Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

....Toskania....

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.05.2013 13:03

Bardzo lubię toskańskie klimaty i zdjęcia krajobrazu. Dlatego pozwoliłem sobie na przeróbkę jednego z Twoich zdjęć, aby jeszcze lepiej oddawało ten klimat, bo to póki co najlepsza fota z Twego wyjazdu jak dla mnie. :) :wink:
Obrazek

Wyczekuję chwili gdy w końcu tam pojadę trochę pozwiedzać, ale przede wszystkim pofotografować te widoki i nacieszyć oczy łagodnymi liniami falistych wzgórz i pól. :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 11.05.2013 13:20

Przerabiaj , obrabiaj.... cała przyjemność po mojej stronie :wink:
Żaden ze mnie fotograf (tego jnie da się ukryć) , zdjęcia robione z cyfrówki (nowej, bo nowej), często z wystawionej ręki podczas jazdy.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 11.05.2013 14:24

Sienneńskie popołudnie (wieczór) nie pozoliły na gruntowniejsze zwiedzanie. Wszystkie atrakcje były już zamknięte - pomimo, że oficjalne godziny nie zostały przekroczone. Zapadła decyzja, że kolejny dzień rozpoczniemy zwiedzaniem Sieny. Wracamy do naszej agroturystyki i udajemy się na spoczynek.
Kolejny dzień również wita nas deszczem. Plan ukrycia się przed nim w budynkach kompleksu katedralnego to dobry pomysł !
Kolejnego dnia parkujemy na San Francesca - parking, dobrze ulokowany ale relatywnie droższy !
Specerujemy już nieco spokojniej. Kupuję bilety do całego kompleksu (12E- katedra, baptysterium, krypta, muzeum katedralne , taras widokowy)
Rozpoczynamy od wnętrz katedry:
tam delicje :D ze wszystkich stron- Ale Bogu to wszystko, raczej średnio się podoba
"podłoga" :
Obrazek
ściany:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"ambonka" - detale, detale, detale....
Obrazek
wejście:
Obrazek
coś pomiędzy sufitem a ścianą, w każdym bądź razie b. wysoko :D ;
Obrazek
Obrazek
sufity :
zoom, aż się ciepły zrobił :)
Obrazek
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 11.05.2013 18:02

Fatamorgana napisał(a): Dlatego pozwoliłem sobie na przeróbkę jednego z Twoich zdjęć,
Obrazek


podeślesz mi przerobione :?: będę wdzięczny
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.05.2013 21:43

Z przyjemnością. :)

Ale lepiej mieć duże- z oryginału bo to jest taka miniaturka a ja uważam, że jako pamiątka z wyjazdu to to się na tapetę nadaje czy na plakat. :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 13.05.2013 11:40

Wracam do zwiedzania pozosłaych części kompleksu katedralnego, czas na te, których nie widziałem w 2012 roku czyli : Baptysterium , Krypta, Muzeum z tarasem widokowym.
Jeśli mogę doradzić tym którzy się dopiero przymierzają na podbój Sieny, to warte ceny biletu są Katedra + muzeum. Z krypty i muzeum zdjęć nie robiłem, bo nie można.
Baptysterium- na uwagę na pewno zasługują sklepienia aczkolwiek wszystko jest w klimacie katedry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z tarasu widokowego przy dobrej pogodzie zdjęcia pewnie wychodzą fantastyczne, cóż : na szczęście to już ostatnie deszczowe momenty podczas tego weekendu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
- pokropi jeszcze w drodze do Pisy ale bez uszczerbku dla naszej garderoby.
Żegnamy się ze Sieną :cry:
Obrazek
Obrazek
ostatnie kroki po sienneńskim ryneczku .

Okolice Montalcino (szukamy opactwa Św. Antyma)
Obrazek
mamy :!: :D :
Obrazek
okolica
Obrazek
Obrazek
trochę surowego wnętrza:
Obrazek
papryczka79
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryczka79 » 10.08.2014 10:42

Witajcie moi drodzy.
Może Wy, którzy już trochę znacie włoską rzeczywistość mi coś doradzicie. Wkleję ten tekst do wszystkich wątków dotyczących Włoch.
Planujemy podróż-objazdówkę. Będzie ona ograniczona siłą rzeczy do jednego regionu Toskanii i do okolic Rzymu. W grę wchodzą tylko campingi (pola namiotowe). Przeglądam różne stronki z campingami i niestety wszystkie jakie mi się wyświetlają są raczej gwiazdkowe, duże, z basenami (choć w miejscowościach odległych od morza basen wydaje mi się coraz bardziej zasadny jednak), wiecie raczej masówka. Po zeszłorocznej Chorwacji zjechanej z góry na dół mam smaka na takie mniejsze, kameralne (i dużo tańsze). Zdaję sobie sprawę, że jaki by to nie był camping będzie drożej niż w Cro. Nie mam złudzeń. Tak do 20 euro za noc (2os, namiot i autko) byłoby cudownie. No do 25euro damy radę. Czy w okolicy Sieny, Florencji natknęliście się na jakieś mniejsze pola namiotowe, które po prostu nie figurują na oficjalnych stronach? To samo w okolicy Rzymu? i może coś na wybrzeżu? (tylko na którym?) Na większości stron jest możliwość rezerwacji wcześniejszej. Dla mnie to zaprzeczenie idei podróży namiotem, gdzie nie ma planu, nie ma dat. Może ktoś ma wiedzę na temat dostępności pól namiotowych we pierwszej połowie września? Już jest luźniej? Można w ciemno? W Chorwacji byliśmy na dwóch takich większych z pierwszego na Hvarze uciekliśmy na mniejszy bez podziały parcel i z widokiem z "okna" na morze. Na drugim już zostaliśmy. To były nasze dwie ostatnie noce. Widzę wielką różnice między tymi mniejszymi polami a dużymi. No nic to będę czekać na jakieś wskazówki. Może ktoś coś wie. Uciekam wklejać się w następne wątki. Także wybaczcie, że wszędzie będzie mnie pełno:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.04.2015 19:22

Dotarłam do Ciebie i czekałam na drugą część Toskanii (bliższa mi na ten rok) a tu zonk 8O 8O Nie ma zdjęć, a potem relacja nagle się urwała :? :? Może znajdziesz 2 wieczory i poprawisz zdjęcia i dokończysz swoją Toskanię?
Czekam z niecierpliwością, pewnie nie tylko ja bym skorzystała..
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 09.04.2015 21:38

piekara114 napisał(a):Dotarłam do Ciebie i czekałam na drugą część Toskanii (bliższa mi na ten rok) a tu zonk 8O 8O Nie ma zdjęć, a potem relacja nagle się urwała :? :? Może znajdziesz 2 wieczory i poprawisz zdjęcia i dokończysz swoją Toskanię?
Czekam z niecierpliwością, pewnie nie tylko ja bym skorzystała..


Obawiam się, że to syzyfowa praca :-(
Fotosik się odblokowuje jeśli wchodzę w nowy cykl rozliczeniowy a za ekstra limit płacić nie mam zamiaru.

PS. Napisz co Cię interesuje to wkleję fotki i postaram się udzielić informacji
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.04.2015 02:44

alfabetycznie

AREZZO ****
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chata niejakiego Petrarki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 10.04.2015 09:19 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.04.2015 08:52

Torac napisał(a):Obawiam się, że to syzyfowa praca :-(
Fotosik się odblokowuje jeśli wchodzę w nowy cykl rozliczeniowy a za ekstra limit płacić nie mam zamiaru.

PS. Napisz co Cię interesuje to wkleję fotki i postaram się udzielić informacji

Spoko, nic się nie dzieje, po prostu szkoda, że zdjęcia uciekły :( A płacenie za okresy to przesada... Ja korzystam z picasa, bezpłatny i jest ok.

Torac napisał(a):PS. Napisz co Cię interesuje to wkleję fotki i postaram się udzielić informacji

Dzięki. Byłam ciekawa Twojego spojrzenia zwłaszcza na Sienię, na którą widzę, że byłeś mocno nastawiony, podobnie jak ja... Ale w innych relacjach popatrzyłam wcześniej, więc resztę zostawię rzeczywistości.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.04.2015 09:19

trochę odbuduję sobie ten temat, bo rzeczywiście beznadziejnie to wygląda.
Umieszczę alfabetycznie fotki z miejsc w którym byłem. Na początku relacji podlinkuję stronę gdzie zaczynają się "nowe" fotki i puste strony tak straszyć nie będą .
* to moje subiektywna odczucia na temat odwiedzanego miejsca.

CORTONA **
(są jeszcze jakieś pałace na samym wzgórzu, ale nie dotarłem i skoncentrowałem się na uliczkach i ryneczku znanego z filmu, jak się nie mylę "Pod Słońcem Toskanii"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.04.2015 09:30

Greve in Chianti **
(Tam się jedzie po wino!!!)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
....Toskania.... - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone