Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rijeka - Hvar

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003
Rijeka - Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 18.07.2003 15:29

Ile kosztuje prom z rijeki na hvar??
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 18.07.2003 15:55

jak zawsze zależy od terminu/miesiąc-dzień/. Generalnie najdrozsze bilety są w sobotę no i oczywiście w sezonie.
Ja plynąłem w zeszłym roku na początku września-zapłaciłem za dwie osoby + samochód na pokładzie cos między 600-700 złotych.
Wyplywasz wieczorem, jestes rano. Możesz spac w spiworze na pokladzie/niesamowite przezycie/ lub w środku na fotelach/kanapach, niektorzy śpia nawet na podlodze. Są też oczywiście kabiny. Moim zdaniem taki rejs to całkiem ekonomiczne rozwiązanie-nocka więc oszczędzasz na noclegu. Plyniesz tylko w nocy więc przemieszczając się o naprawdę ładny kawałek drogi nie tracisz wakacji. Jak dodasz koszt zaoszczędzonej benzyny + ewentualny koszt biletu ze Splitu czy z Drvenika to rejs z Rijeki "tanieje w oczach' :D Nie mowiąc o wrazeniach "niezmierzalnych". Moim zdanie gra jest warta świeczki i z chęcia taki rejsik kiedys powtórze...
PZDR :D
Idziol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 584
Dołączył(a): 27.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idziol » 18.07.2003 16:21

Dzieki maciek....
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 18.07.2003 16:23

600-700 zł to może nie jest specjalnie tanio, bo paliwko do Splitu wyjdzie koło 100 zł + prom na Hvar pewnie też koło 100 zł + ew. nocleg gdzieś tam 100-120 zł , ale pewnie za 300-400 zł warto mieć taką atrakcję tyle że nie wiem czy ja nie wolał bym w dzień bo wtedy dochodzą widoki , choć tego nie jestem pewien bo nie wiem w jakiej odległości od lądu płynie prom.
Ale dla tych co boją się Jadranki to super rozwiązanie.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 18.07.2003 16:52

Zapewniam ze nawet plynac w nocy jest co poogladać. Nawet we wrześniu gdy dzień jest o wiele krótszy "za jasnego" z wody poogladalem sobie Cres i Losinj a takze Krk. Potem był Zadar nocą i wschód słońca nad Splitem/cudo/. Na Hvar promy doplywają około 8-ej. jak sie plynie teraz a tym bardziej w czerwcu to ciemno jest naprawdę króciutko-akurat na sen :P . Moze zabrzmi to jak herezja ale i najpiękniejsze widoki potrafia spowszednieć-większosć moich znajomych ktora miala okazję płynąć dalej na Korculę i do Dubrownika/dopływa sie dopiero około 16-ej/ byla tym rejsem nieco znużona/prawie całą dobę/. Dlatego z wymienionych wyzej powodów rejs na trasie Rijeka-Hvar uważam za optymalny pod każdym względem.
PZDR

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone