Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jazda bez winety Słowenia Kontrola

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Kontrola winiet w Słoweni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.08.2018 13:46

Po to właśnie są montowane. 8)
martynaPL
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.08.2018
Re: Kontrola winiet w Słoweni

Nieprzeczytany postnapisał(a) martynaPL » 24.08.2018 14:01

Rysio napisał(a):Po to właśnie są montowane. 8)


Tzn. wysyłają mandaty za brak winiety na podstawie nagrań? A skąd ta wiedza? Pytam bo nie znaleźliśmy nic na ten temat ale obawa jest.
beticz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 30.08.2019 17:57

Witam.
Czy ktoś się orientuje czy na autostradzie są kamery, które robią zdjęcia wienet. Kupiłam złą, za 15 euro na 7 dn, a powinnam okazuje się kupić 2B, na bus opel vivaro. Zgadaliśmy się z innym Polakiem na stacji i nas uświadomił. :roll: Zjechaliśmy ostatnie 60 km na drogę niepłatną , ale od Socergi jechaliśmy autostradami. I teraz mam obawy, że zapłacimy za nasze gapiostwo. Czy ktoś coś wie w tym temacie.
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 31.08.2019 05:21

W zeszłym roku też miałem winietę na 7 dni i źle to policzyłem bo skończyła się w dniu powrotu do Polski. Jednak wracałem autostradą mając nadzieje ,ze na tym krótkim odcinku od Ptuj do granicy AT nie będzie kontroli. Do dzisiaj nic nie przyszło, a więc jeżeli mają kamery to chyba nie są tak dokładne. Dodatkowo zjechałem wcześniejszym zjazdem, bo na granicy są częste kontrole.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 31.08.2019 05:50

Kwiecień 2019. Przed granicą w Šentilj. Wszystkie samochody kierowane na jeden pas do policyjnej kontroli winiet.
beticz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 31.08.2019 20:07

Dzięki za info. Pożyjemy, zobaczymy. Dam znać za pół roku.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.03.2020 19:50

beticz napisał(a):Dzięki za info. Pożyjemy, zobaczymy. Dam znać za pół roku.

Pół roku już minęło ....
beticz
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) beticz » 22.03.2020 21:10

Witam,

Jak na razie nic do nas nie dotarło i nikt nas nie ściga. Mam nadzieję, że tak już zostanie. :roll:
yelonec
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) yelonec » 23.07.2022 08:45

Cześć.
Jak sprawa wygląda aktualnie?
Wracaliśmy z Chorwacji jadąc przez Węgry i przez przypadek omineliśmy zjazd i wjechaliśmy do Słowenii na 250metrow w Pince. Zaraz po przekroczeniu znaku Słowenia jest stacja MOL. Wjechaliśmy w nią i wyjechaliśmy z autostrady na drogę lokalną cofając się na Węgry.

Nie było żadnej innej możliwości zatrzymania się czy nawrotki wcześniej.
Niby to tylko 250 metrów, ale jednak to aż 250 metrów po autostradzie...
Załączniki:
Screenshot_20220723-094127_Maps.jpg
Piotrfer
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrfer » 10.08.2022 14:27

A orientuje się ktoś jak to jest teraz?źle kupiłem winiety (online) i jadąc przez Słowenię to jej nie mialem. Mogę dostać jakiś list?mandat do domu?
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Jazda bez winety Słowenia Kontrola - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone