Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.06.2009 18:26

Piotrek_B napisał(a): trzeba zarejestrować w sieci swoja karte płatniczą z wszystkimi danymi - na dodatek na stronie, która nie jest szyfrowana.
Ja mam osobiście w d....taka zabawę bo nie wiem kto ma dostęp do takich danych.


Dokładnie tak samo myślę.
Ja nawet nie próbowałem kupować przez internet ...mam tylko zwykłą Visa Elektron ( i uważam że o jedną za dużo) a tą ponoć nie można. Co chwila jakis bank telefonuje, namawia na kartę ..... jejku, już mi chciano diamentową, złotą wcisnąć. Jakieś debetowe co spłacam chyba po 50 dniach ......

..... nadal myślę, mam o tą jedną za dużo.
( niech sobie do młodzieży telefonują, ta kupi wszystko ... przecież kartę trza mieć ) :!: :lol: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2009 19:14

BOLETUS napisał(a):http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/d1,e-matrica,miesieczna,0,1,199.html

Sorki ale dopiero teraz to zobaczyłem :roll: :roll: :roll:
Reklama w stylu NIE DLA IDIOTÓW chyba jest OK dla PZMot.

Ich chyba po......do końca !!!!!
D1 miesięczna za 100,65 ??????
Przecież to kosztuje na Węgrzech 4200 HUF.

Wg. dzisiejszego średniego kursu HUF/PLN: 4200 x 0,015 = 63 zł

Ale podobno naiwnych nie sieją :lol:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 05.06.2009 21:13

Węgry
4 dni 1530 HUF czyli ok. 5,35 EUR
10 dni 2550 HUF czyli ok. 8,91 EUR
miesiąc 4200 HUF czyli ok. 14,68 EUR

Oczywiście państwowe :-)
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 06.06.2009 00:10

Proszę o informacje czy winiety kupowane na stacjach benzynowych bezpośrednio na Węgrzech są już odgórnie stemplowane przez pracowników stacji bieżącą datą czy można je kupić puste i samemu podstemplować (chodzi mi głównie o winiety 4 dniowe)?
Interesuje mnie to, gdyż chciałabym kupić za jednym zamachem winietę aktualną i winietę na drogę powrotną - taką, którą będę mogła sama podstemplować gdy rzeczywiście będę już wracać.

Proszę również o informacje czy te winiety kupowane na stacjach benzynowych nie zmieniły się po wprowadzeniu elektronicznych i czy nadal trzeba je przyklejać na szybę?

Z góry dziękuję za pomoc.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2009 06:26

Zmieniły się w kwitek z kasy ,którego nie trzeba przyklejać na szybę ,można ewentualnie opieczętować samą szybę. :wink:
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 06.06.2009 12:45

hepik napisał(a):Zmieniły się w kwitek z kasy ,którego nie trzeba przyklejać na szybę ,można ewentualnie opieczętować samą szybę. :wink:


A jeżeli chodzi o datę to czy jest ona tam odgórnie narzucona np. z dnia kupna i od tego dnia już leci ważność winiety czy można jakoś inaczej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2009 13:17

tygrys_8 napisał(a):....A jeżeli chodzi o datę to czy jest ona tam odgórnie narzucona np. z dnia kupna i od tego dnia już leci ważność winiety czy można jakoś inaczej?

A jak można odgórnie komuś narzucić date przejazdu :?:
Przecież to Ty jedziesz i Ty przy zakupie określasz od kiedy e-winieta ma byc ważna :roll:
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 06.06.2009 21:57

A jak można odgórnie komuś narzucić date przejazdu :?:
Przecież to Ty jedziesz i Ty przy zakupie określasz od kiedy e-winieta ma byc ważna :roll:[/quote]
Pytanie dotyczy pewnie tego co poruszałem wczesj, czy można kupując winiete w tamtą, kupić od razu powrotną?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2009 22:01

gordipi napisał(a):....Pytanie dotyczy pewnie tego co poruszałem wczesj, czy można kupując winiete w tamtą, kupić od razu powrotną?

Nie wiem co autor miał na myśli - stąd odpowiedź wprost na zadane pytanie :wink:
Ale jeśli dotyczyło tego o co Ty pytasz to odpowiedż jest pozytywna - TAK można to robić - klient płaci, klient wymaga :lol:
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 07.06.2009 09:39

Piotrek_B napisał(a):
gordipi napisał(a):....Pytanie dotyczy pewnie tego co poruszałem wczesj, czy można kupując winiete w tamtą, kupić od razu powrotną?

Nie wiem co autor miał na myśli - stąd odpowiedź wprost na zadane pytanie :wink:
Ale jeśli dotyczyło tego o co Ty pytasz to odpowiedż jest pozytywna - TAK można to robić - klient płaci, klient wymaga :lol:



Właśnie o to mi chodziło bardzo dziękuję za pomoc i informacje
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 07.06.2009 17:54

Mosqito napisał(a):
niezawodny napisał(a):Tylko nie rozumiem jaki jest sens omijania niedrogich a szybkich autostrad węgierskich skoro w Gorican i tak wpada się na znacznie droższą autostradę chorwacką??? :lol:


Mnie nie pytaj :-)
To jest opcja dla osób jadących od drogi 86 i z jakiegoś sekretnego ;-) powodu nie chcących jechać Redics - Lendava - Cakovec.
W innym wątku ktoś pytał o trasę 86 - Zalabaksa - Lenti - M70 (bezpłatna) - granica CRO. I w terminie 01.06 - 31.08 jest to realne ze względu na stare przejście. Ale poza tym terminem trzeba by z tej M70 wbić się na M7 i jechać nowym przejściem, a M7 na całym odcinku jest płatna. Więc suma sumarum musiałbyś wykupić winietkę węgierską na 2 może 3 km od węzła M70/M7 do granicy. A właśnie chodzi o to aby całą trasę przez północno zachodnie Węgry przejechać za darmo.
Generalnie ja bym jechał przez Redics - Lendave, ale jak sie ktoś uprze - niech ma alternatywę :-)


Jadąc własnie tak: trasa 86 - Zalabaksa - Lenti - M70 (bezpłatna) - granica CRO nieważne na które przejście wjedziemy (stare czy nowe) nie trzeba miec winiety. Tu http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=Polish można pobrać najnowsze informacje na 2009 rok i jest wyraźnie napisane że M7 nie jest płatna na odcinku od węzła z M70 do granicy CRO.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.06.2009 18:18

Bardzo istotna informacja. W związku z tym bezstresowo (bezpłatnie) z M70 możemy zarówno jechać na stare przejście 01-.06 - 31.08 jak i poza tym terminem na nowe.
studencik
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.12.2008
powrót

Nieprzeczytany postnapisał(a) studencik » 13.06.2009 15:34

Mam nadzieje że wkrótce, ktoś będzie mógł napisać jednoznacznie, gdzie kupić węgierską winietkę wracając z Chorwacji. Bo póki co nie wiadomo :(
eljan1951
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eljan1951 » 13.06.2009 21:14

Wracaliśmy z Chorwacji ( z Półwyspu Peljesac, ale nieco krętą drogą przez wodospady Krka i Plitwice ) 08 czerwca, przez nowe przejście - winietkę kupiliśmy praktycznie na samym przejściu granicznym ; za punktem kontroli, po stronie lewej bardzo mała "budka" Ibuszu. Tam kantor i sprzedaż winietek.
studencik
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 25.12.2008
winietki

Nieprzeczytany postnapisał(a) studencik » 13.06.2009 21:36

Więc super :) właśnie o taką konkretną informację mi chodziło. To mój pierwszy wyjazd do Chorwacji i z tego co czytałem to polecane rozwiązanie to przejazd starym przejściem i wjazd do miasteczka, gdzie winietki są na stacji MOL.

Teraz w takim razie wiadomo, że bez obaw można jechać nową drogą :) A winietki kupić zaraz za przejściem. I problem z głowy :)

Dzięki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone