejszy. Jednak ten który proponujesz obok Folloniki wydaje się być ok ceny z 2012 jednak takie jak w całej Europie 20e/osoba.

Plan na wyjazd miał być długi weekend majowy jednak WizAir nie lata już do Forli, więc pozostała opcja samochodem i w wakacje choć czy to będzie czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień ciężko określić nie znamy jeszcze planu rezerwacji naszego "wakacyjnego" lokum.

Brunello... z tym to wrócę do Polski ;) , na początek muszę zawieźć zamówione rzeczy tam: naszą polską wodeczkę z trawką, kilogramy polskiej wędliny ze szczególnym naciskiem na boczek, a i jakieś euro-palete polskiego piwa. Boczek i polskie piwo traktowane jest jako towar wymienny. Prawie na równi z różnego rodzaju witaminami znanymi z polskich aptek tam kosztują majątek.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 16.01.2013 15:08

To barterek jednak trzyma się mocno :!:

A o co chodzi z tymi medykamentami :?:
Może zaproponuje Antonelli jakiś biznesik :wink:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 16.01.2013 16:54

medykamenty... wszelkiego rodzaju witaminy, zestawy witamin ( Jakieś Centrum, Spektrum czy inne flaszki dla seniorów ) we Włoszech kosztują krocie. Taniej wysłać/zawieźć z Polski niż kupować na miejscu - przerabiane wiele razy. Podobnie jak z niektórymi lekami tam recepta u nas bez.

Barterek powiadasz... jak przywiozłem 1l Żubrówki, to w zamian dostaliśmy klucze do 3 pokojowego mieszkania nad samym morzem na 2 tyg po sezonie ( wrzesień ). A że w tym roku mamy mieszkać w domu w sezonie to pewnie będę jechał załadowany po sam dach z niewielką przyczepką ;)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.01.2013 01:17

zamawiał ktoś (rezerwował ) wejściówki do galerii Uffizich :?:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.03.2013 15:45

Torac napisał(a):zamawiał ktoś (rezerwował ) wejściówki do galerii Uffizich :?:


podbiję pytanie, bo już się coraz goręcej robi - 51 ddw
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2017
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 12.03.2013 23:44

Torac napisał(a):
Torac napisał(a):zamawiał ktoś (rezerwował ) wejściówki do galerii Uffizich :?:


podbiję pytanie, bo już się coraz goręcej robi - 51 ddw


Będę we Florencji, ale raczej do galerii nie zawitam :(
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.03.2013 08:50

W Rzymie miałem wszystko porezerwowane łącznie z przewodnikami w języku polskim, więc kolejki żadne nas nie dotyczyły.
We Florencji wpuszczają, jak chcą. Po około 20-40min. kolejka wcale sie nie przesunęła, pomimo tego, że sporo osób wyszło.
Daliśmy na luz.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 13.03.2013 10:55

Torac napisał(a):2013 plan - stacjonujemy 12 km poniżej Sieny

1/ Monteriggioni
Colle val d'elsa
Siena
2/ S.Galgano
Massa Marittima
San Gimignano
Certaldo
3/ Florencja
4/ Sant'Antimo
Arcidosso
Montepulciano
Pienza
5/ Pisa
Lucca

sam się dziwię, że dopiero teraz na ten temat się natknąłem...
bo Toskania to jedno z moich ulubionych miejsc na ziemi...

ja obowiązkowo dorzuciłbym Region Chianti...nawet jeśli nie jesteś wielkim miłośnikiem wina, to i tak warto...
Zamki, zameczki, wille, winnice, cudowne krajobrazy - Toskania w najlepszej postaci...
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 13.03.2013 11:44

-Siena - wiadomo, plac wachlarz robi wrażenie.
-San Gimignano - miasto Manhattan :) wieże robią wrażenie, na Piazza Della Cisterna tuż przy studni idealne miejsce na łyk kawy no i wino.
-Florencja - wiadomo, wejście do do galerii Uffizich odpuściliśmy.
-Montepulciano - dla smakoszy win, dobre wina :!:
-Pisa - wiadomo

By poznać co znaczy smak wina - Chianti obowiązkowo :)
Koniecznie zrobić zakup czerwonego wina z pod znaku "Czarnego koguta" :)
Załączniki:
Chianti.jpg
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 13.03.2013 12:48

No właśnie.....
Te Chianti mi jakoś nie podeszło 8O
może trzeba było więcej w nie zainwestować :P :?: a nie skromne 4-5E :D

Wolę Brunello lub te z okolic Montepulciano - "Nobile" jak się nie mylę :D

Ps. Ale wracając z Florencji postaram się "pogubić " i pojechać przez prowincję Chianti !
Ostatnio edytowano 13.03.2013 12:53 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
....Toskania.... - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone