Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia - przewodnik po bezpłatnych drogach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pykos1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pykos1 » 10.05.2009 09:57

Gdzieś czytałem, że da się kupić słoweńską winietę np w Austrii.
Słyszał ktoś o tym, a jeżeli tak to czy cena jest taka sama jak w Słowenii czy tak jak nasz PZMot (ceny z kosmosu)
I jeszcze jedno czy na każdej stacji można je kupić, a może zupełnie gdzie indziej
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2009 10:09

pykos1 napisał(a):Gdzieś czytałem, że da się kupić słoweńską winietę np w Austrii......

Polecam bardziej wnikliwą lekturę działu FAQ :wink:
Znajdziesz tam trochę istotnych dla siebie informacji.
W tymże dziale FAQ jest wątek o opłatach autostradowych i tam załączyłem w opisie Słowenii link z punktami sprzedaży winiet:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 10.05.2009 10:50

Adam66 napisał(a):
Cytat:
Wątek przewodni ucieka, jak wspomniałem będę pierwszy raz próbował przejechać Słowenię "bokiem", a nie chcę przez jakieś rondo płacić kary za brak winietki.

Jedź trasą Mureck-Lenart-Ptuj. Trasa bezpłatna i bezkorkowa. Jechałem w zeszłym roku i wyszło mi ok. pół godziny dłużej jak przez Maribor.
Pozdrawiam


Zabrało Ci to 0,5h więcej z tym że w tamtym roku jadąc w czerwcu przez Maribor straciłem w korku przez remotny w rejonie tego miasta ok. 1h. Więc opłaca się jadąc twoją trasą bo będe 0,5h do przodu ?


Jadąc w sobotę w lipcu lub sierpniu to nawet więcej niż 0.5 h.
Ale wtedy radzę omijać także przejście w Macelj.
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Słowenia - przewodnik po bezpłatnych drogach - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone