Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rowerem - do znawców Riviery Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.05.2013 18:49

Dżejan napisał(a):W Podgorze nie ma gdzie jeździć na rowerze, jeszcze raz to powtórzę

Teoretycznie można http://www.youtube.com/v/u3Kbv3jYaJI">http://www.youtube.com/v/u3Kbv3jYaJI&hl=de&fs=1&rel=0&hd=1" /> W południe szybciej rowerem wodnym :wink:
W Podgorze nie byłem. Płynąłem tylko wzdłuż jej brzegu.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 30.05.2013 19:37

ynka napisał(a):A do Promajny? Tam jest według mnie jest ścieżka od Baški przez Promajne, Bratuš, Krvavice i ponoć do samej Makarskiej?

W tej relacji pokazana ścieżka z BV do Makarskiej > odkrywamy-dalmacje-baska-voda-2010-t29196.html#p575620 :oczko_usmiech:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 30.05.2013 19:54

pasażer napisał(a):
ynka napisał(a):A do Promajny? Tam jest według mnie jest ścieżka od Baški przez Promajne, Bratuš, Krvavice i ponoć do samej Makarskiej?

W tej relacji pokazana ścieżka z BV do Makarskiej > odkrywamy-dalmacje-baska-voda-2010-t29196.html#p575620 :oczko_usmiech:

Dziękuję :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.05.2013 22:18

Dżejan napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Czego współczujesz? Ruchu dla zdrowia??? :roll:


W Podgorze nie ma gdzie jeździć na rowerze, jeszcze raz to powtórzę
a Ty Fatamorgana, to pewnie tam nie byłeś nawet...


Taaak? Co Ty powiesz? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ciekawe skąd bierzesz takie pomysły...Z sufitu? :roll: :?:
Ja nigdzie nie byłem... :)

Może się założymy? :)

Nawet Ci się sprawdzić nie chciało czy nie pisałem ostatnio czegoś w tym temacie- a pisałem, że byłem. :lol:

Jak czegoś nie znam, nie wiem czy nie rozumiem to po prostu nie piszę o tym.

Krótko mówiąc- szukaj takich co im się tylko coś wydaje że wiedzą - gdzie indziej.
I nie baw się we wróżbitę, bo tu już jest taki jeden co wszystko przepowiada i wie, ale jakoś mu się to potem nie sprawdza. To że jakoś wychodzi przy okazji na głupca widocznie mu pasuje ale Ty nie idź tym samym torem. :lol: :wink:
Druga sprawa- facet nie napisał, że chce jeździć rowerem po samej Podgorze a Ty żeś się tego uczepił jak tonący deski. :?: :!: Bez sensu!
Zresztą jest logiczne, że ci co zabierają tam rowery nie jeżdżą nimi na okrągło ale tylko część czasu.
Rower ma pomóc w szybszym przemieszczaniu się, wjechaniu tam, gdzie autem się nie da, zapewnić ruch dla zdrowia a nie zastępować plażę, nogi i samochód na okrągło. :!: To przecież wyjazd na lekko- rodzinny a nie grupy sportowców rowerowych.
Kto zamiast plażować, kąpać się i spacerować promenadami w kółko jeździ rowerem?
Chyba kolarze górscy na treningach... :) :!:

Poza tym, nie lepiej pozostawić decyzję komu będzie za gorąco na rowerku a komu nie - samym wyjeżdżającym?
Bo skoro Tobie jest za gorąco, to innym wcale nie musi być. :lol: :mrgreen:
Co innego gdyby ktoś musiał zabierając rowery rezygnować z innego sprzętu a potem żałować, że tego nie wykorzystał i rowery stoją bez sensu.
Na koniec dobra rada- wiesz doskonale, że nie wszystkie drogi czy dróżki na Makarskiej Riwierze zapierniczają stromo pod górę, więc skoro jest się gdzie przejechać, to nie odmawiaj tej przyjemności ludziom.
Sami zdecydują co zabiorą i czy chcą z tego zrobić większy czy mniejszy użytek.
Zostało napisane, że teren nie jest ani płaski ani wybitnie sprzyjający rowerzystom rekreacyjnym i nie jest pokryty gęstą siecią ścieżek rowerowych. Już to wiedzą. Co dalej zrobią- ich rzecz. Dla chętnego nie ma niepotrzebnych trudności.

Nie samą Podgorą człowiek jeździ...

P.S. Co innego gdyby ktoś nastawiał się wyłącznie na turystykę rowerową na lekko w takim miejscu jak Podgora.
Ale było wyraźnie powiedziane, że chodzi o okolice i przejażdżki a nie jazdę co rusz i na poważnie.

Pozdrawiam.
Pawgas
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.06.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawgas » 06.06.2013 10:18

pasażer napisał(a):http://www.takeadventure.com/index.php (klik w rowerzystę)


No takiej strony szukałem od dawna - dziękuję za podesłanie linka. We wrześniu jadę na Krk i miałem brać szosówkę ale patrząc na zaproponowane trasy z Punat na Obzova i z Vrbnik do Baska chyba wezmę jednak górala.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 07.06.2013 22:33

Fatamorgana napisał(a):
Kto zamiast plażować, kąpać się i spacerować promenadami w kółko jeździ rowerem?
Chyba kolarze górscy na treningach... :) :!:


Odniosę się Fata tylko do tego jednego zdania (wyrwanego z kontekstu) są tacy i nie muszą być profi na treningach :mrgreen: :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Do znawców Riviery Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.06.2013 22:36

Fatamorgana napisał(a):Krótko mówiąc- szukaj takich co im się tylko coś wydaje że wiedzą - gdzie indziej.
I nie baw się we wróżbitę, bo tu już jest taki jeden co wszystko przepowiada i wie, ale jakoś mu się to potem nie sprawdza. To że jakoś wychodzi przy okazji na głupca widocznie mu pasuje ale Ty nie idź tym samym torem. :lol: :wink:


Resztę mu na PW napisz.
leszek79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszek79 » 24.06.2013 09:54

Cześć
W sobotę wróciłem z Baski Vody, miałem ze sobą 3 rowery.
KAŻDEMU góralowi MTB polecam rivierę Makarską do jeżdżenia na rowerach, dużo szutrów, trasy technicznie łatwe, (chyba że się ktoś wpakuje rowerem na szklak turystyki pieszej) podjazdy HC i widoki z masywu Biokowo rewelacyjne. Na góralu jest gdzie jeździć. Są nawet lokalne szlaki dla MTB.
Natomiast z rodzinką na rowerach to zostaje promenada wzdłuż wybrzeża. 5 latek dawał radę na swoim biku.
Pozdro
Leszek
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.06.2013 10:42

leszek79 napisał(a):Cześć
W sobotę wróciłem z Baski Vody, miałem ze sobą 3 rowery.
KAŻDEMU góralowi MTB polecam rivierę Makarską do jeżdżenia na rowerach, dużo szutrów, trasy technicznie łatwe, (chyba że się ktoś wpakuje rowerem na szklak turystyki pieszej) podjazdy HC i widoki z masywu Biokowo rewelacyjne. Na góralu jest gdzie jeździć. Są nawet lokalne szlaki dla MTB.
Natomiast z rodzinką na rowerach to zostaje promenada wzdłuż wybrzeża. 5 latek dawał radę na swoim biku.
Pozdro
Leszek


Zależy jaką kto ma rodzinkę :mrgreen:
Jakoś tak dziwnie napisałeś w pierwszym rzędzie polecasz góralowi MTB szutry i łatwe technicznie trasy ........ :D
Początkujący turist
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.03.2015
Rejon Split - Makarska a trasy rowerowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Początkujący turist » 25.06.2015 12:14

Mam wielką pilną prośbę i pytanie czy ma ktoś wiedzę na temat ścieżek rowerowych w rejonie Spit - Makarska. Wybieram się do Jesenic (10 km za Splitem) i zabieram ze sobą rowery tylko nie wiem czy będę miał gdzie pojeździć. Jadą ze mną dzieci i nie wiem czy da się tam pojeździć bezpiecznie. Zamierzam zabierać też rowery na bagażnik i pooglądać okoliczne miejscowości na 2 kółkach.

Co Wy na to, jest sens czy porażka...?

Wyjeżdżam jutro więc sprawa baaardzo pilna!!!

Z góry dziękuję!!!!

Dominik
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Rejon Split - Makarska a trasy rowerowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.06.2015 15:41

Początkujący turist
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.03.2015
Re: Rejon Split - Makarska a trasy rowerowe

Nieprzeczytany postnapisał(a) Początkujący turist » 25.06.2015 23:28

Dzięki ale widzę że rejon nie jest ciekawy na wyprawy rowerowe z dziećmi :(
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Rowerem - do znawców Riviery Makarskiej - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone