Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Przejazd drogą 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dad
Globtroter
Przejazd drogą 86

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 29.04.2008 07:41

Witam serdecznie!
W związku z mistrzostwami w Austrii i słoweńskim sposobem na szybkie zarobienie kasy rozważam przejazd przez Węgry słynną drogą nr 86.Via Michelin podaje,że różnica w czasie na odcinku z Chorzowa do Orasaca wynosi 50 minut.Czy moglibyście ze swojego bogatego doświadczenia powiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2008 09:03

Witam,a czytał kolega dział FAQ (nie stosuje się kolega do zasad obowiązujących na tym forum,niech to tylko przeczytają inni...) bo np.TU jest wszystko i dokładnie opisane.Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2008 09:43

Dad napisał(a):......Via Michelin podaje,że różnica w czasie na odcinku z Chorzowa do Orasaca wynosi 50 minut.....

ViaM różne rzeczy podaje ;-)
Przecież każdy program do wyliczania trasy nie uwzglednia natężenia ruchy, pogody itp. czynników wpływających na czas przejazdu. To jest informacja czysto teoretyczna
jacek77
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 29.04.2008 18:48

Dad napisał(a):Witam serdecznie!
W związku z mistrzostwami w Austrii i słoweńskim sposobem na szybkie zarobienie kasy rozważam przejazd przez Węgry słynną drogą nr 86.Via Michelin podaje,że różnica w czasie na odcinku z Chorzowa do Orasaca wynosi 50 minut.Czy moglibyście ze swojego bogatego doświadczenia powiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości.
Pozdrawiam

Witam
Od sześciu lat jeżdże do Cro z Chorzowa zawsze przez Węgry drogą nr. 86 z małą modyfikacją do przejścia granicznego w Letenye( od Kormend droga nr 76 do Zalaegerszeg, a potem droga nr. 74 do Nagykanizsa i Letenye), tam od razu wskakuje na chorwacką autoceste. Nie mam porównania z innymi trasami, bo nimi nie jeżdziłem. Jeśli masz pytania to wal śmiało
Haweł
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 29.04.2008 19:26

Z tego co pisali uzytkownicy tego forum,jak pojedziesz w nocy ta trasa,Wegry,to uwazaj na zwierzyne na trasie,odcinki lesne.Jechalem ta trasa dwa razy i bylo OK,zadnych niespodzianek...
caja2
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) caja2 » 30.04.2008 20:46

mam pytanie, czy na autostradzie M1 na Węgrzech odcinek Rajka Moson jest płatny , czy nie? Na niniejszym forum bowiem znalazłem sprzeczne informacje. W dziale winiety w Słoweni jest info ,że ta droga jest bezpłatna, wcześnie jednak czytałem na forum o czatujacych tam policjantach.Na wikipedi podane jest info- odcinek płatny. Z przezorności do tej pory jeżdziłem przez miasto, jesli ktoś ma jakąś weryfikowalną informacje to proszę o pomoc, pozdrawiam

ps. raz jechałem przez czechy, austrię- 2 godz. w korku na autostradzie pod wiedniem wyleczylo mnie z tej drogi+ korki na granicy ze słowenią+ korki przed cestą na autostradzie w słowenii, 2 razy jechałem 86, droga dobra, szybka, noca pusta
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2008 21:11

caja2 napisał(a):mam pytanie, czy na autostradzie M1 na Węgrzech odcinek Rajka Moson jest płatny , czy nie? Na niniejszym forum bowiem znalazłem sprzeczne informacje.....

Sprzecznych informacji na temat tego odcinka to raczej na tym forum nie widziałem.
No chyba, że chodziło o to, że samochody do 3,5 tony nie płacą na tym odcinku, natomiast samochody powyżej 3,5 tony jak najbardziej :wink:

Odcinek Rajka - Mosonmagyarovar jest odcinkiem BEZPŁATNYM dla samochodów o kategorii D-1 (do 3,5 t), pomimo, że leży na autostradzie M-1.
Dla ewentualnych niedowiarków - strona węgierskich autostrad (w języku polskim) - opis tego odcinka jest w pomarańczowej tabeli
Dad
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 01.05.2008 07:06

Dzięki za informacje. :D
caja2
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) caja2 » 01.05.2008 07:33

dzięki
volare77
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 01.05.2008 13:02

No i żeby uzupełnić i zakończyć temat przejazdu bezpłatnego
przez Węgry - autostrada M70 dojazdowa do CRO i omijająca
Słowenię TEŻ JEST BEZPŁATNA .
Ostatnio edytowano 01.05.2008 15:24 przez volare77, łącznie edytowano 2 razy
jacusd
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 01.05.2008 14:45

volare77 napisał(a):No i żeby uzupełnić i zakończyć temat przejazdu bezpłatnego
przez Węgry - autostrada M7 dojazdowa do CRO i omijająca
Słowenię TEŻ JEST BEZPŁATNA .

Chyba się mylisz, bo na stronie węgierskich autostrad jest oznaczona na fioletowa, czyli PŁATNA
volare77
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 01.05.2008 15:23

RACJA!
Przepraszam za pomyłkę - TO DOTYCZY M70
uciekło mi >0<

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019