Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rowerem - do znawców Riviery Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kawam1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.09.2009
Rowerem - do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawam1 » 15.05.2013 20:32

Witam.
Mam pytanie odnośnie tras rowerowych w okolicach Podgory.
Jazda "Jadranką" do bezpiecznych nie należy stąd moje pytanie , czy są jakieś boczne scieżki , dróżki którymi można dotrzeć rowerem np do Tucepi i dalej do Makarskiej ?
Będę bardzo wdzięczny za informacje.
pozdrav :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.05.2013 22:00

No i są i nie są.
Są odcinki pomiędzy Podgorą a Tućepi gdzie trudno ocenić czy to jeszcze droga czy już ścieżka, ale ogólnie to da się pociągnąć najpierw promenadami nadmorskimi które potem przechodzą w drogi wzdłuż plaż i potem czasami się wspinają wyżej a czasami łączą z Jadranką ale na krótkich odcinkach. Za Podgorą jest jeden taki odcinek z Jadranką ale krótki. Ważne by nie przegapić zjazdu- musicie mieć dokładną mapę gdyż nie wszystkie trasy są dobrze oznaczone a turystyka rowerowa to tam jeszcze 100 lat za Holandią...
Za to powyżej Jadranki jest sporo dróg bitych, ale są to połączenia osad, przysiółków i bardzo pokręcone (serpentyny, zawijasy) dojazdy do większych skupisk domostw, także tego nie polecam poza jednym wyjątkiem- trasa z Podgory do wioski nad Podgorą (niestety zapomniałem nazwy ale to dość łatwo trafić) - jest to bardzo fajna trasa, choć trzeba się pomęczyć w górę (ja niestety poszedłem na łatwiznę i sobie wjechałem autem...).
Natomiast o wiele bardziej "udrożniony" jest odcinek z Tućepi do Makarskiej- tam jest droga 3 kategorii ale przejezdna (przynajmniej w 2009 r była) i prowadzi cały czas poniżej Jadranki a potem wchodzi w miejscowośc na wysokości Hotelu Osejava, ale nie pamiętam czy tam nie ma jakiegoś płotu, natomiast nie martwiłbym się tym, bo wszędzie jest blisko a jakieś ścieżki wzdłuż wybrzeża też tam są (zejścia/dojścia na plaże itd).
Można też karnąć się fajną trasą nr. 512 z Podgory najpierw tą trasą do owej wioski na stoku i dalej szosą- baaardzo ładna rzecz! I dojechać nią do Makarskiej- choć to będzie wytężony objazd a nie łatwa trasa wzdłuż plaży. :) :wink:
kawam1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.09.2009
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawam1 » 19.05.2013 12:04

Wielkie dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedż.
Zaryzykujemy i w tym roku pierwszy raz do Chorwacji pojadą z nami rowery .
pozdrawiam serdecznie i życzę udanych wakacji. (w Cro oczywiście :) )
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 19.05.2013 18:47

Oki, dziękuję i życzę tego samego (ja frunę tym razem na wyspę Mljet- po raz kolejny z rowerem, bo dzięki niemu można obskoczyć rankiem okolice, że by się lepiej zorientować gdzie się jest, przywieźć coś ze sklepu itd.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.05.2013 19:14

kawam1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.09.2009
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawam1 » 19.05.2013 20:54

Bardzo dziekuję .
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 19.05.2013 20:58

rowerem po Podgorze to Ci współczuję jeździć
radzę się zastanowić bo tam same góry (jak sama nazwa wskazuje) :D
a w tym skwarze jeszcze to na prawdę nie wiem czy warto...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 19.05.2013 23:01

Czego współczujesz? Ruchu dla zdrowia??? :roll:

Taaaa... same góry- pewnie schodzą prosto do morza klifami na 100m. co? :lol: :roll:

Przecież nie musi po tych twoich górach jeździć. Wystarczy bulwarami nadmorskimi i dróżkami wybrzeża.
W słońcu środka dnia też nie trzeba- jest jeszcze poranek i wieczór.
Przyjrzyj się ilu turystów z Włoch, Francji, Austrii czy Niemiec zabiera ze sobą rowery.
Jakoś im nie jest za gorąco. :!:
kawam1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.09.2009
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawam1 » 24.05.2013 21:24

Fatamorgana napisał(a):Czego współczujesz? Ruchu dla zdrowia??? :roll:

Taaaa... same góry- pewnie schodzą prosto do morza klifami na 100m. co? :lol: :roll:

Przecież nie musi po tych twoich górach jeździć. Wystarczy bulwarami nadmorskimi i dróżkami wybrzeża.
W słońcu środka dnia też nie trzeba- jest jeszcze poranek i wieczór.
Przyjrzyj się ilu turystów z Włoch, Francji, Austrii czy Niemiec zabiera ze sobą rowery.
Jakoś im nie jest za gorąco. :!:


Właśnie chodzi mi o taką formę spędzania czasu , zamiast wieczornego spaceru- rower.
O eskapadach na dalmatyjskie szutry nie ma mowy , po pierwsze rowery raczej "bulwarowe" po drugie dzieci.
W prawdzie w samej Podgorze nie byłem i dlatego pytam o scieżki i dróżki natomiast do Cro po raz 12 i ze skwaru zdaję sobie sprawę. :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.05.2013 21:48

Ja tam patrzę na ewidentne plusy jazdy rowerem w CRO.
Po pierwsze szybciej (obojętnie czy do sklepu czy na plażę). Po drugie jest fajny wiaterek od pędu, więc nie ma takiego upału odczuwalnego. Po trzecie- co by nie gadać, ale w CRO drogi są w lato SUCHE i przez to dobrze utwardzone, więc odpada błoto, brud i mokre ciuchy od jazdy.
Co najwyżej kurz drogi i jasny pył z tego żwirku. Po twardej drodze gruntowej zawsze lepiej się jedzie niż po leśnej, mokrej i zabłoconej. :wink:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 25.05.2013 23:42

Fajny temat :)
Właśnie się zastanawiałam czy zabierać rower dla syna do CRO, ale chyba warto widzę, tylko on ma taki hardcorowy rower, nie bulwarowy, myślę że będzie miał gdzie pojeździć, co?
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 28.05.2013 18:55

No ,my też wyjazd na Hvar za 2tygodnie i też zastanawiamy się czy brać rowery???
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
ścieżki rowerowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.05.2013 10:12

Na rivierę makarską roweru bym nie zabrał. Mam na myśli nadmorskie ścieżki/drogi dla rodziny gdzie przeciętne rowery się sprawdzą, a nie szutrowe górskie odcinki dla profesjonalistów.
Do Breli co najwyżej rolki > brela-baska-voda-rowerem-na-promenadzie-t31276.html
Podobnie rolki do Brist - Gradac > http://www.volny.cz/makarska-brist/Brist.html

Rower jak najbardziej do Rogoznicy mimo tego, że można wypożyczyć rowery w agencji Visit na miejscu.
http://www.visit-rogoznica.com/pl/o-nas ... znica.aspx

Do Kasteli ale kto by chciał wakacje w Kasteli.

Co do Hvaru > rower-na-hvar-rze-t28635.html

Na pewno na Brac do Bol i w okolice Milnej. Na Korcule do Prizby - Karbuni.

Bez wątpienia na Mali Lošinj :idea:


http://www.tz-malilosinj.hr/
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 30.05.2013 16:33

Fatamorgana napisał(a):Czego współczujesz? Ruchu dla zdrowia??? :roll:


W Podgorze nie ma gdzie jeździć na rowerze, jeszcze raz to powtórzę
a Ty Fatamorgana, to pewnie tam nie byłeś nawet...
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 30.05.2013 17:25

Dżejan napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Czego współczujesz? Ruchu dla zdrowia??? :roll:


W Podgorze nie ma gdzie jeździć na rowerze, jeszcze raz to powtórzę
a Ty Fatamorgana, to pewnie tam nie byłeś nawet...

A do Promajny? Tam jest według mnie jest ścieżka od Baški przez Promajne, Bratuš, Krvavice i ponoć do samej Makarskiej?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Rowerem - do znawców Riviery Makarskiej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone