Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przez Cieszyn czy Zwardoń?!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.05.2018 22:57

I do tego droga przez Zwardoń, zdecydowanie jest bardziej widokowa. Tunele, wysokie wiadukty - dla mnie to zawsze argument na TAK. ;)
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 05.05.2018 23:11

...tylko ,że dzisiaj była zamknięta
Thot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 06.05.2018 16:08

UwTw
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 07.05.2018 08:42

Dobrze, że na bieżąco utrzymują takie obiekty, a nie tak jak u nas - robią krajówkę jak już się rozsypuje...
My lecimy przez Zwardoń, Słowację i Węgry... niby godzina różnicy w czasie jazdy, ale widoki :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.05.2018 08:54

Informacja z długiego weekendu.
Zwardoń.
Poniedziałek, około 8- korków w Czadce nie było. Przejazd powoli, ale cały czas w ruchu.
Piątek, około 18- praktycznie pusta droga.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.05.2018 10:31

Mnie się tak spodobała zeszłoroczna trasa przez Zwardoń z objazdem Czadcy (przez Oszczadnicę), że chyba ją powtórzę i w tym.
dominikzw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.05.2018 11:16

Widzę że coraz więcej osób wychwala drogę przez Zwardoń (POlska - Słowacja - Węgry-CHorwacja). Ja jadę z kuj-pom i niby (w teorii na GM ) szybciej wychodzi mi przez Gorzyczki Czechy-Słowacja - Węgry (przez Austrię i Słowenię nie jadę). Czy osoby jadące w tym roku przez Czechy mogłyby napisać czy roboty drogowe albo jakieś inne utrudnienia występują ? bo szczerze mówiąc nie wiem którędy jechać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2018 11:19

dominikzw napisał(a):Widzę że coraz więcej osób wychwala drogę przez Zwardoń (POlska - Słowacja - Węgry-CHorwacja). Ja jadę z kuj-pom i niby (w teorii na GM ) szybciej wychodzi mi przez Gorzyczki Czechy-Słowacja - Węgry (przez Austrię i Słowenię nie jadę). Czy osoby jadące w tym roku przez Czechy mogłyby napisać czy roboty drogowe albo jakieś inne utrudnienia występują ? bo szczerze mówiąc nie wiem którędy jechać

A zajrzyj np. tu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2018 15:44

dominikzw napisał(a):Widzę że coraz więcej osób wychwala drogę przez Zwardoń (POlska - Słowacja - Węgry-CHorwacja). Ja jadę z kuj-pom i niby (w teorii na GM ) szybciej wychodzi mi przez Gorzyczki Czechy-Słowacja - Węgry (przez Austrię i Słowenię nie jadę). Czy osoby jadące w tym roku przez Czechy mogłyby napisać czy roboty drogowe albo jakieś inne utrudnienia występują ? bo szczerze mówiąc nie wiem którędy jechać

Jeśli jedziesz z Brna do Bratysławy, to ruch wahadłowy na drodze do Mikulova na szczęście Cię nie dotyczy. Na całej trasie w Czechach są jakieś 3-4 miejsca ze zwężkami (dwa wąskie pasy, czasem tylko jeden), ale ani w zeszłą sobotę po południu, ani w ostatnią nie było tam korków. Gorzej wyglądało to w zeszłą sobotę rano, kiedy Czesi ruszyli na długi weekend, ale do popołudnia korki się rozładowały. Warto jednak popatrzeć przed wyjazdem na mapę Google w godzinach, w których zamierzasz tamtędy jechać.
Na Węgrzech korki raczej się nie zdarzają.
lew
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 07.05.2018 21:38

..........oczywiście ,że na Węgrzech nie ma korków- w ostatnią sobotę miał około 20 km w kierunku na Budapeszt, a koło Balatonu około 10 km
dominikzw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.05.2018 21:44

Rozumiem, będę obserwował. Ja mam wyjazd pod koniec sierpnia więc jeszcze trochę mam czasu.
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.05.2018 21:52

Hmmm....ciekawie wiedzieć o tych węgierskich korkach. Gdyby kolega mógł doprecyzować o jakich porach te miejsca były tak zakorkowane 8O
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.05.2018 22:11

Thot napisał(a):Zamknięty odcinek do 8 maja do godz. 22:00:
http://www.beskidzka24.pl/artykul,zamkniete_tunele_na_drodze_zwardon_-_czadca,64475.html

Wracałam dziś nad ranem z Włoch i na drodze zero info o zamknięciu tunelu - tablica pojawia się tuż przed skrętem w drogę ku wiaduktom i tunelom... Po zawróceniu szczególnie sprawdzałam czy stoją tablice informujące...niestety nie....
Woly72
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 07.05.2018 22:16

Z tego co odczytałem z różnych relacji z trasy przez Węgry to jeżeli ktoś nie nadkłada jadąc przez Budapeszt to jedyny odcinek z większym ruchem to Gyor do granicy z Słowacją. Odcinek Gyor - Szombathely praktycznie pusty. Od Szombathely do Letenye to już węgierskie krajówki i tam klasyczny ruch bez ekscesów. Logicznym wydaje się że w wakacje rejony Balatonu i stolicy będą się korkować i lepiej je omijać. Takie mam przemyślenia :-)
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.05.2018 11:41

dominikzw napisał(a):Rozumiem, będę obserwował. Ja mam wyjazd pod koniec sierpnia więc jeszcze trochę mam czasu.

Nie słuchaj bzdur o korkach - w ostatnią sobotę jechałam w środku dnia tą drogą - żadnych korków ani zwolnień nie było ani nad Balatonem ani w okolicach Budapesztu jak również w nim samym - jechaliśmy w środku dnia, droga bardzo płynna. Korzystaliśmy z tej drogi wielokrotnie o różnych porach dnia i nocy i nigdy nie staliśmy w korku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Cieszyn czy Zwardoń?! - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021