Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 18.11.2010 20:09

maslinka napisał(a): Miałam po prostu potrzebę bardziej się ucywilizować przed powrotem do kraju, coby nie zdziczeć do reszty :lol:


A ja czasami lubię zdziczeć.... :lool: :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.11.2010 20:10

Mdziumka napisał(a):
maslinka napisał(a): Miałam po prostu potrzebę bardziej się ucywilizować przed powrotem do kraju, coby nie zdziczeć do reszty :lol:


A ja czasami lubię zdziczeć.... :lool: :wink:

Partner wie? :roll:


:wink:
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 18.11.2010 20:41

FUX napisał(a):Partner wie? :roll:


:lool: :lool: :lool:

Zazwyczaj dziczejemy razem, ale jak to w życiu bywa, raz bardziej dzika jestem ja, innym razem on :lol:
Ostatnio edytowano 21.11.2010 07:50 przez Mdziumka, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.11.2010 20:55

To jak Cię ten stan ogarnie, daj znać.... :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.11.2010 21:00

Mdziumka napisał(a):Ponownie trafiłam na Twoją relację :D i pilnie nadrabiam zaległości. Dobrze, że to nie odrabianie lekcji :wink: i robię to dobrowolnie, a nie pod przymusem, to i przyjemnie mi się nadrabia :lol: .

Witaj ponownie, Mdziumko :D To fajnie, że czytasz z własnej woli :wink:

Co do bagnisk na Mljecie, w przewodniku Bezdroży znalazłam informację, że to zatopione doliny krasowe, z których utworzyły się bagna będące obecnie łowiskami węgorzy :D
Czego to się człowiek nie dowie po powrocie z wakacji... :wink: (kilka miesięcy po powrocie). Jakoś na miejscu nie interesowałam się ich pochodzeniem, tylko zachwycałam zielenią :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 18.11.2010 22:05

maslinka napisał(a):
longtom napisał(a):A ja: pierwszy pobyt w Cro, pierwszy posiłek to były właśnie lignie na żaru.
A "łapki" to już w ogóle pychota :!: :!: :!: :wink:

A ja tych łapek właśnie "się bałam" :wink: i przyznam się, że ich nie spróbowałam... Czy to znaczy, że jedzenie lignji się nie liczy :?: :?


Oczywiście, że się nie liczy :wink: . Jedzenie kalmarów bez łapek, to tak, jakbyś ich nie jadła w ogóle :cry:. Są najpyszniejsze i cudnie chrupią :lol: . No, ale dobre i to na początek....
Ja najczęściej zamawiam właśnie kalmary, pychota.....Oj, rozmarzyłam się:lol: . Chociaż w tym roku rozsmakowaliśmy się również w jagnięcinie, a ja dodatkowo w ośmiornicy- też pysznie :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.11.2010 22:41

Mdziumka napisał(a):Oczywiście, że się nie liczy :wink: . Jedzenie kalmarów bez łapek, to tak, jakbyś ich nie jadła w ogóle :cry:.

Oj :(
Sie poprawię, następnym razem :D

Mdziumka, a gdzie Twoja tegoroczna relacja? 8) Obijasz się :wink:
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 19.11.2010 20:49

maslinka napisał(a):Mdziumka, a gdzie Twoja tegoroczna relacja? 8) Obijasz się :wink:


Rzeczywiście się obijamObrazek, ale i nasz tegoroczny pobyt był wyjątkowo leniwy. Czekam na mobilizację i wtedy skleję chociaż foto-relację 8)

FUX napisał(a):To jak Cię ten stan ogarnie, daj znać.... :wink:


W takim razie jesteśmy umówieni :wink: .

Czasami można mnie spotkać w Chorwacji :lol:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 13.12.2010 21:27

Maslinko, a dałoby się nieco dokładniej powiedzieć gdzie to smaczne taniutkie winko koło Divnej kupowałaś (Zastava) ?
Może na jakiejś mapce - jak nie zabiorę za dużo czasu.
Jak znajdziesz czas oczywiście.

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.12.2010 23:23

Crayfish napisał(a):Maslinko, a dałoby się nieco dokładniej powiedzieć gdzie to smaczne taniutkie winko koło Divnej kupowałaś (Zastava) ?
Może na jakiejś mapce - jak nie zabiorę za dużo czasu.
Jak znajdziesz czas oczywiście.

Pozdrawiam.

Nie zabierasz za dużo czasu :D

Postaram się pomóc, chociaż wskazać właściwy dom na 100%, nie jest wcale łatwo...

Obrazek

Zaznaczone domy to dwa prawdopodobne adresy pysznego winka :D
Miejscowość: D. Vručica, ostatnia wioska przed Divną, jadąc od Trpanja oczywiście.

I jeszcze link do zdjęcia satelitarnego, żeby mieć lepszy ogląd sytuacji (nie działa, trzeba skopiować cały do przeglądarki):

http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=43.00 ... 3&t=h&z=18

Zastava, która stoi przed domem, jest żółta albo biała :wink: A winko kosztuje 15 kun za litr i jest baaardzo dobre, co może potwierdzić Aldonka, Roxi i ja :D

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 21:53 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.12.2010 08:00

Potwierdzam :)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 14.12.2010 08:46

Dziękuję BARDZO ! :coool:
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 18.01.2011 15:43

maslinka napisał(a):
I popłynęliśmy! :D Początkowo do skałki, widocznej z campingu, która była częstym celem mieszkańców Vrili. Ja też nie chciałam być gorsza i wdrapałam się na nią :D

Heroiczny skok do wody :lol::

Obrazek

I już na szczycie :wink::

Obrazek



Hej Maslinka jestem z rewizytą :D i bardzo tu miło. Ta skałka jak byliśmy na plaży bardzo mnie korciła aby do niej popłynąć ale jakoś nie wyszło... :( kolejny powód by tam wrócić. Trpanj jest OK :D

Kemping też odwiedziliśmy będąc na spacerku, a zdjęcia z Waszego obozowiska przypomniały mi pobyt w Orasacu gdy byłem Pod Masliną

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 18.01.2011 15:48 przez Alek70, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.01.2011 15:47

Witaj, Alek!
Miło mi, że wpadłeś z rewizytą :D
Do skałki mieliśmy blisko - kilka machnięć wiosłem :D

A Trpanj to urocza miejscowość i jest tam, co robić. Też myślę, że kiedyś jeszcze wrócimy do Trpanja :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.01.2011 19:57

I ja potwierdzam, że winko pyszne było, niestety już się skończyło :) Ale za cosik około 180 dni pierwsze co robię jadę po winko :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone