Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sierpniowy Brač - Mirca 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 24.03.2014 21:54

su-petar napisał(a):Witam Cię Gosiu i Wszystkich, którzy już byli na tej pięknej (w swej surowości) wyspie. Kto jeszcze nie był, szczerze polecam. Ja zakochałem się w niej od pierwszego wejrzenia i wracamy na nią z rodzinką jak bociany. W tym roku już trzeci raz.
Gosiu, choć byliśmy na tym urlopie razem, a wszystkie Twoje zdjęcia mamy zgrane na płytce, to nie mogę się doczekać kolejnych wpisów (chyba jestem już uzależniony od tej wyspy).


Hej, hej !!! :D
jak fajnie, że się dopisujecie - my niestety nie byliśmy we wszystkich ciekawych miejscach (kiedyś to nadrobimy:)) więc się bardzo cieszę, że uzupełniacie relację! :oczko_usmiech:
pozdrowienia :papa:
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 25.03.2014 22:54

Dni „plażowe” przeplatały się z małymi wycieczkami po wyspie. Z każdym dniem utwierdzaliśmy się w przekonaniu, żę Brać jest piękny...:)))
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W jeden z kolejnych dni wybieramy się na Vidovą Górę- najwyższy szczyt wyspy, z którego roztaczają się piękne widoki :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wracając z Vidovej Góry wstępujemy do Nereźiśćy zobaczyć słynną sosenkę:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Po miasteczku nie chodzimy długo ponieważ jest straszny upał i najmłodszy uczestnik zaczyna marudzić...

Następnie udajemy się do Skripu – najstarszej osady na wyspie. Pod osadą znajdują się słynne kamieniołomy, z których bloki i rzeźbione przedmioty były spuszczane rampą do portu w Splitskiej, gdzie podobno widać w morzu te, które spadły podczas załadunku...
Skrip bardzo nam się spodobał – jest bardzo malowniczym kompleksem składającym ruin zamku, murów, cmentarza i wielu innych zabudowań. Podczas naszego tam pobytu nie było prawie w ogóle turystów – cisza, spokój, piękne widoki, upał i cykady...
W jednej ze starych budowli dwie starsze Panie prowadziły w piwniczkach sklepik, w którym oferowały różne specjały. Miejsce było tak klimatyczne, a właścicielki sypatyczne, że skusiliśmy się na zakup wina i różnych soków dla dzieci:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze do Mircy wstępujemy jeszcze do Supetaru na obiad i zakupy. Wieczór spędzmy na naszej plaży.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2014 07:30

gosiak.k napisał(a):W jednej ze starych budowli dwie starsze Panie prowadziły w piwniczkach sklepik, w którym oferowały różne specjały. Miejsce było tak klimatyczne, a właścicielki sypatyczne, że skusiliśmy się na zakup wina i różnych soków dla dzieci:)


Cześć
Super relacja,super zdjęcia... ale ja mam pytanie z innej beczki,a mianowicie o jakość sprzedawanego tam wina.Byłem w Skripie dwa razy i nie dałem sie skusic na zakup (właścicielka domu do której jeździmy zaopatruje nas w przepyszne trunki które kupuje gdzieś w głębi wyspy)w tym roku bede napewno jeszcze raz i stąd moje pytanie. Po winie które kupiłem samopas, (pomimo ostrzeżeń o marnej jakości wiekszości z ogónie oferowanych) niewiele brakło a na drugi dzien urosła by mi druga głowa.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2014 08:17

Nereźiśća - fajna mieścinka, trzeba tam zajrzeć, koniecznie.

Pozdrawiam

PS. Piękne zdjęcia.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 26.03.2014 09:20

Witaj,
Jak Brač to nie może mnie tu zabraknąć :)
Zasiadam do relacji.
Miło powspominać i pospacerować znajomymi uliczkami.
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 26.03.2014 09:39

Super :) pisz, pisz, pisz...

Jeszcze 87 DDW...
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 26.03.2014 10:43

ma77 napisał(a):
gosiak.k napisał(a):W jednej ze starych budowli dwie starsze Panie prowadziły w piwniczkach sklepik, w którym oferowały różne specjały. Miejsce było tak klimatyczne, a właścicielki sypatyczne, że skusiliśmy się na zakup wina i różnych soków dla dzieci:)


Cześć
Super relacja,super zdjęcia... ale ja mam pytanie z innej beczki,a mianowicie o jakość sprzedawanego tam wina.Byłem w Skripie dwa razy i nie dałem sie skusic na zakup (właścicielka domu do której jeździmy zaopatruje nas w przepyszne trunki które kupuje gdzieś w głębi wyspy)w tym roku bede napewno jeszcze raz i stąd moje pytanie. Po winie które kupiłem samopas, (pomimo ostrzeżeń o marnej jakości wiekszości z ogónie oferowanych) niewiele brakło a na drugi dzien urosła by mi druga głowa.


Jak z innej beczki to spróbuj tu https://www.google.pl/maps/@43.356123,1 ... csoNbQ!2e0 przy wjeździe do Skripu od strony Splitskiej 8)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 26.03.2014 10:47

Pięknie, miło powspominać. Czekam na ciąg dalszy :papa:
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 26.03.2014 14:20

ma77 napisał(a):Cześć
Super relacja,super zdjęcia... ale ja mam pytanie z innej beczki,a mianowicie o jakość sprzedawanego tam wina.Byłem w Skripie dwa razy i nie dałem sie skusic na zakup (właścicielka domu do której jeździmy zaopatruje nas w przepyszne trunki które kupuje gdzieś w głębi wyspy)w tym roku bede napewno jeszcze raz i stąd moje pytanie. Po winie które kupiłem samopas, (pomimo ostrzeżeń o marnej jakości wiekszości z ogónie oferowanych) niewiele brakło a na drugi dzien urosła by mi druga głowa.


Hej,
Wina można spróbować zanim się dokona zakupu - jeżeli chodzi o jego jakość to niestety nie pamiętam zbyt dobrze (ale nie z powodu zbyt dużej ilości wypitego trunku :mrgreen:), wydaje mi się, że nie było najgorsze (w porównaniu do innych kupionych "z beczki"), na pewno piłam w życiu gorsze :oczko_usmiech: :mrgreen: :D (lepsze też się zdarzało... :oczko_usmiech: )
Niestety wiele nie pomogę - musisz spróbować ...

Vjetar napisał(a):Nereźiśća - fajna mieścinka, trzeba tam zajrzeć, koniecznie.

Pozdrawiam

PS. Piękne zdjęcia.

Dziękuję i pozdrawiam :D :papa:

ELIMAR napisał(a):Witaj,
Jak Brač to nie może mnie tu zabraknąć :)
Zasiadam do relacji.
Miło powspominać i pospacerować znajomymi uliczkami.

Zapraszam :D

zack napisał(a):Super :) pisz, pisz, pisz...

Jeszcze 87 DDW...


krombocher napisał(a):Pięknie, miło powspominać. Czekam na ciąg dalszy :papa:


Witam Was :papa: i zapraszam na dalsze części,
postaram się jak najszybciej :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.03.2014 21:33

gosiak.k napisał(a):
ma77 napisał(a):Cześć
Super relacja,super zdjęcia... ale ja mam pytanie z innej beczki,a mianowicie o jakość sprzedawanego tam wina.Byłem w Skripie dwa razy i nie dałem sie skusic na zakup (właścicielka domu do której jeździmy zaopatruje nas w przepyszne trunki które kupuje gdzieś w głębi wyspy)w tym roku bede napewno jeszcze raz i stąd moje pytanie. Po winie które kupiłem samopas, (pomimo ostrzeżeń o marnej jakości wiekszości z ogónie oferowanych) niewiele brakło a na drugi dzien urosła by mi druga głowa.


Hej,
Wina można spróbować zanim się dokona zakupu - jeżeli chodzi o jego jakość to niestety nie pamiętam zbyt dobrze (ale nie z powodu zbyt dużej ilości wypitego trunku :mrgreen:), wydaje mi się, że nie było najgorsze (w porównaniu do innych kupionych "z beczki"), na pewno piłam w życiu gorsze :oczko_usmiech: :mrgreen: :D (lepsze też się zdarzało... :oczko_usmiech: )
Niestety wiele nie pomogę - musisz spróbować ...




Trudno najwyżej bede miał dwie głowy, ale jak to mówią co dwie głowy to niejedna... :mrgreen:
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 28.03.2014 12:26

W jednym z kolejnych dni wybieramy się do zatoczki z piaszczystą plażą – Lovreciny:)
Piękne widokowo miejsce, jednak plaża jest dosyć wąska i po niedługim czasie robi się tłoczno.
Woda jest płytka na bardzo długim odcinku w głąb morza – fajna sprawa przy małych dzieciach. Wszystkie dzieciaki szaleją budując zamki z piachu – na co dzień mają kamyczki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Mała drzemka w każdej pozycji jest dobra...:))
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po skończonym plażowaniu jedziemy do Pućiśćy. Jest to niezwykle malownicze miasteczko z piękną zatoczką i znaną szkołą rzeźbiarską.
W pobliżu jest położony kamieniołom Veselje, z którego kamień został użyty do budowy Białego Domu w Waszyngtonie.
Miasteczko bardzo nam się spodobało, warto je odwiedzić będąc na Braću, jednak spacerując w upale, z całą gromadką dzieci, nie zdołaliśmy zobaczyć wszystkiego dokładnie – mam nadzieję, że kiedyś tam jeszcze wrócimy:))
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pisałam wcześniej, że do Supetaru chodziliśmy często na spacery, tu jeszcze parę zdjęć z kolejnego wyjścia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 28.03.2014 12:28

ma77 napisał(a):

Trudno najwyżej bede miał dwie głowy, ale jak to mówią co dwie głowy to niejedna... :mrgreen:


:D
Myślę, że nie będzie tak źle... :oczko_usmiech:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 28.03.2014 14:01

Mnie również oczarowała Pućiśća :)
Moim zdaniem to jedna z przyjemniejszych miejscowości na tej pięknej wyspie :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.03.2014 14:22

Na Lovrečinie dobrze się bawiliśmy, chociaż preferujemy skałkowe lub otoczakowe plaże. Dla dzieci idealna. Byliśmy tam ze znajomymi i ich córeczką, nie chciała stamtąd wyjeżdżać ;)

A Pućiśća jest rzeczywiście bardzo urokliwa :)
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 28.03.2014 14:30

Lovrečina nas nie zachwyciła z powodu dużej ilości turystów. :cry:
Jakoś tak preferujemy "dzikie plaże" :lol:
Natomiast miasteczka na Braču są przepiękne :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sierpniowy Brač - Mirca 2012 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone