Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia - przewodnik po bezpłatnych drogach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008
Słowenia - przewodnik po bezpłatnych drogach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 05.05.2009 13:34

Witam, wybieram się 5 raz do CRO 19.06.09, czytajac posty na temat ominięcia płatnych dróg w Słowenii, dochodze do wniosku, iż etat przewodnika po słowackich bezpłatnych drogach miałby wzięcie :D
Ps. Przez lata ubiegłe problem 35 Euro za parę kilometrów autostrady mnie nie interesował.
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 05.05.2009 13:46

Witam ponownie, w zwiazku ze zbliżajacym się sezonem wakacyjnych wyjazdów, może udałoby się zaktualizować dane dotyczace przejazdu przez Słowenie.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 05.05.2009 13:57

W tej materii wszystko wiadomo. Na dzień dzisiejszy obowiązują ceny winiet z ubiegłego roku, od 1 lipca 2009 będzie winieta tygodniowa w cenie 15 euro. Rondo w Peśnicy płatne. Aby jechać bez opłat to trasą Mureck, Lenart, Ptuj.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2009 13:57

Pestro napisał(a):Witam ponownie, w zwiazku ze zbliżajacym się sezonem wakacyjnych wyjazdów, może udałoby się zaktualizować dane dotyczace przejazdu przez Słowenie.


Cały czas jest aktualizowany w związku ze zbliżającymi się wyjazdami...sprawdź w temacie a sam się przekonasz...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.05.2009 14:05

Arek napisał(a):W tej materii wszystko wiadomo. Na dzień dzisiejszy obowiązują ceny winiet z ubiegłego roku, od 1 lipca 2009 będzie winieta tygodniowa w cenie 15 euro. Rondo w Peśnicy płatne. Aby jechać bez opłat to trasą Mureck, Lenart, Ptuj.


Czyli przecietny tranzytowy turysta wybuli na dzien dziesiejszy jakies 130 pare zeta za przejazd w obie strony :cry:

Obawiam sie,ze bede wolal meczyc sie 2x dluzej a wydac te kase na inne cele. Bezplatne drogi nie sa zle i zawsze zobaczyc mozna nieco wiecej :wink:
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 05.05.2009 14:15

W tym roku myslałem też aby nie kupować winietki przez Czechy, bo jadąc od Lubawki do Znojma mam o wiele krotszą drogę niż Boboszów -Brno itd., poza tym myślałem o zatrzymaniu sie w Znojmie, aby dzieciak pobawił sie w "Parku Jurajskim", nastepnie do Wiednia i za Wiedniem koło godz. 1.00 zatrzymać sie na drzemkę i o 5.00 z minutami wyruszyć w podbój bezpłatnych dróg Słowenii. Powolutku i bez pośpiechu.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.05.2009 14:39

Pestro napisał(a):... nie kupować winietki przez Czechy...


W Czechach nigdy nie kupowalem winietki. Jechalem bezplatnymi prosto z Cieszyna do Wiednia. Z pewnoscia dluzej, teraz z pewnoscia bardzo przepisowo ale jednak taniej. Taniosc moze okazac sie pozorna zwlaszcza po otrzymaniu mandatu (dodatkowo wieksze zmeczenie, strata czasu). Paliwa niekoniecznie idzie wiecej bo na autostradzie przy sredniej 130 km/h przecietne auto wiecej spali niz przy 80-tce na bezplatnych drogach. Omijanie platnych trzeba dobrze przekalkulowac. Pamietam jak ostatnim razem wracalismy i w upalny dzien pod koniec Czech juz naprawde zasypialem za kolkiem. W knajpie pikantna pizza, zimna cola postawila nieco na nogi i na nocleg w Katowicach jakos sie powolutku dokulalismy ...
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 05.05.2009 14:46

Pestro napisał(a):W tym roku myslałem też aby nie kupować winietki przez Czechy, bo jadąc od Lubawki do Znojma mam o wiele krotszą drogę niż Boboszów -Brno itd...


Jak pierwszy raz jechałem do CRO też (sugerując się odległością z mapy) wybrałem Lubawka - Znojmo. Efekt ?? 5 godzin i maksymalne wkur...ienie logiką oznakowania i ilością ograniczeń. Od tej pory kupuję winietkę za 330 koron na cały miesiąc i jadę Boboszów - Ołomuniec - Brno - Breclav 2h30 - 2h40min bez stresów.
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 05.05.2009 14:51

Temat przerabiałem w ubiegłym roku, kupiłem winietkę i aby z niej skorzystać w powrotnej drodze obrałem kierunek turystyczny Praga i wyjazd w Jakuszycach. W moim przypadku może jest 10% płatnej drogi szybkiego ruchu co nie wpływa znacząco na czas przejazdu przez Czechy, a wydaje mi się iż jest nawet "szybsza"
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.05.2009 14:53

Mosqito napisał(a):bez winiety 5 godzin ... mając winietkę za 330 koron .. 2h30 ...


troche przerobilem

TAK jest

trzeba przekalkulowac czy 13 euro jest warte 5 dodatkowych godzin w aucie. Dla niektorych pewnie tak a dla innych pewnie nie. Najwazniejsze to podjac swiadoma decyzje

Tak na szybko na dzien dzisiejszy to platne odcinki aby dojechac do cro i wrocic przez Czechy, Austrie i Slowenie to jakies 260 zeta

Jeden na to pracuje z 4 dniowki a niektorzy 4 godziny :wink: i o tym w dalszych dyskusjach trzeba pamietac :D
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 05.05.2009 14:55

Mosqito napisał(a):
Pestro napisał(a):W tym roku myslałem też aby nie kupować winietki przez Czechy, bo jadąc od Lubawki do Znojma mam o wiele krotszą drogę niż Boboszów -Brno itd...


Jak pierwszy raz jechałem do CRO też (sugerując się odległością z mapy) wybrałem Lubawka - Znojmo. Efekt ?? 5 godzin i maksymalne wkur...ienie logiką oznakowania i ilością ograniczeń. Od tej pory kupuję winietkę za 330 koron na cały miesiąc i jadę Boboszów - Ołomuniec - Brno - Breclav 2h30 - 2h40min bez stresów.


Zgadza się, tylko ile czasu straciłeś i nerwów jadąc do Boboszowa, bo ja mam do Lubawki 45km, a do Boboszowa prawie 140. Boboszów przerabiałem 3-razy, tym razem GPS i Lubawka -Znojmo.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.05.2009 15:27

tak sobie zerknalem na mapke i myusmy jezdzili przez Czechy (czyli OT :wink: ) po trasie:
Cieszyn, Frydek Mistek, Novy Jicin, Hranice, Prerov, Uherskie Hradiste, Breclav
i wpadam od gory do Wiednia
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 05.05.2009 16:54

Pestro napisał(a):Zgadza się, tylko ile czasu straciłeś i nerwów jadąc do Boboszowa


Nerwów zero :-) Czasu może pół godziny. Ale droga od Bolkowa do Lubawki w porównaniu nawet do odcinka Kłodzko - Boboszów to armagedon :-) Dziura na dziurze i łata na łacie.

Pestro napisał(a):... ja mam do Lubawki 45km, a do Boboszowa prawie 140. Boboszów przerabiałem 3-razy, tym razem GPS i Lubawka -Znojmo.


Pestro, ja Cię nie namawiam na Boboszów, skoro masz do Lubawki znacznie bliżej to jedź przez Lubawkę :-) Mój post był raczej sugestią abyś w Czechach tak obmyślał trasę by większość była po płatnych (ale bezstresowych, szybkich i bezkolizyjnych) odcinkach.

PS I na koniec - ufaj bardziej swemu logicznemu myśleniu niż GPS
Ostatnio edytowano 12.01.2014 23:53 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 05.05.2009 17:02

U mnie na drodze do CRO, prędkość mam większa od 90km/h ( mogę trochę szybciej) tylko na drogach do tego przeznaczonych, widziałem już na pierwszych metrach po przekroczeniu granicy jak chorwaccy niemundurowi gasili zapędy turystów, dlatego powolutku bez animuszu, może dłużej o parę godzinek. W ubiegłym roku wyjechałem koło 18 a do 14 bylem w Gradacu (1200km). Po godz. 16 bez zmęczenia wybrałem się z zona i dzieckiem na mały rekonesans po miasteczku, ku zdziwieniu naszej gospodyni.
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 05.05.2009 18:14

Wątek przewodni ucieka, jak wspomniałem będę pierwszy raz próbował przejechać Słowenię "bokiem", a nie chcę przez jakieś rondo płacić kary za brak winietki.
Ps. chyba, że kupie winietkę na allegro od cromaniaka wracającego z CRO
bo nie dam na dzień wyjazdu 35Euro :roll:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Słowenia - przewodnik po bezpłatnych drogach
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone