Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja z białym kamieniem w tle

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.09.2015 18:39

Franz napisał(a):
maslinka napisał(a):Jestem chora i nie mogę się ruszyć z domu

Szybkiego powrotu do zdrowia Ci życzę.

Dziękuję :)

Franz napisał(a):
maslinka napisał(a):Niebieski kontener trochę psuje kadr ;)

Powinien być kamienny. ;)

Oczywiście z białego kamienia ;)


mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):Jestem chora i nie mogę się ruszyć z domu, więc przynajmniej trochę podgonię z relacją.

No ładnie, dwa tygodnie w szkole i już L4 :wink: .

:evil:
Prawie trzy :roll:

Na L4 jestem dopiero od wczoraj i na szczęście jest ono krótkie. Wcale mi nie zależy na tym, żeby nie pracować :?
Zamiast tego wolałabym być zdrowa i gdzieś pojechać na weekend, jak pierwotnie planowaliśmy... :(

mysza73 napisał(a):Śliczny :P ,
jakie ma czyściutkie skatpetki :D .

I krawat :)
A może to śliniaczek ;)
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 19.09.2015 20:06

maslinka napisał(a):Jestem chora i nie mogę się ruszyć z domu, więc przynajmniej trochę podgonię z relacją.
Zapraszam na kolejny odcinek.

..........................

Spacer był bardzo interesujący i chociaż byliśmy tu już drugi raz, podobało nam się i pewnie, jeśli jeszcze kiedyś wrócimy na Brač, przyjedziemy sprawdzić, co się zmieniło ;) Czy Unesco odrestaurowało dwór rodziny Cerineo-Cerinić i jak się prezentuje? I czy panie-naganiaczki nadal są na swoich posterunkach? :mrgreen:



Zdrówka życzę! Mnie zazwyczaj też o tej porze dopada, w tym roku, tfu tfu jakoś leci.... :roll:
Będziemy pewno w Škripie za rok, to Ci opowiem :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.09.2015 20:27

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):Jestem chora i nie mogę się ruszyć z domu, więc przynajmniej trochę podgonię z relacją.

No ładnie, dwa tygodnie w szkole i już L4 :wink: .

:evil:
Prawie trzy :roll:

Na L4 jestem dopiero od wczoraj i na szczęście jest ono krótkie. Wcale mi nie zależy na tym, żeby nie pracować :?
No wiem, wiem ...
zdrowiej szybko :smo:

maslinka napisał(a):Zamiast tego wolałabym być zdrowa i gdzieś pojechać na weekend, jak pierwotnie planowaliśmy... :(

Pewnie jakieś górki fajne miałaś w planach ...
fajnie masz, że je masz tak blisko ... :evil: :smo:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.09.2015 20:48

Elizasz napisał(a):Zdrówka życzę! Mnie zazwyczaj też o tej porze dopada, w tym roku, tfu tfu jakoś leci.... :roll:

Dzięki. Tak to bywa we wrześniu. Organizm potrzebuje czasu, żeby się przyzwyczaić do wirusów i bakterii ;)

Elizasz napisał(a):Będziemy pewno w Škripie za rok, to Ci opowiem :wink:

Super! Trzymam Cię za słowo :)


mysza73 napisał(a):Pewnie jakieś górki fajne miałaś w planach ...
fajnie masz, że je masz tak blisko ... :evil: :smo:

Niezupełnie blisko, bo chcieliśmy jechać w Tatry. Już chyba w tym roku nie wleziemy na Rysy... Pocieszam się, że pogoda w ten weekend w górach nie najlepsza i niedużo tracimy ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.09.2015 20:49

maslinka napisał(a):Jestem chora i nie mogę się ruszyć z domu, więc przynajmniej trochę podgonię z relacją.

Berdzo mi przykro z powodu Twojej choroby i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, ale dla nas to "bomba" . Z relacją szybciej Ci pójdzie a na to wszyscy czekamy :oczko_usmiech: :mrgreen:
san95
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) san95 » 19.09.2015 20:52

maslinka napisał(a): Niezupełnie blisko, bo chcieliśmy jechać w Tatry. Już chyba w tym roku nie wleziemy na Rysy... Pocieszam się, że pogoda w ten weekend w górach nie najlepsza i niedużo tracimy ;)

Miałem w planach Czerwone Wierchy ale tydzień był ładny a na weekend siekło i deszczem i chłodem. No i za tydzień też niewiele lepiej ma być. Dużo zdrowia !
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2015 22:25

Ani w Dračevicy ani w Donji Humac nie byłem - tym bardziej chętnie obejrzałem, kościółek z dzwonnicą ładny mają w Humacu! :)

:oczko_usmiech:
poti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) poti » 19.09.2015 22:33

maslinka napisał(a):
Zaglądamy jeszcze oczywiście na cmentarz, na którym znajduje się trójnawowa bazylika św. Ducha z X wieku z dzwonnicą z XIV wieku.




Za wspomnianym cmentarzem jest bardzo fajny punkt widokowy. Piękny widok na całą okolicę.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 20.09.2015 08:05

W Skripie byłem prawie 10 lat temu - nic się nie zmieniło ...
No może ceny :wink:
Też były panie naganiaczki i pani w muzeum, ze średnimi eksponatami.
Miasteczko zatrzymało się w czasie...
A Dracevice muszę odwiedzić (świetne te tabliczki z napisami od kiedy mają wodę w kranie) :D .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.09.2015 12:32

dids76 napisał(a):Berdzo mi przykro z powodu Twojej choroby i życzę szybkiego powrotu do zdrowia, ale dla nas to "bomba" . Z relacją szybciej Ci pójdzie a na to wszyscy czekamy :oczko_usmiech: :mrgreen:

No tak, nie ma tego złego... ;)


san95 napisał(a):Miałem w planach Czerwone Wierchy ale tydzień był ładny a na weekend siekło i deszczem i chłodem. No i za tydzień też niewiele lepiej ma być. Dużo zdrowia !

Złośliwość pogody - w tygodniu ładnie, w weekend słabo :(


tony montana napisał(a):Ani w Dračevicy ani w Donji Humac nie byłem - tym bardziej chętnie obejrzałem, kościółek z dzwonnicą ładny mają w Humacu! :)

:oczko_usmiech:

Mało kto tam trafia, zwłaszcza do Dračevicy. Na forum nie znalazłam zdjęć stamtąd, ale może źle szukałam ;)


poti napisał(a):Za wspomnianym cmentarzem jest bardzo fajny punkt widokowy. Piękny widok na całą okolicę.

Wiem, wiem :) Byliśmy 3 lata temu:

Obrazek

Tym razem była słaba widoczność.


Buber napisał(a):W Skripie byłem prawie 10 lat temu - nic się nie zmieniło ...
No może ceny :wink:

No i jeszcze to Unesco, które restauruje ufortyfikowany dwór...

I zastava 3 lata temu stała w innym miejscu:

Obrazek

Teraz stoi bardziej w krzakach ;) Pewnie już jest wyłącznie eksponatem muzealnym, jak wszystko w Škripie ;)

(Za to niebieski kontener ciągle w tym samym miejscu :lol:)


Buber napisał(a):A Dracevice muszę odwiedzić (świetne te tabliczki z napisami od kiedy mają wodę w kranie) :D .

To było największe tego dnia zaskoczenie :) Bardzo fajna miejscowość.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.09.2015 13:15

26 lipca (niedziela): Przeprowadzka

Dziś przyjdzie się pożegnać z Supetarem, fajnym apartmanem i sympatycznymi gospodarzami. Ale w nowym miejscu też będzie nam dobrze :) Nie wiem, czy lepiej; na pewno inaczej :)

Supetar żegna nas chmurami, a po drodze zaczyna padać deszcz 8O:

2015-07-26-11h44m48.jpg


To już drugi raz w tym roku :roll:

Ta część wakacji będzie (jeszcze bardziej ;)) leniwa :D Sumartinie, witaj!

2015-07-26-13h16m08.jpg


Zgodnie z umową, koło południa meldujemy się w nowym miejscu. Kiedy się rozpakowujemy, deszcz znowu zaczyna padać :( Na szczęście nie jest to wielka ulewa i nie przeszkodzi nam bardzo w realizacji planów. Na plażę wprawdzie na razie nie pójdziemy, ale przejdziemy się po miasteczku i coś zjemy.

W barze koło przeprawy promowej mają bardzo dobre ciepłe kanapki z różnymi dodatkami.

2015-07-26-14h05m49.jpg


W sam raz na lanczyk ;)

2015-07-26-13h16m25.jpg


Można obserwować, co się dzieje i na lądzie, i na wodzie. Akurat przybyła jakaś jednostka:

2015-07-26-14h05m09.jpg


Przestaje padać i wyraźnie się wypogadza. Nie ma sensu tracić ani minuty dłużej. Lecimy na plażę...

Ale wcześniej obchodzimy nabrzeże i obserwujemy leniwie toczące się tu życie. Chociaż ten pan - Czech (w czapce z napisem: Česká republika, więc wnioskujemy, że Czech ;)) wcale nie jest leniwy i na rolkach robi kolejne okrążenie :mrgreen::

2015-07-26-14h21m04.jpg


Tutaj przyjdziemy wieczorem:

2015-07-26-14h23m09.jpg


A na plaży Baywatch ;):

2015-07-26-14h23m50.jpg


nie będziemy wcale, bo w Sumartinie są ładniejsze miejsca do plażowania :)

Trochę sumartinskiej roślinności :):

2015-07-26-14h23m22.jpg

2015-07-26-14h24m19.jpg


I już naprawdę zmykamy na plażę :)

Dzisiaj postanawiamy przetestować tę w uvali Sv. Rok. Zatoczka z góry prezentuje się cudnie :D:

IMG_2317.JPG

2015-07-26-14h44m56.jpg


Z dołu też ;) Można się rozłożyć na otoczakowej plaży po prawej stronie, ale tam jest już parę osób. Wybieramy więc skałki po lewej:

2015-07-26-17h39m28.jpg

2015-07-26-14h57m49.jpg


Jadran zachęca do kąpieli przejrzystością i kolorem wody :):

2015-07-26-14h46m09.jpg


Jest tu bardzo urokliwie, więc oprócz zwykłego lenistwa, muszę trochę pofocić :)

Ten parasol nie jest nasz ;):

2015-07-26-17h38m43.jpg


Jesteśmy dokładnie naprzeciw św. Jurka :D:

2015-07-26-17h38m59.jpg


Mamy też widok na Makarską:

2015-07-26-17h45m37.jpg


Obserwujemy, że na tę plażę przychodzi dużo miejscowych. (Nasza gospodyni też codziennie po 18:00 szła się tutaj kąpać :)) Zanurzają się w Jadranie i prowadzą długie rozmowy z sąsiadami :mrgreen:

2015-07-26-17h45m13.jpg


Fajnie to wygląda - takie grupki rozmawiających ze sobą w wodzie Chorwatów, najczęściej starszych ludzi :)

Musimy powoli kończyć plażowanie, bo robi się późno. Przed nami wieczorne uroki Świętego Marcina :)
Ostatnio edytowano 02.02.2019 19:22 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
san95
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) san95 » 20.09.2015 13:37

maslinka napisał(a):Supetar żegna nas chmurami, a po drodze zaczyna padać deszcz 8O:
To już drugi raz w tym roku :roll:

I tak chyba lipiec tego roku był mniej kapryśny niż zeszłego. Natomiast w ciągu dwóch ostatnich tygodni sierpnia lało ze 4 razy, z czego co najmniej 2 opady to nie była tylko poranna burza :). Ten rok był wyjątkowy pod innym względem - pierwszy raz jak wróciliśmy (a i w trakcie pobytu) temperatura w Polsce była nie niższa (a czasem nawet wyższa) niż w Chorwacji.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.09.2015 13:58

maslinka napisał(a):Supetar żegna nas chmurami, a po drodze zaczyna padać deszcz 8O:
To już drugi raz w tym roku


Bo to my wykorzystaliśmy zapas słońca i upałów w lipcu. :mrgreen:
Od 6. do 20. na Braču a potem do 24. na Istrii nieustanne upały powyżej 30 stopni i ani kropli deszczu... :roll: Zwiedzanie Brača z dzieciarnią zostało więc ograniczone do minimum niestety, na Istrii też przemykaliśmy się w bólu od cienia do cienia. :| Deszcz niefajny, ale ciągły skwar też nienajlepszy... :wink:

Ciekawa jestem dalszego ciągu relacji ze wschodniej części wyspy. :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.09.2015 14:04

san95 napisał(a):I tak chyba lipiec tego roku był mniej kapryśny niż zeszłego.

Zdecydowanie! :D Byliśmy w tym roku w podobnym terminie co w ubiegłym i tym razem nie mieliśmy powodów, żeby narzekać na pogodę. Ten deszcz w ostatnim odcinku dosłownie pokropił. Co prawda następnego dnia trafi się większa ulewa, ale nie potrwa długo :)

W 2014 roku na Korčuli codziennie wpatrywaliśmy się w niebo (i w prognozy pogody) i ciągle chmury i deszcz... Mało było typowo plażowych dni, a temperatury mieliśmy dużo niższe niż teraz.


Mikromir napisał(a):Bo to my wykorzystaliśmy zapas słońca i upałów w lipcu. :mrgreen:
Od 6. do 20. na Braču a potem do 24. na Istrii nieustanne upały powyżej 30 stopni i ani kropli deszczu... :roll: Zwiedzanie Brača z dzieciarnią zostało więc ograniczone do minimum niestety, na Istrii też przemykaliśmy się w bólu od cienia do cienia. :| Deszcz niefajny, ale ciągły skwar też nienajlepszy... :wink:

Tak jak napisałam, absolutnie nie narzekam na pogodę w tym roku, bo już wiem, jaka potrafi być ;)

Nie wiem, czy to przypadek, ale po kilku pobytach w Cro w podobnym terminie zauważyłam, że pogoda zaczyna się psuć z okolicach 24 lipca. W tym okresie następuje krótkie załamanie, a potem jest znowu ok. Tak było teraz, w ubiegłym roku, trzy i cztery lata temu (dwa lata temu byliśmy w sierpniu, więc nie wiem, jak było). Następnym razem postaramy się unikać tej daty ;)

Mikromir napisał(a):Ciekawa jestem dalszego ciągu relacji ze wschodniej części wyspy. :)

Będzie dużo ładnych plaż :)
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.09.2015 14:48

Zdrowiej, bo relacja czeka. A do następnych wakacji tak daleko
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Relacja z białym kamieniem w tle - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone