Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Zwardoń?!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.05.2018 22:57

I do tego droga przez Zwardoń, zdecydowanie jest bardziej widokowa. Tunele, wysokie wiadukty - dla mnie to zawsze argument na TAK. ;)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 05.05.2018 23:11

...tylko ,że dzisiaj była zamknięta
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 06.05.2018 16:08

UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 07.05.2018 08:42

Dobrze, że na bieżąco utrzymują takie obiekty, a nie tak jak u nas - robią krajówkę jak już się rozsypuje...
My lecimy przez Zwardoń, Słowację i Węgry... niby godzina różnicy w czasie jazdy, ale widoki :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.05.2018 08:54

Informacja z długiego weekendu.
Zwardoń.
Poniedziałek, około 8- korków w Czadce nie było. Przejazd powoli, ale cały czas w ruchu.
Piątek, około 18- praktycznie pusta droga.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.05.2018 10:31

Mnie się tak spodobała zeszłoroczna trasa przez Zwardoń z objazdem Czadcy (przez Oszczadnicę), że chyba ją powtórzę i w tym.
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.05.2018 11:16

Widzę że coraz więcej osób wychwala drogę przez Zwardoń (POlska - Słowacja - Węgry-CHorwacja). Ja jadę z kuj-pom i niby (w teorii na GM ) szybciej wychodzi mi przez Gorzyczki Czechy-Słowacja - Węgry (przez Austrię i Słowenię nie jadę). Czy osoby jadące w tym roku przez Czechy mogłyby napisać czy roboty drogowe albo jakieś inne utrudnienia występują ? bo szczerze mówiąc nie wiem którędy jechać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2018 11:19

dominikzw napisał(a):Widzę że coraz więcej osób wychwala drogę przez Zwardoń (POlska - Słowacja - Węgry-CHorwacja). Ja jadę z kuj-pom i niby (w teorii na GM ) szybciej wychodzi mi przez Gorzyczki Czechy-Słowacja - Węgry (przez Austrię i Słowenię nie jadę). Czy osoby jadące w tym roku przez Czechy mogłyby napisać czy roboty drogowe albo jakieś inne utrudnienia występują ? bo szczerze mówiąc nie wiem którędy jechać


A zajrzyj np. tu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2018 15:44

dominikzw napisał(a):Widzę że coraz więcej osób wychwala drogę przez Zwardoń (POlska - Słowacja - Węgry-CHorwacja). Ja jadę z kuj-pom i niby (w teorii na GM ) szybciej wychodzi mi przez Gorzyczki Czechy-Słowacja - Węgry (przez Austrię i Słowenię nie jadę). Czy osoby jadące w tym roku przez Czechy mogłyby napisać czy roboty drogowe albo jakieś inne utrudnienia występują ? bo szczerze mówiąc nie wiem którędy jechać


Jeśli jedziesz z Brna do Bratysławy, to ruch wahadłowy na drodze do Mikulova na szczęście Cię nie dotyczy. Na całej trasie w Czechach są jakieś 3-4 miejsca ze zwężkami (dwa wąskie pasy, czasem tylko jeden), ale ani w zeszłą sobotę po południu, ani w ostatnią nie było tam korków. Gorzej wyglądało to w zeszłą sobotę rano, kiedy Czesi ruszyli na długi weekend, ale do popołudnia korki się rozładowały. Warto jednak popatrzeć przed wyjazdem na mapę Google w godzinach, w których zamierzasz tamtędy jechać.
Na Węgrzech korki raczej się nie zdarzają.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 07.05.2018 21:38

..........oczywiście ,że na Węgrzech nie ma korków- w ostatnią sobotę miał około 20 km w kierunku na Budapeszt, a koło Balatonu około 10 km
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 07.05.2018 21:44

Rozumiem, będę obserwował. Ja mam wyjazd pod koniec sierpnia więc jeszcze trochę mam czasu.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.05.2018 21:52

Hmmm....ciekawie wiedzieć o tych węgierskich korkach. Gdyby kolega mógł doprecyzować o jakich porach te miejsca były tak zakorkowane 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.05.2018 22:11

Thot napisał(a):Zamknięty odcinek do 8 maja do godz. 22:00:
http://www.beskidzka24.pl/artykul,zamkniete_tunele_na_drodze_zwardon_-_czadca,64475.html

Wracałam dziś nad ranem z Włoch i na drodze zero info o zamknięciu tunelu - tablica pojawia się tuż przed skrętem w drogę ku wiaduktom i tunelom... Po zawróceniu szczególnie sprawdzałam czy stoją tablice informujące...niestety nie....
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 07.05.2018 22:16

Z tego co odczytałem z różnych relacji z trasy przez Węgry to jeżeli ktoś nie nadkłada jadąc przez Budapeszt to jedyny odcinek z większym ruchem to Gyor do granicy z Słowacją. Odcinek Gyor - Szombathely praktycznie pusty. Od Szombathely do Letenye to już węgierskie krajówki i tam klasyczny ruch bez ekscesów. Logicznym wydaje się że w wakacje rejony Balatonu i stolicy będą się korkować i lepiej je omijać. Takie mam przemyślenia :-)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.05.2018 11:41

dominikzw napisał(a):Rozumiem, będę obserwował. Ja mam wyjazd pod koniec sierpnia więc jeszcze trochę mam czasu.

Nie słuchaj bzdur o korkach - w ostatnią sobotę jechałam w środku dnia tą drogą - żadnych korków ani zwolnień nie było ani nad Balatonem ani w okolicach Budapesztu jak również w nim samym - jechaliśmy w środku dnia, droga bardzo płynna. Korzystaliśmy z tej drogi wielokrotnie o różnych porach dnia i nocy i nigdy nie staliśmy w korku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Zwardoń?! - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone