Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sierpniowy Brač - Mirca 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013
Sierpniowy Brač - Mirca 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 21.03.2014 17:00

Witam wszystkich CRO – maniaków :papa: ,
ponieważ niedawno odważyłam się napisać swoją pierwszą relację na tym forum (z Vidalići na Pagu 2013) :oops: ,a do najbliższych wakacji zostało jeszcze trochę czasu to siłą rozpędu wrzucę nieco zdjęć i informacji z wakacji 2012 spędzonych w Mircy na Braću.
Z powodu sporej ilości czasu, która już minęła od tamtych wakcji będzie to raczej foto – relacja, jeżeli ktoś będzie zainteresowany szczegółami to proszę o pytania – postaram się wygrzebać informacje z zakamarków pamięci.
(Po cichu liczę też na przyjęcie do „Klubu Miłośników Wyspy Brać”:)) (Mam nadzieję, że można należeć do więcej niż jednego – na Pag już się wpisałam:))) :oczko_usmiech:
A teraz do rzeczy...
Skład grupy wyjazdowej to moja siostra z córką, dwie pary przyjaciół z dziećmi i ja z mężem i dwoma córkami (wtedy 9 miesięcy i 9 lat).
Samochód, mimo że niemały został wypchany do granic możliwości... 8O Trójka dorosłych, troje dzieci, spora ilość „absolutnie niezbędnych” akcesoriów, na dachu wózek i deska surfingowa (rok później na Pag podróżowaliśmy w tym samym składzie ale z boxem na dachu, co było o wiele lepszym rozwiązaniem:))
Droga trochę się dłużyła z uwagi na brykającą trójkę dzieci w samochodzie, ale perspektywa upragnionego wypoczynku sprawiała, że granice naszej cierpliwości były sporo przesunięte:)) 8)
Dodatkową niespodziankę sprawiła nam klimatyzacja, która wysiadła zaraz po przekroczeniu chorwackiej granicy – na szczęście nie wpłynęło to w żaden sposób na nasze humory:))

Ze Splitu płyniemy do Supetaru, a potem jeszcze kawałek samochodem - do Mircy docieramy już po ciemku.
Mirca jest bardzo malutka - apartament, w którym mieszkaliśmy jest usytuowany przy samej plaży (był to jeden z priorytetów przy wyborze miejsca, ze względu na dzieci - blisko do pokoju - po wszystkie plażowe akcesoria, picie, zabawki itp...) :roll: . Dolna - nadmorska część Mircy jest bardziej "apartamentowa" i wakacyjna, górna część (nad główną drogą) to trochę starszych zabudowań i mały kościółek. Plaża jest ładna, szeroka i dosyć długa, a co najważniejsze niezbyt oblegana (najbardziej oblegana była mini zatoczka w porciku - cała reszta prawie pusta: ) W miejscowości są dwie knajpki (w jednej z nich był zorganizowany w trakcie naszego pobytu całkiem sympatyczny „wieczór chorwacki” z muzyczką i dobrym jedzonkiem). Niedaleko, ok. 2 km leży Supetar - chodziliśmy tam często na skróty drogą przez las (ok. godzinki) lub samochodem ok. 10 minut. Sama Mirca nie jest może tak klimatyczna (i pewnie dlatego mało popularna na forum) jak inne chorwackie miasteczka ale my wspominamy ją bardzo, bardzo dobrze:)) Na pewno jeszcze tam pojedziemy.
(Jak zwykle liczę na uzupełnianie relacji przez moich przyjaciół Justynę i Piotrka, którzy byli tam już trzy razy:)))

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I poranek w Mircy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasze apartamenty:
Obrazek

Za domem był grill do dyspozycji gości, z którego dosyć często korzystaliśmy:
Obrazek

I jeszcze parę zdjęć miasteczka:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na wstępie wspomniałam o desce surfingowej, która z nami podróżowała. Uczyliśmy się na niej pływać mniej więcej 9 lat wcześniej, kiedy tą mąż odkupił ją od kolegi:) Następne lata przeleżała w garażu, służąc za doskonała półeczkę i marząc o lepszym losie... Doczekała się – dojechała w całości, mimo swego wieku i zaczęły się próby – niestety nikt nie został królem surferów, deseczka nie chciała współpracować i wszyscy się szybko zniechęcili:(( Następne dwa tygodnie spędziła leżąc na plaży i grzecznie wróciła z nami do domu... Rok później na wakacje zabraliśmy box, co pozwoliło pasażerom delikatnie rozprostować nogi w czasie drogi:))
Obrazek

cdn...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.03.2014 18:41

Sporo uroczych fotek, fajna ekipa i .... Bracz - miejsce mojego ostatniego odpoczynku w Cro jak dotąd (zreszta po Pagu)

Melduję się jako zainteresowany cd

:oczko_usmiech: :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.03.2014 19:02

Jest Brač, jestem i ja :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 21.03.2014 19:30

Nowa świeżutka relacja :D

Będę zaglądał
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 21.03.2014 19:33

tony montana napisał(a):Sporo uroczych fotek, fajna ekipa i .... Bracz - miejsce mojego ostatniego odpoczynku w Cro jak dotąd (zreszta po Pagu)

Melduję się jako zainteresowany cd

:oczko_usmiech: :papa:
dids76 napisał(a):Jest Brač, jestem i ja :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:


Witam i pozdrawiam serdecznie :D
W Waszych relacjach też bywam :D , nie zawsze zdążę się wpisać :oops: ale czytam z zainteresowaniem :oczko_usmiech:

Niestety przed wyjazdem na Brač jeszcze nie poznałam tego forum więc dopiero teraz nadrabiam zaległości. :oczko_usmiech:

Rafles278 napisał(a):Nowa świeżutka relacja :D

Będę zaglądał

zapraszam :D
:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.03.2014 20:19

tony montana napisał(a):Sporo uroczych fotek, fajna ekipa i .... Bracz - miejsce mojego ostatniego odpoczynku w Cro jak dotąd (zreszta po Pagu)

Melduję się jako zainteresowany cd

:oczko_usmiech: :papa:


A co, wybierasz się znowu 8O :wink: ,


jako Bračomaniak (może bardziej Splitskomaniak :oops: ) melduję swoją obecność :P .
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.03.2014 20:48

Super, że powstaje kolejna relacja z pobytu w Chorwacji.
Z pewnością będę tu regularnie zaglądać.
Pozdrawiam :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.03.2014 20:51

Gosia, super, że piszesz :D Nigdy dosyć Bracza!

Bardzo podobała nam się plaża w Mircy. Na pewno jest to fajna miejscowość na wypoczynek. Po starówkach można się powłóczyć w innych miejscowościach ;)

Pozdrawiam i czekam na więcej :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.03.2014 23:11

Gosiu, jak wiesz siedziałam tu i czekałam jeszcze zanim zaczęłaś pisać tę relację. :wink:

Czytam i oglądam z ogromną ciekawością. :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.03.2014 23:45

Brač to nasze pierwsze wakacje w Cro :-)
Przywołałaś przemiłe wspomnienia...
Tylko "brač" i oglądać :-D
Czekam na c.d.. :papa:
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 22.03.2014 07:50

mysza73 napisał(a):
jako Bračomaniak (może bardziej Splitskomaniak :oops: ) melduję swoją obecność :P .

Serdecznie witam naczelnego Splitskomaniaka :D, niestety w Splitskiej nie byłam ale przy okazji następnego pobytu na Braču to się na pewno zmieni - bardzo podobała mi się ta miejscowość w Twoich relacjach. :D


agata26061 napisał(a):Super, że powstaje kolejna relacja z pobytu w Chorwacji.
Z pewnością będę tu regularnie zaglądać.
Pozdrawiam :D

Witam i pozdrawiam serdecznie :D

maslinka napisał(a):Gosia, super, że piszesz :D Nigdy dosyć Bracza!

Bardzo podobała nam się plaża w Mircy. Na pewno jest to fajna miejscowość na wypoczynek. Po starówkach można się powłóczyć w innych miejscowościach ;)

Pozdrawiam i czekam na więcej :papa:


Cieszę się, że tu zajrzałaś :D ,
pamiętam, że chwaliłaś plażę w Mircy - nam się tam podobało właśnie ze względu na ciszę, spokój i ładną, szeroką plażę, była to też fajna baza wypadowa w inne miejsca :D

Mikromir napisał(a):Gosiu, jak wiesz siedziałam tu i czekałam jeszcze zanim zaczęłaś pisać tę relację. :wink:

Czytam i oglądam z ogromną ciekawością. :)

Witam Cię serdecznie - przyznam, że Twoje pytania zmobilizowały mnie do napisania w końcu tej relacji. :D
CroAna napisał(a):Brač to nasze pierwsze wakacje w Cro :-)
Przywołałaś przemiłe wspomnienia...
Tylko "brač" i oglądać :-D
Czekam na c.d.. :papa:


Witam i zapraszam :papa: - postaram się regularnie wrzucać nowe odcinki.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.03.2014 08:11

Oooo, nowa relacja...na zaostrzenie apetytu przed urlopem "jak znalazł".
:mrgreen:

Pozdrawiam
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.03.2014 08:32

no to pooglądam i poczytam :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.03.2014 19:27

Ta wyspa jeszcze przed nami , więc chętnie poczytam i pooglądam :D


Pozdawiam
Piotr
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 23.03.2014 10:18

gosiak.k napisał(a):Obrazek

W 2012 roku byliśmy również w Mircy na przełomie czerwca i lipca w bungalowie znajdującym się w podwórku tuż przed autem na końcu ulicy po prawej stronie. Do morza mieliśmy jakieś 50. Było bardzo sympatycznie i klimatycznie. Spokojna wioska i blisko do Supetaru, gdzie spędziliśmy wakacje rok temu.
Byliśmy tu, może widzieliście to miejsce:
http://www.brac-apartments-croatia.com/ ... man-d.html
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Sierpniowy Brač - Mirca 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone