Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Zwardoń?!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 17.06.2014 14:14

Lednice napisał(a):Zwierzyna dzika w wielkich ilosciach, setka swiatel, kluczenie :?: :!: :D


Co jeszcze sie dowiem o wislance :?:

Tylko policja sie zgadza :wink:

Autostrada i wislanka jest taki sam czas, identyczny.
Wislanka jest mniej kilometrow,autostrada wygodniej,
wybor jest trudny


Policz odcinki od zjazdu z A4 w Katowicach do wjazdu na "wiślankę" potem dolicz odcinek w Żorach. Kawałek tego jest, ktos kto nie zna trasy może się pomylić, jazda A4-A1 to praktycznie wyklucza.
Czasowo będzie do przodu. Ekonomicznie wyjdzie to samo. Policji nie spotka. Wykluczy możliwość pomyłki (o ile nie prześpi zjazdu na A1 w Sośnicowicach).....trudny wybór?! Chyba żartujesz :lol: :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2014 14:17

Nie zartuje,
troche przesadzasz z krytka wislanki 8)

W Skoczowie wislanka krzyzuje sie z S1
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 17.06.2014 14:25

Lednice napisał(a):Nie zartuje,
troche przesadzasz z krytka wislanki 8)

W Skoczowie wislanka krzyzuje sie z S1


Ja też jechałbym wiślanką, ale ja znam aglomerację jak własną kieszeń. Sugestia o jeździe autostradą i jej kontynuacją również za Katowicami miała się odnosić do kogoś kto nie bywa tu zbyt często i istnieje możliwość, że zwyczajnie się pogubi na zjazdach, wjazdach i kombinacjach w Kato i Żorach :). Tylko tyle.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.06.2014 15:02

Ktoś tu chyba robi z kogoś inwalide umysłowego :D . Z A4 odbijasz na Mikołów, Skoczów w lewo i jedziesz cały czas jedna droga do samych Żor. Potem odbijasz na A1,co jest oznaczone. Cała filozofia. Gdzie tu kluczenie? W Katowicach? Jeden skręt. W Żorach trzeba machnac kółkiem ze dwa razy. Światła? Kilka jest, ale bez przesady. Zwierzyna może się trafić i na A1, ba na A4 kolo komendy wojewódzkiej kiedyś dzika prawie ustrzelilem. Z policją tez nie przesadzalbym. Jasne, nie pocisniesz 140km/h, no ale... Nie przesadzajmy z tymi wjazdami /zjazdami, bo to nie objazd autostrady w Słowenii. Bez problemu można jechać przez Katowice i Żory...A jak Ci się odwidzi A1,to w Żorach pojedziesz sobie prosto i za Pawlowicami możesz sobie na Cieszyn odbić...albo do Skoczowa dojechać i tam się wbić na Cieszyn.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2014 15:13

Dokładnie 8)

Poza tym wypada słuchać informacji drogowych w radiu :!:

Można sobie ułożyć trasę, mieć wszystko w małym palcu,
a wystarczy przegapić informację o wypadku na autostradzie i d... zbita :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2014 15:21

111mirek napisał(a): Na przyszłość pytanie - gdzie kupić winiety czeskie jadąc już A1 w kierunku na Ostrawę?


Na pierwszej stacji benzynowej w Czechach, w Boguminie - Shell :!:
Ryan
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 17.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryan » 17.06.2014 20:51

Ja polecam przez Cieszyn. Jadąc w tamtym roku przez Zwardoń straciłem mnóstwo czasu droga jest bardzo wolna i nie najlepszej jakości. Wybrałem Zwardoń ponieważ na E75 w Czechach były remont drogi. W drogę powrotną wracałem przez Cieszyn i mimo stania w korku poszło mi o wiele szybciej. 8)
111mirek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) 111mirek » 17.06.2014 22:00

Czechy już na pewno. Natomiast pragnę nadmienić, że mam nawigację. Wypadków się nie przewidzi, a osobiście wolę, gdy z głośników sączy mi się wakacyjna muzyka:)
Żeby navi było łatwiej to chyba pojadę na A1.
Ale w maju był po polskiej stronie remont:
"19 kilometr autostrady A1, czyli ten feralny punkt w którym notorycznie jeszcze do niedawna dochodziło do wypadków, od dzisiaj jest w remoncie. Po tych pracach na odcinku A1 pomiędzy Bełkiem, a Żorami zniknie ograniczenie prędkości do 90 km/h."
Ostatnio edytowano 17.06.2014 22:12 przez 111mirek, łącznie edytowano 1 raz
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 17.06.2014 22:07

MRK napisał(a):Ktoś tu chyba robi z kogoś inwalide umysłowego :D . Z A4 odbijasz na Mikołów, Skoczów w lewo i jedziesz cały czas jedna droga do samych Żor.

A4 to autostrada o ile się nie mylę. Jeszcze nie widziałem zjazdu z autostrady "w lewo" ile lat żyję, a 10 przepracowałem jako zawodowy kierowca. Ale co ja tam wiem. Robię z osoby szukającej porady "inwalidę umysłowego".
Życzę udanego "odbijania w lewo" z autostrady i samych prostych, aż do Cro. Nie taka wiślanka straszna jak ją namalowałem, a taki wynalazek jak autostrady sam nie wiem po co zbudowali. Wal wiślanką!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2014 22:16

Skręcając w Katowicach na Skoczów, skręcasz na skrajny prawy pas. Zaraz potem przejeżdżasz nad autostradą w lewo - czyli w Katowicach skręcasz na wiślankę w lewo :!:

Za trudne, obejrzyj na google street :wink:

Ja zwykle korzystam z autostrad, ale nie trzeba od razu linczować kogoś, kto za ten sam czas przejedzie wiślanką :wink:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.06.2014 23:18

pietja10 napisał(a):A4 to autostrada o ile się nie mylę. Jeszcze nie widziałem zjazdu z autostrady "w lewo" ile lat żyję, a 10 przepracowałem jako zawodowy kierowca. Ale co ja tam wiem. Robię z osoby szukającej porady "inwalidę umysłowego".
Życzę udanego "odbijania w lewo" z autostrady i samych prostych, aż do Cro. Nie taka wiślanka straszna jak ją namalowałem, a taki wynalazek jak autostrady sam nie wiem po co zbudowali. Wal wiślanką!


Nie masz co napisać i chcesz przykozaczyć? Jakby się uprzeć, to, jak pisze Lednice, zjazd jest w lewo. Trzymając się drugiego pasa od prawej NA AUTOSTRADZIE , odbijasz w lewo nad A4. Pierwszy z prawej prowadzi na ul. Mikołowską.
Pisząc to, co napisałem, liczyłem nie na Twoją ironię, tylko na inteligencję pytającego. Oczywistą oczywistością jest, że chcąc zjechać z autostrady, stricte w lewo nie odbijesz, więc daruj sobie.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 18.06.2014 08:52

MRK napisał(a):
pietja10 napisał(a):A4 to autostrada o ile się nie mylę. Jeszcze nie widziałem zjazdu z autostrady "w lewo" ile lat żyję, a 10 przepracowałem jako zawodowy kierowca. Ale co ja tam wiem. Robię z osoby szukającej porady "inwalidę umysłowego".
Życzę udanego "odbijania w lewo" z autostrady i samych prostych, aż do Cro. Nie taka wiślanka straszna jak ją namalowałem, a taki wynalazek jak autostrady sam nie wiem po co zbudowali. Wal wiślanką!


Nie masz co napisać i chcesz przykozaczyć? Jakby się uprzeć, to, jak pisze Lednice, zjazd jest w lewo. Trzymając się drugiego pasa od prawej NA AUTOSTRADZIE , odbijasz w lewo nad A4. Pierwszy z prawej prowadzi na ul. Mikołowską.
Pisząc to, co napisałem, liczyłem nie na Twoją ironię, tylko na inteligencję pytającego. Oczywistą oczywistością jest, że chcąc zjechać z autostrady, stricte w lewo nie odbijesz, więc daruj sobie.


Każdy upiera się przy swoim. Moim zdaniem osobie nie znającej terenu prościej się poruszać głównymi, najbardziej oczywistymi drogami, aby zminimalizować ryzyko zabłądzenia. Uważam, że przy trasie liczącej grubo ponad 1000 km którą większość z nas pokonuje raz w roku, oszczędność paru kilometrów nie wynagradza spokoju duszy i pewności, że nie pomyli się trasy. Sam jadąc do Cro wybieram autostrady i główniejsze drogi (a jadę przez Węgry) nadkładając kilometrów parę, bo można by tą trasę tak zoptymalizować, żeby urwać kilka ładnych kilometrów. Czy przełożyłby się to na oszczędność paliwa? Być może, ale nie koniecznie. Czy urwałbym z ogólnego czasu podróżowania 30 minut? A może nawet prawie godzinę? Być może, ale uważam że nie warto, bo w momencie kiedy wsiadam pod domem w samochód, już jestem na wczasach i mam inne priorytety niż na co dzień. Nie liczy się czas, pośpiech, kasa i rachunki. Tylko luz, odstresowanie, spędzenie ze sobą czasu i dobra zabawa.
Jeżdżąc co dzień do pracy, oczywiście starałbym się tak ją dobrać, aby obciąć wszelkie nie potrzebne kilometry, bo dojazdy do pracy to sytuacja cykliczna, codzienna, na której można sporo zaoszczędzić w skali całego roku. Jakość dróg i skomplikowanie trasy przechodzi wówczas na drugi plan, bo są inne priorytety.

Nie mam NIKOGO za idiotę. Chciałem doradzić jak uważałem za słuszne.
piosz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piosz » 18.06.2014 09:17

Też zawsze wolę jechać autostradą. Wpisałem w gogle maps drogę z autostrady w Katowicach do autostrady w Żorach i takie są wyniki: autostradami A4 i A1 52,2 km 27 minut, a przejazd Wiślanką 46,5 km 45 minut (czasy przejazdu przy obecnym natężeniu ruchu). Ja bym się nie zastanawiał tylko jechał autostradami. Aby wyjechać z Katowic wiślanką trzeba zaliczyć 7 świateł, potem Mikołów 4, Łaziska 2, Żory co najmniej 1.
pietja10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 16.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietja10 » 18.06.2014 10:05

piosz napisał(a):Też zawsze wolę jechać autostradą. Wpisałem w gogle maps drogę z autostrady w Katowicach do autostrady w Żorach i takie są wyniki: autostradami A4 i A1 52,2 km 27 minut, a przejazd Wiślanką 46,5 km 45 minut (czasy przejazdu przy obecnym natężeniu ruchu). Ja bym się nie zastanawiał tylko jechał autostradami. Aby wyjechać z Katowic wiślanką trzeba zaliczyć 7 świateł, potem Mikołów 4, Łaziska 2, Żory co najmniej 1.


Do tego zmierzam i to próbuję im wytłumaczyć. Jazda wiślanką to sztuka dla samej sztuki bo krócej wygląda na mapie. Nic ponad to.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.06.2014 12:09

Bardziej chodziło mi o demonizowanie wislanki. To nie jest jakaś straszna i męcząca droga. Tyle.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Zwardoń?! - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone