Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z rowerem na dachu.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 26.05.2014 11:13

Bodzioch Marek napisał(a):a jak to jest z czujnikami na bramkach - czy rozróżniają rowery ? no i może jakieś konkrety w spalaniu z rowerami vs bez, tzn. marka samochodu, silnik i +- prędkość i zużycia ?



hej. Tez mam kilka pytań i nawet napisałem we właściwym miejscu ale jak na razie nikt nie napisał. Ciekawe czy nikt nie jeździ z rowerami ?

A jeśli chodzi o moje skromne doświadczenie w wożeniu rowerów to przy np. Astrze 3 z 1.9 TD nie ma dużej różnicy , testowałem to w weekend z trzema rowerami. Mam bagażnik na klapę , podwyższany .
Auto prowadzi się ok , nie zauważyłem jakiegoś większego hałasu czy wycia/buczenia itd. Trzeba tylko uważać. Na bramkach nie wiem i też ciekaw jestem czy czujniki to "zobaczą" - na promie jest niby znaczek że z rewerami z tyłu opłata jest większa ale chyba chodzi o plaformy .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.05.2014 11:22

Rowery na dachu (dwie sztuki) zdarzyło nam się wieźć na trasie Wrocław - Płw. Helski.
Peugeot 407, 2.0 diesiel, max prędkość 110 km/h na A1. Istotnego zwiększenia spalania nie zauważyliśmy, spalił mniej więcej tyle co średnio spala na takiej trasie, bez rowerów osiągnęlibyśmy max 0,5 litra niższe.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.05.2014 11:50

Sicario napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):a jak to jest z czujnikami na bramkach - czy rozróżniają rowery ? no i może jakieś konkrety w spalaniu z rowerami vs bez, tzn. marka samochodu, silnik i +- prędkość i zużycia ?



hej. Tez mam kilka pytań i nawet napisałem we właściwym miejscu ale jak na razie nikt nie napisał. Ciekawe czy nikt nie jeździ z rowerami ?

A jeśli chodzi o moje skromne doświadczenie w wożeniu rowerów to przy np. Astrze 3 z 1.9 TD nie ma dużej różnicy , testowałem to w weekend z trzema rowerami. Mam bagażnik na klapę , podwyższany .
Auto prowadzi się ok , nie zauważyłem jakiegoś większego hałasu czy wycia/buczenia itd. Trzeba tylko uważać. Na bramkach nie wiem i też ciekaw jestem czy czujniki to "zobaczą" - na promie jest niby znaczek że z rewerami z tyłu opłata jest większa ale chyba chodzi o plaformy .


Widocznie źle szukasz :) jest też temat rower-kondycje-buduje-i-paliwa-nie-potrzebuje-t31189.html

Rowery na dachu nie powodują zwyżki na bramkach, ja też początkowo interpretowałem ale w praktyce tak nie jest. Rowery na dachu woziłem z uchwytem za przedni widelec zdjęcia są na forum, Rowery pozbawione oczywiście przedniego koła zdemontowane pedały, siodełka, kierownica ustawiona wzdłuż osi auta jak również korby. Efekt mniejszy szum i mniejsze spalanie ile dokładnie ? nie zastanawiałem się :)
Obecnie wożę rowery na haku w całości i chwale sobie to :)
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 26.05.2014 21:35

bluesman napisał(a):
Widocznie źle szukasz :) jest też temat rower-kondycje-buduje-i-paliwa-nie-potrzebuje-t31189.html

Rowery na dachu nie powodują zwyżki na bramkach, ja też początkowo interpretowałem ale w praktyce tak nie jest. Rowery na dachu woziłem z uchwytem za przedni widelec zdjęcia są na forum, Rowery pozbawione oczywiście przedniego koła zdemontowane pedały, siodełka, kierownica ustawiona wzdłuż osi auta jak również korby. Efekt mniejszy szum i mniejsze spalanie ile dokładnie ? nie zastanawiałem się :)
Obecnie wożę rowery na haku w całości i chwale sobie to :)



No i teraz wszystko jasne .
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 27.05.2014 05:48

W zeszlym roku na autostradzie w Chorwacji widzialem gostka,ktory zbieral rower z drogi...spadl mu rowerek z dachu...albo jechal za szybko,albo lipnie zamocowal...
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 27.05.2014 08:30

U mnie już same poprzeczki powodują wzrost paliwa przy jeździe autostradowej, rowery czy boks przy predkości 130-140 to u mnie okolo +15% - zwiększa się opór powietrza więc spalanie nie może być takie samo. Wiele osób z balastem na dachu jeździ ostrożniej - nawet nieświadomie przez to ekonomiczniej i wtedy może się wydawać że spalanie nie wzrasta.
Czy rowery czy box automaty powinny dobrze dobrać opłaty- jeśli będzie inaczej wcisksmy przycisk i jest po problemie.
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 27.05.2014 08:34

W zeszłym roku widziałem w austrii na autostradzie polski samochód wiozący rowery z zamontowanymi fotelikami dziecięcymi- wtedy nam się już powoli robi żaglowiec i już pomijając spalanie to może źle się slończyć.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 27.05.2014 08:36

marcin0k napisał(a):W zeszłym roku widziałem w austrii na autostradzie polski samochód wiozący rowery z zamontowanymi fotelikami dziecięcymi- wtedy nam się już powoli robi żaglowiec i już pomijając spalanie to może źle się slończyć.

może gdy ich dzieci wkurzać zaczynały, zmieniali ich miejsce ;) przy okazji małe wietrzenie móżdżków ;)
jazon
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazon » 28.07.2015 10:55

Szanowni,
szukam informacji na temat traktowania rowerów na bagażniku dachowym na promach. Płacimy za samochód w wyższym przedziale cenowym (powyżej wysokości granicznej), od sztuki roweru, czy oba składniki równocześnie?.
Pozdrawiam!
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 29.05.2016 15:17

No właśnie my też zastanawiamy się aby zabrać ze sobą rowery do Chorwacji. Jak to wygląda pod względem przepisów prawnych w poszczególnych państwach? Jaki uchwyt jest kupić najbezpieczniej? Czy gdybym kupił hakowy, to nie byłoby później problemu z faktem, że rejesetracja z tyłu może być kiepsko widoczna?
BigDaniel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 07.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BigDaniel » 29.05.2016 17:32

Też szukam bagażnika na rowery. I wszystko wskazuje na to ze bedzie to bagaznik na hak. Jezeli chodzi o tablice rejestracyjna to nie ma problemu. Mozna wyrobić trzecia tablice i kosztuje 53zł.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 30.05.2016 08:54

BigDaniel napisał(a):Też szukam bagażnika na rowery. I wszystko wskazuje na to ze bedzie to bagaznik na hak. Jezeli chodzi o tablice rejestracyjna to nie ma problemu. [b][b]Mozna wyrobić trzecia tablice i kosztuje 53z[/b]ł[/b].



Taka tablica jest wpisana do dowodu rejestracyjnego, pt "bagażnik"
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 30.05.2016 13:28

Na tak długą trasę tylko i wyłącznie na hak. Najlepiej thule, bo są wytrzymałe. Np coś takiego: https://jx.pl/produkty/do-montazu-na-ha ... rideon.htm

A jeżeli chodzi o tablice, to teraz jest takie prawo, że po sporządzeniu wniosku za 50 zł możemy wykupić sobie 3 tablicę rejestracyjną.
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 30.05.2016 14:08

bmxmen napisał(a):Na tak długą trasę tylko i wyłącznie na hak.


Co ty powiesz...
Zdecydowanie najtańszą opcją są uchwyty rowerowe "na dach", szczególnie jeśli już się posiada bagażnik bazowy (belki).
Podwyższone zużycie paliwa owszem wystepuje i jest zależne od kilku czynników, m.in. silnik pojazdu (im słabszy tym większa różnica w %), pogoda (wiatr, deszcz), ułożenie roweru, ilość rowerów na dachu i najważniejsze to prędkość pojazdu.
Ogólnie to przy przepisowej jeździe wzrost spalania ok. 0,5 - 1 litra/100km.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.05.2016 14:27

corsarz napisał(a):
bmxmen napisał(a):Na tak długą trasę tylko i wyłącznie na hak.


Co ty powiesz...
Zdecydowanie najtańszą opcją są uchwyty rowerowe "na dach", szczególnie jeśli już się posiada bagażnik bazowy (belki).
Podwyższone zużycie paliwa owszem wystepuje i jest zależne od kilku czynników, m.in. silnik pojazdu (im słabszy tym większa różnica w %), pogoda (wiatr, deszcz), ułożenie roweru, ilość rowerów na dachu i najważniejsze to prędkość pojazdu.
Ogólnie to przy przepisowej jeździe wzrost spalania ok. 0,5 - 1 litra/100km.


Co Ty powiesz... :mrgreen: Moim zdaniem jesteś w błędzie :mrgreen: W cenie przyzwoitego dachowego kupisz bagażnik na hak. Korzyści z posiadania bagażnika na hak sa dla mnie bezdyskusyjne ;)

Ludzie .. ręce opadają co roku te same niepotrzebnie pytania wystaczy poczytać kilka wypowiedzi wcześniej jest wpis i znowu takie samo pytanie :papa:

bagazniki-boxy-uchwyty-lancuchy-sniegowe-t32785.html?hilit=baga
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone