Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 20:36

woka napisał(a):CVzy jest tutaj ktoś biegły i mógłby wstawic mapkę z tym przejściem "nowym" i "starym" w Letenye-Gorican....

Woka nie ma co oglądać ale jak chcesz wiedzieć gdzie są te 2 przejścia to voila - czerwoną kreską zaznaczyłem nowe przejście bo GoogleEarth jeszce go "nie widzi"
Obrazek
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.06.2009 20:43

Zdjęcie w pierwszym poście wątku.
Ostatnio edytowano 05.06.2009 10:48 przez Mosqito, łącznie edytowano 3 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 21:06

A tam, będziesz się spierał o 100 metrów w tą czy w tą :lol: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2009 05:13

jacek77 napisał(a):Może ktoś wie, czy na nowym przejściu gr. jest jakiś parking, stacja benz. i kantory. Jeśli nie ma to trzeba będzie zjeżdżac na stare przejście. Zawsze tam robiłem przerwe na kawke, tankowanie i pierwsze zakupy kun

..nie ma nic oprócz pograniczników węgierskich i chorwackich...
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 05.06.2009 05:36

Witam !!!
Proszę o informację, czy jadąc z Chorwacji przejście Gorican A4 i wjeżdżając na Węgry przejście Letenye M 7 (nowym przejściem) można kupić winietki na autostrady węgierskie?
Na starym przejściu kupowałem zawsze winietki na węgierskie autostrady w IBUSZ.

Pozdrawiam JurekG
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.06.2009 07:24

Piotrek_B .... dzięki.
Rok temu tędy jechałem ale wjechałem na "stare" przejście. Nie zauważyłem niczego szczególnego, tak po prostu mnie droga prowadziła. Jazda jak zawsze.
W lipcu będę wracał tą trasą ( tam - inna trasa). Winety kupię chyba na najbliższej stacji paliw. Już nie pamiętam jak kupowałem wcześniej - gdzieś tam kupiłem.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 05.06.2009 07:36

Z tego co wynika z poprzednich opisów kolegów to chyba nie kupisz na przejściu autostradowym . Trzeba zjeżdźać na stare przejście aby kupić winietę na Węgry.
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 05.06.2009 07:44

Nastarym przejsciu też nie kupisz winiety na Węgry. Kilka kilometrów za przejściem jest hotel, w którym sprzedaja winiety. Sa drogowskazy. :D
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 05.06.2009 08:20

Rozumiem, że do tego hotelu z winietami trzeba jechac po drodze nie płatnej?. Pewnie nie pamiętasz jak nazywa się hotel i co jest na drogowskazie o którym piszesz? A może? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2009 08:24

BOLETUS napisał(a):Rozumiem, że do tego hotelu z winietami trzeba jechac po drodze nie płatnej?. Pewnie nie pamiętasz jak nazywa się hotel i co jest na drogowskazie o którym piszesz? A może? :)

Jadąc starym przejściem wjeżdzasz do Letenye i na wylotówce w kierunku na Nagykanizsa jest stacja paliw MOL i tam przez 24 h możesz kupić winietę. Nie musisz mieć forintów czy euro bo można płacic za nia kartą
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 05.06.2009 08:33

Koledzy a nie jest przypadkiem tak, że winietę kupuje się na najbliższej stacji za granicą? Jeśli na granicy nie ma to nie można jechać autostradą do najbliższej stacji i tam kupić? Jak będę jechał to nie bardzo będzie mi się chciało zjeżdżać z autostrady żeby kupić tą ich winietę.
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 05.06.2009 08:43

I tak musisz zjechać z autostrady bo obydwa miejsca są poza nią.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2009 08:45

pankufur napisał(a):.... Jeśli na granicy nie ma to nie można jechać autostradą do najbliższej stacji i tam kupić? ....

Kiedyś tak było, że na autostradę można było wjechać bez winiety pod warunkiem jej zakupu na najbliższej stacji.
Teraz tak nie ma bo jest elektroniczna kontrola posiadania winiet i jak bez niej wjedziesz to lądujesz w bazie osób bez winiety.

Ale panikowac nie ma co.
Nie wierzę, żeby za nowym przejściem w Letenie nie było punktu sprzedaży przed wideorejestratorem - musi być. U Madziarów pod tym względem akurat porządek jest i nie trzeba zachodzic w głowę gdzie to kupić.
Podobna sytuacja jest np. na granicy H/SRB gdzie przekracza się ja na autostradzie - przed wideorejestratorem jest punkt sprzedaży. Tuż za budką już jest wideorejestrator. Jak nie kupisz to nie ma tłumaczenia, ze nie wiedziałem gdzie.

Reasumując - mogę się o flaszke załozyć, że pomimo braku (jeszcze) infrastruktury na nowym przejściu taki punkt JEST zanim pojawi się wideorejestrator.
Ostatnio edytowano 05.06.2009 08:48 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 05.06.2009 08:47

gordipi napisał(a):I tak musisz zjechać z autostrady bo obydwa miejsca są poza nią.


Z tego, co tu wyczytałem to przejście jest w ciągu autostradowym i nie trzeba zjechać z autostrady na przejście. Pytam czy nie da się dojechać tą autostradą do najbliższej stacji przy autostradzie po stronie węgierskiej i tak kupić winietkę?
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 05.06.2009 08:48

Też :D tak sądzę. Jest to całkiem logiczne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone