Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Zwardoń?!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 22:11

Jak na 938 w Pruchnej zaczną kierowcy z naprzeciwka dawać sygnały świetlne, to znak, że suszą kilometr dalej.

Tam ostatnio co drugi dzień suszarka jest w robocie 8)
W sumie ja się nie dziwię, teren zabudowany, a bardzo dużo kierowców grzeje, ile fabryka dała.

Wcześniej bardzo często suszyli koło wspomnianego zajazdu "Delfin" 8)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 03.07.2014 23:13

Grazie mille za tę informację.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 24.07.2015 13:03

dzejdzej1983
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzejdzej1983 » 03.05.2018 23:35

Poszukiwalem informacji nt. nowej trasy d3 na Slowacji od Zwardonia i ich nie znalazlem. Natomiast uznałem, że podzielę się tym co już wiem, może komuś na forum się przyda.

W zeszłym roku w drodze do cro jechalem nowym odcinkiem d3 kilka dni po otwarciu tej drogi i osobiście zdecydowanie lepiej oceniam ta trasę niż przez Cieszyn. Przez Cieszyn jeździłem okolo 6 razy.

Uwaga ponieważ d3 przez pierwszy rok była bezpłatna dla osobówek i winiety na dalszą podróż można było swobodnie nabyć gdzieś na stacji po zjechaniu z tego nowego odcinka o tyle od kwietnia 2018 jest już pelnoplatna dla wszystkich. Winiet należy zakupić przed wjazdem na wspomniany odcinek.

Pytanie czy ktoś z Was już tam może jechał po uruchomieniu pełnych oplat? Chodzi o to że na niektórych stronach internetowych pojawiła się informacja o punkcie sprzedaży winiet zaraz po wjechaniu na ten nowy odcinek. Jednak w zeszłym roku nic tam nie było i zastanawiam się czy coś tam wyrosło od tego czasu i jeśli tak to w jakich godzinach jest czynne?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 04.05.2018 07:51

dzejdzej1983 napisał(a):Poszukiwalem informacji nt. nowej trasy d3 na Slowacji od Zwardonia i ich nie znalazlem. Natomiast uznałem, że podzielę się tym co już wiem, może komuś na forum się przyda.

W zeszłym roku w drodze do cro jechalem nowym odcinkiem d3 kilka dni po otwarciu tej drogi i osobiście zdecydowanie lepiej oceniam ta trasę niż przez Cieszyn. Przez Cieszyn jeździłem okolo 6 razy.

Uwaga ponieważ d3 przez pierwszy rok była bezpłatna dla osobówek i winiety na dalszą podróż można było swobodnie nabyć gdzieś na stacji po zjechaniu z tego nowego odcinka o tyle od kwietnia 2018 jest już pelnoplatna dla wszystkich. Winiet należy zakupić przed wjazdem na wspomniany odcinek.

Pytanie czy ktoś z Was już tam może jechał po uruchomieniu pełnych oplat? Chodzi o to że na niektórych stronach internetowych pojawiła się informacja o punkcie sprzedaży winiet zaraz po wjechaniu na ten nowy odcinek. Jednak w zeszłym roku nic tam nie było i zastanawiam się czy coś tam wyrosło od tego czasu i jeśli tak to w jakich godzinach jest czynne?


Winieta jest elektroniczna, możesz sobie kupić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze choćby z telefonu - https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase/
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 04.05.2018 12:35

dzejdzej1983 napisał(a):Poszukiwalem informacji nt. nowej trasy d3 na Slowacji od Zwardonia i ich nie znalazlem. Natomiast uznałem, że podzielę się tym co już wiem, może komuś na forum się przyda.

W zeszłym roku w drodze do cro jechalem nowym odcinkiem d3 kilka dni po otwarciu tej drogi i osobiście zdecydowanie lepiej oceniam ta trasę niż przez Cieszyn. Przez Cieszyn jeździłem okolo 6 razy.

Uwaga ponieważ d3 przez pierwszy rok była bezpłatna dla osobówek i winiety na dalszą podróż można było swobodnie nabyć gdzieś na stacji po zjechaniu z tego nowego odcinka o tyle od kwietnia 2018 jest już pelnoplatna dla wszystkich. Winiet należy zakupić przed wjazdem na wspomniany odcinek.

Pytanie czy ktoś z Was już tam może jechał po uruchomieniu pełnych oplat? Chodzi o to że na niektórych stronach internetowych pojawiła się informacja o punkcie sprzedaży winiet zaraz po wjechaniu na ten nowy odcinek. Jednak w zeszłym roku nic tam nie było i zastanawiam się czy coś tam wyrosło od tego czasu i jeśli tak to w jakich godzinach jest czynne?


W zeszłym roku na początku sierpnia ok 150m po przekroczeniu granicy po prawej stronie stał taki szary kontenerek, w którym siedziały dwie Panie i sprzedawały winietki, niestety nie pamiętam w jakich godzinach był czynny. Dodam że wtedy ten odcinek D3 nie był jeszcze płatny (nie było wymogu winiety)
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 04.05.2018 14:23

W tym roku będę pierwszy raz jechał przez Słowację i Węgry. Odcinek D3 fajna sprawa ale pytanie czy warto pchać się na odcinek BB - Zwardoń??? Google Maps i dwie moje nawigacje przy ustawienie trasy na Żylinę jednoznacznie wskazują na przejecie w Cieszynie - co radzicie??
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 04.05.2018 14:58

Woly72 napisał(a):W tym roku będę pierwszy raz jechał przez Słowację i Węgry. Odcinek D3 fajna sprawa ale pytanie czy warto pchać się na odcinek BB - Zwardoń??? Google Maps i dwie moje nawigacje przy ustawienie trasy na Żylinę jednoznacznie wskazują na przejecie w Cieszynie - co radzicie??


Nigdy nie jechałem trasą trasą przez Cieszyn więc nie mam porównania, ale trasa BB-Zwardoń - całkiem przyjemna, na przeważającej długości jest to express, z małą przerwą w Węgierskiej Górce - tam zazwyczaj zatrzymywaliśmy się na Orlenie na tanie dotankowanie i kawkę.
Wujek google pokazuje dzisiaj tylko kilka minut różnicy na korzyść Cieszyna, w okresie wakacyjnym może być kilka minut różnicy na korzyść Zwardonia, nie mniej ja ze swojego pkt widzenia wybrałbym mimo wszystko jazdę jak najdłużej po bezpieczniejszych drogach expresowych (nawet jednopasmowych) niż po "krajówkach"

Bez tytułu.jpg
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 04.05.2018 15:30

Woly72 napisał(a):W tym roku będę pierwszy raz jechał przez Słowację i Węgry.

Podobny dylemat miałem 2 lata temu, gdy też wybierałem Cieszyn. Teraz jeżdżę na Zwardoń i sobie chwalę. Powiem więcej, wyjeżdżam od siebie z Kujaw dzień wcześniej, by mieć nocleg właśnie w Zwardoniu, zawsze 500 km mniej, a wsiadając do samochodu o wspomniany dzionek szybciej....przedłużam sobie wakacje :D
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 04.05.2018 16:27

Woly72 napisał(a):W tym roku będę pierwszy raz jechał przez Słowację i Węgry. Odcinek D3 fajna sprawa ale pytanie czy warto pchać się na odcinek BB - Zwardoń??? Google Maps i dwie moje nawigacje przy ustawienie trasy na Żylinę jednoznacznie wskazują na przejecie w Cieszynie - co radzicie??

Z Bielska jedź na Zwardoń. Niestety nawigacje i mapa google w tym przypadku są zawodne. :D
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 04.05.2018 17:16

niuniek napisał(a):Podobny dylemat miałem 2 lata temu, gdy też wybierałem Cieszyn. Teraz jeżdżę na Zwardoń i sobie chwalę. Powiem więcej, wyjeżdżam od siebie z Kujaw dzień wcześniej, by mieć nocleg właśnie w Zwardoniu, zawsze 500 km mniej, a wsiadając do samochodu o wspomniany dzionek szybciej....przedłużam sobie wakacje :D

Ja jadę z Konina - początkowo planowałem przez Kalisz-Ostrów-potem 11 do Gliwic i na Cieszyn. Skoro radzicie Zwardoń to pytanie teraz - czy nadłożyć 50km i autostradami A2-A1 Konin - Stryków - Piotrków do tych robót drogowych na Częstochowie i dalej S1 do BB czy jednak po staremu do Gliwic i tam 44 na Tychy?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.05.2018 17:22

Woly72 napisał(a):
niuniek napisał(a):Podobny dylemat miałem 2 lata temu, gdy też wybierałem Cieszyn. Teraz jeżdżę na Zwardoń i sobie chwalę. Powiem więcej, wyjeżdżam od siebie z Kujaw dzień wcześniej, by mieć nocleg właśnie w Zwardoniu, zawsze 500 km mniej, a wsiadając do samochodu o wspomniany dzionek szybciej....przedłużam sobie wakacje :D

Ja jadę z Konina - początkowo planowałem przez Kalisz-Ostrów-potem 11 do Gliwic i na Cieszyn. Skoro radzicie Zwardoń to pytanie teraz - czy nadłożyć 50km i autostradami A2-A1 Konin - Stryków - Piotrków do tych robót drogowych na Częstochowie i dalej S1 do BB czy jednak po staremu do Gliwic i tam 44 na Tychy?

Zależy w jaki dzień i o której jedziesz. Jeżeli w tygodniu i będziesz tam w godzinach popołudniowych to jedź z na Cieszyn. DK1 na odcinku od Tychów do BB popołudniu to wielki korek :wink:
dzejdzej1983
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 23.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzejdzej1983 » 04.05.2018 18:56

Woly72 napisał(a):
niuniek napisał(a):Podobny dylemat miałem 2 lata temu, gdy też wybierałem Cieszyn. Teraz jeżdżę na Zwardoń i sobie chwalę. Powiem więcej, wyjeżdżam od siebie z Kujaw dzień wcześniej, by mieć nocleg właśnie w Zwardoniu, zawsze 500 km mniej, a wsiadając do samochodu o wspomniany dzionek szybciej....przedłużam sobie wakacje :D

Ja jadę z Konina - początkowo planowałem przez Kalisz-Ostrów-potem 11 do Gliwic i na Cieszyn. Skoro radzicie Zwardoń to pytanie teraz - czy nadłożyć 50km i autostradami A2-A1 Konin - Stryków - Piotrków do tych robót drogowych na Częstochowie i dalej S1 do BB czy jednak po staremu do Gliwic i tam 44 na Tychy?


Co do zwężenia przed Czestochowa to zależy w jakich godzinach będziesz jechał. W nocy to nie ma tematy idzie plynnie. Nawet jak trafisz na duży ruch to wujek Google podpowiada objazd drogami lokalnymi. Jednak jazda 11 jest zdecydowanie bardziej wymagająca i dłuższą.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 04.05.2018 19:13

Woly72 napisał(a):
niuniek napisał(a):Podobny dylemat miałem 2 lata temu, gdy też wybierałem Cieszyn. Teraz jeżdżę na Zwardoń i sobie chwalę. Powiem więcej, wyjeżdżam od siebie z Kujaw dzień wcześniej, by mieć nocleg właśnie w Zwardoniu, zawsze 500 km mniej, a wsiadając do samochodu o wspomniany dzionek szybciej....przedłużam sobie wakacje :D

Ja jadę z Konina - początkowo planowałem przez Kalisz-Ostrów-potem 11 do Gliwic i na Cieszyn. Skoro radzicie Zwardoń to pytanie teraz - czy nadłożyć 50km i autostradami A2-A1 Konin - Stryków - Piotrków do tych robót drogowych na Częstochowie i dalej S1 do BB czy jednak po staremu do Gliwic i tam 44 na Tychy?

Daruj sobie 11 i 44, lepiej nadłożyć te 50km i pykać autostradą. Roboty drogowe są przed Częstochową( oczywiście od strony Łodzi),ale można ewentualny korek objechać. Za Siewierzem na S1 i sypiesz do granicy w Zwardoniu. Newralgiczny odcinek drogi jest między Pszczyną a Czechowicami. Jeżeli na tym odcinku nie wylądujesz w godzinach popołudniowych, a w szczególności w piątek, to nie powinno być źle. Transport ciężki zazwyczaj startuje z niedzieli na poniedziałek po północy, więc jak dobrze się wpasujesz, to nie będą Ci przeszkadzać. :D
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 05.05.2018 13:31

Ruszam w piątek o 4 rano - planuję opuścić Polskę tak do 10. Bedę miał dwójkę maluchów na pokładzie więc nieplanowane postoje i inne suprisy gwarantowane. Potem 4h na Słowację i 4h na Węgry by finalnie najpóźniej na 18 wylądować w Varażdinskich Toplicach gdzie mamy nocleg. To chyba jednak nadłożę autostradami i na Zwardoń - spokojniej i mniej kombinacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Zwardoń?! - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone