Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SARDYNIA 2009 - samochodem z dziećmi

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 19.01.2010 20:11

Po procesji przez uliczkami miasteczka wszyscy, jeźdźcy i piesi, spotkali się przed kościółkiem, gdzie zrobiło się naprawdę ciasno i gwarnie.

Obrazek

Murales zupełnie jak dekoracje w teatrze

Obrazek

Wieczorem korowód konny przemieścił się na chyna jedyną w miarę prostą uliczkę w mieście, gdzie zorganizowano pokazy. Galopady dwójkami, trójkami. Istne szaleństwo.

Obrazek

Obrazek

Największy problem był z końmi w stępie. Miałam wrażenie, że nienawidzą stąpać wolno. Wchodziły w barierki. Było dosyć niebezpiecznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za jakość, ale robiło się ciemno, a konie były w pełnym pędzie.

Obrazek

Wieczorem o 22.00 rozpoczynały sie tańce i hulanki, ale my niestety musieliśmy przedzierać się 60 km przez góry. także ominęła nas ta frajda.
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 20.01.2010 12:34

świetna relacja i świetne miejsca :D zachwycająca jest Twoja Sardynia, może kiedyś się skuszę na zwiedzanie :lol:
Pozdrawiam
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 27.01.2010 19:43

Dziś zakończenie mojej relacji z Sardynii.

Ostatniego dnia, na pożegnanie, wybraliśmy się do groty Foca Monaca i ponownie na plaże Cala Luna. Kapryśna aura jakby odpuściła. W grocie zakaz robienia zdjęć, przejście łatwe, żadnych schodów. Spacerek wzdłuż rzeczki.

Obrazek

Plaża niestety zrobioła się tłoczna, szczególnie do pory obiadowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powrót do Cala Gonone podniósł nam adrenalinę. Malutkim kutrem przerobionym na statek wycieczkowy rzucało po falach. Bałam się, że dzieci mi wypadną za burtę. Biedaki usadziłam na deskach pokładu. Brrr, oby jak najmniej takich atrakcji. chyba nie jestem wilkiem morskim.

I nadszedł czas rozstania. Wakacje na Sardynii będziemy wspominać bardzo długo. Chciałabym kiedyś tu wrócić.

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.01.2010 20:19

CalaLuna napisał(a):Wakacje na Sardynii będziemy wspominać bardzo długo. Chciałabym kiedyś tu wrócić.

Bo warto. :) Jeszcze znajdziesz tam wiele pięknych miejsc.
A z tą procesją - to Ci się udało! Też lubię takie okazje, a - niestety - nie miałem szczęścia trafić na coś takiego.
Miło było wrócić z Tobą na Sardynię. :)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.02.2010 12:36

Sardynia ... piękna.
A to, że upolowałaś "wydarzenie lokalne" - super :D .
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 14.02.2010 12:53

No przepiękne te kolory! 8O
Mogłabyś podać przybliżone ceny promów, spożywki itp..?
Muszę dokładnie poczytać relację, bo teraz tylko oglądnęłam zdjęcia, nawet nie wiem gdzie mieszkaliście (hotel, camping :oops: :wink: )..
Daję skrót na pulpit, żeby mi nie zginął wątek, pozdrawiam!
:)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.02.2010 21:09

Super relacja. Przez zimowe atrakcje i pisanie relacji zaniedbalem czytanie :oops: :wink: , teraz nadrabiam :D
Nie dziwię się Twoim "ochom" i "achom" , widoki miodzio :)

Pozdrawiam
Piotr
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008
Sardynia 2010...

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 26.04.2010 14:39

a jednak robię wyjątek w tym roku i planuję wyjazd na Sardynię na wschodnie wybrzeże (poniżej Tortoli).

Jadę z małymi dziećmi. Plaża w tym miejscu jest piękna (zdjecia) ... piasek jak nad Bałtykiem tylko pewnie cieplejsza woda :D ; jednak nie wiem jak jest pod wodą.
Możecie doradzić czy trzeba się martwić np jeżowcami lub innymi gadami; czy skorpionami :) . Trzeba mieć odpowiednie obuwie, wzorem Chorwacji by wejść do wody?
Aha i czy prom nocny jest do przeżycia, szczególnie z małymi dzieciakami (kabina bez okna).
Za wszelkie info z góry bardzo dziękuję
misia53
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) misia53 » 11.05.2010 09:49

Czy ktos sie wybiera w tym roku na obajzdówke po Sardynii ?;-)
misia53
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.03.2008
pytanie do CalaLuna

Nieprzeczytany postnapisał(a) misia53 » 13.05.2010 12:55

Wyczytałam ze byłas w czerwcu, powiedz mi w której połowie, jak było z temeratura morza?
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009
Re: Sardynia 2010...

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 13.05.2010 23:48

zbig99 napisał(a):a jednak robię wyjątek w tym roku i planuję wyjazd na Sardynię na wschodnie wybrzeże (poniżej Tortoli).

Jadę z małymi dziećmi. Plaża w tym miejscu jest piękna (zdjecia) ... piasek jak nad Bałtykiem tylko pewnie cieplejsza woda :D ; jednak nie wiem jak jest pod wodą.
Możecie doradzić czy trzeba się martwić np jeżowcami lub innymi gadami; czy skorpionami :) . Trzeba mieć odpowiednie obuwie, wzorem Chorwacji by wejść do wody?
Aha i czy prom nocny jest do przeżycia, szczególnie z małymi dzieciakami (kabina bez okna).
Za wszelkie info z góry bardzo dziękuję


Super zazdroszczę, chciałabym tam kiedyś wrócić. Zajrzeliśmy do Tortoli/Arbatax, by przejechac się trenino verde. Byliśmy też na plaży w okolicy. Bardzo nam się podobała. Koniecznie wybierzcie się do Cala Gonone, szczególnie warto dla tej niesamowitej szosy. (zdjęcia w mojej relacji).
Nie martwcie się o jeżowce. Podczas całego pobytu na Sardynii, a byliśmy przecież trzy tygodnie nie spotkałam żadnego stwora. Warto jednak mieć buty do wody ze względu na plaże. Na Sardynii warto pojeździć na różne plaże, różnorodność jest ich mocnym plusem. Piękne są też te żwirkowe i kamieniste. W zasadzie w Zatoce Orosei (jeżeli będziecie na wycieczce statkiem - warto!!!) buciki przydadzą się.
Prom nocny jest świetny. Kabiny mają niewielkie łazienki z wc i prysznicem. My płynęliśmy z Genui a wrcaliśmy do Livorno. Prom powroty był bardzo wcześnie rano chyba już o 6 mieliśmy stresującą pobudkę. W jedną stronę mieliśmy kajutę: dół łoże małżeńskie, i trzy jedynki. Na promie jest "klatka - małpi gaj dla dzieci" i wiele fajnych miejsc do spędzenia czasu. Okno w akbinie nocą nie jest potrzebne, a rano i tak lepiej widać z pokladu.
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009
Re: pytanie do CalaLuna

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 13.05.2010 23:51

misia53 napisał(a):Wyczytałam ze byłas w czerwcu, powiedz mi w której połowie, jak było z temeratura morza?


Z wodą było różnie. W Zatoce Orosei - raczej zimna, czasem lodowata, szczególnie w miejscach, gdzie był szybki spadek dna.
Ale były plaże, gdzie dno wolno opadało drobniutkim piaskiem, długo było płytko - tam woda dosyć ciepła, ale w sumie bez rewelacji.
wszędzie woda jednak była bardzo czysta.

W ogóle to były moje najlepsze wakacje do tej pory - czuliśmy się tam fantastycznie.
misia53
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.03.2008
Do janusza.w

Nieprzeczytany postnapisał(a) misia53 » 02.06.2010 14:34

Przeczytąłam gdzies w starych postach ze wybierales sie na Sardynie, dotarłes ? Masz moze gdzies relacje? Mozesz polecic fajne campingi?
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008
Re: Sardynia 2010...

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 11.07.2010 11:07

CalaLuna napisał(a):
zbig99 napisał(a):a jednak robię wyjątek w tym roku i planuję wyjazd na Sardynię na wschodnie wybrzeże (poniżej Tortoli).

Jadę z małymi dziećmi. Plaża w tym miejscu jest piękna (zdjecia) ... piasek jak nad Bałtykiem tylko pewnie cieplejsza woda :D ; jednak nie wiem jak jest pod wodą.
Możecie doradzić czy trzeba się martwić np jeżowcami lub innymi gadami; czy skorpionami :) . Trzeba mieć odpowiednie obuwie, wzorem Chorwacji by wejść do wody?
Aha i czy prom nocny jest do przeżycia, szczególnie z małymi dzieciakami (kabina bez okna).
Za wszelkie info z góry bardzo dziękuję


Super zazdroszczę, chciałabym tam kiedyś wrócić. Zajrzeliśmy do Tortoli/Arbatax, by przejechac się trenino verde. Byliśmy też na plaży w okolicy. Bardzo nam się podobała. Koniecznie wybierzcie się do Cala Gonone, szczególnie warto dla tej niesamowitej szosy. (zdjęcia w mojej relacji).
Nie martwcie się o jeżowce. Podczas całego pobytu na Sardynii, a byliśmy przecież trzy tygodnie nie spotkałam żadnego stwora. Warto jednak mieć buty do wody ze względu na plaże. Na Sardynii warto pojeździć na różne plaże, różnorodność jest ich mocnym plusem. Piękne są też te żwirkowe i kamieniste. W zasadzie w Zatoce Orosei (jeżeli będziecie na wycieczce statkiem - warto!!!) buciki przydadzą się.
Prom nocny jest świetny. Kabiny mają niewielkie łazienki z wc i prysznicem. My płynęliśmy z Genui a wrcaliśmy do Livorno. Prom powroty był bardzo wcześnie rano chyba już o 6 mieliśmy stresującą pobudkę. W jedną stronę mieliśmy kajutę: dół łoże małżeńskie, i trzy jedynki. Na promie jest "klatka - małpi gaj dla dzieci" i wiele fajnych miejsc do spędzenia czasu. Okno w akbinie nocą nie jest potrzebne, a rano i tak lepiej widać z pokladu.


Bardzo dziekuje za informację
Jestem przed wyjazdem i właśnie się dowiedziałem, że temp. na Sardynii w tej chwili afrykańska tzw odczuwalna = 45 st. C a wilgotość powietrza wynosi 100% ...

http://fakty.interia.pl/swiat/news/45-s ... ,1504721,4


MASAKRA się szykuje...
W Chorwacji pamiętam maks. 35stC ale w czerwcu. Teraz te 45 to ... strach w ogóle myśleć.... i do tego z dziećmi...
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 25.07.2010 22:06

Bardzo ciekawa relacja!!!Sradynia kusi.

CalaLuna. Mamkilka pytań jeśli można :D Jak na Sardyni z hotelami i kompelsami hotelowymi?Nie lubię tego typu miejsc a w szczególności czegość co pnie się np. na 10pięter w górę, stąd pytanie? Np. KOrsyka jest pod tym kontem rewelacyjna bo jeśli są hotele to schowane, niewidoczne i nie psują krajobrazu. Jak wyglądają miasteczka? Czy małe a może bardziej przemysłowe?Różnie to bywa, bo np. ja w rejonie Splitu w HR spędzić wakacji bym nie chciała pomimo niezaprzeczalnego urku starówki Splitu czy Trogiru...Wiem, że spędzałaś wakacje w czerwcu ale może moglabyś napisać coś o tym gdzie szukać spokoju a gdzie są rejony oblegane przez turystów...no i ostatnie pytanie który rejon Sardynii jest w Twojej opinii najbardziej urokliwy i gdzie są najpiękniejsze plaże :D

... mam nadzieje, że nie za dużo tych pytań. Ale lubie conieco wypytać bo może kiedyś...kto wie. Tak kiedyś zawiało nas na KOrsykęi było rewelacyjnie!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
SARDYNIA 2009 - samochodem z dziećmi - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone