Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Riva del Garda - 2014

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.02.2016 11:29

... pochmurna Verona też jest ładna ... :) ...
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 11:47

No, to zanim dojechaliśmy nad Gardę, zrobiliśmy sobie jednodniowy postój w Innsbrucku.

Pogoda nie rozpieszczała...
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo ładne, czyste i spokojne miasto (przynajmniej wtedy) ;)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.02.2016 14:25

ostravak napisał(a):Bardzo ładne, czyste i spokojne miasto


... zgadzam się ... :wink: ...
Pozdrawiam.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 24.02.2016 20:28

W jakim terminie dokładnie trafiliście na taką kiepską pogodę?

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 21:08

Beata W. napisał(a):W jakim terminie dokładnie trafiliście na taką kiepską pogodę?

Pozdrawiam


Drugi i trzeci tydzień sierpnia 2014.

Pogoda ogólnie była do luftu, na południu. Bo na północy, w Szwecji (Sztokholm/Växjö) i Finlandii (Espoo) było nad wyraz ciepło... Będąc w STH, byłem zdziwiony (bo służbowo i kto by pomyślał, że może jednak powinienem se zabrać krótkie galotki), widząc 30°C kilka dni z rzędu, gdzie w czerwcu normalnie temperatura jest na poziomie 23°C 8O

Jak sobie teraz przeglądam historię pogody na YR.no, to od 11.08, przez Europę przechodził płytki niż... stąd tam, gdzie normalnie jeszcze jest ciepło, deszcze są normalne ale nie ciągłe. Siedząc pewnego deszczowego poranka w pensjonacie, oglądajac włoskie wiadomości na Rai, widzialem nieciekawe info z Mediolanu o wodzie w mieście, gdzieś indziej przeszła lawina błotna a Genuę przeszło chyba tornado... 8O

Więc peszek chyba po prostu :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 24.02.2016 21:30

No to faktycznie jak na sierpniowy urlop to pogoda kiepska. Pytałam bo wybieram się na majówkę nad Gardę i o ile upałów się nie spodziewam to jadąc z dziećmi deszcz mógł by nam trochę popsuć wyjazd.

Pozdrawiam :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.02.2016 21:35

Beata W. napisał(a):W jakim terminie dokładnie trafiliście na taką kiepską pogodę?

Pozdrawiam


Myslisz, że teraz przewidzisz, co będzie za pół roku?
:twisted:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2016 21:58

Beata W. napisał(a):No to faktycznie jak na sierpniowy urlop to pogoda kiepska. Pytałam bo wybieram się na majówkę nad Gardę i o ile upałów się nie spodziewam to jadąc z dziećmi deszcz mógł by nam trochę popsuć wyjazd.

Pozdrawiam :papa:


Heh, akurat na pogodę w maju bym nie liczył w 100%. Maj właściwie (jego początek) to raczej mieszana pogoda, z cieplejszymi dniami i chłodnymi nocami. Poniżej masz link do statystyk z poprzednich lat - możesz na jej podstawie mniej więcej wyobrazić sobie, jaka będzie tam pogoda.

http://www.meteogarda.it/statistiche.php

W każdym razie, powodzenia i trzeba spakować się na każde warunki. Ja się kiedyś w maju zdziwiłem - połowa miesiąca a rano wychodzę i przymrozek... i drapanie szyb ;)

:papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 24.02.2016 23:24

FUX napisał(a):
Beata W. napisał(a):W jakim terminie dokładnie trafiliście na taką kiepską pogodę?

Pozdrawiam


Myslisz, że teraz przewidzisz, co będzie za pół roku?
:twisted:


Niestety nie jestem w stanie przewidzieć co będzie jutro :idea: Dzisiejszej śnieżycy też się nie spodziewałam. Ale tak mniej więcej chcę się zorientować. Sprawdzałam oczywiście średnie temperatury w tym okresie itp itd ale co będzie zobaczymy na miejscu. Polskie majówki ostatnio nas nie rozpieszczają, to może nad Gardą będzie lepiej. A że w tym roku przebywam na urlopie macierzyńskim więc spokojnie mogę zaplanować dłuższy weekend. No i padło na północne Włochy :hut:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 24.02.2016 23:28

ostravak napisał(a):
Beata W. napisał(a):No to faktycznie jak na sierpniowy urlop to pogoda kiepska. Pytałam bo wybieram się na majówkę nad Gardę i o ile upałów się nie spodziewam to jadąc z dziećmi deszcz mógł by nam trochę popsuć wyjazd.

Pozdrawiam :papa:


Heh, akurat na pogodę w maju bym nie liczył w 100%. Maj właściwie (jego początek) to raczej mieszana pogoda, z cieplejszymi dniami i chłodnymi nocami. Poniżej masz link do statystyk z poprzednich lat - możesz na jej podstawie mniej więcej wyobrazić sobie, jaka będzie tam pogoda.

http://www.meteogarda.it/statistiche.php

W każdym razie, powodzenia i trzeba spakować się na każde warunki. Ja się kiedyś w maju zdziwiłem - połowa miesiąca a rano wychodzę i przymrozek... i drapanie szyb ;)

:papa:



Według tych statystyk kwiecień i maj są najbardziej deszczowe :?
Pozostanę jednak optymistką i będę liczyła również na ładną pogodę :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2016 00:09

ostravak napisał(a):Długo opieraliśmy się Chorwacji ale po pobycie nad Gardą, byliśmy spragnieni słońca - podobno wtedy nad polski morze było więcej dobrej pogody, jak w Italii ;)



Kiedy dokładnie byliście nad Gardą :?:

Jak długo byliście :?:

Zdjęcia fajne, relacja mi się podoba :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2016 09:08

Lednice napisał(a):Kiedy dokładnie byliście nad Gardą :?: Jak długo byliście :?: Zdjęcia fajne, relacja mi się podoba :lol:


Bylismy - wg Booking - w dniach Sat 16 Aug 14:00 – Sat 23 Aug 2014 ;)
To niestety ze względu na ówczesną pracę mojej Belli - nauczyciel wychowania przedszkolnego. Cały lipiec w pracy :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.02.2016 11:39

Wygrzebana jeszcze jedna rzecz z Rivy - spacerująca orkiestra ;)

wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2480
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 27.02.2016 16:03

Bardzo ładne zdjęcia mimo, że deszczowe. W tym roku po rocznej przerwie Chorwacja ale za rok na pewno Italia i obowiązkowo Riva del Garda. A to wszystko przez Kmichala :). Jego relację przeczytałam w dwa wieczory i śledzę po cichutku dalej. Mam teraz porównanie: Verona deszczowa i słoneczna. Czekam na ciąg dalszy
Pozdrawiam
Wiola
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.02.2016 21:43

wiola2012 napisał(a):A to wszystko przez Kmichala . Jego relację przeczytałam w dwa wieczory i śledzę po cichutku dalej.


... bardzo mi miło ... :) ... muszę przyznać, że pomimo deszczowej aury kolega "ostravak" zrobił piękne ujęcia z chmurami w tle ... :D ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Riva del Garda - 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone