Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia-Istria (+H +A +I) +GPS +ceny biletów

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.08.2013 19:45

Lednice napisał(a):Piękne miejsca :!:

O wąwozie Vintgar jest na forum oddzielny wątek:
wawoz-vindgar-slowenia-t42393.html

Dużo żeście tego zobaczyli w jeden dzień :roll:

Jeśli można, to moje fotki Lago del Predil ,słoneczne: :wink:
Obrazek
Obrazek


jasne, że można...:)
im więcej ładnych zdjęć tym lepiej...właśnie dla takich fotek jak twoje i takiej pogody chciałem nad to jezioro pojechać...ale niestety nie można mieć wszystkiego:)
Użytkownik usunięty
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2013 19:49

No, mogło być gorzej. Pogoda w górach jest zmienna i czasem nic nie widać poza chmurami :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.08.2013 19:53

Piran rzeczywiście piękny. Mieliśmy więcej szczęścia z pogodą, za to wszystkie darmowe parkingi były zajęte. :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.08.2013 20:04

Lednice napisał(a):No, mogło być gorzej. Pogoda w górach jest zmienna i czasem nic nie widać poza chmurami :roll:


z resztą było to już po godz. 17.00 (połowa września); słońce schowało się dodatkowo już za górami...
Użytkownik usunięty
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2013 20:10

Myśmy mieli w Alpach Julijskich cały czas słońce i cudne widoki. ale to był lipiec :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2013 20:13

Sol-Wagon napisał(a):Środa: 12.09.2012r.:
Oglądamy prognozę pogody na portalu internetowym i podejmujemy decyzję, że dzisiaj robimy wyjazd nad morze...




Piran jest cudowny :!: :wink:

Kupiliście sól morską :?: Sklep jest w tym Domu Weneckim:
Obrazek

Wszystkie kolory Piranu: :wink: :D :lol:
Obrazek
Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.08.2013 20:15

Czwartek: 13.09.2012r.;
Tak jak przypuszczaliśmy, całą noc ze środy na czwartek padało, pada również i w czwartek rano...
przekręcam kluczyk w stacyjce i co widzę? Temperatura na zewnątrz +7 stopni Celsjusza...
a górach nawet spadł śnieg...
Obrazek

Nie ma problemu, jedziemy więc do Muzeum Technicznego Słowenii oraz do Jaskiń Szkocjańskich; może uda się także zobaczyć zamek Predjama...
Obrazek

Muzeum jest niesamowite, nie widziałem jeszcze takiej ekspozycji...samochody osobowe, ciężarowe, ciągniki rolnicze, rowery, motocykle, przemysł drzewny, włókienniczy, pszczelarski, elektryczny, elektroniczny...itd...na prawdę interesujące dla starszych i młodszych...
W muzeum jesteśmy tylko my...wszędzie kamery i nikt nie pilnuje...
Średnim tempem zwiedzamy w 1,50 godziny...
Wstęp: 4,50 EUR; parking darmowy;
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna atrakcja to Jaskinia...wstęp 15 EUR; parking darmowy;
Jaskinie oferują 3 wycieczki, wybieramy nr 1: “through the underground Canyon”; gdyż chcemy zobaczyć słynny kanion z wiszącym nad nim mostem...pod spodem płynąca rzeka...
(wejście do jaskini z przewodnikiem; możliwa grupa angielskojęzyczna);
W jaskini nie można robić fotek, zamieszczam więc te z netu...na prawdę warto wejść, nie trzeba znać angielskiego-wystarczy podziwiać...
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wyjściu z jaskini wyjeżdża się na odpowiedni poziom „widną”...

Deszcz przestał padać, jedziemy więc zobaczyć zamek przyklejony do skały...
Obrazek
Obrazek

Nie wchodzimy, gdyż zdjęcia wnętrz oglądane w necie mnie nie zachwyciły, a wstęp kosztuje 9 EUR...
Wracamy do „naszej” miejscowości...
Pod i za zamkiem jest jaskinia...można zwiedzać...ale dla nas jedna jaskinia na dzień w zupełności wystarczy...:)

p.s.właśnie patrzę w plik tekstowy i na tym kończy się opis mojej relacji:)
teraz będę musiał pisać na bieżąco:)
a zostało jeszcze 7 dni relacji: Słowenia, Austria, ponownie Włochy, Istria i Węgry...:)
Użytkownik usunięty
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2013 20:21

Fajne miejsca wybraliście do zwiedzania :!: Bardzo fajne :lol:

Tego Muzeum nie znam, Skocjanska Jama też czeka na zwiedzanie :wink:

Za to zamek Predjama zaliczony :wink:

W środku zamku jest jaskinia: :!:
Obrazek

No i tak kończą ci, co nie zapłacili za wstęp: :?
Obrazek

Pozostałe pomieszczenia przeciętne
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.08.2013 08:33

Piątek: 14.09.2012r...dzisiaj czas na Austrię...:)
przez przypadek przed wyjazdem przeczytałem jak ktoś z Was w drodze do Cro odwiedził Zamek Hochosterwitz pod adresem: Niederosterwitz. Stwierdziłem iż jak dla mnie to niedaleko i można w jeden dzień wyskoczyć do Austrii...:)
W drodze powrotnej mieliśmy zaplanowany do zwiedzenia także ruiny klasztoru w Arnoldstein, jednak kilka minut przed naszym przyjazdem zostały zamknięte...robimy więc tylko fotki z zewnątrz.
trasa na dzisiaj:
Obrazek

zapytacie dlaczego taka trasa?
1. nie chcieliśmy już dodatkowo płacić za tunel pod Karawankami;
2. pojechaliśmy z dość "słabym" sprzęgłem i nie chciałem uniknąć przejazdu przez Wurzen Pass (ewentualnego "ruszania" pod górę 18-stopniową)-rezygnujemy tym samym z wizyty w Bunkermuseum (oczywiście na rzecz Zamku:)

Po śniadaniu ruszamy do Bled (ok. 2 km od naszego Koritno) zrobić jakieś zakupy pamiątkowe:) W mieście pełno wycieczek angielskich oraz japońskich i koreańskich:)
najpierw przejazd wzdłuż jeziora Bled i fotki...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No to jedziemy...
Obrazek

Na parkingu pod zamkiem tylko kilka kamperów, więc parkujemy...
ruszamy na piechotę do zamku, jednak okazuje się że kilkaset metrów dalej jest kolejny parking...jednak pocieszamy się że nie można już tak wszędzie wozić tyłka, trzeba czasem się przespacerować...:)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

wstęp kosztuje 8,50 EUR...jest możliwość wjechania windą za 5 EUR...moim zdaniem warto się przespacerować dla widoków:
Obrazek
Obrazek

warto zwiedzić ekspozycję uzbrojenia w zamku...całe szeregi wojaków w pełnym uzbrojeniu, wśród nich rycerz mierzący grupa ponad 2 m (chyba 2,30, ale nie chcę skłamać); podano nawet jego imię i nazwisko...oj musiał siać postrach w szeregach wroga...:)
wyjście z zamku bardzo interesujące marketingowo-przez sklepik z pamiątkami:p

w drodze powrotnej blisko granicy Włosko-Słoweńskiej:
Obrazek
Użytkownik usunięty
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2013 08:42

Ładny ten zamek :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.08.2013 09:15

Dzięki takim miejscom, które tu opisujesz, nasza wakacyjna droga tam i z powrotem nigdy nie jest taka sama :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.08.2013 09:15

Sobota: 15.09.2012r.-ostatni dzień pobytu w Słowenii...
jest bardzo napięta: Jezioro Bohinj; Wodospad Savica; wąwoz z "zawieszoną głową niedźwiedzia" Tolmin Gorges; kościółek Javorca oraz most Napoleona w Kobarid. Wychodzę z założenia iż drugi raz już nie będę w tym samym miejscu (a nawet nie chcę), więc trzeba brać atrakcje dużą łyżką, a może nawet chochlą:)
a dodatkowo pracę mam komputerowo-papierowo-biurową, więc na urlopie chcę się zmęczyć w inny sposów i tym samym stacjonarne leżakowanie nie wchodzi w grę:)

trasa na dzisiaj:
Obrazek

po drodze mamy jezioro Bohinj...parking-parkometry/1h=1EUR (radzę zapłacić, "żandarmi pilnują");
p.s. nieświadomie zaparkowałem w zatoczce autobusowej, która wyglądała jak "zajazd" przy zatoczce...(tym bardziej że stało tam auto "miejscowych")...
okazało się że rozkład jazdy zawieszony gdzieś na drzewie, pod liśćmi...
chciałem sobie w ładnej okolicy zjeść jogurcik i świeżą bułeczkę na ławeczce z panoramą na jezioro, a tu nagle podjeżdża "żandarm" i zaczyna coś klikać "smartphonie"...podchodzę i pytam grzecznie czy nie mogę tu parkować?
stwierdza, że nie bo to jest "bus station"...
zrobiłem smutną minę, westchnąłem, powiedziałem "O Boże"...na to żandarm: It' s ok, but the last time...please be careful..
przeprosiłem więc, podziękowałem, podałem dłoń i odjechałem...żandarm zając się autem tubylców...
oj pewnie byłaby laweta...:/

Obrazek
Obrazek

Obrazek

szybko dojeżdżamy do wodospadu...
i tutaj znajduje się jedyny płatny parking przy atrakcji w Słowenii jaki spotkaliśmy...(nie licząc parkometrów wzdłuż Bohinj)...
wstęp do wodospadu: 2,50 EUR / parking: 3,00 EUR...
Obrazek
Obrazek

dojście lasem z takimi widokami:
Obrazek

od drogi dojazdowej prowadzi odbicie do kolejki na Vogel...jednak rezygnujemy (z tego co widziałem w necie to również jest z niej ładna panorama m.in. na Bohinj);

Jedziemy wąskimi górskimi drogami do miejscowości Zatolmin...do kolejnego wąwozu:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

woda jest tak czysta że chce się jej napić albo chociaż zamoczyć stopki...:p

kierujemy się na pkt. D-droga początkowo zachęca (asfaltowa); jednak później przekształca się w szutrowo-kamyczkową nad przepaścią; z brakiem barierek; co kilkaset metrów droga jest poszerzona by pojazdy mogły się wyminąć...miejscami wspina się w górę, dodatkowo cały czas jest kręta...
a że szanuję samochód więc prędkość to 2-gi; 3-ci bieg...
blisko kościółka widzę niecierpliwiącego się za nami w lusterku wstecznym Polskiego Fiata 126p...:P
ustępuję mu miejsca, a to miejscowy pasterz bez tablicy rejestracyjnej...:)

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

kolejna atrakcja to most Napoleona na rzece Soca:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zbudowany został w 1750r. w miejsce zniszczonego w 1616r. przez Wenecjan drewnianego mostu;
przeszły przez niego wojska Napoleona-stąd jego nazwa...

na tym kończy się sobota...

Niedziela: 16.09.2012r.
na zachętę trasa na dzisiaj:
Obrazek
Użytkownik usunięty
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2013 09:26

Jezioro Bohinj jest fantastyczne :wink:

Na górę Vogel warto wyjechać i podziwiać widoczki Alp Julijskich z Triglavem.
Obrazek
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.08.2013 09:58

Piękne miejsca, ale śledząc mapki odnoszę wrażenie, że rozrzut macie taki, jakbyście przemieszczali się śmigłowcem, a nie samochodem. :wink:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Słowenia-Istria (+H +A +I)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.08.2013 10:39

fakt, niektóre atrakcje można połączyć, ale jest ich tak dużo, że trzeba by było rozciągnąć dobę...:p
niestety dzień w połowie września nie jest już tak długi jak w połowie czerwca czy lipca...:)

najlepszy do tego byłby kamper...:) lubimy dużo jeździć i do tego różnymi trasami:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Słowenia-Istria (+H +A +I) +GPS +ceny biletów - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone