Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia - przewodnik po bezpłatnych drogach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.05.2009 18:19

Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 05.05.2009 22:25

Wątek przewodni ucieka, jak wspomniałem będę pierwszy raz próbował przejechać Słowenię "bokiem", a nie chcę przez jakieś rondo płacić kary za brak winietki.

Jedź trasą Mureck-Lenart-Ptuj. Trasa bezpłatna i bezkorkowa. Jechałem w zeszłym roku i wyszło mi ok. pół godziny dłużej jak przez Maribor.
Pozdrawiam :papa:
śliweczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) śliweczka » 06.05.2009 13:44

witam
Jako forumowa świeżynka mam pytanie.Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby wyrazić swoją opinię na temat trasy : Volkermarkt(A), Kranj-Idrija-Postojna(S), Rupa(HR) ?
starałam sie uważnie prześledzić tematy dotyczące objazdu płatnych dróg w Słowenii,ale jeśli jest gdzieś odp na moje pytanie to przepraszam i poproszę o linka:)
dzięki
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 06.05.2009 17:44

Jedź trasą Mureck-Lenart-Ptuj. Trasa bezpłatna i bezkorkowa. Jechałem w zeszłym roku i wyszło mi ok. pół godziny dłużej jak przez Maribor.
Pozdrawiam :papa:[/quote]

OK, tylko co ze zjazdem z autostrady w Austrii, bo zdania są różne.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 06.05.2009 18:49

Pestro napisał(a):OK, tylko co ze zjazdem z autostrady w Austrii, bo zdania są różne.

A co ma być ? :D Zjeżdżasz 226 Gersdorf a jak prześpisz :-) to zjedziesz na 228 Spielfeld i kawałek się wrócisz
Pestro
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pestro » 06.05.2009 19:29

A co będzie jeżeli przejadę Spielfeld?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.05.2009 19:38

Pestro napisał(a):A co będzie jeżeli przejadę Spielfeld?

Jak przejedziesz Spielfeld to znajdziesz się w Słowenii :lol:
A tak na serio to nie panikuj bo oznaczenie na autobanie jest takie, że nawet przy 20 dioptriach nie ma możliwości przegapić zjazdu :wink:
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 06.05.2009 19:41

Takich właśnie oznaczeń na naszych drogach bardzo brakuje... Przynajmniej dwa znaki informują o zjeździe
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 07.05.2009 07:44

Piotrek_B napisał(a):
Pestro napisał(a):A co będzie jeżeli przejadę Spielfeld?

Jak przejedziesz Spielfeld to znajdziesz się w Słowenii :lol:
A tak na serio to nie panikuj bo oznaczenie na autobanie jest takie, że nawet przy 20 dioptriach nie ma możliwości przegapić zjazdu :wink:


Ale nawet gdyby tak się stało, to tuż za dawnymi bramkami granicznymi jest stacja Petrol i tam można zjechać na Sentilj i zrobić nawrotkę :)

Obrazek
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 07.05.2009 22:54

Witam, czy jest pewne że droga od Ptuj do granicy z Chorwacją jest bezpłatna? Gdzieś na forum przewinęło się że od tego roku obowiazuje na niej winieta. Dzięki za info.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.05.2009 22:59

Gdzieś na forum się, że jak wybudują to będzie płatna. :)
Ostatnio edytowano 07.05.2009 22:59 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.05.2009 22:59

Bezpłatna. Jedź i nie słuchaj niepotwierdzonych pierdół.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 08.05.2009 08:27

Adam66 napisał(a):
Wątek przewodni ucieka, jak wspomniałem będę pierwszy raz próbował przejechać Słowenię "bokiem", a nie chcę przez jakieś rondo płacić kary za brak winietki.

Jedź trasą Mureck-Lenart-Ptuj. Trasa bezpłatna i bezkorkowa. Jechałem w zeszłym roku i wyszło mi ok. pół godziny dłużej jak przez Maribor.
Pozdrawiam :papa:


Zabrało Ci to 0,5h więcej z tym że w tamtym roku jadąc w czerwcu przez Maribor straciłem w korku przez remotny w rejonie tego miasta ok. 1h. Więc opłaca się jadąc twoją trasą bo będe 0,5h do przodu ?
pykos1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pykos1 » 09.05.2009 19:17

Tak sobie myślę, jak właściwie wygląda ta winieta?
Czy jest naklejana na szybę czy to jakiś kartonik, czy jest wpisywany nr rejestracyjny na każde auto osobno?
Może istnieje jakaś możliwość jadąc w drodze powrotnej odsprzedać taką winietę następnemu za jakieś rozsądne pieniądze?
Co Wy na to???
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2009 20:05

pykos1 napisał(a):Tak sobie myślę, jak właściwie wygląda ta winieta?....

Wygląda tak:
Obrazek

pykos1 napisał(a):....Czy jest naklejana na szybę czy to jakiś kartonik, czy jest wpisywany nr rejestracyjny na każde auto osobno?

Winietę przykleja sie na na szybę.
W przypadku kontroli drogowej, jeżeli Policja zobaczy, że jej nie przykleiłeś masz madat i jesteś traktowany tak jakbyś winiety nie posiadał
pykos1 napisał(a):....Może istnieje jakaś możliwość jadąc w drodze powrotnej odsprzedać taką winietę następnemu za jakieś rozsądne pieniądze? Co Wy na to???

Rozmawialiśmy już o tym w ubiegłym roku o tzw. "kupczeniu" winietami.
Sorki, ale to przykład na tzw "polskie cwaniactwo" :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Słowenia - przewodnik po bezpłatnych drogach - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone