Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mdziumka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 18.11.2010 20:09

maslinka napisał(a): Miałam po prostu potrzebę bardziej się ucywilizować przed powrotem do kraju, coby nie zdziczeć do reszty :lol:

A ja czasami lubię zdziczeć.... :lool: :wink:
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.11.2010 20:10

Mdziumka napisał(a):
maslinka napisał(a): Miałam po prostu potrzebę bardziej się ucywilizować przed powrotem do kraju, coby nie zdziczeć do reszty :lol:

A ja czasami lubię zdziczeć.... :lool: :wink:

Partner wie? :roll:

:wink:
Mdziumka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 18.11.2010 20:41

FUX napisał(a):Partner wie? :roll:

:lool: :lool: :lool:

Zazwyczaj dziczejemy razem, ale jak to w życiu bywa, raz bardziej dzika jestem ja, innym razem on :lol:
Ostatnio edytowano 21.11.2010 07:50 przez Mdziumka, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.11.2010 20:55

To jak Cię ten stan ogarnie, daj znać.... :wink:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.11.2010 21:00

Mdziumka napisał(a):Ponownie trafiłam na Twoją relację :D i pilnie nadrabiam zaległości. Dobrze, że to nie odrabianie lekcji :wink: i robię to dobrowolnie, a nie pod przymusem, to i przyjemnie mi się nadrabia :lol: .

Witaj ponownie, Mdziumko :D To fajnie, że czytasz z własnej woli :wink:

Co do bagnisk na Mljecie, w przewodniku Bezdroży znalazłam informację, że to zatopione doliny krasowe, z których utworzyły się bagna będące obecnie łowiskami węgorzy :D
Czego to się człowiek nie dowie po powrocie z wakacji... :wink: (kilka miesięcy po powrocie). Jakoś na miejscu nie interesowałam się ich pochodzeniem, tylko zachwycałam zielenią :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Mdziumka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 18.11.2010 22:05

maslinka napisał(a):
longtom napisał(a):A ja: pierwszy pobyt w Cro, pierwszy posiłek to były właśnie lignie na żaru.
A "łapki" to już w ogóle pychota :!: :!: :!: :wink:

A ja tych łapek właśnie "się bałam" :wink: i przyznam się, że ich nie spróbowałam... Czy to znaczy, że jedzenie lignji się nie liczy :?: :?

Oczywiście, że się nie liczy :wink: . Jedzenie kalmarów bez łapek, to tak, jakbyś ich nie jadła w ogóle :cry:. Są najpyszniejsze i cudnie chrupią :lol: . No, ale dobre i to na początek....
Ja najczęściej zamawiam właśnie kalmary, pychota.....Oj, rozmarzyłam się:lol: . Chociaż w tym roku rozsmakowaliśmy się również w jagnięcinie, a ja dodatkowo w ośmiornicy- też pysznie :wink:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.11.2010 22:41

Mdziumka napisał(a):Oczywiście, że się nie liczy :wink: . Jedzenie kalmarów bez łapek, to tak, jakbyś ich nie jadła w ogóle :cry:.

Oj :(
Sie poprawię, następnym razem :D

Mdziumka, a gdzie Twoja tegoroczna relacja? 8) Obijasz się :wink:
Mdziumka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 19.11.2010 20:49

maslinka napisał(a):Mdziumka, a gdzie Twoja tegoroczna relacja? 8) Obijasz się :wink:

Rzeczywiście się obijamObrazek, ale i nasz tegoroczny pobyt był wyjątkowo leniwy. Czekam na mobilizację i wtedy skleję chociaż foto-relację 8)

FUX napisał(a):To jak Cię ten stan ogarnie, daj znać.... :wink:

W takim razie jesteśmy umówieni :wink: .

Czasami można mnie spotkać w Chorwacji :lol:
Crayfish
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 13.12.2010 21:27

Maslinko, a dałoby się nieco dokładniej powiedzieć gdzie to smaczne taniutkie winko koło Divnej kupowałaś (Zastava) ?
Może na jakiejś mapce - jak nie zabiorę za dużo czasu.
Jak znajdziesz czas oczywiście.

Pozdrawiam.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.12.2010 23:23

Crayfish napisał(a):Maslinko, a dałoby się nieco dokładniej powiedzieć gdzie to smaczne taniutkie winko koło Divnej kupowałaś (Zastava) ?
Może na jakiejś mapce - jak nie zabiorę za dużo czasu.
Jak znajdziesz czas oczywiście.

Pozdrawiam.

Nie zabierasz za dużo czasu :D

Postaram się pomóc, chociaż wskazać właściwy dom na 100%, nie jest wcale łatwo...

Obrazek

Zaznaczone domy to dwa prawdopodobne adresy pysznego winka :D
Miejscowość: D. Vručica, ostatnia wioska przed Divną, jadąc od Trpanja oczywiście.

I jeszcze link do zdjęcia satelitarnego, żeby mieć lepszy ogląd sytuacji (nie działa, trzeba skopiować cały do przeglądarki):

http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=43.00 ... 3&t=h&z=18

Zastava, która stoi przed domem, jest żółta albo biała :wink: A winko kosztuje 15 kun za litr i jest baaardzo dobre, co może potwierdzić Aldonka, Roxi i ja :D

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 21:53 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 14.12.2010 08:00

Potwierdzam :)
Crayfish
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 14.12.2010 08:46

Dziękuję BARDZO ! :coool:
Alek70
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 18.01.2011 15:43

maslinka napisał(a):
I popłynęliśmy! :D Początkowo do skałki, widocznej z campingu, która była częstym celem mieszkańców Vrili. Ja też nie chciałam być gorsza i wdrapałam się na nią :D

Heroiczny skok do wody :lol::

Obrazek

I już na szczycie :wink::

Obrazek

Hej Maslinka jestem z rewizytą :D i bardzo tu miło. Ta skałka jak byliśmy na plaży bardzo mnie korciła aby do niej popłynąć ale jakoś nie wyszło... :( kolejny powód by tam wrócić. Trpanj jest OK :D

Kemping też odwiedziliśmy będąc na spacerku, a zdjęcia z Waszego obozowiska przypomniały mi pobyt w Orasacu gdy byłem Pod Masliną

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 18.01.2011 15:48 przez Alek70, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.01.2011 15:47

Witaj, Alek!
Miło mi, że wpadłeś z rewizytą :D
Do skałki mieliśmy blisko - kilka machnięć wiosłem :D

A Trpanj to urocza miejscowość i jest tam, co robić. Też myślę, że kiedyś jeszcze wrócimy do Trpanja :D

Pozdrawiam serdecznie :papa:
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.01.2011 19:57

I ja potwierdzam, że winko pyszne było, niestety już się skończyło :) Ale za cosik około 180 dni pierwsze co robię jadę po winko :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D - strona 48
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021