Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumuńskie wyrypy: 2022

Niepodległość od Imperium Osmańskiego Rumunia uzyskała 9 maja 1877 roku. Połowa ludności Rumunii zginęła w II wojnie światowej. W Rumunii w 1917 roku wydano najmniejszy na świecie banknot o nominale 10 bani (10 groszy) - ma on 2,75 cm szerokości i 3,8 cm długości. Timisoara było pierwszym europejskim miastem, które wprowadziło konne tramwaje w 1869 roku i elektryczne oświetlenie ulic w 1889 roku.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.06.2021 23:49

Góry Trascau: powrót do Polski

P2802453.JPG


P2802456.JPG


P2802459.JPG


P2802460.JPG


P2802464.JPG


P2802471.JPG
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 08.06.2021 14:28

Ale się zaroiło od tych kopek siana! :P ......... I w takim pięknym świetle! :mrgreen: .........
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.06.2021 18:09

elfik99 napisał(a):Ale się zaroiło od tych kopek siana! :P ......... I w takim pięknym świetle! :mrgreen: .........

Nie mogłem sobie odmówić przyjemności ujęcia stogów z takim świetle.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 09.06.2021 08:46

Chyba żal wracać w tak pięknych okolicznościach przyrody?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.06.2021 17:05

korbaczik napisał(a):Chyba żal wracać w tak pięknych okolicznościach przyrody?

Ano, trochę żal...

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.06.2021 08:11

Witaj , Wojtku
Mija tydzień od naszego powrotu z poCovidowego spaceru po kwitnącej akacjami i żarnowcem Rumunii ( P.N. Semenic-Cheile Carasului i P.N. Cheile Nerei-Beusnita z rezerwatem "pierwotnego lasu" , wodospadami , jaskiniami ) , pora więc na kolejne planowanie i pytanie do Ciebie .
Zastanawiam się czy znasz drogę DN66A , jeżeli tak - jaki jest jej stan ( wiem , po wiosennych roztopach może być różnie ) , ale ogólny zarys , ewentualne zagrożenia itp.
Szczególnie kusi mnie odcinek z Campu lui Neag do drogi DN67D a potem do Baile Herculane , czyli przez cały Park Narodowy Domogled - Valea Cernei . Potem można wzdłuż Dunaju wrócić , zamykając pętelkę .


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.06.2021 18:22

piotrf napisał(a):Mija tydzień od naszego powrotu z poCovidowego spaceru po kwitnącej akacjami i żarnowcem Rumunii ( P.N. Semenic-Cheile Carasului i P.N. Cheile Nerei-Beusnita z rezerwatem "pierwotnego lasu" , wodospadami , jaskiniami )

Tylko pozazdrościć...

piotrf napisał(a):Zastanawiam się czy znasz drogę DN66A , jeżeli tak - jaki jest jej stan ( wiem , po wiosennych roztopach może być różnie ) , ale ogólny zarys , ewentualne zagrożenia itp.
Szczególnie kusi mnie odcinek z Campu lui Neag do drogi DN67D a potem do Baile Herculane , czyli przez cały Park Narodowy Domogled - Valea Cernei . Potem można wzdłuż Dunaju wrócić , zamykając pętelkę .

Byłem dwukrotnie w tamtych okolicach, ale to było ponad dziesięć lat temu.
Jeśli chcesz, mogę zapytać Rumunów o aktualny stan.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.06.2021 21:11

Franz napisał(a):Byłem dwukrotnie w tamtych okolicach, ale to było ponad dziesięć lat temu.
Jeśli chcesz, mogę zapytać Rumunów o aktualny stan.


Byłbym Ci bardzo wdzięczny , bo nie znalazłem nic późniejszego niż TO - 2:30 do 15:10 , jesień ubiegłego roku , a jeżeli nic tam nie modernizowano , to pozostaje przeprosić się z jednośladem , albo poczekać czas jakiś :wink: . Podróż Osiołkiem tą piękną i ciekawą trasą byłaby przesadą , pomimo jego dzielności na szutrówkach i w miarę utrzymanych leśnych duktach . Na tym filmie , w okolicach jeziora droga 66A przypomina albańską drogę do Teth przed remontem :oczko_usmiech: , pozostaje więc dojazd do Cheile Corcoaia i powrót . . .


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.06.2021 23:14

piotrf napisał(a):Byłbym Ci bardzo wdzięczny , bo nie znalazłem nic późniejszego niż TO - 2:30 do 15:10 , jesień ubiegłego roku , a jeżeli nic tam nie modernizowano , to pozostaje przeprosić się z jednośladem , albo poczekać czas jakiś :wink: .

OK, nie ma gwarancji, że ktoś będzie miał aktualne dane, ale zapytam.
Czy dobrze rozumiem, że chcesz się jednośladem wybrać? Bo to zwykle jest łatwiejsze niż samochodem.

piotrf napisał(a):Na tym filmie , w okolicach jeziora droga 66A przypomina albańską drogę do Teth przed remontem :oczko_usmiech:

Hmm… do Teth dojechałem swoim autem przed remontem.

Właśnie obejrzałem film z podanego przez Ciebie linka. Nieźle. Dla samochodu raczej ciężko, ale - jak widać - motocyklem spokojnie, więc daj znać, o którą wersję mam zapytać.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.06.2021 21:57

Po szutrach w Rumunii ostatnio zrobiliśmy grubo ponad sto pięćdziesiąt kilometrów , Osiołek dawał radę 8) ale to jednak inne , częściej uczęszczane drogi w porównaniu z 66A

Buesnita 6.jpg


Buesnita 8.jpg


Szczerze - wolałbym jechać tam Osiołkiem i z Agnieszką , która na jednoślad nie wsiądzie . . . To tylko jedna trasa i jeden Park Narodowy , ale przykro byłoby z niego zrezygnować . Osiołek to bardzo wygodna sypialnia i jeżdżąca baza , sprawdziła się nie raz , a do wybranych atrakcji w górach czy wąwozach i tak docieramy pieszo

Cascada Carsa 2.jpg


Caskada Susara.jpg


Cascada Bigar.jpg


Osiołek.jpg



Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.06.2021 00:06

piotrf napisał(a):Po szutrach w Rumunii ostatnio zrobiliśmy grubo ponad sto pięćdziesiąt kilometrów , Osiołek dawał radę 8) ale to jednak inne , częściej uczęszczane drogi w porównaniu z 66A

Piękne miejsca, piękne zdjęcia.
Chociaż - jak sam widzisz - zdaniem administratora nie posiadają "zawartości wystarczająco interesującej"...

piotrf napisał(a):Szczerze - wolałbym jechać tam Osiołkiem i z Agnieszką , która na jednoślad nie wsiądzie . . .

OK, to już wiem, o co pytać.

piotrf napisał(a):to bardzo wygodna sypialnia i jeżdżąca baza , sprawdziła się nie raz , a do wybranych atrakcji w górach czy wąwozach i tak docieramy pieszo

Mam dokładnie tak samo.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.06.2021 18:18

piotrf napisał(a):Szczególnie kusi mnie odcinek z Campu lui Neag do drogi DN67D a potem do Baile Herculane , czyli przez cały Park Narodowy Domogled - Valea Cernei . Potem można wzdłuż Dunaju wrócić , zamykając pętelkę .

Ponoć się nie da przejechać. Daje się wjechać z Campu lui Neag na przełęcz, ale po południowej stronie droga jest na pewnym odcinku zniszczona.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.06.2021 19:42

Franz napisał(a):Ponoć się nie da przejechać. Daje się wjechać z Campu lui Neag na przełęcz, ale po południowej stronie droga jest na pewnym odcinku zniszczona.


Szkoda , bo miałem kilka planów związanych z tym rejonem . . . jest tam kilka fajnych miejsc , ale będą musiały poczekać na lepszą drogę , albo koniec sezonu ( jednośladem ) :wink:
Zapasy się kończą , ostatnia puszka piwa przypomniała mi o jeszcze jednych górach , z którymi jestem umówiony . . .

IMG_7142.JPG


tragedii więc nie będzie :oczko_usmiech:

Wojtku , bardzo Ci dziękuję za wiadomości , szkoda że potwierdziły one moje obawy .


Serdecznie pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.06.2021 23:50

piotrf napisał(a):Szkoda , bo miałem kilka planów związanych z tym rejonem . . . jest tam kilka fajnych miejsc , ale będą musiały poczekać na lepszą drogę , albo koniec sezonu ( jednośladem ) :wink:
Zapasy się kończą , ostatnia puszka piwa przypomniała mi o jeszcze jednych górach , z którymi jestem umówiony . . .

Na początku tego wątku są opisy naszych tras w górach Cernei i Mehedinti. A Bucegi... też czule wspominam...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.06.2021 18:09

Piotrku, może ta informacja Cię ucieszy.
Droga 66A jest aktualnie zniszczona przy jeziorze, da się natomiast przejechać wzdłuż kropek na mapce:

DN66A.jpg


Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rumunia - România


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rumuńskie wyrypy: 2022 - strona 263
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone