Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 08.08.2014 18:46

wpadłam ponownie ,pooglądac fotki z Trpanja :) fajnie tak popatrzeć na teraz już znane miejsca :)
widziałam,że podpłynęliście do skałki z plaży na kampie Vrila ,tylko fotki nie mogę zobaczyć :( zniknęła?
dużo fotek podobnych mamy,mam nadzieję że zajrzysz jak już coś stworzę :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2014 20:42

andeo napisał(a):wpadłam ponownie ,pooglądac fotki z Trpanja :)

Bardzo mi miło, że wpadłaś :D

andeo napisał(a):widziałam,że podpłynęliście do skałki z plaży na kampie Vrila ,tylko fotki nie mogę zobaczyć :( zniknęła?

Coś ją zeżarło ;) Właśnie odtworzyłam :)

andeo napisał(a):dużo fotek podobnych mamy,mam nadzieję że zajrzysz jak już coś stworzę :wink:

Z największą przyjemnością :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 08.08.2014 21:01

:D ooo fajnie,jest zdjątko :) super macie z tym kajakiem :)
Czarna2018
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarna2018 » 28.12.2017 15:14

Maslinka,

Wybieramy się w lipcu na kilka dni na Mljet, nocować będziemy w Saplunara, mamy 4 dni na zwiedzenie wyspy. Na pewno chcielibyśmy "ogarnąć" Park, czy jest tam możliwość pływania kajakiem - jest jakaś wypożyczalnia?. Jak się ma sprawa odnośnie jedzenia w knajpach? Śniadania itp we własnym zakresie, ale na jakąś smaczną rybkę byśmy się wybrali, masz jakieś godne polecenia miejsce? jak z cenami? Korci mnie wynajęcie małej łajbki i opłynięcie wyspy, z tego co wyczytałam w necie jest tam masa pięknych zatoczek, grot dostępnych tylko od strony morza. Widziałaś gdzieś wypożyczalnie?

Z góry dzięki za info!
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 28.12.2017 16:03

Czarna 2018

Zanim Maslinka się odnajdzie to ja się wtrącę - w sprawie łódki, którą chcesz wypożyczyć.Macie patenty, czy tak na żywioł?
Ja z mężem wypożyczyliśmy łódź z małym silnikiem w Prożurskiej Luce, aby dopłynąć do Saplunary. W drodze powrotnej, po 15 tej zerwał się mistral, i o mało naszej morskiej wyprawy nie przepłaciliśmy życiem. Wzdłuż wybrzeży Mljetu mało jest miejsc do zacumowania, toteż jak wyruszysz, to musisz liczyć się z tym, że - jak na autostradzie - nie zatrzymasz się w każdej chwili, bo koło ciebie są ostre skały.Pewnie dla wprawionych nie jest to wielkie wyzwanie, dlatego pytam czy macie uprawnienia i doświadczenie..My nie mieliśmy..i skończyło się ściąganiem nas z morza motorówką przez pracownika wypożyczalni :oops: :lol:

Co do rybki, nad Saplunarą - plażą jest konoba z widokiem, którą polecał np. w swojej relacji Marsallah.

Na Mljecie słyną też z koźlęciny spod peki - my jedliśmy pyszną w Prożurskiej Luce :)

A w ogóle dzięki za wydobycie relacji z archiwum - chętnie jeszcze raz obejrzę maslinkowe przygody i znajome kąty :papa:
Czarna2018
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarna2018 » 03.01.2018 14:21

Katerina,

Dzięki za podpowiedź,

co do łodzi plan jest wstępnie taka mała o :) MOTORBOAT 5 Hp, wygląda jak riksza wodna, nie mogę linka wrzucić :)


w jednej ekipie będzie żeglarz więc damy radę, tylko pytanie czy jest sens i warto się z tym szarpać? :)
Nie znam jeszcze "klimatów" chorwackich, to będzie pierwszy raz :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.01.2018 14:31

Czarna2018 napisał(a):
w jednej ekipie będzie żeglarz więc damy radę, tylko pytanie czy jest sens i warto się z tym szarpać? :)
Nie znam jeszcze "klimatów" chorwackich, to będzie pierwszy raz :)

A czy ten żeglarz ma morskie doświadczenie?
Czarna2018
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarna2018 » 15.01.2018 13:28

ma morskie doświadczenie, pływał już po wodach chorwackiego wybrzeża.
Pytanie tylko czy jest sens, czy są tam "ciekawe" zakątki i czy ktoś to już z was robił, żeby polecić albo odradzić?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.01.2018 13:33

Czarna2018 napisał(a):ma morskie doświadczenie, pływał już po wodach chorwackiego wybrzeża.
Pytanie tylko czy jest sens, czy są tam "ciekawe" zakątki i czy ktoś to już z was robił, żeby polecić albo odradzić?

Pływał po wodach chorwackiego wybrzeża ... i nie wie czy jest sens :roll: 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.01.2018 13:37

Czarna2018 napisał(a):ma morskie doświadczenie, pływał już po wodach chorwackiego wybrzeża.
Pytanie tylko czy jest sens, czy są tam "ciekawe" zakątki i czy ktoś to już z was robił, żeby polecić albo odradzić?

To jak nie wie czy jest sens to niech lepiej daruje sobie wyprawę łódeczką :roll:
Czarna2018
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarna2018 » 15.01.2018 22:50

No właśnie tu mam problem. On sie rozbijał dużymi łajbami a tu na mljet chcemy te małe "wodne riksze" i marudzi mi że wolno to plywa itp. A nam sie nie spieszy, a chcemy zobaczyć coś poza "komercja". Na Mljet przybijał ale nie opływal go w koło szukając dziury w całym.. Także bije sie z myślami
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone