Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.08.2010 21:16

maslinka napisał(a): Bierzemy faski i majki i idziemy na plażę.


maslinka napisał(a):No chyba, że jutro jakimś cudem zdążę. Jeśli nie, to następne części opowieści pojawią się koło czwartku.


Mam nadzieję, że jakimś cudem zdążysz Maslinko napisać do jutra dąg cialszy , bo do czwartku od przebierania nóżkami z tęsknoty może nam to i owo sflaczeć ... :lol: :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.08.2010 21:24

ines napisał(a):Maslinko wstrętni Rumuni, tez bym była wkurzona :evil: :D

Wstrętni, paskudni :wink: Mam nadzieję, że to faktycznie byli Rumuni, bo nie chciałabym obrażać jakiejś nacji bezpodstawnie :wink:

Interseal napisał(a):Cieszę się, że kolejny Wasz plan przechodzi do realizacji.
Powodzenia. :papa:

Cześć, Mariusz. Dawno Cię nie było... Już myślałam, że gdzieś urlopujesz :)
Mam nadzieję, że uda nam się "zaliczyć" zaplanowane szlaki :D

wojan napisał(a):Mam nadzieję, że jakimś cudem zdążysz Maslinko napisać do jutra dąg cialszy , bo do czwartku od przebierania nóżkami z tęsknoty może nam to i owo sflaczeć ... :lol: :lol:

Dąg cialszy nastąpi wcześniej czy później :D Zleci szybko...

A tak serio, to ja już nawet nie słyszę, że coś nie teges jest w faskach i majkach. Do tego stopnia przyzwyczailiśmy się tak mówić... :lol:
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 05.08.2010 22:11

maslinka napisał(a):Uffoking, chyba Cię trochę rozczaruję, ale nie mogę inaczej... (Czytaj pod koniec odcinka...)


Następny odcinek, w którym jedziemy do franciszkańskiego klasztoru nad Orebićem, powstanie raczej po dłuższej przerwie. Jutro wybywamy na przedłużony weekend na Słowację, w Wielką Fatrę :D :D :D

No chyba, że jutro jakimś cudem zdążę. Jeśli nie, to następne części opowieści pojawią się koło czwartku.

:papa: :D


Nieeeeee :( dlaczego, za co :( no nic wyjazd ok 23-go wiec czas jest, pozostaje cierpliwość

Nie wiem jak wytrzymaliście tą sytuacje zajęcia plaży ja bym na nich wiosła połamał :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2010 22:36

maslinka napisał(a): Cześć, Mariusz. Dawno Cię nie było... Już myślałam, że gdzieś urlopujesz :)


Jestem cały czas, ale "na milczka".
Jeszcze tydzień z małym okładem do urlopu. Chętnie bym już gdzieś wybył, w tym roku jestem wyjątkowo sponiewierany przez robotę. :) Czas odetchnąć...

maslinka napisał(a):Mam nadzieję, że uda nam się "zaliczyć" zaplanowane szlaki :D


Trzymam kciuki. Późną jesienią, jeżeli aura jeszcze pozwoli, też chciałbym zobaczyć coś z Wielkiej Fatry. Mam nadzieję, że pomiędzy kolejnymi odcinkami RWPG uda Ci się pokazać co nieco z tego wydłużonego weekendu.

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.08.2010 22:45

ufokking napisał(a):Nieeeeee :( dlaczego, za co :( no nic wyjazd ok 23-go wiec czas jest, pozostaje cierpliwość

Obiecuję, że do 23-ego pooglądasz sobie Mljet, z każdej strony :lol:

Interseal napisał(a):Jeszcze tydzień z małym okładem do urlopu. Chętnie bym już gdzieś wybył, w tym roku jestem wyjątkowo sponiewierany przez robotę. :) Czas odetchnąć...

A dokąd się w tym roku wybieracie? Gdzieś w Chorwacji? :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2010 07:31

Myślimy o jakiejś małej miejscowości koniecznie pod Biokovem. Chyba to będzie Promajna.
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 06.08.2010 09:11

maslinka napisał(a):Jutro wybywamy na przedłużony weekend na Słowację, w Wielką Fatrę :D :D :D :papa: :D


Nie zazdroszczę, nie zazdroszczę, nie zazdroszczę.... nieprawda zazdroszczę, okrutnie zazdroszczę :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.08.2010 11:03

maslinka napisał(a):Następny odcinek... Jeśli nie, to następne części opowieści pojawią się koło czwartku.
:papa: :D


No to papa do czwartku ale conajmniej 25 :(
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.08.2010 11:47

Interseal napisał(a):Myślimy o jakiejś małej miejscowości koniecznie pod Biokovem. Chyba to będzie Promajna.

No tak, oprócz morza muszą być przecież góry :D
Biokovo :D Pięknie!
Gdybym już nie miała okazji, miłego wypoczynku! Należy Ci się, bo nawet po Twoich ostatnich postach (oszczędnych w słowa :wink:) widać, że jesteś zmęczony :wink: :D

Aguha napisał(a):
maslinka napisał(a):Jutro wybywamy na przedłużony weekend na Słowację, w Wielką Fatrę :D :D :D :papa: :D


Nie zazdroszczę, nie zazdroszczę, nie zazdroszczę.... nieprawda zazdroszczę, okrutnie zazdroszczę :D

:wink: :D

Jacek S napisał(a):No to papa do czwartku ale conajmniej 25 :(

Papa! Jacku, Tobie też życzę cudownych wakacji! :D

Ale jakoś nie umiem się z Wami jeszcze rozstać :wink:
Uzależnienie jakieś, czy co? :wink:

Mam jeszcze chwilę czasu, więc wrzucę krótki odcinek, ale za to z pięknego miejsca :D


12 lipca - poniedziałek: Ach, te widoki!

Jedziemy pooglądać sobie Orebić z góry, czyli w okolice franciszkańskiego samoštanu (klasztoru).

Trzeba odbić w prawo za centrum Orebića. Droga wspina się pod górę i już po jakimś kilometrze wjeżdżamy na parking pod kościołem Matki Boskiej Anielskiej (crkva Gospe od Andela). Parkujemy i idziemy cyprysową aleją w stronę klasztoru i cmentarza:

Obrazek

Widok, który się przed nami roztacza, jest po prostu bajkowy. Zresztą zobaczcie sami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te kolory Jadranu! Cudo! :hearts: :D

Obok kościoła znajduje się cmentarz z pięknymi grobowcami:

Obrazek

Obrazek

Jak to zwykle w Chorwacji bywa, ci, którzy odeszli, mają bardzo malownicze miejsce ostatniego spoczynku, z widokiem na morze:

Obrazek

Co jest tym razem wymowne, ponieważ na cmentarzu znajduje się dużo grobów orebickich kapitanów:

Obrazek

Miejsce skłania do zadumy. Siadam sobie cichutko w cieniu pod murami kościoła, kontempluję widoki i chłonę atmosferę...

:papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 21:10 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.08.2010 11:54

maslinka napisał(a):Papa! Jacku, Tobie też życzę cudownych wakacji! :D


:D :D :D

Tak mnie naszło - w zeszłym roku bardziej opalona Byłaś.
Za dużo tego majstrowania... :lol: :wink: siedzenia w ceniu znaczy się...


maslinka napisał(a):Siadam sobie cichutko w cieniu pod murami kościoła, kontempluję widoki i chłonę atmosferę...
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 06.08.2010 12:10

Przepiękne zdjęcia, i jak zawsze super relacja :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.08.2010 12:13

Na wodzie łatwiej o oparzenia słoneczne, filtry mocniejsze trzeba stosować,
to i opalenizna bardziej stonowana.

Ja miałbym prośbę, żeby widoczków nie mieszać, bo na jednym zdjęciu anioł,
a zaraz pod nim cmentarz, grobowce ...

Za duży szok, za duży ... :?







:wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.08.2010 12:30

Jacek S napisał(a):Tak mnie naszło - w zeszłym roku bardziej opalona Byłaś.
Za dużo tego majstrowania... :lol: :wink: siedzenia w ceniu znaczy się...

Właśnie podobno nie. Po naszym powrocie rodzina i znajomi stwierdzili, że opaliliśmy się jak nigdy. Ja też tak uważam. A to dzięki kajakowaniu. Nigdy nie leżę plackiem na plaży, bo nie potrafię. Głównie dlatego, że mnie to nudzi :wink:

A opalenizny nie widać na zdjęciach, jeszcze, bo dopiero udało mi się pokazać połowę naszych wakacji :D Niestety, jeszcze duuuużo będziecie musieli znieść :wink: :lol:

CinnamonGirl napisał(a):Przepiękne zdjęcia, i jak zawsze super relacja :)

Cynamonko, piękne zdjęcia to są u Ciebie :D U mnie mogą być najwyżej poprawne :wink: Ale dzięki :D

weldon napisał(a):Ja miałbym prośbę, żeby widoczków nie mieszać, bo na jednym zdjęciu anioł,

Chyba czarny :wink: :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2010 12:57

maslinka napisał(a):No tak, oprócz morza muszą być przecież góry :D
Biokovo :D Pięknie!


Tak. Poniżej najczęściej ostatnio oglądane przeze mnie zdjęcie :wink:
Obrazek

maslinka napisał(a):Gdybym już nie miała okazji, miłego wypoczynku! Należy Ci się, bo nawet po Twoich ostatnich postach (oszczędnych w słowa :wink:) widać, że jesteś zmęczony :wink: :D


Wygadany to ja nigdy nie byłem, ale masz rację czas zmienić okoliczności i otoczenie :wink: choć z okna "biura" budowy mam widok na wieżę Skrzycznego a pod nogami plusk rzeki Żylicy... to ... patrz na zdjęcie powyżej :wink:

Dzięki za życzenia!
Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.08.2010 18:06

ba, Maslinko widoki z klasztoru są boskie :)
my bylismy tam po południu, zdjęcia są przepiękne.. :)
Dla mnie to jedne z najpiękniejszych widoków w Cro :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone