Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z rowerem na dachu.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.04.2019 12:34

tolap napisał(a):Dzięki. Dam znać jak sprawdzę.




marcin0k napisał(a):Znajomemu policzyli za długość auta z bagażnikiem. Dla mnie to jednak całkiem zrozumiałem... jakby wszyscy wjeżdżali z na prom z takim bagażnikiem to mniej aut by się mieściło a oni by mniej na tym zarobili.

Jakie auto i ile rowerów ? bo bez tego odpowiedź nie ma sensu.

Tu jest przykładowy cennik i sposób obliczania.

Bez tytułu.png
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.04.2019 10:02

bluesman napisał(a):....Jakie auto i ile rowerów ? bo bez tego odpowiedź nie ma sensu.

Tu jest przykładowy cennik i sposób obliczania.

...bluesman ...a do czego potrzebna Ci jest wiedza o liczbie rowerów?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.04.2019 10:36

fly napisał(a):
bluesman napisał(a):....Jakie auto i ile rowerów ? bo bez tego odpowiedź nie ma sensu.

Tu jest przykładowy cennik i sposób obliczania.

...bluesman ...a do czego potrzebna Ci jest wiedza o liczbie rowerów?


Długość bagażnika na hak (przedłużająca rozmiar auta) z 2 rowerami jest mniejsza niż bagażnika z 4 rowerami czyż nie ? :)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 19.04.2019 10:50

bluesman napisał(a): Długość bagażnika na hak (przedłużająca rozmiar auta) z 2 rowerami jest mniejsza niż bagażnika z 4 rowerami czyż nie ? :)

Najważniejsza jest długość całkowita "zestawu". Jeśli przekracza 5 m to nie ma znaczenia czy wieziesz 2,3 czy tez 4 rowery.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.04.2019 10:59

Crocodyl napisał(a):
bluesman napisał(a): Długość bagażnika na hak (przedłużająca rozmiar auta) z 2 rowerami jest mniejsza niż bagażnika z 4 rowerami czyż nie ? :)

Najważniejsza jest długość całkowita "zestawu". Jeśli przekracza 5 m to nie ma znaczenia czy wieziesz 2,3 czy tez 4 rowery.

Dziękuję za wyjaśnienie :mrgreen: Tyle, że wszystko zostało wcześniej przedstawione na infografice więc nie rozumiem po co mnie akurat cytujesz ! Odpowiedziałem na konkretne pytanie, poza tym wyrywanie z kontekstu to nie jest dobry pomysł. Przeczytaj co napisałem wcześniej :hut:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 19.04.2019 11:38

bluesman napisał(a): Dziękuję za wyjaśnienie :mrgreen:

Bardzo proszę :wink:
bluesman napisał(a): … Tyle, że wszystko zostało wcześniej przedstawione na infografice ...

Dobra robota :!: :!: :!:
bluesman napisał(a): ... więc nie rozumiem po co mnie akurat cytujesz !

Trudno :(
bluesman napisał(a): ... Przeczytaj co napisałem wcześniej :hut:

Przeczytałem. :papa:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.04.2019 18:36

bluesman napisał(a):Długość bagażnika na hak (przedłużająca rozmiar auta) z 2 rowerami jest mniejsza niż bagażnika z 4 rowerami czyż nie ? :)

...ale nie przekraczająca 5 metrów, lub przekraczająca 5 metrów,
ale gdyby było rowerów 5...
to mogłoby się okazać że długość nie przekroczy 5 m., ale niestety trzeba mieć bagażnik dachowy i wtedy nie mieścimy się w 2 metrach...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.04.2019 20:02

fly napisał(a):
bluesman napisał(a):Długość bagażnika na hak (przedłużająca rozmiar auta) z 2 rowerami jest mniejsza niż bagażnika z 4 rowerami czyż nie ? :)

...ale nie przekraczająca 5 metrów, lub przekraczająca 5 metrów,
ale gdyby było rowerów 5...
to mogłoby się okazać że długość nie przekroczy 5 m., ale niestety trzeba mieć bagażnik dachowy i wtedy nie mieścimy się w 2 metrach...


Owszem ! jechałbyś smartem i byłoby ok. ! i jeszcze 5 rowerów by się zmieściło ...
Poza tym, jak widzę nie wiesz, że rower da się przewieźć na dachu na płasko :mrgreen:


Bez sensu takie dywagacje czytacie i wybieracie to co chcecie. Na infografice jest informacja, ktoś się wypowiedział odnośnie znajomego stąd moje pytanie jakie auto i ile rowerów by mieć wiedzę ! koniec tematu jeżeli chodzi o mnie :twisted:
Ostatnio edytowano 19.04.2019 20:10 przez bluesman, łącznie edytowano 2 razy
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 19.04.2019 20:06

bluesman napisał(a):
fly napisał(a):
bluesman napisał(a):Długość bagażnika na hak (przedłużająca rozmiar auta) z 2 rowerami jest mniejsza niż bagażnika z 4 rowerami czyż nie ? :)

...ale nie przekraczająca 5 metrów, lub przekraczająca 5 metrów,
ale gdyby było rowerów 5...
to mogłoby się okazać że długość nie przekroczy 5 m., ale niestety trzeba mieć bagażnik dachowy i wtedy nie mieścimy się w 2 metrach...


Bez sensu takie dywagacje czytacie i wybieracie to co chcecie. Na infografice jest informacja, ktoś zadał pytanie stąd moje jakie auto i ile rowerów ! koniec tematu jeżeli chodzi o mnie :twisted:

Widać, że macie męski kompleksy. Niech admin skończy te bezsensowne, niczemu nie służące dywagacje.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.04.2019 20:07

tolek1 napisał(a):
bluesman napisał(a):
fly napisał(a):
bluesman napisał(a):Długość bagażnika na hak (przedłużająca rozmiar auta) z 2 rowerami jest mniejsza niż bagażnika z 4 rowerami czyż nie ? :)

...ale nie przekraczająca 5 metrów, lub przekraczająca 5 metrów,
ale gdyby było rowerów 5...
to mogłoby się okazać że długość nie przekroczy 5 m., ale niestety trzeba mieć bagażnik dachowy i wtedy nie mieścimy się w 2 metrach...


Bez sensu takie dywagacje czytacie i wybieracie to co chcecie. Na infografice jest informacja, ktoś zadał pytanie stąd moje jakie auto i ile rowerów ! koniec tematu jeżeli chodzi o mnie :twisted:

Widać, że macie męski kompleksy. Niech admin skończy te bezsensowne, niczemu nie służące dywagacje.


Coś Panie Mister Mind konkretnie i merytorycznie w temacie? Zaistniałeś fakt :mrgreen:
wojtek30z
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek30z » 19.04.2019 20:28

Praktyczna Rada!
Też mam scenica(2015 - 1.2tce).
Dwa lata z rzędu jechałem z rowerem na dachu + box.
Spalanie ok. litra większe przy 130 (tempomat).
Zaliczam bramki tylko z płatnością kartą.
Raz jedyny automat policzył mi wyższą kategorię(trzeba na bramkach być czujnym).Wołasz wtedy pana lub panią z obsługi - zawsze jest taka osoba i bez problemu zmienia na niższą.Pozdrawiam.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 19.04.2019 20:59

bluesman napisał(a):
Owszem ! jechałbyś smartem i byłoby ok. ! i jeszcze 5 rowerów by się zmieściło ...

Oczywiście jak najmniejszym/najtańszym... nawet vw up-em z wypożyczalni już na miejscu w Chorwacji, i z własnym rowerem-usługa również dostępna w liniach lotniczych,
bluesman napisał(a): tym, jak widzę nie wiesz, że rower da się przewieźć na dachu na płasko :mrgreen:

...zainteresowany , prosiłbym o link do ewentualnej oferty sprzedaży gdyż jestem bardzo zainteresowany tego typu bagażnikiem dedykowanym do transportu rowerów właśnie w ten sposób najlepiej czterech sztuk.


bluesman napisał(a): sensu takie dywagacje czytacie i wybieracie to co chcecie. Na infografice jest informacja, ktoś się wypowiedział odnośnie znajomego stąd moje pytanie jakie auto i ile rowerów by mieć wiedzę ! koniec tematu jeżeli chodzi o mnie :twisted:

...tak...mogła być myląca bo są tam narysowane tylko 2 rowery na bagażniku rowerowym umieszczonym na haku pojazdu.
Oskarml
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Oskarml » 10.01.2022 23:47

Witam.
Czy w Czechach, Austrii i Chorwacji są jakieś ograniczenia co do przewozu rowerów (2 szt) na dachu.
Chodzi mi o ograniczenia w przepisach ruchu drogowego(zakazy itp)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.01.2022 13:02

Jechałem w zeszłym roku z 2 rowerami ale na dachu. Na bramkach liczyli mnie jak zwykłą osobówkę mimo, że przekraczałem 2 m wysokości. Nikt się o nic nie pytał tylko bilecik kasowali wg taryfikatora.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 15.01.2022 13:08

Oskarml napisał(a):Witam.
Czy w Czechach, Austrii i Chorwacji są jakieś ograniczenia co do przewozu rowerów (2 szt) na dachu.
Chodzi mi o ograniczenia w przepisach ruchu drogowego(zakazy itp)

Nie spotkałem się z żadnymi ograniczeniami. Rowery w standardowych bagażnikach, dodatkowo części luźne zabezpieczone stretchem. Ani celnicy ani policja, którą mijaliśmy nas nie zatrzymała. Jechałem przez Olomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Ptuj.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone