Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Riva del Garda - 2014

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Użytkownik usunięty
Riva del Garda - 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 11:37

Długo opieraliśmy się Chorwacji ale po pobycie nad Gardą, byliśmy spragnieni słońca - podobno wtedy nad polski morze było więcej dobrej pogody, jak w Italii ;)

Osobiście, uwielbiam klimaty gór. Jak sie je da połączyć z wodą - jest blisko ideału. Riva del Garda - miasteczko wciśnięte między północny brzeg jeziora a górami, z górującą nad nią Monte Rocchetta.
Obrazek
Obrazek

Woda - błękit jeziora cieszy oko. Jest to najczystsze jezioro we Włoszech (podobno) :)
Obrazek

Widoki z plaży - śliczne.
Obrazek

Widok na miasto - niezgorszy :) Chmury - i taka pogoda, ciepło i deszczowo na przemian z pochmurną i bezdeszczową prawie cały czas. Ogólnie, pogoda była mocno niestabilna i tubylcy mówią, że dawno tak nie było (tj. pada ale nie aż tak...).
Obrazek
Obrazek

Z tej białej baszty robiłem powyższe dwa zdjęcia. Oprócz zabytku, jest tam jeszcze kawiarnia. Widoki z wieży muzeum.
Obrazek
Obrazek

Jak nie padało, było całkiem przyjemnie...
Obrazek
Obrazek

Na zajawkę na razie tyle ;) Chętnie wrócimy do Gardy ale trzeba obserwować pogodę ;)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.02.2016 11:39

... o jak miło, jakie znajome widoczki ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.02.2016 11:50

kmichal napisał(a):... o jak miło, jakie znajome widoczki ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


I jakie cudne zdjęcia ... :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 11:55

Zmontowałem parę panoram...
Obrazek
Obrazek

Miasteczko ma swój klimat... to jeden ze słonecznych dni.
Obrazek

Jak nie padało, to było mniej więcej tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 11:57

kmichal napisał(a):... o jak miło, jakie znajome widoczki ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.


Pozdrawiam - w Rivie rodaków prawie jak na lekarstwo ;)

mysza73 napisał(a):I jakie cudne zdjęcia ... :D


Grazie ;) Czasem się mi coś udaje ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 15:47

Niespodziewany, w pełni słoneczny poranek. Pobudka, śniadanie i co? No to w górę ;)

Wjazd na górę Baldo - lenie :mrgreen: Na górze cisza i tylko wiatr. No prawie... poza grupką hałaśliwych Czechów, ubranych jak na 40 stopniowe upały 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taka imprezka, zostałbym do rana ale na wieczór zapowiadali deszcz ;) Pora się ujawnic ;)
Obrazek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.02.2016 15:51

... plusy opadów to przejrzystość powietrza, niestety naszej wyprawy to nie dotyczyło ... :roll: ... coś za coś ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 15:55

kmichal napisał(a):... plusy opadów to przejrzystość powietrza, niestety naszej wyprawy to nie dotyczyło ... :roll: ... coś za coś ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Za przejrzystość powietrza odpowiada... głównie samo jezioro. Mniej więcej od południa, podnosi się mgiełka znad jeziora i tak zostaje. To ja to w takim razie nazywam zezowatym szczęściem - pogoda miejscami do niczego ale jak już pokazało sie słońce... :) Co do kolejki na szczyt - lepiej przyjść tam z rana, później robią się długie kolejki.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.02.2016 15:57

ostravak napisał(a): Co do kolejki na szczyt - lepiej przyjść tam z rana, później robią się długie kolejki.


... od rana też niestety są kolejki ... :evil: ...
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 16:04

Riva del Garda ciąg dalszy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 16:09

Pewnego wieczoru, trafiliśmy na święto arbuza... za "co łaska", można było jeść do woli :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do jedzenia... moja mówi mi, że ja to mam smaki na dziwne smaki. Za chino prawie dałbym się pociąć ;)
Obrazek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.02.2016 16:10

ostravak napisał(a):trafiliśmy na święto arbuza


... też by mi się takie święto spodobało ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.02.2016 22:05

Ostatnia seria z Rivy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Riva i Garda żegnają nas deszczem. Łudzimy się, że w Weronie nie będzie padać, no ale... ryzykujemy.
Obrazek

W pobliżu granicy IT/AT - Mordor. Zapowiedź naprawdę kiepskiej pogody. Lało jak z cebra...
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 11:25

Skoro wspomniałem o Weronie po drodze... i skoro tam dojechaliśmy, to poza chwilowym oberwaniu chmury, potem było względnie OK.

San Zeno
Obrazek
Obrazek

Gavi Arch - tu się schowalismy przed ulewą...
Obrazek
Obrazek

Corso Porta Borsari
Obrazek

Piazza delle Erbe
Obrazek
Obrazek

Torre dei Lamberti
Obrazek

Giulietta not found :D
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Piazza Bra
Obrazek

Arena di verona
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Brama Castelvecchio
Obrazek

Museo di Castelvecchio
Obrazek

Castelvecchio
Obrazek
Obrazek

Ponte di Castelvecchio
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 11:28

Byłbym zapomniał - wtedy mieliśmy w planie zwiedzenie - oprócz Werony - jeszcze Innsbruck... także wątek powinien się chyba jednak nazywać - Riva del Garda + Innsbruck i Werona - 2014 :mrgreen:
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Riva del Garda - 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone