Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.06.2021 23:49

Góry Trascau: powrót do Polski

P2802453.JPG

P2802456.JPG

P2802459.JPG

P2802460.JPG

P2802464.JPG

P2802471.JPG
elfik99
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 08.06.2021 14:28

Ale się zaroiło od tych kopek siana! :P ......... I w takim pięknym świetle! :mrgreen: .........
:papa:
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.06.2021 18:09

elfik99 napisał(a):Ale się zaroiło od tych kopek siana! :P ......... I w takim pięknym świetle! :mrgreen: .........

Nie mogłem sobie odmówić przyjemności ujęcia stogów z takim świetle.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 09.06.2021 08:46

Chyba żal wracać w tak pięknych okolicznościach przyrody?
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.06.2021 17:05

korbaczik napisał(a):Chyba żal wracać w tak pięknych okolicznościach przyrody?

Ano, trochę żal...

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.06.2021 08:11

Witaj , Wojtku
Mija tydzień od naszego powrotu z poCovidowego spaceru po kwitnącej akacjami i żarnowcem Rumunii ( P.N. Semenic-Cheile Carasului i P.N. Cheile Nerei-Beusnita z rezerwatem "pierwotnego lasu" , wodospadami , jaskiniami ) , pora więc na kolejne planowanie i pytanie do Ciebie .
Zastanawiam się czy znasz drogę DN66A , jeżeli tak - jaki jest jej stan ( wiem , po wiosennych roztopach może być różnie ) , ale ogólny zarys , ewentualne zagrożenia itp.
Szczególnie kusi mnie odcinek z Campu lui Neag do drogi DN67D a potem do Baile Herculane , czyli przez cały Park Narodowy Domogled - Valea Cernei . Potem można wzdłuż Dunaju wrócić , zamykając pętelkę .

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.06.2021 18:22

piotrf napisał(a):Mija tydzień od naszego powrotu z poCovidowego spaceru po kwitnącej akacjami i żarnowcem Rumunii ( P.N. Semenic-Cheile Carasului i P.N. Cheile Nerei-Beusnita z rezerwatem "pierwotnego lasu" , wodospadami , jaskiniami )

Tylko pozazdrościć...

piotrf napisał(a):Zastanawiam się czy znasz drogę DN66A , jeżeli tak - jaki jest jej stan ( wiem , po wiosennych roztopach może być różnie ) , ale ogólny zarys , ewentualne zagrożenia itp.
Szczególnie kusi mnie odcinek z Campu lui Neag do drogi DN67D a potem do Baile Herculane , czyli przez cały Park Narodowy Domogled - Valea Cernei . Potem można wzdłuż Dunaju wrócić , zamykając pętelkę .

Byłem dwukrotnie w tamtych okolicach, ale to było ponad dziesięć lat temu.
Jeśli chcesz, mogę zapytać Rumunów o aktualny stan.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.06.2021 21:11

Franz napisał(a):Byłem dwukrotnie w tamtych okolicach, ale to było ponad dziesięć lat temu.
Jeśli chcesz, mogę zapytać Rumunów o aktualny stan.

Byłbym Ci bardzo wdzięczny , bo nie znalazłem nic późniejszego niż TO - 2:30 do 15:10 , jesień ubiegłego roku , a jeżeli nic tam nie modernizowano , to pozostaje przeprosić się z jednośladem , albo poczekać czas jakiś :wink: . Podróż Osiołkiem tą piękną i ciekawą trasą byłaby przesadą , pomimo jego dzielności na szutrówkach i w miarę utrzymanych leśnych duktach . Na tym filmie , w okolicach jeziora droga 66A przypomina albańską drogę do Teth przed remontem :oczko_usmiech: , pozostaje więc dojazd do Cheile Corcoaia i powrót . . .

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.06.2021 23:14

piotrf napisał(a):Byłbym Ci bardzo wdzięczny , bo nie znalazłem nic późniejszego niż TO - 2:30 do 15:10 , jesień ubiegłego roku , a jeżeli nic tam nie modernizowano , to pozostaje przeprosić się z jednośladem , albo poczekać czas jakiś :wink: .

OK, nie ma gwarancji, że ktoś będzie miał aktualne dane, ale zapytam.
Czy dobrze rozumiem, że chcesz się jednośladem wybrać? Bo to zwykle jest łatwiejsze niż samochodem.

piotrf napisał(a):Na tym filmie , w okolicach jeziora droga 66A przypomina albańską drogę do Teth przed remontem :oczko_usmiech:

Hmm… do Teth dojechałem swoim autem przed remontem.

Właśnie obejrzałem film z podanego przez Ciebie linka. Nieźle. Dla samochodu raczej ciężko, ale - jak widać - motocyklem spokojnie, więc daj znać, o którą wersję mam zapytać.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.06.2021 21:57

Po szutrach w Rumunii ostatnio zrobiliśmy grubo ponad sto pięćdziesiąt kilometrów , Osiołek dawał radę 8) ale to jednak inne , częściej uczęszczane drogi w porównaniu z 66A

Buesnita 6.jpg

Buesnita 8.jpg

Szczerze - wolałbym jechać tam Osiołkiem i z Agnieszką , która na jednoślad nie wsiądzie . . . To tylko jedna trasa i jeden Park Narodowy , ale przykro byłoby z niego zrezygnować . Osiołek to bardzo wygodna sypialnia i jeżdżąca baza , sprawdziła się nie raz , a do wybranych atrakcji w górach czy wąwozach i tak docieramy pieszo

Cascada Carsa 2.jpg

Caskada Susara.jpg

Cascada Bigar.jpg

Osiołek.jpg

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.06.2021 00:06

piotrf napisał(a):Po szutrach w Rumunii ostatnio zrobiliśmy grubo ponad sto pięćdziesiąt kilometrów , Osiołek dawał radę 8) ale to jednak inne , częściej uczęszczane drogi w porównaniu z 66A

Piękne miejsca, piękne zdjęcia.
Chociaż - jak sam widzisz - zdaniem administratora nie posiadają "zawartości wystarczająco interesującej"...

piotrf napisał(a):Szczerze - wolałbym jechać tam Osiołkiem i z Agnieszką , która na jednoślad nie wsiądzie . . .

OK, to już wiem, o co pytać.

piotrf napisał(a):to bardzo wygodna sypialnia i jeżdżąca baza , sprawdziła się nie raz , a do wybranych atrakcji w górach czy wąwozach i tak docieramy pieszo

Mam dokładnie tak samo.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.06.2021 18:18

piotrf napisał(a):Szczególnie kusi mnie odcinek z Campu lui Neag do drogi DN67D a potem do Baile Herculane , czyli przez cały Park Narodowy Domogled - Valea Cernei . Potem można wzdłuż Dunaju wrócić , zamykając pętelkę .

Ponoć się nie da przejechać. Daje się wjechać z Campu lui Neag na przełęcz, ale po południowej stronie droga jest na pewnym odcinku zniszczona.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.06.2021 19:42

Franz napisał(a):Ponoć się nie da przejechać. Daje się wjechać z Campu lui Neag na przełęcz, ale po południowej stronie droga jest na pewnym odcinku zniszczona.

Szkoda , bo miałem kilka planów związanych z tym rejonem . . . jest tam kilka fajnych miejsc , ale będą musiały poczekać na lepszą drogę , albo koniec sezonu ( jednośladem ) :wink:
Zapasy się kończą , ostatnia puszka piwa przypomniała mi o jeszcze jednych górach , z którymi jestem umówiony . . .

IMG_7142.JPG

tragedii więc nie będzie :oczko_usmiech:

Wojtku , bardzo Ci dziękuję za wiadomości , szkoda że potwierdziły one moje obawy .

Serdecznie pozdrawiam
Piotr
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.06.2021 23:50

piotrf napisał(a):Szkoda , bo miałem kilka planów związanych z tym rejonem . . . jest tam kilka fajnych miejsc , ale będą musiały poczekać na lepszą drogę , albo koniec sezonu ( jednośladem ) :wink:
Zapasy się kończą , ostatnia puszka piwa przypomniała mi o jeszcze jednych górach , z którymi jestem umówiony . . .

Na początku tego wątku są opisy naszych tras w górach Cernei i Mehedinti. A Bucegi... też czule wspominam...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.06.2021 18:09

Piotrku, może ta informacja Cię ucieszy.
Droga 66A jest aktualnie zniszczona przy jeziorze, da się natomiast przejechać wzdłuż kropek na mapce:

DN66A.jpg

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Rumuńskie wyrypy: bałkański sezon 2019 cz.6 - strona 263
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021