Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pytanie o Rab

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.08.2012 11:44

KrzychuZiom napisał(a):dzięki s-max ;) san marino to ta słynna rajska plaża? :) z centrum do tych dzikich plaż (dla golasków) jaka odległość będzie ? 3 km ? i czy w samym Loparze wieczorami się coś dzieje ? czy raczej trzeba jechać do Stolicy ? :)



San Marino to kemping przy części Rajskiej Plaży, na dzikie plaże najlepiej podjechać samochodem kawałek, bo z parkingu tez trzeba trochę podejść. wieczorami w Loparze jest jak na imprezie - nie zamykają na głucho wszytskiego o 22giej :)
do stolicy masz jakies 15km ale warto przejść rabowską starówkę wieczorem.
s-max
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 26.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) s-max » 12.08.2012 11:46

1. TAK to rajska plaza zwana tez Cernika
2. 3 km to max odległość w Loparze, to mała mieścina
3. W okolicach Sana Marino masz znaczek przystanku kolejki X - tam jest taki ryneczek wokól niego jest kilka fajnych knajpek, kawiarni, cukierni, piwko z kija, ciacho, rybka, tatuaż z henny, balony, chińskie pamiątki na straganach itp, 200m dalej w strone campingu (widać go z drogi) masz główne wejście na plaże San Marino tam są korty, boisko, plac zabaw dla dzieci, karuzela, salon gier, gokarty, quady, loparko rail, piwko na szezlongach pod palmami, nigt club millenium, pizzeria pod strzechą, ptaszki na drewienku na straganach itp. no niestety gogo club jest dopiero w Rabie ;-). Do tej 23 spokojnie pootwierane.
Powiem tak - jeśli jedziesz pierwszy raz na Rab. Mimo strachu - bo to koniec świata - będziesz zadowolony.
Można wiedziec jaki masz numer apratmanu - to ci powiem co masz blisko.
s-max
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 26.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) s-max » 12.08.2012 11:52

BeJur napisał(a):
KrzychuZiom napisał(a):dzięki s-max ;) san marino to ta słynna rajska plaża? :) z centrum do tych dzikich plaż (dla golasków) jaka odległość będzie ? 3 km ? i czy w samym Loparze wieczorami się coś dzieje ? czy raczej trzeba jechać do Stolicy ? :)



San Marino to kemping przy części Rajskiej Plaży, na dzikie plaże najlepiej podjechać samochodem kawałek, bo z parkingu tez trzeba trochę podejść. wieczorami w Loparze jest jak na imprezie - nie zamykają na głucho wszytskiego o 22giej :)
do stolicy masz jakies 15km ale warto przejść rabowską starówkę wieczorem.


o wyspie rab opowiada sie z wypiekami na twarzy - zobacz sam: bejur i ja na wyscigi odpowiadamy na wszystkie posty ! :oczko_usmiech:
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 12.08.2012 11:55

jedziemy w ciemno ;) a więc będziemy szukać :) chyba najlepiej jakoś w środku loparu szukać noclegu?. Czyli nie ma tak źle :) rok temu byłem na Makarskiej i najbardziej podobało mi się to że w ciągu dnia szliśmy na powiedzmy spokojną plaże (jakieś 2 km) a wieczorami można było na nogach iść na piwko do miasta. Bardzo wam dziękuje za wszelką pomoc i odpowiedzi ;););)
s-max
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 26.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) s-max » 12.08.2012 12:01

KrzychuZiom napisał(a):jedziemy w ciemno ;) a więc będziemy szukać :) chyba najlepiej jakoś w środku loparu szukać noclegu?. Czyli nie ma tak źle :) rok temu byłem na Makarskiej i najbardziej podobało mi się to że w ciągu dnia szliśmy na powiedzmy spokojną plaże (jakieś 2 km) a wieczorami można było na nogach iść na piwko do miasta. Bardzo wam dziękuje za wszelką pomoc i odpowiedzi ;););)


Na wjezdzie do loparu koło Konzumu masz informację turystyczną - zatrzymaj sie i zapytaj babcie która tam siedzi czy ma jakies wolne kwatery. Pewnie poleci ci paru znajomych ;-) od tego zacznij a potem szukaj - numery 500-600 są droższe bo bliżej Rajskiej Plaży i centrum. osobiści9e szukałbym w okilicach 119-140 pod nosem spokojna plaża, piwko i 2 albo 3 fajne knajpy, tylko 2 kilosy do centrum. Życzę powodzenia i miłych wakacji !
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.08.2012 12:06

Rab ma coś w sobie, byłam tam w sumie cztery tygodnie w trzech kawałkach.
Pierwsze zetknięcie z Chorwacją, dość ekstremalnie bo pod namiotem w pasie kamperów na plaży, trzy dni deszczu i masakrycznej bory i żyję :)
Co prawda teraz juz tam nie pojadę ;) ale warto było.
Jedźcie sobie do Zavratnicy w drodze powrotnej lub łódką z nurkowaniem przy wraku.

a co do kwatery - w Loparze na ulicy równoleglej do plazy - w bocznych uliczkach można spokojnie coś namierzyć, bliziutko do morza a cisza i spokój.
s-max
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 26.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) s-max » 12.08.2012 12:37

lopar jest takim fajnym miejscem, że zawsze jest blisko do plaży, po bułki, na piwo i na pyszną pizzę ;-)
ja raczej śledzę pogodę i borę strategicznie omijamy, na całe 5 tygodni jakie łącznie spędziliśmy na rabie to był tylko 1 deszczowy dzień i miejscowi wiedzieli to już kilka dni wcześniej (bookowaliśmy akurat miejsce na statku), że w środę od 5 rano do 11 w południe będzie padać ! I tak było. Już w lutym siadamy z żoną przy kompie i szukamy kwatery w cro na lato. Dlatego płacimy po 10 eur za osobę nawet blisko plaży w wysokim sezonie.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.08.2012 12:42

2005 rok, przełom lipca i sierpnia - najstarsi górale nie pamiętali takiej pogody.
Rowerki wodne leżały do góry kołami na plaży, a ja z dzieciakami spałam w vanie bo już miałam dość łomotu mokrej szmaty nad głową całą dobę :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 12.08.2012 19:39

bardzo wam dziękuje za odp. :) s-max a mógłbym prosić jakieś fotki tej plaży na którą chodziłeś ? będę bardzo wdzięczny ;) adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.08.2012 20:43

Na Rab :?: 8O
Chyba,żeby mi dopłacili.... :?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.08.2012 20:47

anakin napisał(a):Na Rab :?: 8O
Chyba,żeby mi dopłacili.... :?



teraz to mądry jesteś :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 12.08.2012 20:54

BeJur napisał(a):
anakin napisał(a):Na Rab :?: 8O
Chyba,żeby mi dopłacili.... :?



teraz to mądry jesteś :)



o co chodzi ?:)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.08.2012 21:01

KrzychuZiom napisał(a):o co chodzi ?:)



lepiej nie pytaj :) - jedź na ten Rab :)

wg mnie o to samo co napisałam wcześniej

BeJur napisał(a): Co prawda teraz juz tam nie pojadę :)


8)
s-max
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 26.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) s-max » 12.08.2012 21:37

nie wiem o co wam chodzi, 2 razy byłem i wiem , że jest ok - mam 3 maluchow i nie znam na ten moment lepszego miejsca dla rodziny w tej częsci europy, a jestem nauczycielem geografii. Amen
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.08.2012 21:42

nie, no spoko ... jako nauczyciel geografii znasz się na plażach :)


ja tam trafiłam z 18 miesięczną dzieciną (pozostała dwójka miała trochę więcej) .... i też to wtedy było dla mnie topowe miejsce, potem dziecię rosło i rosło, ale teraz mam już swoje inne miejsce geograficzne :)
już mnie Lopar nie kręci, mimo sentymentu :)
Dziecko wtedy najmłodsze teraz ma 9 lat i daje czadu na każdej plaży i na każdej głębokości wody ... nie zaproponuję jej już Rajskiej Plaży :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone