Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 15.06.2009 11:05

eljan1951 napisał(a):Wracaliśmy z Chorwacji ( z Półwyspu Peljesac, ale nieco krętą drogą przez wodospady Krka i Plitwice ) 08 czerwca, przez nowe przejście - winietkę kupiliśmy praktycznie na samym przejściu granicznym ; za punktem kontroli, po stronie lewej bardzo mała "budka" Ibuszu. Tam kantor i sprzedaż winietek.


Witam!
Płaciliście kartą czy gotówką?
Pozdrawiam
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 16.06.2009 13:02

Właśnie (chyba) przebrnąłem przez system kupowania winiet online na Węgrzech i muszę wam powiedzieć, że większej kaszany nie widziałem a trochę kupuję w internecie.

Ne dzień dobry problemy pojawiają się kiedy wybierając stronę w języku angielskim wybieracie pomiędzy miesiącami : Junius albo Julius :-)

Metodą dedukcji przechodzicie jednak dalej, gdzie musicie podać... hasło PPO... cokolwiek to jest PPO.

Potem musicie zaakceptować jak zwykle privacy policy, które jest.. po węgiersku :-) oczywiście znacie ten język, więc akceptujecie i idziecie dalej, gdzie proszą was o... nowe hasło :-) do czegokolwiek to nowe hasło ma być.

Na końcu okazuje się (choć trzeba się tego domyślić), że nie kupiliście winiety tylko zalogowaliście się do tajemniczej organizacji PPO.

Wchodzicie więc i wtedy już w miarę prosto kupujecie winietę. czekacie z 10min, po czym przychodzi wam mail zatytułowany Putup Succesful cokolwiek to Putup jest :-)

A treść tej wiadomości jest mniej więcej taka:

Tisztelt Felhasználónk!

A mai napon www.autopalyamatrica.hu oldalon az Ön kérésére az alábbi azonosítókkal rendelkező tranzakciót hajtottuk végre:

Szolgáltatás: Autópálya jogosultság vásárlása
Tranzakció kód: **************
Matrica típus: D1 - 4 days
Rendszám: ********
Felségjel: PL
Összeg: 1630 Ft
Érvényesség kezdete: 2009.06.20. - 00:00
Érvényesség vége: 2009.06.23. - 23:59
Vásárlás dátuma: 2009.06.16. - 12:18

Bizonylat letöltéséhez kattintson az alábbi link-re!
*****************************************
************************

Köszönjük, hogy igénybe vette szolgáltatásunkat!

Üdvözlettel,
PPO Csapat
www.ppo.hu.

Przypuszczalnie chodzi im o ilość posiadanych kotów na mieszkańca.

P.S. Całość trwała ok pół godz, a więc więcej niż kupienie na stacji na Węgrzech.


NO I WŁAŚNIE SPRAWDZIŁEM W MBANKU. OPRÓCZ 26ZŁ ORGANIZACJA PPO POBRAŁA TEŻ 15ZŁ ZA COŚ TAM...
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 16.06.2009 15:37

Crokuski napisał:
NO I WŁAŚNIE SPRAWDZIŁEM W MBANKU. OPRÓCZ 26ZŁ ORGANIZACJA PPO POBRAŁA TEŻ 15ZŁ ZA COŚ TAM...

To napewno za te koty na mieszkańca. U nas jest pewnie więcej i dlatego zbierają kasę aby dokupić na kociej giełdzie.
autoklin
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 23.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) autoklin » 16.06.2009 16:53

eljan1951 napisał(a):Wracaliśmy z Chorwacji ( z Półwyspu Peljesac, ale nieco krętą drogą przez wodospady Krka i Plitwice ) 08 czerwca, przez nowe przejście - winietkę kupiliśmy praktycznie na samym przejściu granicznym ; za punktem kontroli, po stronie lewej bardzo mała "budka" Ibuszu. Tam kantor i sprzedaż winietek.


witam a czy tam można płacić katrą ??
eljan1951
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) eljan1951 » 16.06.2009 21:16

Płaciliśmy za 4-dniową winietkę gotówką w postaci kun chorwackich, których nieco nam pozostało ; owa winietka warta była 43 kuny, t.j. około 1550 HUF, t.j. około 25 zł. Niestety nie jestem pewien, czy można we wspomnianym punkcie płacić kartą. Przypuszczam, że tak. Z racji istniejącego tam również kantoru - każda waluta jest przyjmowana. Z Panią sprzedającą można bez problemu dogadać się po angielsku, rozmawia także w języku chorwackim ! :) Natomiast płaciliśmy kartą MasterCard jadąc do Chorwacji, na stacji MOL za przejściem granicznym ( byłym ) w Tornyosnemeti. Z wyciągu z karty - około 25 zł. Nie ma problemów z porozumieniem się.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 16.06.2009 21:53

BOLETUS napisał(a):Crokuski napisał:
NO I WŁAŚNIE SPRAWDZIŁEM W MBANKU. OPRÓCZ 26ZŁ ORGANIZACJA PPO POBRAŁA TEŻ 15ZŁ ZA COŚ TAM...

To napewno za te koty na mieszkańca. U nas jest pewnie więcej i dlatego zbierają kasę aby dokupić na kociej giełdzie.


jak płacisz kartą kredytową opłata ok. 1zł i wcale nie jest tak źle z przeprowadzeniem transakcji. Fakt późniejszy mail potwierdzający jest jakiś taki nieczytelny :D . Jeszcze jeden plus. jak kupujesz któryś tam raz z rzędu idzie bezproblemowo. (o jej ! chyba zapomniałem już tam hasła)
Crokuski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crokuski » 16.06.2009 22:41

Problem w tym, że ja płaciłem kartą kredytową i oto co znajduję po wejściu do mBanku:

16-06-2009 INVESTECH-AUT?P?LYAMAT BUDAPEST 26,29 PLN
(opłata za winietę, którą przyjmuję na klatę)

16-06-2009 PPO.HU - INVESTECH KFT BUDAPEST 15,16 PL
(a to tajemnicza kwota)

Napisałem prośbę o wyjaśnienie do PPO.hu. Na razie cisza.
cerlicht
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 24.06.2009 17:22

Witam. Mam pytanie , czy na nowym przejściu jest stacja benzynowa lub kantor. :?: W stronę Chorwacji.
pirzol
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 07.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pirzol » 24.06.2009 19:42

Witam

mam podobną sytuacje, przed wyjazdem zapłaciłem za vinete przez internet, sprawdzalem jeszcze kilka razy obciązenia nie bylo
tej oplaty :
PPO.HU - INVESTECH KFT BUDAPEST 15,16 PL okolo 950 Forintów

niestety po powrocie pojawiło się takie obciążenie i o dziwo z datą księgowania właściwej opłaty 1650Forintów za autostradę
:/
wg. mnie jest to zwykle naciąganie klienta... podczas płatności nie miałem informacji o dodatkowym obciążeniu !

Zastanawiam się nad zablokowaniem e-karty ... żeby nie pobierali sobie ad hoc co sie im umyśli...
pzdr
P
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 24.06.2009 19:52

Dlatego przez te ich wszystkie procedury przy zakupie i dodatkowo rejestrację karty (ppo.hu) - w tym roku kupuję na stacji na Węgrzech.
Na pewno nie będzie takiej procedury z rejestracją karty :) (ciekawe po co im to - może po to żeby sobie pobierać jakieś prowizje, bo maj kod cv2 to mogą wszystko ) W tamtym roku było super kupuje się normalnie płaci i normalne obciążenie na koncie.
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 02.07.2009 14:34

Na serwisach mapowych online zamieszczonych tutaj http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23615 nie można jeszcze zobaczyć nowego przejścia Gorican-Letenye. Dwie godziny mojej pracy i powstało coś takiego:

Obrazek

Mapa "chwyta" również miasto Letenye.

Proszę o opinie :D

PS. Jakby ktoś nie mógł pobrać z odsiebie.com to tu link do chomika: http://chomikuj.pl/maciekrzezawa/Galeria
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 02.07.2009 16:43

Jak w końcu wygląda sytuacja na tych przejściach? czy jest już jakaś nowa infrastruktura na nowym? W jaki sposób dojechać do "starego" przejścia jadąc od strony Budapesztu? Pytam, bo zawsze na tym przejściu robiłem dłuższy postój, tankowanie i kupowałem kuny. Wyjazd tuż tuż a ja nic nie wiem.
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 02.07.2009 16:56

pioszczep napisał(a):Jak w końcu wygląda sytuacja na tych przejściach? czy jest już jakaś nowa infrastruktura na nowym? W jaki sposób dojechać do "starego" przejścia jadąc od strony Budapesztu? Pytam, bo zawsze na tym przejściu robiłem dłuższy postój, tankowanie i kupowałem kuny. Wyjazd tuż tuż a ja nic nie wiem.


W lecie (dokładne daty) osobówką można dojechać na stare przejście. Popatrz na moją mapkę. Jeśli jedziesz od Budapesztu, to nie trzymaj się autostrady tylko zjedź z niej na Lublanę M70 E653, a kawałek dalej ponownie zjedź z autostrady na Zagrzeb na drogę nr 7 (w takiego "ślimaczka").
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 02.07.2009 23:26

W lecie (dokładne daty) osobówką można dojechać na stare przejście. Popatrz na moją mapkę. Jeśli jedziesz od Budapesztu, to nie trzymaj się autostrady tylko zjedź z niej na Lublanę M70 E653, a kawałek dalej ponownie zjedź z autostrady na Zagrzeb na drogę nr 7 (w takiego "ślimaczka").[/quote][quote]

Właśnie sprawdziłem w moim urządzonku gps i okazało się, że AutoMapa 5.5.2 zawiera już i ten zjazd z autostrady M70 i zjazd na 7. Superek !! :D
decklen
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) decklen » 03.07.2009 01:41

AM rządzi :)
( ale chyba przetestuje iGO :) )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone