Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sifnos i Kythnos VIII 2021

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 19.12.2021 23:29

piekara114 napisał(a): Fajnie, że Wam się udało wejść do wiatraka. Nie wygląda na udostępniony do zwiedzania.



Takie rzeczy to tylko w Grecji :wink: W każdym innym kraju by ogrodzono z zakazem wstępu. Tu nikt Ci nie przeszkodzi jak chcesz kark skręcić albo się utopić.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 20.12.2021 00:20

Na koniec została Plaża Flamopouria podzielona na dwie części przez cypelek, na którym stoi Panagia Flampouriani.


DSC_0001 (Kopiowanie).JPG



DSC_0002 (Kopiowanie).JPG



DSC_0018 (Kopiowanie).JPG



DSC_0020 (Kopiowanie).JPG



DSC_0992 (Kopiowanie).JPG



DSC_0994 (Kopiowanie).JPG



DSC_0029 (Kopiowanie).JPG



DSC_0031 (Kopiowanie).JPG



DSC_0033 (Kopiowanie).JPG



DSC_0035 (Kopiowanie).JPG



DSC_0037 (Kopiowanie).JPG



DSC_0038 (Kopiowanie).JPG



DSC_0040 (Kopiowanie).JPG



DSC_0042 (Kopiowanie).JPG



DSC_0043 (Kopiowanie).JPG



DSC_0045 (Kopiowanie).JPG



DSC_0046 (Kopiowanie).JPG



DSC_0051 (Kopiowanie).JPG



DSC_0054 (Kopiowanie).JPG



DSC_0057 (Kopiowanie).JPG



DSC_0061 (Kopiowanie).JPG



DSC_0062 (Kopiowanie).JPG



DSC_0063 (Kopiowanie).JPG



DSC_0065 (Kopiowanie).JPG



DSC_0067 (Kopiowanie).JPG



DSC_0070 (Kopiowanie).JPG



DSC_0072 (Kopiowanie).JPG



DSC_0075 (Kopiowanie).JPG



DSC_0080 (Kopiowanie).JPG



DSC_0082 (Kopiowanie).JPG



DSC_0086 (Kopiowanie).JPG



DSC_0087 (Kopiowanie).JPG



DSC_0089 (Kopiowanie).JPG



DSC_0094 (Kopiowanie).JPG



DSC_0100 (Kopiowanie).JPG



DSC_0103 (Kopiowanie).JPG



DSC_0105 (Kopiowanie).JPG



DSC_0106 (Kopiowanie).JPG



DSC_0108 (Kopiowanie).JPG



DSC_0109 (Kopiowanie).JPG



DSC_0111 (Kopiowanie).JPG



W czasie naszego pobytu rozpoczął się na wyspie festiwal muzyczny. Pierwsze wieczory to była muzyka starożytna. Na to co najlepsze, czyli koncert poświęcony Theodorakisowi nie załapaliśmy się.


DSC_0083 (Kopiowanie).JPG




I to by było na tyle :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.12.2021 11:00

Czerwone okiennice aż biją po oczach....

margaret-ka napisał(a):I to by było na tyle :papa:
To koniec tego odcinka czy ogólnie relacji?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.12.2021 15:22

Nigdy nie myślałam o Kythnos jak o ewentualnym celu naszych wakacji, właśnie ze względu na bliskość Aten. To co pokazałaś uświadomiło mi, że wyspa ma wakacyjny potencjał również dla naszych potrzeb i upodobań, spokojnie moglibyśmy spędzić tam cały tydzień i na pewno nie byłoby nudno. Najpierw jednakże musielibyśmy wreszcie wymienić nasze wiekowe nisko zawieszone volvo na auto bardziej nadające się na zjeżdżanie szutrówkami do zatoczek, jakie chętnie byśmy na wyspie odkryli...
Czy kiedyś uda się to zrealizować, czas pokaże. A póki co dziękuję, że dzięki Tobie poznałam jeszcze jedno fajne miejsce :D
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 29.12.2021 20:19

dangol napisał(a):Nigdy nie myślałam o Kythnos jak o ewentualnym celu naszych wakacji, właśnie ze względu na bliskość Aten. To co pokazałaś uświadomiło mi, że wyspa ma wakacyjny potencjał również dla naszych potrzeb i upodobań, spokojnie moglibyśmy spędzić tam cały tydzień i na pewno nie byłoby nudno. Najpierw jednakże musielibyśmy wreszcie wymienić nasze wiekowe nisko zawieszone volvo na auto bardziej nadające się na zjeżdżanie szutrówkami do zatoczek, jakie chętnie byśmy na wyspie odkryli...
Czy kiedyś uda się to zrealizować, czas pokaże. A póki co dziękuję, że dzięki Tobie poznałam jeszcze jedno fajne miejsce :D


Tak, ta wyspa bardziej by pasowała do waszych samochodowych wycieczek niż Sifnos, na której praktycznie nie ma miejsc bezpośrednio przy plaży, na których można ustawić się własnym autem. A volvo dało by radę, tylko jak mówi mój kierowca, tym jeszcze do domu trzeba wrócić. I grozi, że następnym razem po tych wertepach będzie mnie woził quadem. :lol:


piekara114 napisał(a):To koniec tego odcinka czy ogólnie relacji?


Wystarczy :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.12.2021 10:50

margaret-ka napisał(a):Podobno Kythnos to najrzadziej uczęszczana cyklada.

W którymś z przewodników przed laty wyczytałem że jest też najmniej atrakcyjną :roll:
Ale to co pokazałaś jakby tego nie potwierdzało :) , całkiem fajnie a na dodatek niezbyt tłoczno. Pewnie wyspa zapełnia się w weekendy a pustoszeje poza nimi.
Płynęliśmy we wrześniu wzdłuż Kithnos, właśnie Solomosem (a propos, bardzo fajna to jednostka :) ). W porcie było tłoczno i wydawało mi się że cała wyspa taka jest, a tu niekoniecznie.
A Sifnos... jak mi się wydaje niewiele się zmieniła :) . Fajnie że wykorzystaliście coś z dawnego naszego pobytu.

Dzięki za relację, miło było (jak zwykle :) )
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sifnos i Kythnos VIII 2021 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone