Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Relacja pod wpływem Tymony - Izrael A.D. 2010 ;-)

Izrael to jedyny kraj na świecie, w którym klej na znaczkach pocztowych jest koszerny. Osoby przestrzegające Szabatu mogą w Izraelu kupić tańsze ubezpieczenie samochodu, które nie obejmuje sobót. W parku narodowym w miejscowości Aszkelon odkryto największy na świecie, znany w starożytności, cmentarz dla psów. Pochówek czworonogów odbywał się tam od V do III wieku przed naszą erą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.10.2010 11:21

Lidia K napisał(a):Jak kw napisał "Przede wszystkim uczy nas to pokory"

100 % zgody z tym stwierdzeniem.
Dopiero tam bedąc widać jacy jesteśmy malutcy a przede wszystkim widac to, że nie jesteśmy pepkiem świata :lol:
Pozdrawiam :papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.10.2010 11:35

Piotrek_B napisał(a):... nie jesteśmy pepkiem świata

To może choć Mesjaszem narodów? :oops:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.10.2010 12:00

weldon napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):... nie jesteśmy pepkiem świata

To może choć Mesjaszem narodów? :oops:

Tak oczywiście Narodem Wybranym :lol:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1380
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 17.05.2011 18:27

Witaj Piotrze,

Ja miałem co prawda nadrabiać czytanie relacji Kulków, ale zajrzałem na moment do Ciebie i ... się lekko przedłużyło :wink: :lol: ...

Bardzo fajna relacja, jak dla mnie zbyt mało tekstu :wink:, ale za to bardzo dużo zdjęć :D, więc w bilansie OK ... to że logistyki nie opisujesz bardziej to moim skromnym zdaniem szkoda, bo nie każdy ma dar do tych spraw, a tak na zasadzie przykładu miałby na czym się wzorować przy planowaniu takich ambitniejszych wojaży, gdzie oprócz ceny LPG i jak obiechać płatny odcinek autostrady trzeba jeszcze o paru innych 'drobiazgach' pomyśleć :) ...

Co do samego IL, to jak na tą chwilę dziękuję, ale postoję ... żeby te relacje z sąsiadami były bardziej normalne i żeby przy okazji takiego wyjazdu można było w miarę swobodnie poruszać się po większej okolicy, to bym pomyślał, a tak nie budzi to mojego entuzjazmu ... z resztą, mnie najbardziej w pamięci z twojej relacji zapadł ten 'dobrosąsiedzki' mur i ten check point między Autonomią a Izraelem :? :( ... ja wiem, że to większy temat czemu to powstało, że nie jest to 'czarno-białe', że jedni drugich warci, ale z drugiej strony jak sobie myślę, że naród, który sam doświadczył obozów, gett, i upokorzeń z tym związanych, teraz innemu narodowi serwuje podobne 'atrakcje', to wielka sympatia się we mnie nie rodzi do w/w narodu ... fakt faktem, że żeby nie USA i wsparcie finansowo wojskowe zza wielkiej wody, to Arabowie by już dawo zepchnęli biało-niebieskich do morza ... i by sobie starsi bracia w wierze głupot na koszulkach nie wypisywali :roll: ...

A Ryga na zakończenie bezdyskusyjnie pokazuje, że ładnych miejs nie trzeba szukać daleko :D ...

Pozdrawiam,

PAP
Poprzednia strona

Powrót do Izrael - שְרָאֵל


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Relacja pod wpływem Tymony - Izrael A.D. 2010 ;-) - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone