Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Selce/Crikvenica/Rijeka

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lookaswroc
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.03.2023
Selce/Crikvenica/Rijeka

Nieprzeczytany postnapisał(a) lookaswroc » 26.03.2023 14:17

Dzień dobry, wybieramy się po raz pierwszy w bardziej północne rejony Chorwacji. Do tej pory wybierałem rejony środkowego wybrzeża, okolice Vodic, Zadaru. Teraz celujemy w Selce, Crikvenica. Będzie to lipiec i czytam że średnie temperatury w tym rejonie to ok 25 stopni. czy to jest prawda? przyznam że wydaje mi się to dość...chłodno, do tej pory w Chorwacji zawsze miałem ok 30-35 stopni, z tym mi się kojarzy ten kraj
yarko2000
Cromaniak
Posty: 693
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 28.03.2023 10:43

Wiesz co, to nie jest niska temperatura :).
Temperatura dzienna jest liczona chyba od godz. 6 albo 7, do wieczora. O 6 masz 19-20 st. a po południu 30, średnia wyjdzie 25.
Wiadomo im dalej na południe będzie cieplej
marecky81
Cromaniak
Posty: 515
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 28.03.2023 19:58

lookaswroc napisał(a):Dzień dobry, wybieramy się po raz pierwszy w bardziej północne rejony Chorwacji. Do tej pory wybierałem rejony środkowego wybrzeża, okolice Vodic, Zadaru. Teraz celujemy w Selce, Crikvenica. Będzie to lipiec i czytam że średnie temperatury w tym rejonie to ok 25 stopni. czy to jest prawda? przyznam że wydaje mi się to dość...chłodno, do tej pory w Chorwacji zawsze miałem ok 30-35 stopni, z tym mi się kojarzy ten kraj


Słowo klucz: "średnia"

A 25-30C w dzień to temperatura idealna jak na wakacje nad morzem.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 28.03.2023 20:20

lookaswroc napisał(a):Dzień dobry, wybieramy się po raz pierwszy w bardziej północne rejony Chorwacji. Do tej pory wybierałem rejony środkowego wybrzeża, okolice Vodic, Zadaru. Teraz celujemy w Selce, Crikvenica. Będzie to lipiec i czytam że średnie temperatury w tym rejonie to ok 25 stopni. czy to jest prawda? przyznam że wydaje mi się to dość...chłodno, do tej pory w Chorwacji zawsze miałem ok 30-35 stopni, z tym mi się kojarzy ten kraj

Temperaturą bym się nie martwił, ale dla mnie te miejscowości są najsłabsze w Chorwacji. W pobliżu lepiej wyspa KRK lub niżej PAG. Albo bardziej na południe
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 28.03.2023 20:48

Krk w sierpniu 34-36 stopni. 2 tygodnie w lipcu pierwszy tydzień 34-36 drugi tydzień lipca 25-29.

I o ile w wiosce nie dało się wytrzymać w południe to na plaży w cieniu było czuć "chłodek" zwłaszcza po kąpieli.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.03.2023 12:19

Z jakiegoś konkretnego powodu wybierasz te miejscowości na wakacje ?

PS. średnia 25`C jest spoko. Ten rejon nie jest pod jakąś kopułą, że tylko w nim będzie w lato zimno :)
W lipcu będziesz miał gorąco, że Ci się odechce słońca :)
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 345
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 02.06.2023 21:09

POGODA NA CRIKVENICA W LIPIEC
Temperatura lipiec 21.8°C
Opady lipiec 83mm
Temperatura lipiec mak. 26°C
Temperatura wody lipiec 23°C
Temperatura lipiec min. 17.2°C

Za Climate.org

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Selce/Crikvenica/Rijeka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone