Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.06.2009 14:01

.
Ostatnio edytowano 12.01.2014 23:08 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 02.06.2009 14:18

Wygląda na bardzo fajne miejsce, ale dla nas to chyba trochę za blisko na nocleg. Wolałbym coś blisko chorwackiej granicy, znalazłem parę adresów na forum ale ciężko się z nimi dogadać (tzn z Węgrami)

pozdr
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.06.2009 14:22

To zobacz tutaj: http://www.ilonka.hr/index.html
To jest na samej granicy SLO/CRO.
Prośba: o ile się z nimi skontaktujesz, napisz proszę ile u nich kosztuje pokój dwuosobowy na jedną noc, ok ?
Pozdrawiam
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 02.06.2009 20:29

msz napisał(a):
właśnie tak jechałem z ta różnicą ze z drogi 86 kierowałem się na przejście w Letenye i w tamtych okolicach szukaliśmy noclegu a że jedziemy na 3 auta wiec potrzebujemy spor miejsc noclegowych :D
Ale może przez Słowenię będzie lepiej.
pozdr

masz fajny pensjonat w samym letenye
http://letenyepanzio.hu/
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 02.06.2009 20:42

mich napisał(a):
msz napisał(a):
właśnie tak jechałem z ta różnicą ze z drogi 86 kierowałem się na przejście w Letenye i w tamtych okolicach szukaliśmy noclegu a że jedziemy na 3 auta wiec potrzebujemy spor miejsc noclegowych :D
Ale może przez Słowenię będzie lepiej.
pozdr

masz fajny pensjonat w samym letenye
http://letenyepanzio.hu/


dzięki wygląda bardzo fajnie, ale wolałbym coś tańszego


Mosqito napisał(a):To zobacz tutaj: http://www.ilonka.hr/index.html
To jest na samej granicy SLO/CRO.
Prośba: o ile się z nimi skontaktujesz, napisz proszę ile u nich kosztuje pokój dwuosobowy na jedną noc, ok ?
Pozdrawiam



napisałem do nich i taka dostałem odpowiedz

It is 154 kn with breakfast for one person ( 22 eu ).

Tez troszkę drogo
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 03.06.2009 20:12

Może ktoś wie, czy na nowym przejściu gr. jest jakiś parking, stacja benz. i kantory. Jeśli nie ma to trzeba będzie zjeżdżac na stare przejście. Zawsze tam robiłem przerwe na kawke, tankowanie i pierwsze zakupy kun
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 03.06.2009 20:14

Zgodnie z tym co napisano na forum podobno nie ma zjazdu na stare przejscie. I to może być ból. :(
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 03.06.2009 20:49

gordipi napisał(a):Zgodnie z tym co napisano na forum podobno nie ma zjazdu na stare przejscie. I to może być ból. :(

Chyba jednak jest. Z zeszłym roku przez przypadek wjechałem na M7 i kilkanaście km jechałem z duszą na ramieniu bez winietki i był zjazd na stare przejście
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 20:50

gordipi napisał(a):Zgodnie z tym co napisano na forum podobno nie ma zjazdu na stare przejscie. I to może być ból. :(

A czytałeś to co Sebbek napisał w PIERWSZYM poście na PIERWSZEJ STRONIE tego wątku :?:
Mosqito napisał(a):....uprzejmie informuję, iż Chorwaci się dogadali z Węgrami i to "stare" przejście będzie dostępne dla
samochodów osobowych w ruchu międzynarodowym (ponadlokalnym) od 01.06 do 31.08 :-) :-) :-)....

Więc z czym będziesz miał problem - jak jedziesz nowym przejściem to do starego masz nie więcej jak kilometr :roll:
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 03.06.2009 21:01

Wszystko jasne. Dzięki. :D
cornholio
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 12.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cornholio » 04.06.2009 15:47

Mosqito,
Gdzie jest przewaga trasy Redisc-Lendava-Cakovec nad Lenti-M70-Letenye? W zeszłym roku jechałem tą pierwsza i po powrocie (czytając cro.pl) dowiedziałem się że przejechałem to płatne rondo w Słowenii. W tym roku wydrukowałem Twoj opis (wielkie dzięki :lol: ), ale jak mi sie popier... te ronda w Słowenii to obawiam się że wyląduje na płatnym odcinku.
Trasa Lenti-M70-Letenye wyglada na mniej skomplikowaną i chyba nie dłuzszą. Czy cos przeoczyłem?
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wszystkie nowinki o trasach i przejściach granicznych. Wielki szacun :D
Pozdrawiam
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.06.2009 17:57

Które płatne rondo przejechałeś ? Mam nadzieję, że nie to przed Mariborem, o którym wszyscy piszą :-)
cornholio
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 12.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cornholio » 04.06.2009 18:17

Mniejsza o to rondo. Moze cos pokręciłem (na pewno nie było to pod Mariborem :D ).
Trasa przez Słowenie wymaga prawie pilota jak w rajdach (lewo-prawo-lewo-prosto :lol: ). Marek Bodzioch jechał z Twoim opisem w ręce a i tka wyszło mu jedno rondo więcej :lol:
Jechałeś tą trasą Lenti-M70-Letenye (stare przejscie)? Są tu jakieś pułapki?
Czemu polecasz przez Słowenię? Argument z tanim paliwem czy cos jeszcze
Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.06.2009 19:00

CVzy jest tutaj ktoś biegły i mógłby wstawic mapkę z tym przejściem "nowym" i "starym" w Letenye-Gorican. Ja nie wiem o czym piszecie. :(
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.06.2009 19:15

cornholio napisał(a):Czemu polecasz przez Słowenię?


Bo jedziesz drogą 86 do samego końca. Słowenię mykasz w 10-15 minut i już jesteś w CRO. I to jest naprawdę bardzo prosta droga. Może tylko skomplikowanie to wygląda :-) Jedno miasteczko i tyle.
Najlepiej weź wydrukuj mój opis, mapkę którą wstawiłem i drugą, którą wstawił inny forumowicz, zrób sobie kawę i przeanalizuj. :-)
Jedź i się nie stresuj. Nie pogubisz się :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone