Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.08.2010 18:08

Z samostanu który jest jeszcze wyżej widoki są jeszcze piękniejsze... :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.08.2010 19:02

Interseal a gdzie tak pięknie jest?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.08.2010 19:10

Maslinka


Tak dopiero dzisiaj rano tutaj wpadłem.
Jako fan Pakostane powiem kilka zdań.
Gorzej z ta knajpa nie mogliście trafić. zwykly fastfood dla gawiedzi lażącej na kiepskie plaże. Ale jaki klient, takie żarcie.
W Pakostane, a zasadzie poza jeździ się w okolice Crwenej Luki, ale nie tam, skąd wkleiłaś foty. My jeździmy ca. 3km na plaże w pobliżu pod pinie. Cisza, luzik, 200m do baru na plaży, skąd porzynosilem sobie i Zonie kawkę, obok fkk lub tekstyl, jak kto chcial.
Jedzenie w Pakostane ma 3-5 punktów szczególnych:
Tri ferale; najlepsza knajpa w mieście za rozsądne pieniądze. Wyżerka dla 4 osób z winkiem, kawą etc. 600 kun, świnka/jagnię/koźlęcina na rynku (dla mnie szlagier!!!), na tymże rynku serdele z grilla, pizza w starym porcie, Giorgina.
Ze smutkiem i przykrością mogę stwierdzić, że wtopiliście...
Ale do trzech razy sztuka.

Acha. W najstarszej uliczce Pakostane, masz tam zrobione foty, Janusz z Małzonka miał szansę załapać się na prezentacje kulinarna i nie tylko miejscowej społeczności.

Szkoda, że wtedy Was tam nie bylo.
BOK!
Ostatnio edytowano 06.08.2010 19:12 przez FUX, łącznie edytowano 1 raz
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 06.08.2010 19:11

maslinka ja tam jestem pod wrazemien twoich :) szczególnie tych ostatnich - z zatoczki (przepiękna ta zatoczka, wredni Rumuni :>) i tych 'cmentarzowych'.
Nie wiem czy kiedykolwiek uda nam się dotrzeć na Peljesac bo główny kirowca narzekał juz bardzo na odległości do Podgory. Dlatego tak podziwiam i wzdycham - piękności.

Jakoś póki co chodzi mi po głowie Pag i jeszcze coś... co to jeszcze nie wiem w końcu 11 lub 14 miesiecy do urlopu mam ;) a na forum bedzi ejeszcze tyyyyleeeeee relacji :)
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 09.08.2010 11:57

maslinka - nie wiesz czasem jak z apartmani ?bedzie mozna znalezc tam w sierpniu, bo jade w ciemno.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.08.2010 13:39

maslinka napisał(a):Dzisiaj na odmianę wstajemy bardzo wcześnie, a właściwie zostajemy w brutalny sposób obudzeni przez bandę wrzeszczących Pepików,


Na campie na Istrii mieliśmy za sąsiadów czeskie małżeństwo z 2 dzieci. Tak na oko 6-8lat. Przez tydzień rodzice ani razu nie krzyknęli na dzieci, dzieci ani razu się nie kłóciły. Napatrzeć się nie mogliśmy. Cuda normalnie :!: :!: :!: :wink:
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 10.08.2010 16:35

Hello Maslinka jesteś już :wink: bo można by było trochę popływać po Mljecie :P
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.08.2010 21:08

ufokking napisał(a):Hello Maslinka jesteś już :wink: bo można by było trochę popływać po Mljecie :P


Co fakt , to fakt :wink:
Ale z drugiej strony . . . to dopiero połowa relacji , więc może spokojnie poczekajmy na ciąg dalszy :D
grinderss
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) grinderss » 10.08.2010 21:56

Piękna relacja.
Wróciłem przedwczoraj, zatem dwa słowa o opisanym Boraku.

Bocian napisał(a):Droga będzie nowa, czy szersza? Mam nadzieje , że nie :) Jak biegam do tunelu to taka szerokość mi wystarcza :)


Teraz w Boraku biegiem będzie można wyprzedzać samochody ;)
Mam tylko zdjęcie sprzed ukończenia prac, widać minimalne różnice przed i po (robili drogę takimi fragmentami)
Obrazek

Gdy wyjeżdżałem cała trasa była praktycznie nowa. Na pewno sprawia wrażenie szerszej, ale pewnie tylko dla tych co jechali "starą" ;)

Atrakcją remontu było zamknięcie w dzień godz. 10-16 i konieczność jazdy przez Trstenik. Zgadzam się z Bocianem... to jest trasa, której szerokość bije na głowę zjazd do Borka :twisted:


maslinka napisał(a):
Aguha napisał(a):Jestem w szoku, jaki tłum na plaży w sezonie, my byliśmy zawsze sami, albo prawie sami.

No niestety, Borak był za bardzo reklamowany na forum :wink:

Borak moim zdaniem nie jest dla wszystkich, reklama, reklamą, ale sam rozmawiałem z kilkoma osobami, dla których były i plaże za małe (żwirkowe) i miejscowość nie na pierwszy czy drugi wyjazd do CRO (znaczne odległości do zwiedzania np. środkowej dalmacji).


OT: Bocian, dzięki za wszystkie info, sprawdziło się, a nawet było o niebo lepiej 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.08.2010 20:29

Witajcie po przerwie :D :D :D

Ledwo się ruszam po górskich wędrówkach. Chodzę jak robot :lol: :lol: :lol:
Ale pisać mogę, więc postaram się pociągnąć dalej relację. Chociaż trochę mnie ciągnie do słowackiego wątku... :wink:

Ale najpierw muszę "ogarnąć" Wasze wpisy... :D


Bocian napisał(a):Z samostanu który jest jeszcze wyżej widoki są jeszcze piękniejsze... :)

Bocian, Ty to mnie zawsze umiesz pocieszyć :wink: Tak jak z tym arboretum w Trsteno... :wink:

FUX, no niestety, jak się jest gdzieś "na chwilę" często trafia się kulą w płot. Knajpka "Biba" była owszem tania, ale to przecież wcale nie musi znaczyć, że badziewna. Najlepszym dowodem (zawsze to powtarzam :wink:) jest "Decima" w Makarskiej, gdzie można tanio i pysznie zjeść.

Zgadzam się, że klimatu Pakostane nie poczuliśmy, bo nie sposób było tak z doskoku. Ale lekkie rozczarowanie było dlatego, że miałam bardzo wysokie oczekiwania.

Cynamonko, dotrzeć na Peljesac na pewno warto! Byliście już przecież dosyć daleko, bo na Hvarze. To tylko kawałek dalej, zwłaszcza jeśli popłyniecie promem z Ploce :)

Monte, chodzi Ci o Trpanj? Nie orientuję się w kwestii aparmani, bo my zawsze na camping. Ale ja bym jechała w ciemno :wink:

Witaj, Grinderss, fajnie, że Ci się podoba :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 11.08.2010 20:33

maslinka napisał(a): FUX, no niestety, jak się jest gdzieś "na chwilę" często trafia się kulą w płot. Knajpka "Biba" była owszem tania, ale to przecież wcale nie musi znaczyć, że badziewna. Najlepszym dowodem (zawsze to powtarzam :wink:) jest "Decima" w Makarskiej, gdzie można tanio i pysznie zjeść.

Zgadzam się, że klimatu Pakostane nie poczuliśmy, bo nie sposób było tak z doskoku. Ale lekkie rozczarowanie było dlatego, że miałam bardzo wysokie oczekiwania.


Wiesz. Tłumacza mi to samo z Wiedniem, ale ponoc pierwsze wrażenie można zrobic tylko raz...

IMHO. Pakostane , a de facto LUDZIE, wymykają się temu opisowi...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.08.2010 20:36

Bocian, dzięki za wszystkie info, sprawdziło się, a nawet było o niebo lepiej

Nema problema :)
Jestem ciekaw czy spotkałaś tam jakiś moich znajomych, C4 Picasso albo Mondeo nowy...
Dziś powstał projekt wyjazdu na męską wyprawę na berbę na koniec września do Borka... Może być ciekawie... 8)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.08.2010 20:42

Bocian, Ty to mnie zawsze umiesz pocieszyć

Chociaż w sumie ja wiem czy ładniejsze? :)
Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 11.08.2010 20:45

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.08.2010 22:20

Twoje 'językowe' z rodakami spotkanie jest analogiczne do mojego w Rumunii, o którym już w najbliższym odcinku Rumuńskich Wyryp. ;)

Ale wiesz, bez względu na to, jaką nację reprezentowali dodatkowi lokatorzy w tej pięknej zatoczce, nie uogólniałbym na całą nację. Bo na podstawie różnych, nie zawsze miłych spotkań z ludźmi, najczęściej musiałbym powtarzać: 'nie lubię wstrętnych Polaków'...

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone