Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Słowenie bez winiet do Puli

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gruchacz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.06.2009
Przez Słowenie bez winiet do Puli

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruchacz » 18.06.2009 11:49

Witam, jadędo Chorwacji pojutrze i zaplanowałem sobie już całą trasę, tylko mam małe wątpliwości co do przejazdu przez Słowenię bez winiety obraną przeze mnie trasą:
http://tnij.org/dl9v

czy na odcinku od przejazdu granicy Słowenii pod Trieste do Koper (H5) muszę posiadać winietę?

może macie jakąś lepszą trasę do Puli od Graz bez potrzeby kupna winiety?

PS. tak patrząc teraz na ceny za autostrady we włoszech to wyjdzie mnie to więcej niż za winiete, może ktoś ma jakąśtrasęod grazu do puli przez slowenie bez winiety?
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 18.06.2009 12:37

ja jade z Triestu drogą E61 na KOZINE / Słowenia/ kierunek Rijeka . Tu winniety NIE POTRZEBA !
gruchacz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruchacz » 18.06.2009 13:37

hmm, tylko tunel koło Trieste kosztuje 30E + włoskie autostrady to wychdozi koszt winiety, więc przez Włochy jechać nie będę, bo się po prostu nei opłaca

ma ktoś inną trasę przez Słowenię do Istrii, ale bez winiet?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.06.2009 13:54

gruchacz napisał(a):ma ktoś inną trasę przez Słowenię do Istrii, ale bez winiet?


Poczytaj tu
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19656
gruchacz
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gruchacz » 18.06.2009 15:30

jakbym tam już nie był :D

tylko tm nie ma dokładnie, więc obmyśliłem swoją :)

co wy na taką trasę?
http://tnij.org/dmbj
noras
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 02.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) noras » 19.06.2009 10:27

Wydaje mi się że w przypadku dojazdu do Puli, omijanie autostrad słoweńskich to karkołomna kombinacja. Byłem w okolicach Puli w długi weekend i:
- polecam trasę przez Słowację - autostrada Zylina-Bratysława-Wiedeń.
- strasznie dużo remontów na słoweńskich autostradach, tworzyły się duże korki. Część z nich udawało się omijać, tylko trzeba szybko reagować i nie obawiać się zjazdu z autostrady - szczególnie okolice Mariboru i Lublany.
Poza GPS-em papierowa mapa też się przydaje.
Przejazd przez Włochy czy Zagrzeb, to nadłożenie drogi + opłaty za autostrady, chyba złudna oszczędność.
zybog
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zybog » 21.06.2009 16:45

gruchacz napisał(a):hmm, tylko tunel koło Trieste kosztuje 30E + włoskie autostrady to wychdozi koszt winiety, więc przez Włochy jechać nie będę, bo się po prostu nei opłaca

ma ktoś inną trasę przez Słowenię do Istrii, ale bez winiet?


nigdy nie jechałem tunelem za 30 E/ nawet go nie widziałem a jechałem juz 2 razy/.Uatostrady płatne są we Włoszech to prawda.
m.r.k.77
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) m.r.k.77 » 16.06.2014 20:38

Witam wszystkich ja startuje juz 26 czerwca
start rybnik a koniec trasy pula.
juz sie nie moge doczekac wyjazdu.
https://www.google.pl/maps/dir/Rybnik/P ... 44.8666232
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 17.06.2014 13:19

A w międzyczasie, tak z nudów, odgrzewam stare kotlety :) :) :)

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Słowenie bez winiet do Puli
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone